Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 17 Sie 2016 02:22 

Mam okazję wyjechać na Work and Travel do USA. Muszę niedługo podjąć decyzję gdzie chciałbym pracować.
Jedna z ofert to Hawaje (dokladniej Kaanapali Beach, Maui).
Praca na plaży, przy sportach wodnych i wypożyczalni.

Moje pytanie, czy jest to dobre miejsce na podjęcie pracy na 3 miesiące?
Jest tam co robić na tej wyspie? Czy się zanudzę?
Ceny mnie nie zabiją?

Czy lepiej może California?
 Relacje PM off  

#42 PostWysłany: 17 Sie 2016 09:37 
Awatar użytkownika

Loty: 439
Kilometry: 1 037 948
niebieski
Zalezy co lubisz robic, jesli plywac, snorkowac, surfowac, to ok. Ale 3 miesiace na jednej wyspie to dlugo. Kaanapali Beach to rejon hotelowo / resortowy, sami turysci, ale kawalek poza widoki ladne. A przy Black Rock podobno ladne zycie podmorskie.

W przypadku Kaliforni czy innego stanu Mainland, bedziesz mial wieksze mozliwosci zwiedzania.
maxi33 lubi ten post.

#43 PostWysłany: 17 Sie 2016 23:33 

Dzieki.
Jeszcze ktoś ma jakies opinie? :)
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 18 Sie 2016 01:40 

W Twojej sytuacji, jeśli faktycznie do wyboru jest Kalifornia albo Hawaje, to wybrałbym bez wahania Hawaje- tak po prostu, dla "szpanu, funu i wspomnień" :D :D Powód prawie tak buracki, jak szczery :D

Do Kaliforni teraz może jechać łatwo każdy i zawsze, a Hawaje to mimo wszystko nadal [podróżnicza] egzotyka i nie każdemu jest tam po drodze.

Co do samego Work&Travel nie wiem, nie byłem, nie chcę siać fermentu a na forum na pewno znajdą się ludzie, którzy wiedzą lepiej ode mnie... ale zasadniczo w trakcie trwania okresu pracy nie będziesz narzekać na nadmiar czasu wolnego...
 Relacje PM off
maxi33 lubi ten post.

#45 PostWysłany: 18 Sie 2016 02:33 

Jest też kilka innych miejscówek do wyboru (np. Key West), ale raczej wybiorę z tych dwóch.

3 miesiące pracy, a potem 3-4 tyg zwiedzania po całych stanach.
Tylko zastanawiam się czy na tej wyspie jest co robić? Imprezy? Zwiedzanie? Jak się poruszać na inne wyspy (bo czytam ze loty?) ?
 Relacje PM off  

#46 PostWysłany: 18 Sie 2016 09:38 
Awatar użytkownika

Loty: 439
Kilometry: 1 037 948
niebieski
Bez samochodu zostana Ci autobusy do poruszania sie lokalnie http://www.co.maui.hi.us/609/Maui-Bus-P ... sit-System
Imprezy na pewno, w koncu ludzie tam przyjezdzaja na wakacje, a w tym rejonie co podales, jest duzo hoteli i duzo turystow bedzie imprezowac.

Co do zwiedzania to jak wyzej, zalezy co lubisz, zerknij na atrakcje na Maui nawet na TripAdvisor i bedziesz mial pojecie.

Na inne wyspy trzeba latac. Wydaje mi sie, ze Hawaje beda troche bardziej roznorodne i egzotyczne w porownaniu do takiego Key West. Wedlug mnie widoki ladniejsze na Hawajach, ale to kwestia preferencji i oczekiwan.
2 ludzi lubi ten post.

#47 PostWysłany: 04 Paź 2016 13:35 

NorwegianWood napisał(a):
Ja z mezem lecimy 20wrzesnia :) planujemy Oahu i Maui:) damy znac co i jak jak wrocimy:)

I jak? Wrócili? :)
 Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 03 Lis 2016 12:40 

Wrócili! Pochłonieci już niestety wirem dnia codziennego:(

Było cudnie i pięknie. W przeciągu tyfodnia/dwóch wrzucimy relację:)
Póki co zapraszam na naglące pytania na priv:)

W skrócie - WARTO!!!
 Relacje PM off  

#49 PostWysłany: 24 Gru 2016 00:29 

Loty: 77
Kilometry: 194 843
NorwegianWood napisał(a):
Wrócili! Pochłonieci już niestety wirem dnia codziennego:(

Było cudnie i pięknie. W przeciągu tyfodnia/dwóch wrzucimy relację:)
Póki co zapraszam na naglące pytania na priv:)

W skrócie - WARTO!!!

Popieram Warto! i każdy kto mówi, że nie ma tam co robić zdecydowanie się myli.
15 dni podzieliliśmy między 3 wyspy Kauai, Oahu i big Island i wróciliśmy bardziej zmęczeni niż wypoczęci... czyli jak zwykle ;)
 Relacje PM off  

#50 PostWysłany: 24 Gru 2016 00:52 
Awatar użytkownika

Loty: 196
Kilometry: 480 643
niebieski
Co zobaczyliście na Oahu?
 Relacje PM off  

#51 PostWysłany: 15 Sty 2017 00:04 

naimad napisał(a):
Co zobaczyliście na Oahu?

