Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Sie 2019 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1552
Loty: 195
Kilometry: 364 321
platynowy
W Hongkongu od kilku tygodni trwaja protesty przeciw ustawie umozliwiajacej ekstradycje obywateli tego miasta do Chin kontynentalnych. Waza sie rowniez losy regionu jako autonomii. Jeden z protestow zakonczyl sie udanym, lecz szybko spacyfikowanym szturmem na parlament. Protestowano rowniez na lotnisku HKG, a w ostatnich dniach policje maja rzekomo wspierac chinskie mafie, gangi i inne niezidentifikowane bojowki.

Czy mial ktos okazje byc w Hongkongu od czasu rozpoczecia protestow i moglby sie podzielic jak to w praktyce wyglada? Czy ograniczaja sie one do jakiegos konkretnego terenu czy cale miasto jest sparalizowane? Jak bardzo utrudnione jest podrozowanie i zwiedzanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 12 Sie 2019 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1156
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Aktualnie chyba lepiej odpuścić, protestujący na lotnisku HKG, policja odpala gaz łzawiący na stacjach metra MTR.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Sie 2019 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
A na dodatek zaczynają się kasowania lotów :(
Na razie tylko dziś, ale cholera wie, jak to się rozwinie...

https://loyaltylobby.com/2019/08/12/hon ... -concerns/

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Sie 2019 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1552
Loty: 195
Kilometry: 364 321
platynowy
No to zem sie prawie wpakowal mialem w planie lot z HKG jutro ale na szczescie platnosc nie chciala przejsc

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Sie 2019 17:57 

Rejestracja: 30 Kwi 2019
Posty: 4
Dołączam się do pytania.

Ja niestety loty mam już zarezerwowane, co prawda na wrzesień, ale wątpię by sytuacja się uspokoiła :/

Ktoś był/wybiera się może albo ma jakieś informacje z pierwszej ręki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Sie 2019 19:31 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Poczytaj reddita, sporo tam piszą o sytuacji

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Sie 2019 07:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Lotnisko ponownie działa (http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... a-sie.html)


Edit: a może jednak nie...
https://loyaltylobby.com/2019/08/13/hon ... econd-day/


Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Wrz 2019 11:37 

Rejestracja: 14 Gru 2016
Posty: 3
Loty: 109
Kilometry: 258 758
Hej,
Czy ktoś jest na miejscu? Jak wygląda sytuacja w turystycznych miejscach w HKG? Można normalnie poruszać się po mieście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Wrz 2019 17:16 

Rejestracja: 30 Kwi 2019
Posty: 4
Wróciłem tydzień temu - byłem tam trzy pełne dni i powiem tak, gdybym nie miał informacji z mediów, że cokolwiek się dzieje, to bym tego nie zauważył. Zero oznak protestów oprócz dwóch stacji metra oklejonych ulotkami, co pełniły swego rodzaju nawet atrakcję turystyczną. Odwiedziłem najważniejsze punkty, ludzie uśmiechnięci, wszystko pracuje jak należy, bardzo byłem zadowolony. W sobotę wieczorem byłem już w Singapurze i z ciekawości odpaliłem info i przeczytałem, że zamknęli dwie stacje kolejki na lotnisko z powodu rozrób. Zdziwiło mnie to niesamowicie. Aha, no i sprawdzają wszystkich wchodzących na terminal lotniska - paszport + ważny bilet na najbliższe 24 godziny. Czekałem w kolejce mniej niż minutę, także spoko.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 06 Lis 2019 22:31 

