Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 27 Lut 2016 13:11 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Może nie wyraziłem się jasno- ale to NIE mój pierwszy wyjazd do Stanów Zjednoczonych (konkretnie piąty) a zachodnie wybrzeże już widziałem (nie tak dokładnie, jak należałoby, ale tam spokojnie wybiorę się jeszcze w przyszłości).
Tutaj konkretnie alternatywa to pełne 2 tygodnie na wschodnim wybrzeżu lub właśnie Hawaje na 6 dni i reszta na wschodnim.

Hawaje mają być taką wisienką na torcie. Przy czym upewniam się, czy na pewno "warto". Mam nadzieję, że Hawaje oferują więcej walorów krajobrazowych niż Majorka (z całym szacunkiem dla wielbicieli tej wyspy) ;)

Którą wyspę polecisz poza Oahu przy założeniu, że interesuje mnie raczej łatwo i szybko (samochodem?) dostępna natura, krajobrazy, "zabytki". 10h "hiking" żeby gdzieś dotrzeć nie jest moim marzeniem.
Plaże nie są aż tak istotne (bo niestety akurat na Hawaje nie dam rady zabrać żony... chociaż to może dobrze :P ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 27 Lut 2016 19:41 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Ja byłem na Kauai, Big Island i Oahu. Chyba najciekawsza dla mnie była Big Island.
Nie byłem na Majorce, więc trudno mi porównywać - nie jestem typem "leżaka plażowego". Plaże na Hawajach są bardzo malownicze, na wielu z nich nie ma żywego ducha, ale wiele z nich nie nadaje się do kąpieli wskutek silnych prądów.

Czy warto ? Ja byłem zadowolony,, niemniej jest to jednak jedno z wielu ciekawych miejsc i raczej nie "wisienka na torcie" ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 27 Lut 2016 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
john_doe napisał(a):
Zamiast nowego wątku, odgrzeję nieco to- mam nadzieję, że się uda uzyskać pomoc.
- Czy w ogóle warto Hawaje? One urywają pewne części ciała czy niekoniecznie? Że spytam bardzo laicko: jak wypada porównanie ich walorów widokowo-naturalnych np. z Kanarami czy (to już świętokradztwo) szeroko rozumianymi wyspami greckimi?

To kwestia punktu widzenia i oczekiwan. Mi nic nie urwalo, ale ogolnie moglo byc :-) Jak bylam na Maui, to wydawalo mi sie, ze to wlasnie taka Teneryfa, tylko wulkan na Teneryfie bardziej mi sie podobal. Druga rzecz: lubie plywac z zolwiami i obserwowac je w wodzie, ale to zapewne mozna robic w innych miejscach.

Bylam na Maui i na Oahu i zapewne odwiedze kolejne wyspy jak trafi sie jakas promocja czy lot za mile. Ale nie bede przeplacac, zeby tam poleciec.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 27 Lut 2016 19:58 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 42
Loty: 219
Kilometry: 448 013
Również polecam Big Island, jeśli chodzi o możliwości zobaczenie ciekawych rzeczy z samochodu. Tam jest wszystko obmyślone dla amerykańskiego leniwego turysty - najciekawsze wodospady widzisz już z parkingu :) Szczególnie jednak polecam part wulkanów. Również jeździ się po nim samochodem. Szczególnie po zmroku jest niesamowicie przez glow w czynnego wulkanu.
Samego natomiast Hilo nie polecam. Zaskakująco paskudne. W Konie nie byłem (to tak w kwestii zastanawiania się nad lotniskami na Big Island). Byłem w listopadzie i było ok.
Jeśli jednak chcesz na całe Hawaje przeznaczyć jedynie 6 dni, lepiej skup się na Honolulu i robieniu sobie wycieczek stamtąd. I tak wszystkich ciekawych miejsc nie zdążysz na Oahu odwiedzić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 12 Mar 2016 02:39 

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 1
Na Hawajach (a konkretnie Kauai) byłam pięć miesięcy temu.

Czy warto? Na pewno warto! Wyspy mają zupełnie inny klimat niż w Europie. Ciekawe jest doświadczyć innego klimatu, pooglądać innych ludzi. Byłam na Teneryfie, w której zakochałam się na zabój, natomiast nie porównywałabym tych dwóch miejsc.

Na Kauaii byliśmy 6 dni i było to zdecydowanie za mało. Spadło dużo deszczu i nie udało nam się zaliczyć wszystkich atrakcji.

Jeżeli chodzi o samochód to Kauai ma kilka pięknych tras np. wzdłuż kanionu Waimea. Poza tym jest dużo szlaków górskich, które podobno są przepiękne. Niektóre z nich są bardziej wymagające i długie - zajmują nawet do 10h wędrówki (Kalalau Trail).

Tutaj są całkiem fajne sposoby na tańsze Hawaje: http://www.naazymut.pl/pl/8-sposobow-na-tansze-hawaje/


Ostatnio edytowany przez Ania.S, 12 Mar 2016 18:46, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 12 Mar 2016 07:27 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 709
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
Ja zdecydowaniem nie polecam bo wyspa jak wyspa w azji takie same, a hawajskie ceny kosmiczne
szczególnie noclegów
lecisz 24h 11h różnicy czasu pierwsze 3 dni nie możesz spać
jak już się dostosujesz to wracasz do pl i w pl kolejne parę ni bez snu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 14 Mar 2016 19:16 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
@miloszp Nie będę lecieć 24h, bo na Hawaję przylecę ze środkowych USA po uprzednim 2tyg pobycie.
W ogóle to dla mnie jet-lag sam w sobie nie jest argumentem przeciwko podróży gdziekolwiek i nie wiem dlaczego na TAKIM forum padają w ogóle takie opinie :) Nie wstawaj w ogóle z łóżka, to się zawsze dobrze wyśpisz.

Ostatecznie zdecydowałem (przeloty w Hawaian Airlines już kupione)
1 dzień Oahu (nie interesuje mnie beton, komercja i tego typu rzeczy. Chętnie wstąpie jedynie do Pearl Harbor)
2 dni Maui
3 dni Big Island

Plan skonstruowany na podstawie rozmowy z kilkoma osobami z USA, które na Hawajach były i wzięły pod uwagę mój dostępny czas oraz charakter podróży- w ogóle nie będzie mnie interesować plażowanie, raczej krajobrazy, w tym wulkaniczne i po prostu wiatr we włosach.
Wiadomo- najchętniej na każdej wyspie, nawet Oahu, spędziłbym 8 tygodni. Pozwolę sobie uzupełnić ten wątek, kiedy nabędę już doświadczenia (to dopiero w maju).

Może akurat ta podróż zmotywuje mnie do napisania jakiejś relacji. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 14 Mar 2016 19:48 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Będziesz miał bardzo napięty program jak (3 wyspy na 6 dni), ale dzięki temu będziesz miał rozeznanie dokąd wrócić na dłużej.

Pamiętaj aby kupić z wyprzedzeniem bilety do Pearl Harbor, bo na miejscu może być za późno ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
john_doe lubi ten post.
john_doe uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 29 Lip 2016 13:03 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 6
john_doe i jak było?? Podziel się wrażeniami!:)

Lecę na Hawaje pod koniec października i właśnie układam plan podróży. Zależnie od środków, jakie będziemy mogli przeznaczyć na podróż, chcielibyśmy odwiedzić dwie wyspy.
Chętnie przygarnę wszelkie możliwe informacje, ciekawostki itp. itd.
Bardzo zastanawia mnie to, czy wyspy(jakąś ich część) można zwiedzać na rowerach? Może ktoś już był, próbował i może podzielić się wrażeniami?
Góra
 Profil Relacje PM off
john_doe lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 29 Lip 2016 13:18 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Racja, zapomniałem o tym wątku :)

Było super- to oczywiste i oklepane :D

Zatem kilka wniosków i "samoodpowiedzi":
- Hawaje są na pewno WARTE odwiedzenia i nie sprawiają zawodu... czy wydałbym na podóż lotniczą cenę "katalogową"... nie wiem, natomiast za $10,80 krajówką United- na pewno warto. To zdecydowanie bardziej zróżnicowane i bogatsze w atrakcje wyspy niż Kanary. :)

Z drugiej strony, szczerze i krytycznie, gdybym miał specjalnie lecieć z Polski pół świata na Hawaje nawet w promocyjnej ale niemałej cenie, to nie zrobiłbym tego.

- Może wyszedłem z wprawy podróżniczej, ale Hawaje nie są łatwe do dobrego ogarnięcia i zaplanowania. Jest tam mnóstwo różnych i czasem słabo rozpropagowanych atrakcji a zasoby w necie: niby bogate, ale mało konkretne. Po prostu trzeba spędzić na stronach dużo czasu i mieć pewność, że widziało się wszystkie możliwości.
Na FB "polubiłem" kilka stron stricte związanych z Hawajami jakeś 2m-ce wcześniej i co? Nawet dziś pokazują mi się posty ze zdjęciami miejsc, które są genialne a których nie widziałem wcześniej.

Bogactwo natury tych wyps powoduje, że też trzeba brać pod uwagę własny gust i z pewnych rzeczy rezygnować kosztem innych, które podobają się bardziej.

- Oblotówka typu 3 wyspy w tydzień jest do zrobienia. Program był napięty, ale nie bardzo. Hawian Airlines i lotniska na wyspach: bardzo sprawne. Program typu: 1 dzień Oahu,
1,5 dnia Maui,
3,5 dnia Big Island

To był strzał w 10. Dodałbym jeszcze +1 dzień na Maui, gdybym mógł.

Oahu- beton, komercja, przaśność, chociaż oczywiście ciekawe miejsca tam istnieją i 1 dzień warto poświęcić.
Nie ma co nawet marzyć o sensownym wyjściu na Haiku stairs, ogrodzenie ma ze 3m wysokości i obłożone jest wręcz tabliczkami o tym, jak bardzo jest monitorowane i jak wysokie kary grożą.

Oczywiście chętnie odpowiem na konkretniejsze pytania. :)

EDIT: Dopiero teraz wczytałem się dokładniej w poprzedniego posta.

Co do transportu: Na wyspach na pewno można pośmigać na rowerach, ale o "zwiedzaniu wysp na rowerze" jeszcze przy tym klimacie hmmm... zapomnij, chyba, że rodzina składa się wyłącznie z zapalonych kolarzy-amatorów. Wiem co mówię, sam sporo jeździłem swego czasu.
Dystanse, przewyższenia- stracicie czas.

Samochód to podstawa.

A jeśli mają być 2 wyspy, to potraktujcie Oahu jako wyspę "zerową" :D Naprawdę, w/s do Big Island czy Maui (a z opowiadań także Kauai), Oahu jest BEZ PORÓWNANIA gorsza i szkoda na nią tracić czasu... Sorry, taka prawda i każdy poznany Hawajczyk się ze mną zgadzał.


Ostatnio edytowany przez john_doe, 29 Lip 2016 13:24, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
dmirstek uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 29 Lip 2016 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Bylem w Pearl Harbor 6 lat temu :) Mielismy bardzo fajna przewodniczke, taka starsza pani, ktora cos tam pamieta z ataku Japonczykow, bo miala wtedy 7 lat :) Co do przemieszczania sie po Oahu, to co 20 minut jezdzi autobus, ktory okraza wyspe i zatrzymuje sie w kazdej miejscowosci po drodze :) Rowerem nie probowalem, ale z pewnoscia jest tam niejedna wypozyczalnia :)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 29 Lip 2016 13:36 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
qleczkaaa napisał(a):
john_doe i jak było?? Podziel się wrażeniami!:)

Chętnie przygarnę wszelkie możliwe informacje, ciekawostki itp. itd.


Może pomoże Ci w planowaniu moja mała galeria? Każde zdjęcie jest oznaczone na mapie.

Image
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off
john_doe lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 29 Lip 2016 14:47 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 6
jaz99 napisał(a):
qleczkaaa napisał(a):
john_doe i jak było?? Podziel się wrażeniami!:)

Chętnie przygarnę wszelkie możliwe informacje, ciekawostki itp. itd.


Może pomoże Ci w planowaniu moja mała galeria? Każde zdjęcie jest oznaczone na mapie.

Image


WOW! Świetna galeria, baardzo dziękuję!

-- 29 Lip 2016 14:51 --

john_doe napisał(a):
Racja, zapomniałem o tym wątku :)

.


Bardzo dziękuję za informację :) w takim razie koniecznie będziemy musieli rozplanować budżet tak, żeby na Oahu spędzić tylko kilka dni, a większość na innej wyspie, bo początkowo planowaliśmy tam zostać aż tydzień...trochę się rozmarzyliśmy, że zwiedzimy sporo na rowerach, ale faktycznie, może być ciężko :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 29 Lip 2016 15:16 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
My wróciliśmy 3 tygodnie temu z Hawajów. Byliśmy 4 dni na Kauai i 4 dni na Big Island.
Wyspy bardzo się różnią od siebie. Na Kauai jest bardzie kameralnie. Nie ma wielkich hoteli, za to zdecydowanie więcej atrakcji dla osób mających ochotę na plażowanie.
Z kolei Big Island jest IMO bardziej komercyjna, szczególnie okolice Kona, bardziej różnorodna krajobrazowo (ze względu na wielkość) i jednak jedzie się tam głównie podziwiać wulkany (najlepiej z pokładu helikoptera).
Zwiedzania obu wysp bez samochodu sobie nie wyobrażam.
Teraz wrażenia. Czy warto? Warto. Czy planuje wrócić? W najbliższym czasie na pewno nie. Hawaje są specyficzne. Kąpać się można tylko na wyznaczonych plażach, w innych miejscach skały i metrowe fale. Ciężko utrzelić kawałek ładnej rafy koralowej za to bez problemu można zobaczyć żółwie i płaszczki. Do tego jest drogo. O jet lagu i odległości nie wspominam bo to nie forum gazeta pl tylko fly4free ;).
Acha. Warto spróbować miejscowej kawy, którą zresztą sami uprawiają. Jest inna, ale smaczna. I druga rzecz to jedzenie. Ostrzegam osoby będące na diecie. Ich potrawy są bardzo, ale to bardzo kaloryczne. Zjadając rano hawajski omlet z wieprzowiną, sosami, frytkami i kilkoma innymi dodatkami czuje się go jeszcze wieczorem. A z kolei owoce są trudno dostępne i drogie.
Zapomniał bym. Dzięki Hawaian Airlines mam w CV Boeinga 717. Będę miał co wnukom opowiadać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 29 Lip 2016 17:37 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
To ja też dorzucę moje 2 grosze, bo Hawaje zwiedzałem trochę inaczej - dłużej, byłem prawie miesiąc z dwójką dzieci i odwiedziłem tylko dwie wyspy - Oahu (9 dni) i Big Island (2,5 tygodnia). Z tego 2 tygodnie spędziliśmy w okolicy Pahoa. Mieliśmy wynajęty dom w okolicy,gdzie osiedlają się bogaci emeryci z kontynentu. Nasze dni upływały na powolnym zwiedzaniu , eksploracji zazwyczaj pustych plaż i parków oraz integracji z lokalnymi mieszkańcami. Poza nami było 0 turystów, na tyle, że stanowiliśmy lokalną atrakcję, w stylu "hej, widzieliśmy się rano na basenie, robimy grilla przy garażu, może wpadniecie z dzieciakami?". Dni tam spędzone były dla mnie kwintesencją Hawajów, jakie wcześniej znałem z filmów. Jeśli będziecie mieli więcej czasu - polecam.

