Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 16 Lut 2018 14:23 

Z lotniska do centrum bralismy P12, zaplacilismy 0.1 CUC za 2 osoby - bylo tloczno ale ku dziwu na kazdym przystanku wszyscy wchodzili.

Z centrum (okolice Viazula przystanku), host z casy powiedzial nam ze jak nie chcemy busem to trzeba isc mniej wiecej 10 minut pieszo tu:
https://www.google.co.uk/maps/dir/V%C3% ... 08!1m0!3e2

i stanac gdzies tam gdzie ludzie stoja i jak sie samochod zatrzyma to spytac sie o Aeropuerto - host nam powiedzial ze trzeba liczyc na 0.5-1 CUC od osoby, dalismy 2 CUC za dwie osoby za dosc ciekawa ladny stary chevrollet, ktory 2,3 razy po drodze zatrzymywal sie zeby dobrac, odrzucic ludzi - koles nie chcial jechac na Terminal 3 z jakichs powodow, i wyrzucil na Terminalu 2 a z tamtad 15 minut pieszo, autobus terminalowy 1 CUP (nie stac na przystanku a pod bilbordem w cieniu po drugiej stronie :D), dowolne taxi turystyczne 2 CUC itp.

To jest dobra opcja gdyz pod Viazulem taksowkarze chca 15-60 CUC
Góra
 PM off
kiew lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 21 Lut 2018 13:05 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 114
Gaszpar napisał(a):
Jeżeli lądujecie wcześnie można łapać autobus łączący terminale, nie jest to żaden autobus pracowniczy, mogą wsiadać do niego wszyscy,koszt to 1 CUP. Nim spokojnie można dojechać na T2 a stamtąd to już rzut beretem na przystanek. Przystanek przy T3 nie jest oznaczony! autobus zatrzymuje się z lewej strony od wyjścia z T3 na ulicy tuż przy 3 kolumnach podpierających estakadę w zasadzie na postoju taxi.


kilka dni temu wróciłem z Kuby.
jadać autobusem lotniskowym chciałem wysiąść tak jak pisano powyżej przy T2. Jednak w autobusie powiedziano mi żebym jechał przestanek dalej i dopiero tam wysiadł. autobus za lotniskiem skręca w prawo i jedzie wzdłuż jego płotu ulicą Avenida Rancho Boyeros.
po wyjściu przechodzimy na 2 stronę ulicy gdzie mamy oznaczony przestanek P12.
do przejścia 20m a nie 400 wysiadając przy T2.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 14 Mar 2018 21:59 

Rejestracja: 01 Mar 2014
Posty: 27
Loty: 2
Kilometry: 2 708
taxi o 2311 za 25CUC w centrum było w 20minut Dużo ich czeka więc można zbierać się w 4os grupy i może po 5CUC na głowę wyjść
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 19 Wrz 2018 12:08 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 49
Przylatujemy do havany o 23.50. Beznadziejna godzina, wiec sie zastanawiam czy przeczekac do 5-6 rano(pytanie czy można tak sobie siedziec na lotnisku) czy jednak jakos dostać sie do centrum i miec juz zarezerwowany nocleg? Czy ktos też tak przylatywał.?
Druga sprawa że wylot jest o 7 rano. Czyli lepiej być już dzien wcześniej w havanie i brac taxi o 4-5 na lotnisko? Bo pier mielismy w planach byc w varadero do ostatniego dnia i prosta z varadero jechać na lotnisko , ale obawiam się ze o tak wczesnych porach móglby byc problem z dojazdem na czas..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 19 Wrz 2018 12:45 

Rejestracja: 29 Kwi 2018
Posty: 20
Też tak mieliśmy. Około północy udało nam się po odbiorze bagażu i wszystkich odprawach wydostać z lotniska. Co ciekawe po odbiorze bagażu była jeszcze baaardzo długa kolejka a raczej przepychanina do ostatniej kontroli bagażu rejestrowanego. Europejczyków zazwyczaj puszczali bez konieczności rozpakowywania ale tamtejszych przeszukiwali. W kolejce jednak swoje trzeba było odstać (ok. 1h). My pojechaliśmy do Starej Hawany taksówką za 25CUC (stargowaną z 30CUC). Byliśmy zmęczeni no i z dzieckiem. Wylot też mieliśmy o 7 rano i dzień wcześniej wróciliśmy z Varadero, mieliśmy nocleg blisko lotniska, skąd i tak musieliśmy zapłacić 10CUC za taxi (było ok. 3km). Z perspektywy czasu uważam to za kiepski pomysł. Lepiej byłoby z Varadero wrócić do Starej Hawany i tam jeszcze spędzić miły wieczór, a rano wziąć taxi na lotnisko. Koło lotniska zupełnie nie było co robić a casy dużo gorsze i droższe niż w Starej Hawanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 19 Wrz 2018 16:39 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 49
Rozumiem ze juz mialas zarezerwowany nocleg, a nie dalo sie zeby ten od casy po was przyjechał? Gdzie rezerwowalas nocleg?. Czy o tej godzinie byl jeszcze czynny kantor na lotnisku. Jak nie to czy bez problemu idzie zaplaci euro za taxi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 19 Wrz 2018 16:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Są już tematy o tym...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 19 Wrz 2018 17:23 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 49
Aleś ty upierdliwy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 26 Sty 2019 20:17 

Rejestracja: 08 Cze 2016
Posty: 24
Loty: 53
Kilometry: 103 538
Hej mam pytanie, ląduje na lotnisku 23.50. Jak o tej godzinie przetransportować się do miasta. Czy może ktoś polecić jakiś nocleg gdzie można zameldować się w nocy. Ewentualnie ma ktroś namiary na jakąs casa particulares, gdzie przyjechał by po nas na lotnisko właściciel.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 26 Sty 2019 20:24 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Prawdopodobnie z większości cas możesz dostać płatny transport. Będzie to chyba jednak trochę drożej, niż znajdziesz po wyjściu z lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 11 Mar 2019 19:17 

Rejestracja: 10 Mar 2019
Posty: 14
Loty: 122
Kilometry: 247 322
Nie ważne o której ląduje samolot - skoro ląduje, to miejscowe złotówy też o tym dobrze wiedzą i będzie ich tam cała zgraja czekająca na klientów. Ja też przylatywałem o tej porze (plus opóźnienie ;) ) i nie było problemów z taksówkami. Mam wrażenie że na Kubę lecą w większości ludzie nieco hmm... specyficzni... i na propozycje podzielenia się taksówką reagowali ze zdumieniem, po chwili negocjacji znaleźliśmy taryfę za 20 CUC.

No i zdecydowanie nie kombinować z zostawaniem dłużej na lotnisku - warto odżałować te parę groszy i przespać się choć kilka godzin - następnego dnia zupełnie inne samopoczucie i postrzeganie miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 11 Mar 2019 23:48 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Na początku lutego też przylecieliśmy lotem z Toronto lądującym o 23.50. Okazało się, że na lotnisku jest na tej porze o tyle mały ruch, że bagaż dotarł ekspresowo. Szybko przez imigrację, może z 15 min kolejki do kantoru i można jechać do centrum. Taksówkarze zaczepiali od samego wyjścia, ale zacząłem z nimi rozmawiać dopiero po wymianie kasy. Pierwsza oferta 35 CUC, po szybkiej odmowie gość powiedział, że taksiarze z dalszej części kolejki pojadą za 25 CUC i tak było. Z tego co wcześniej się dowiadywałem, to 25 CUC to zwyczajowa stawka, więc dalej nie targowałem.
Casę mieliśmy zarezerwowaną przez booking.com i uprzedziłem gospodarza, że będziemy w środku nocy. Bezproblemowo, ktoś na nas czekał i wpuścił do przygotowanego pokoju. W sumie w casie byliśmy już ok. 1 w nocy. Nie wyobrażam sobie specjalnie kiblowania na lotnisku do rana - cały kolejny dzień byłby skreślony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 18 Cze 2019 00:49 

Rejestracja: 06 Maj 2016
Posty: 37
Loty: 150
Kilometry: 341 155
Czy jeśli zdecydowalibyśmy się po przylocie (8:50 rano), na dotarcie i potem podróż do Hawany autobusem P12, to jest szansa, że wsiądziemy do niego z dość dużymi walizkami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 19 Cze 2019 03:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Wydaje mi się, że tak - będziesz wsiadał na początku trasy.
Pamiętaj, że najpierw będziesz musiał dojechać autobusem międzylotniskowym do P12
Piechotą to ok. 3 km
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
B1916 uważa post za pomocny.
 
      
#95 PostWysłany: 19 Cze 2019 23:53 

Rejestracja: 06 Maj 2016
Posty: 37
Loty: 150
Kilometry: 341 155
Tomo14 napisał(a):
Wydaje mi się, że tak - będziesz wsiadał na początku trasy.
Pamiętaj, że najpierw będziesz musiał dojechać autobusem międzylotniskowym do P12
Piechotą to ok. 3 km


Wiem, dlatego nie jesteśmy do końca zdecydowani na tę opcję...
Ale dzięki bardzo za podpowiedź.

A może ktoś z drogich forumowiczów, orientuje się jak daleko jest od jakiegoś przystanku P12 do nowego dworca Viazul'a w Hawanie? Bo może gra nie warta świeczki z dotarciem do P12 przy lotnisku, jeśli potem w Hawanie będziemy musieli i tak pokonać pół miasta, żeby dostać się na dworzec Viazul? :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 20 Cze 2019 03:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Z P12 wysiada się przy takim dużym rondzie przy stadionie.
Do dworca Viazula jest stamtąd 1,0-1,5 km, momentem leciutko pod górę.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 20 Cze 2019 11:27 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Duże rondo przy stadionie i kawałek w górę to brzmi trochę jak lokalizacja starego Viazula przy Jardin Zoologico. Jeszcze w lutym to działało, przesiadałem się tam, ale potem podobno Viazul się przeniósł. Na stronie Viazula jest informacja, że lokalizacja w Hawanie to Estación Central de Ómnibus Nacionales, situada en Ave Independencia # 101 esq. 19 de Mayo - to jeden kwartał od Plaza de la Revolucion z charakterystycznym pomnikiem Jose Martiego. Z zastrzeżeniem, że sam tej lokalizacji nie sprawdzałem. Nie wiem niestety, jak to się ma do trasy linii autobusowej z lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 20 Cze 2019 11:51 

Rejestracja: 06 Maj 2016
Posty: 37
Loty: 150
Kilometry: 341 155
No właśnie też mi się tak wydaje. Z tego co wyszperałem w necie, to od około miesiąca/półtora Viazul jest w okolicach Plaza de Revolucion.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 20 Cze 2019 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Tak - ja podawałem tą lokalizację przy ZOO.
2 lata temu tam była główna stacja Viazula.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 20 Cze 2019 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@B1916 Jeśli Viazula przenieśli rzeczywiście na tamten dworzec (ogolnie to jest główny dworzec autobusów w Hawanie) to P12 ma przystanek bezpośrednio przy nim. Jest też autobus P16, wsiada się do niego w tym samym miejscu co do P12, ale on zamiast glownymi ulicami jedzie różnymi mniejszymi. Ale ogolnie też dojeżdża w okolice tego dworca.
Co do zatłoczenia to nie wiem jak rano, ale po południu do P12 wsiedlismy z wielkim trudem z niezbyt dużymi plecakami.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group