Rejestracja: 15 Lip 2014
Posty: 60
Hej, dodam swoje info, bo byłam w Hongkongu 30.10-3.11.2019 (z tym, że przylot póżno 30 a wylot rano 3.11). Ogólnie, mimo, że pojawia się dużo informacji w mediach na temat zamieszek, to miasto dało się zwiedzać, choć oczywiście należy być ostrożnym. Ja przede wszystkim starałam się unikać protestów (czasami wiadomo, gdzie się odbędą - np. marsz na Halloween miał się odbyć w danej dzielnicy i tam też doszło do starć z policją). Ściągnęłam sobie apkę HKeMobility, która przekazuje informację o zaburzeniach transportu publicznego oraz obserwowałam profil policji Hongkongu na FB, żeby być na bieżąco i wiedzieć gdzie się nie pojawiać. Posiadając te informacje w zasadzie uniknęłam protestów, tylko raz widziałam jak policja zbierała się do radiowozu po interwencji (o której potem przeczytałam w internecie). Co ciekawe, tego wieczoru wiele osób spacerowało, siedziało w knajpkach i gdyby nie ten radiowóz to nie pomyślałabym, że coś się dzieje niepokojącego. Na sobotę wyjechałam z Hongkongu do Makau (w weekendy jest największe prawdopodobieństwo zamieszek).
Z utrudnień - transport publiczny zamykają wcześniej niż normalnie (np. o 22/23) co wymusza skorzystanie z taksówek. Czasami różne stacje są zamykane w ciągu dnia. Przy wejściu na lotnisko sprawdzane są bilety i tylko osoby które mają lot danego dnia mogą wejść.
Podsumowując - specjalnie biletu do Honkgongu bym teraz nie kupowała, ale na miejscu dało się pozwiedzać przy pewnej dawce ostrożności ( przynajmniej na razie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Lis 2019 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Sytuacja w HK oczami lokalnego Polaka:


https://noizz.pl/spoleczenstwo/polak-z- ... ow/m80ej0l


Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Lis 2019 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2236
złoty
Streamy z protestów można podejrzeć na github'ie (https://ncehk2019.github.io/nce-live/), od dwóch dni jest względny spokój, dlatego nie ma co tam obecnie oglądać.
Mapa "zdarzeń" powiązanych z protestami (https://hongkong.liveuamap.com)
Na TA jest trochę bieżących relacji turystów (https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g ... _Kong.html).

Jeśli ktoś ma już ogarnięty trip do HKG, to nie ma powodu do większych obaw czy rezygnacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Lis 2019 05:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 312
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
My jestesmy w HK teraz, zatrzymalismy sie na TST cisza spokoj

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Lis 2019 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2014
Posty: 748
niebieski
Byłem w Hong Kongu 20.11 - 25.11, więc mogę też trochę świeżych informacji napisać.
Mówiąc krótko to spokój całkowity zastałem na miejscu. Największą niedogodnością jaką spotkałem była w dniu przylotu. Autobus E23 był zawieszony, a A22 miał zmienioną trasę. Powrót 25.11 już bezproblemowy autobusem E23.
Nocleg miałem 5 minut od stacji Austin.
Nie wiem czy jakieś stacje MTR były zamknięte, bo te z których korzystałem działały normalnie - Tung Chung, Lai King, Mong Kok, Yau Ma Tei, Jordan, Austin, Diamond Hill, Tsim Sha Tsui. Chodziłem dużo pieszo, również późnym wieczorem, zarówno w tygodniu, jak i w weekend, nie trafiłem na protesty, ani zbiorowiska. Chyba największą "uciążliwością" było sporo chodników z powyrywaną kostką ale z dnia na dzień było ich coraz mniej, były zalewane betonem. Jest też trochę niedziałającej sygnalizacji świetlnej. Obok hotelu miałem dwa bary, w których codziennie wieczorem było sporo ludzi i miejscowych i turystów. Wieczorami na ulicy sporo ludzi, w okolicach targu na Mong Kok czy na promenadzie na pokazie świateł też masa ludzi. Ani razu nie musiałem zmieniać planów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 30 Lis 2019 03:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 312
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Jadac na lotnisko wezcie poprawke na wzmozone kontrole i kolejkiImageImage

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group