Z drugiej strony Kona i okolice bardzo mnie rozczarowała. Było zbyt komercyjnie i jakby to powiedzieć sztucznie. Spędziliśmy tam 3 noce w resorcie, z okna hotelu co wieczór oglądałem ten sam pokaz hawajskich tańców i jakoś tak żal mi było, że do tego sprowadzono "klimat Hawajów".

Odnośnie Oahu - też trudno ocenić jednoznacznie wyspę. Waikiki jest dla mnie zbyt komercyjne i imprezowe, a plaże zbyt oblegane. Zaletą jest to, że wszystko jest w zasięgu paru kroków, ale dla mnie mogłoby to być gdziekolwiek indziej. Żałowałem, że spędziłem tam aż 5 dni, szczególnie, że hotele tanie nie są. Ale gdy przenieśliśmy się na północ wyspy już było kameralniej i sympatyczniej. Polecam pływanie z delfinami w okolicy Waimea, z dziećmi plantację ananasów Dole i małe miejscowości na samej północy wyspy - troszkę sztucznie utrzymywany klima osad surferów z lat chyba 60tych.

Czy wrócę - raczej nie. Nieprędko mi się trafi okazja do miesięcznego urlopu,a na kilka dni to za daleko i drogo.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 29 Lip 2016 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ja przyjelam metode po tydzien na kazdej wyspie, na razie mam dwie zaliczone: Oahu i Maui. Nie zaluje, ze bylam na Oahu przez tydzien, podobaly mi sie obie strony wyspy, kazda miala cos innego do zaoferowania. Miala byc we wrzesniu Big Island, ale wygrala jednak Alaska. Promocji jest mnostwo, wiec jak beda mi pasowac terminy, to polece na kolejne wyspy. Owszem, daleko, ale mam juz wprawe :-)
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 30 Lip 2016 13:25 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 6
Nam też odległość zupełnie nie przeszkadza, a bilety trafiły się w promocji. Jak dla nas - wymarzone miejsce na podróż i juz nie mozemy się doczekać.
Wielkie dzięki za wszystkie relacje, bardzo nam pomogą w planowaniu. Wszystko chłonę z ogromna przyjemnością wiec jak tylko się cos komuś jeszcze przypomni, to chętnie przeczytam. Na dzien dzisiejszy planujemy pierwsze dwa dni spędzić w Waiki, a pozniej przenieść się na północ wyspy. Czytałam bardzo dobre opinie o drugiej stronie Oahu.
Jak mozna trafić na plantacje ananasów? Co prawda jesteśmy bez dzieci, ale to i dla nas moze byc fajna atrakcja :)
Pozniej prawdopodobnie wyskoczymy na kilka dni na Maui.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 31 Lip 2016 10:57 

Rejestracja: 26 Lip 2016
Posty: 33
Ja z mezem lecimy 20wrzesnia :) planujemy Oahu i Maui:) damy znac co i jak jak wrocimy:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 31 Lip 2016 11:19 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 6
Świetnie! My miesiąc po Was :)) wymarzonych wakacji życzę i czekam na relację :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 31 Lip 2016 19:30 

Rejestracja: 26 Lip 2016
Posty: 33
Póki co szperamy po relacjach internetowych jednak nie jest ich zbyt wiele:(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group