Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Sty 2014 10:52 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 81
Planuję wstępnie wypad na hawaje w okresie jesień 2014, chętnie dowiedziałbym się czy jest to odpowiednia pora (statystyki w internecie mówią ze jest ok) i na którą wyspę najlepiej (z punktu widzenia krajobrazów i plaż).

z góry dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#2 PostWysłany: 05 Lut 2014 12:18 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 155
Cały rok jest ok, małe różnice temperatur w ciągu roku i opadów.
Kauai, Maui, BI, Molokai.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Lut 2014 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Najpiękniejszą wyspą jest zdecydowanie Kauai. Ludzie na tej wyspie, też wydają się mieć inne- lepsze podejście do życia. W dziale z relacjami z podróży, wrzuciłem dużo zdjęć z 4 wysp, także jak jeszcze nie widziałeś to zapraszam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Lut 2014 13:59 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 81
Dzięki za odpowiedzi.

W tej chwili waham się pomiędzy Oahu (Waikiki wydaje się być dobrą bazą wypadową, ale ciężko wybrać jakiś sensowny hotel - może coś polecacie ?

Generalnie chcaiłbym objechać którąś z wysp na której wyląduje, ale chciałbym się skupić na najpiekniejszych plażach - chętni wysłucham Waszych opinii.

Jeśli chodzi o loty - czy lepiej szukać lotów z NYC (mam możliwość noclegów w nyc) czy też szukać lotów z Warszawy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Lut 2014 14:18 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Noclegi w okolicy Waikiki są generalnie drogie. Radzę skorzystać z airbnb lub hosteli. Ale jeżeli koniecznie chcesz hotel to przeglądaj booking.com i czekaj na jakąś promocję. Ja np. trafiłem na promocję w Queen Kapiolani Hotel za dwójkę dwie noce niecałe 200$, hotel tuż przy plaży.
Na tym portalu też znajdziesz noclegi:
http://www.gohawaii.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Lut 2014 14:35 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 81
Dzięki DMV za radę.

Faktycznie raczej szukam hotelu lub mieszkan/apartamentów przy plaży.
Jeśli chodzi o booking.com to czy jest jakas zależność czasowa takich promocji (im wczesniej rezerwacja czy raczej last minute) ?

Jeśli mogę zapytać, to jak leciałeś na hawaje ?

dzieki i pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Lut 2014 15:23 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Im bliżej Twojego terminu pobytu - tym drożej i mniejszy wybór. Radzę już teraz intensywnie przeglądać noclegi ale nie śpieszyć się z kupowaniem, sprawdzać lokalizację, porównywać, itd. Po paru dniach szukania będziesz miał dobre rozeznanie możliwości. Jeżeli znajdziesz coś fajnego to możesz już zarezerwować ale z opcją "bezpłatna rezygnacja" i nadal szukać. Zwróć uwagę, że czasem dopiero przy rezerwacji wyskakuje informacja "dopłata xx $ za sprzątanie" a to zupełnie zmienia kalkulację i opłacalność.
Leciałem WAW-LHR-LAX-HNL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Lut 2014 09:56 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 81
Ok, czyli w miare standardowo.
Chętnie bym się dowiedział czy byłeś tylko na Oahu czy tez na innych wyspach i którąś ewenualnie polecasz. W tej chwili rozważam opcje lot do Honolululu i pozostanie gdzieś przy Waikiki na 2-3 dni a potem na 4-5 dni na Kauai.

pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Lut 2014 21:37 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Każda z sześciu wysp jest warta odwiedzenia, każda jest inna i na każdą powinno się poświęcić 2-5 dni. Na Kauai nie byłem (planuję następnym razem) ale skoro ją sobie wybrałeś - to jak najbardziej. Zaczynając od Oahu, zwiedzisz ją w 4-5 dni, autem oczywiście. Na Big Island (Hawai) jest również sporo do zobaczenia, 5 dni powinno wystarczyć, koniecznie wykup sobie lot helikopterem nad wulkanem. Na Oahu nie bierz wycieczki statkiem na obserwację wielorybów, lepiej weź z Kauai bo są większe szanse na ich poobserwowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 22 Lut 2014 01:24 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
Z tych 3 wysp , które rozważasz (Kauai, Big Island i Oahu), dla mnie osobiście najmniej interesująca jest Oahu.

Na Oahu ograniczyłbym się jedynie do najważniejszych atrakcji (Pearl Harbor + pałac gubernatora , ewentualnie jakiś szybki spacer po Chinatown - niemniej w zasadzie nie róźni się specjalnie od Chinatown na innych wyspach. - całość max 2 dni (najlepiej wieczorem wziąć lot na kolejną wyspę)
Waikiki to takie zagłębie turystyczne, jak u nas Międzyzdroje, albo Krupówki - jak dla mnie strata czasu. Taksówki są ekstremalnie drogie - taniej wyjdzie wynająć auto nawet jak chcesz jechać tylko z lotniska do hotelu w Waikiki i z powrotem (chociaż parking to też ze 20 $)
Dopiero na pozostałych wyspach można poczuć klimat Hawajów

Na Big Island największą atrakcją są wulkany i najwyższa góra na świecie - Mauna Kea.
Na Mauna Kea nie polecam pieszej wspinaczki, bo nie ma oddzielnego szlaku dla pieszych - idziesz cały czas drogą dla samochodów, a krajobraz jest dość księżycowy. W przypadku wjazdu samochodem zalecane jest auto z napędem na 4 koła - niemniej gdy szczyt nie będzie oblodzony to spokojnie autem z napędem na 2 koła da się wjechać. Problemem jest fakt, że tylko 1 wypożyczalnia zgadza się wypożyczać samochód ze zgodą na wjazd na tą górę i nie jest tania, w dodatku nie ma opcji ubezpieczenia z całkowitym zniesieniem odpowiedzialności, a auto sprawdzają wyjątkowo dokładnie (włącznie z robieniem zdjęć podwozia). Pamiętaj, że na Mauna Kea będziesz potrzebował zimowe ubrania.

Na Kauai największe wrażenie robi Waimea Kanyon - jak lubisz trekking to można tam nawet kilka dni spędzić.


Przed wyjazdem najbardziej ciekawie z mojego punktu widzenia zapowiadało się Kauai , ale po powrocie najbardziej zadowolony jestem z wizyty na Big Island.

Podejrzewam, że większość osób się ze mną nie zgodzi, ale jak dla mnie Hawaje są mocno przereklamowane. Będąc w USA można się tam wybrać, tym bardziej, że loty są tanie, ale lecieć przez "pół świata" z Polski nie ma sensu. Ciekawsze widoki znajdziesz w parkach narodowych w USA i w dodatku znacznie taniej (Na Hawajach wszystko jest znacznie droższe )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Lut 2014 13:23 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 81
Dzięki za rady.

Na Oahu planowałem wybrać się na max 2 dni, żeby odhaczyć Waikiki i Honolulu. Reszte chciałem poświecić na jedną z wysp Kauai/lub Big Island.
Wielkim miłośnikiem trekkingu nie jestem, ale kanion na Kauai bardzo chciałbym zobaczyć. Jako, że jadę z dziewczyną będziemy chcieli pewnie zobaczyć najpiękniejsze plaże na wyspie - jakieś rekomendacje?

Co do parków w US i innych ciekawych miejsc w US, to spędziłem tam 4 lata w czasie studiów i większość z rzeczy turystycznych na których zobaczeniu mi zależało już zaliczyłem (no może poza Alaską, ale to troche inny rodzaj wyprawy wakacyjnej).

Jeśli chodzi o lot helikopterem to poza Big Island jest sens sie jescze gdzieś przelecieć - Kauai ? I ewentualnie jaki jest orientacyjny koszt takiej wycieczki ?

z góry dzięki za rady,
pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Lut 2014 13:24 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 81
Btw SPLDR - loty z NYC na hawaje to ok $700/os - to aaaaaż tak tanio nie jest :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Lut 2014 03:52 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
OAHU - z Waikiki masz blisko na kultową Diamond Head, warto się wspiąć bo z góry jest piękna panorama Honolulu.
Piękne plaże to Lanikai Beach i Kailua Beach położone na zachodnim brzegu wyspy a niedaleko Waikiki jest sympatyczna Ala Moana.
Pearl Harbor - nie powalił mnie na kolana, na amerykańskich turystach robi duże wrażenie, jest to dla nich bardzo ważny kawałek historii, oni nie doświadczyli wojny na swojej ziemi ale my Europejczycy mamy dziesiątki takich miejsc u siebie.
Polynesian Cultural Center - wprawdzie znajduje się na drugim końcu wyspy ale warto poświęcić dzień. Ewentualnie w Honolulu w centrum handlowym "Ala Moana" codziennie w południe też są pokazy (darmowe) tańca hula.
Iolani Palace - warto zobaczyć ze względu na ciekawą architekturę ale w środku niewiele jest do zwiedzania (wstęp 15$).
Jeżeli ktoś chce spróbować takiej naprawdę autentycznej lokalnej kuchni to podaję adres: Ono Hawaiian Foods, 726 Kapahulu Av. Trafiłem tam trochę przypadkowo, lokal odwiedzany w zasadzie tylko przez miejscowych ale jedzenie rewelka, surowe ryby z cebulą, tatar rybny, paluszki lizać, następnego dnia też pognałem tam na obiadek...
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 23 Lut 2014 04:14 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
HAWAII (Big Island) - oprócz Mauna Kea o której pisał @SPLDER warto również zobaczyć wulkan Kilauea (Volcanoes National Park), można tam zejść do krateru, w którym w kilku miejscach z rozpadlin bucha para wodna.
Co do lotów helikopterem to praktycznie nad każdą wyspą są oferowane takie loty wycieczkowe.
http://www.safarihelicopters.com/kauai/
http://www.sunshinehelicopters.com/kaua ... kauai.html
http://www.bluehawaiian.com/kauai/tours/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Wrz 2015 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 400
niebieski
Oahu odradzam, choć tragedi nie ma:) po 2 dniach na Kauai (raj) Oahu nie robiła w ogóle wrażenia.
Niestety z Kauai (będę tam w maju) pojawił się pewien problem - nie lata już tam Island Air z HNL, pozostał tylko Hawaiian Airlines, który do tanich nie należy:( inaczej na wyspę dostać się nie da, chyba że z mainland...
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Paź 2015 17:08 

Rejestracja: 26 Paź 2015
Posty: 2
Ja też w tamtym roku byłam z rodzicami w Kauai, warto lecieć. Jest tam pięknie.
Góra
 Profil Relacje PM off
grzegorz84 lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 23 Sty 2016 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 400
niebieski
Island Air znowu lata na Kauai! To bardzo dobra wiadomość http://wp.me/p74TtZ-86
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Sty 2016 01:50 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
świetnie, że znowu latają!
Ja zamiennie wziąłem bilet za mile AA 5k ow. Nie wiem czy to nie jedno z lepszych zastosowań tych mil :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 27 Lut 2016 12:25 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Zamiast nowego wątku, odgrzeję nieco to- mam nadzieję, że się uda uzyskać pomoc.

Drodzy!

Jako, iż wkrótce będę mieć okazję wykorzystania około 2 tygodni w USA, zastanawiam się również nad raczej krótszym wypadem na Hawaje. Maksimum 6 noclegów na miejscu.

Pomyślałem o Hawajach jako o miejscu, które ma mnie zachwycić- według własnego wyobrażenia- naturą, przyjaznym klimatem i niepowtarzalną atmosferą oraz tym, że to jednak mniej codzienne miejsce i okazja może się nie powtórzyć.

Niestety w gąszczu informacji o Hawajach skierowanych głównie do Amerykanów, ciężko znaleźć jakieś rozsądne i obiektywne porównania i opisy dla ludzi, którzy mogą obcować z pięknem Europy :P

Pytania do osób, które czują się kompetentne i pomocne w temacie:

- Czy warto na Hawaje na tyle czasu, mając w alternatywie np. więcej czasu na wschodnim wybrzeżu lub inne miejsca na "kontynencie" (zachodnie wybrzeże tym razem odpada, poza tym tam już byłem nie raz)?

- Czy w ogóle warto Hawaje? One urywają pewne części ciała czy niekoniecznie? Że spytam bardzo laicko: jak wypada porównanie ich walorów widokowo-naturalnych np. z Kanarami czy (to już świętokradztwo) szeroko rozumianymi wyspami greckimi?

- Czy warto skoczyć- biorąc pod uwagę dostępny czas- na inną wyspę poza Oahu, jeśli tak, to na którą? Umiem i lubię zwiedzać bardzo szybko i konkretnie.

Finanse grają rolę drugorzędną, wiadomo, lepiej nie zbankrutować a te wyspy do najtańszych nie należą. Zakładam, że dostanę się na miejsce przy pomocy United, za mile. Dostępność póki co, jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Lut 2016 13:04 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
Warto, niemniej jeśli to Twój pierwszy wyjazd do USA, to lepiej zostać na zachodnim wybrzeżu i skupić się na tamtejszych atrakcjach (np. Wielki Kanion, sekwoje, Floryda i Yosemite). Te miejsca dostarczą moim zdaniem większych wrażeń, a nie będziesz musiał lecieć dosłownie na drugi koniec świata. Ceny na Hawajach są zdecydowanie wyższe niż w kontynentalnej części.
Co do samych Hawajów to nie warto zostawać na Oahu. Każda wyspa jest inna, i każdą warto odwiedzić, ale 6 noclegów wystarczy zwiedzenie max 2 wysp, albo jednej dobrze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group