Przede wszystkim to schody, schody do nieba ;)
a oprócz tego plaże, plaże i jeszcze raz plaże, plantacje ananasów, Diamond Head, honolulu, koko trail, Valley of the Temple, Pearl Harbor itp
pogoda mogła być tylko ciut lepsza ;)
 Relacje PM off  

#52 PostWysłany: 15 Sty 2017 15:53 
Awatar użytkownika

niebieski
Odnośnie plantacji ? to jakoś pominąłem. Można prosić o namiary gdzie w/w plantacja się znajduje.
PS. Mam pytanie odnośnie transportu po wyspie Oahu. Wyczytałem że można nabyć 4 dniowy bilet turystyczny za około 40$ Patrząc na mapy i rozkład jazdy to pokrywa całą wyspę. Oprócz tego myślałem o wypożyczeniu skutera. Korzystaliście może z transportu typu "hop on hop off" Mają cztery różne trasy. Warto
 Relacje PM off  

#53 PostWysłany: 15 Sty 2017 16:13 

Loty: 180
Kilometry: 424 089
niebieski
Plantacja Dole https://goo.gl/maps/D4KVZLmUdny

Więcej informacji odnośnie cen i opcji wycieczki znajdziesz na stronce https://www.doleplantation.com/
Ceny od 6$ za oglądanie samego ogrodu aż do pakietu combo za 20$ z przejazdem plantacyjną kolejką.

Ostatnio edytowany przez Joker, 15 Sty 2017 16:19, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#54 PostWysłany: 15 Sty 2017 16:17 
Awatar użytkownika

niebieski
Wpisz w google dole plantation, chociaż się zastanawiam czy na wyspie nie ma jakiś "dzikich" plantacji ananasów takich nie komercyjnych

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#55 PostWysłany: 15 Sty 2017 18:58 

naimad napisał(a):
Wpisz w google dole plantation, chociaż się zastanawiam czy na wyspie nie ma jakiś "dzikich" plantacji ananasów takich nie komercyjnych

są, do dole wpadliśmy na lody ananasowe:)
i myśleliśmy o labiryncie, ale w sumie szkoda nam było na to czasu i kasy ;)

-- 15 Sty 2017 18:07 --

joker1977 napisał(a):
PS. Mam pytanie odnośnie transportu po wyspie Oahu. Wyczytałem że można nabyć 4 dniowy bilet turystyczny za około 40$ Patrząc na mapy i rozkład jazdy to pokrywa całą wyspę. Oprócz tego myślałem o wypożyczeniu skutera. Korzystaliście może z transportu typu "hop on hop off" Mają cztery różne trasy. Warto

Szczerze nie mam pojęcia, na oahu korzystaliśmy z wypożyczonego samochodu.
Dla nas zdecydowanie najlepsza opcja. Trzeba tylko pamiętać, ze Hawaje to tzw. “No-Fault” state czyli nie ma coś takiego jak ubezpieczanie OC samochodu. Podstawowa cena wypożyczenia samochodu to pełna odpowiedzialność za swój i czyjś samochód. A niestety OC+Ac to dwa razy tyle co wypożyczenie samochodu. Dodatkowo to,że ktoś w Ciebie wjedzie czy wymusi pierwszeństwo nie znaczy, ze on ponosić będzie odpowiedzialność. Decyduje o tym wiele czynników np. kto pierwszy zadzwoni na policję.
 Relacje PM off  

#56 PostWysłany: 15 Sty 2017 19:07 
Awatar użytkownika

niebieski
@AJAJ a możesz wskazać w którym miejscu mniej więcej takie darmowe plantacje się znajdują? Jutro wyruszam na Hawaje to może zdążę jeszcze obczaić temat [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#57 PostWysłany: 15 Sty 2017 20:02 
Awatar użytkownika

niebieski
Co do plantacji Dole to przejrzałem w/w stronkę. Dzięki za podpowiedź. Ja głównie nastawiam się na komunikację miejską.
 Relacje PM off  

#58 PostWysłany: 15 Sty 2017 22:18 

naimad napisał(a):
@AJAJ a możesz wskazać w którym miejscu mniej więcej takie darmowe plantacje się znajdują? Jutro wyruszam na Hawaje to może zdążę jeszcze obczaić temat [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Przepraszam, te plantacje to chyba nie były na Oahu, tylko na kauai
Proponuje jednak zapytać w którymś ze straganów sprzedającym ananasy lub odwiedzić dole, w części bezpłatnej też jest parę krzaczków :)
 Relacje PM off  

#59 PostWysłany: 12 Lut 2017 00:51 
Awatar użytkownika

niebieski
OK, to ja sobie sam odpowiem :) jako że już wróciłem to teraz wiem - bardzo duża darmowa plantacja ananasów znajduje się tuż obok Dole Plantation, przy głównej drodze. Samochód można zostawić na darmowym parkingu przy Dole Plantation i kawałek się przejść, lub podjechać krótki odcinek i zostawić auto przy drodze. Z przystanku autobusowego też jest blisko. W darmowej części Dole Plantation były raptem 2 małe ananasy, o wiele większe wrażenie na nas zrobiła plantacja będąca ciut dalej.
Na mapce na czerwono zaznaczona jest duża plantacja ananasów, a kolorem niebieskim zatoczka w której ewentualnie można zostawić auto.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#60 PostWysłany: 30 Sie 2017 10:18 
Awatar użytkownika

Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Odświeżam temat.

Tytułowe pytanie w tym wątku się trochę rozmyło na tematy związane z tym czy warto i gdzie warto wybrać się na Hawajach, jednakże interesuje mnie odpowiedź na pytanie czy rzeczywiście różnice między latem a zimą na wyspach są niewielkie?

Czy ktoś z Was był w okresie styczeń-marzec na Hawajach ?

[ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości