Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Lip 2017 18:38 

Rejestracja: 07 Kwi 2011
Posty: 66
Loty: 80
Kilometry: 142 920
Ostrzegam wszystkich przed hostelem Lollis Homestay w Dreźnie! Nie róbcie tam rezerwacji, nie śpijcie tam, nie zbliżajcie się itp. Wszystko jest totalnie zapluskwione. Od desek w podłodze aż po sufit. Żałuję, że nie widziałam takich ostrzeżeń w internecie przed moim wyjazdem do Drezna (a są), bo przywiozłam pluskwy do swojego mieszkania w Polsce. Nim zorientowałam się, co się dzieje, zdążyły się już wydatnie rozmnożyć. Od tygodnia toczę z nimi nierówną walkę, która oprócz tego, że jest uciążliwa, jest także bardzo kosztowna.

Uważajcie!


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Lip 2017 00:41, edytowano w sumie 1 raz
Pluskwy w tytule. Gdybyś mogła uporządkować/rozwinąć/dodać wyjaśnienia, więcej informacji...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 12 Lip 2017 19:03 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@Diomeda też miałem problem z pluskwami przywiezionymi prawdopodobnie z jednego z hoteli. Nastaw się na długą i bolesną walkę. Polecam obsypać wszystkie szpary i szczeliny ziemią okrzemkową, a także obsyp nią podłogę dookoła łóżka. Ponadto kupiłem też wyparzacz parowy i regularnie traktowałem nim wszystkie tapicerowane meble. Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off
Diomeda lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 12 Lip 2017 19:29 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
A na bookingu na 704 opinii nota 8,4. No i cena tez niemała-ponad 200 zł za dwójkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Lip 2017 19:59 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 211
niebieski
A zastanawiałem się nad tym hostelem!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Lip 2017 20:39 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Diomeda napisał(a):
Ostrzegam wszystkich przed hostelem Lollis Homestay w Dreźnie! Nie róbcie tam rezerwacji, nie śpijcie tam, nie zbliżajcie się itp. Wszystko jest totalnie zapluskwione. Od desek w podłodze aż po sufit. Żałuję, że nie widziałam takich ostrzeżeń w internecie przed moim wyjazdem do Drezna (a są), bo przywiozłam pluskwy do swojego mieszkania w Polsce. Nim zorientowałam się, co się dzieje, zdążyły się już wydatnie rozmnożyć. Od tygodnia toczę z nimi nierówną walkę, która oprócz tego, że jest uciążliwa, jest także bardzo kosztowna.

Uważajcie!

Jak to rezerwowales, bo na Booking nie ma twojej opini, a wlasnie to jest wlasciwe miejsce. Zakladam, ze znalazles sie tam przez nich. Szczerze mowiac wyglada to mi na jakas prywatna wojenke. Zero faktow, za to same kalumnie. Sorry.

N.B. Co to jest: "Nim zorientowałam się, co się dzieje, zdążyły się już wydatnie rozmnożyć'.
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Lip 2017 20:45 

Nie każdy rezerwuje przez booking.com, a już na pewno nie każdy zostawia tam opinie (ja na przykład nie zostawiam, bo mi kasowali EF).
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 12 Lip 2017 20:47 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
...czyli co?
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Lip 2017 20:48 

Czyli Twoje zarzuty nie mają podstaw. Insynuujesz.
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Lip 2017 21:01 

Rejestracja: 07 Kwi 2011
Posty: 66
Loty: 80
Kilometry: 142 920
Forum nie jest tylko od ochów i achów, że jak się zje dobry obiad w mieście X, to się wrzuca słitfocie i pokazuje innym. Ja się władowałam w kanał, dlatego ostrzegam innych, żeby im się nic złego nie stało w podróży. A jak ktoś pisze, że samolot mu się spóźnił albo przewoźnik narobił mu innych problemów, to też jest prywatna wojenka? Opinie zostawiają osoby, które robiły rezerwację, dlatego nie każdy może ocenić obiekt po pobycie. Z pluskwą jest system zero-jedynkowy - albo jest w domu, albo jej nie ma. A to już fakt, a nie fantazja.

I którego słowa nie rozumiesz z: "Nim zorientowałam się, co się dzieje, zdążyły się już wydatnie rozmnożyć"?


01ERES napisał(a):
Diomeda napisał(a):
Ostrzegam wszystkich przed hostelem Lollis Homestay w Dreźnie! Nie róbcie tam rezerwacji, nie śpijcie tam, nie zbliżajcie się itp. Wszystko jest totalnie zapluskwione. Od desek w podłodze aż po sufit. Żałuję, że nie widziałam takich ostrzeżeń w internecie przed moim wyjazdem do Drezna (a są), bo przywiozłam pluskwy do swojego mieszkania w Polsce. Nim zorientowałam się, co się dzieje, zdążyły się już wydatnie rozmnożyć. Od tygodnia toczę z nimi nierówną walkę, która oprócz tego, że jest uciążliwa, jest także bardzo kosztowna.

Uważajcie!

Jak to rezerwowales, bo na Booking nie ma twojej opini, a wlasnie to jest wlasciwe miejsce. Zakladam, ze znalazles sie tam przez nich. Szczerze mowiac wyglada to mi na jakas prywatna wojenke. Zero faktow, za to same kalumnie. Sorry.

N.B. Co to jest: "Nim zorientowałam się, co się dzieje, zdążyły się już wydatnie rozmnożyć'.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Lip 2017 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
Nawet jeśli to prawda co piszesz to hostel takie miejsce, że każdy może wnieść "swoje" pluskwy i je tam zostawić a obsługa w porę nie zareagowała.
Pisz do hostelu, żeby zdezynfekowali minimum całość pokoju w którym spałeś, wtedy pomożesz "naprawdę" i każdej ze stron...
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off
01ERES lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 12 Lip 2017 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Tak, na pewno przez hotel dowie się o tym więcej ludzi :lol:
Owszem hostel też może poinformować, ale takie ostrzeżenia też się przydadzą.

Zejdźcie z człowieka, ostatnio tutaj same schizy obserwuję. Pluskwy w tanim hostelu to nie jest nic nieprawdopodobnego. Podzielił się i dobrze. Jak ktoś uważa, że ściemnia może rezerwować nocleg bez przeszkód. Wolna wola.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 12 Lip 2017 22:24 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
Diomeda napisał(a):
Opinie [na booking.com] zostawiają osoby, które robiły rezerwację, dlatego nie każdy może ocenić obiekt po pobycie.
ale każdy może napisać opinię na holidaycheck lub tripadvisor... choć jakieś potwierdzenie rezerwacji/pobytu warto mieć do weryfikacji - szczególnie przy tak negatywnych opiniach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Lip 2017 22:37 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@pemat jeśli to tani hostel, to jest szansa, że śpisz tam z przypadku. Przyjechałeś do miasta, poszwędałeś się, wieczorem wszedłeś do pierwszego lepszego hostelu. Nie wiedział, że go coś pogryzło, dopiero w domu się zorientował.

Oczywiście to wszystko może być trochę naciągane, natomiast nie widzę powodu, dla którego z góry mielibyśmy skreślać tę opinię. Gdyby forumowicz z kilkoma postami to pisał, to okej, ale ten ma kilkadziesiąt, na dodatek chodzi o hostel zagranicą, a nie wierzę w niemieckiego hotelarza piszącego na polskim forum.

Jeśli krytyka jest tak dosadna z innego powodu, prawdopodobnie musiał on być dość solidny, co i tak jest znakiem, żeby znaleźć inny nocleg.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 12 Lip 2017 22:41 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
ja tej opinii nie skreślam. co więcej, uważam, że jest wiarygodna
podpowiadam jedynie, gdzie - poza forum - można zamieścić opinię w przypadku niedostępności bookingu
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Diomeda uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 12 Lip 2017 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Litości, to kobieta jest [WINKING FACE] Czytać się nie da, panowie.
Tez polecam dodanie opinii na tripadvisorze, bo sama zawsze sprawdzam obiekt pod tym kątem.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Lip 2017 00:45 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
@Diomeda , próbowałas oleju neem (niim) ?
Odstrasza , uciekają od niego
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Lip 2017 20:08 

Rejestracja: 07 Kwi 2011
Posty: 66
Loty: 80
Kilometry: 142 920
[więcej szczegółów]

1. W Lollis Homestay jest po prostu brudno, wszystko jest stare, łóżka są drewniane. To nie jest artystyczny klimat tej części miasta - to jest zwykły syf. Po małym researchu znalazłam w internecie kilka podobnych ostrzeżeń o tym, że są tam pluskwy. Jeden z wpisów był z ostatniego miesiąca. Na pewno właściciele/obsługa wiedzą, że są robaki, ale nikt nic z tym nie robi, bo się nie opłaca. Mimo tego wielkiego niefartu Drezno dalej będzie jednym z moich ulubionych miast :)

2. Pluskwy w swoim mieszkaniu zobaczyłam dwa miesiące po pobycie w tym hostelu. Firma, u która robiła u mnie zamgławianie (czyli dezynsekcję), stwierdziła, że robaki były od mniej więcej dwóch miesięcy.

Dziękuję za wszystkie rady w kwestii walki z pluskwami. Jeśli komuś zdarzy się coś podobnego, trzeba od razu wykonać zamgławianie (koszt jednego to 200-400 zł), kolejne po dwóch tygodniach. Odzież, pościel i inne tkaniny wyprać w 60 stopniach i wyprasować. Inne rzeczy z naturalnych materiałów - skóra, drewno i ubrania, których nie da się wyprać - potraktować parownicą. Trzeba też wyrzucić rzeczy, w które robaki wlazły - np. półkę koło łóżka, karnisz, poduszki i kołdrę. I najlepiej nie spać przez jakiś czas w tej części mieszkania, gdzie są "skażone" łóżko, kanapa czy wersalka.
Góra
 Profil Relacje PM off
ibartek lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group