Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Cze 2021 11:19 

Rejestracja: 27 Sie 2013
Posty: 7
Skąd
  • Polska(Warszawa/Kraków)

Dokąd
  • Gwatemala(GUA)

Data wylotu
  • 29.06.2021

Data powrotu
  • 12.07.2021

Bagaż
  • Bagaż rejestrowany

Liczba pasażerów
  • 1

Sam znalazłem
  • 17000 ryzyko ze mytrip nie przebookuje , zamiana za bilet 4000zl

Dodatkowe informacje
  • Szukam lotu lub narzędzia który umożliwi mi wyszukanie na tej trasie połączen tylko Lufthansą i partnerami(mam bilet na inna trasę do przebookowania) . Dodatkowo większość wyszukiwarek typu skyscanner pokazuje loty przez USA co jest obecnie niemożliwe.
    Jeżeli ktoś się orientuje będe wdzięczny również za info na temat mozliwosci przebookowywania - pierwotny lot był do Tanzanii( Swiss + South African Airlines) kupiony w MyTrip . Po wielu telefonach Swiss zaznaczyl cos w systemie i MyTrip mowi ze moze przebookować ' ale nie widzi niczego w moich datach. Ręcznie znalazłem trase typu RoundTrip na 17000zł gdzie pierwotny bilet byl na 4k. Zastanawiam sie czy zwykle ponosi sie koszt tylko przebookowywania czy równiez różnice ceny
    To co wiem to że ostatnia przesiadke - kierunki z/do Guatemali obsługują(z wyłączniem przesiadek w USA): Iberia, Avianca, Copa Airlines, VolarisCostaRica, Iberia, TAG Airlines, CM Airlines.
    Z powyższej listy Lufthansa dogaduje się z Avianca i CopaAirlines czyli musze przesiąść się w Bogocie/Panamie/San Jose(Costa Rica), San Salvador).

    Oprocz tego znalazlem połączenia Turkish Airlines(tez Lufthansa) z Istanbul do Bogoty, z Barcelony do Bogoty, Bogota->Frankfurt.

    Jak wspomniałem mam bilet do wykorzystania ale dopuszczam też połączenie z jakimś tani lot "ostatniej milii" w Europie czy Ameryce S ,tak zeby wyszło najkorzystniej kosztowo


Ostatnio edytowany przez Abcn 13 Cze 2021 11:09, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 12 Cze 2021 11:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Jak chcesz polecieć do GUA Grupą Lufthansy jak nic nie lata z Grupy Lufthansy tak, jedynie z Star Alliance.

Poszukaj do Meksyku i potem Volaris/AeroMexico/Avianca do GUA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Cze 2021 11:32 

Rejestracja: 27 Sie 2013
Posty: 7
Dzięki, czyli Lufthansa to tylko Swiss, Austrian, Brussels i Eurowings ? Kojarzysz jaka jest polityka tych firm przy przebookowywaniu na kompletnie inna trase ? Pierwotny lot(kupowany w MyTrip był głównie z Swiss + "ostatnia mila" South African Airlines czyli StarAliance nie Lufthansa Group. Po dogadaniu sie ze Swissem coś tam zaznaczyli w systemie co pozwala MyTripowi przebukowac. Czy ma sens dzownic jeszcze do South African Airlines zeby dalo sie potecjalnie wymienic ten odcinek na np tą Aviance w ramach Star Aliinace ? Czy Swiss bierze na siebie całość trasy w takim przypadku ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Cze 2021 12:27 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Lot wystawiony na stocku LX (Swiss), dzwonienie do SAA bez sensu. Jeśli Swiss się zgodzi może Ci przebukują na inny *A, ale ja starałbym się znaleźć trasę z maksyalnym wykorzystaniem lotów LX. Wybór bardzo ograniczony - ale cos tam się da (zobacz niżej). Nie licz na wielką pomoc mytripa, musisz wywalczyć to sam :)

Załączniki:
z2.png
z2.png [ 25.69 KiB | Obejrzany 1462 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Cze 2021 12:56 

Rejestracja: 27 Sie 2013
Posty: 7
Ale Swiss już się zgodził tylko nie wiem na co, odsyłali sie do siebie nawzajem, po czym jak nacisnąłem MyTrip ze sie zapętlła komunikacjia to coś tam posprawdzali z przełożonymi i potwierdzili że widzą w systemie adnotacje Swissa ze sie zgodzili. Mimo to Swiss mówił ze to MyTrip musi mi przeprocesować przebookowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Cze 2021 13:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Jeżeli jakiś lot został anulowany, to łatwiej będzie o zwrot hajsu niż walka z przebukowaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Cze 2021 13:28 

Rejestracja: 27 Sie 2013
Posty: 7
Lot się odbył, nie wpuścili bo zmieniły się restrykcje w jednym z krajów tranzytowych a nie miałem wymaganego testu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Cze 2021 08:16 

Rejestracja: 27 Sie 2013
Posty: 7
Udało się przebookować z dopłatą ~300zł . Dla potomnych wyszukałem przez Google Flights odklikując wszystkie lotniska w USA, a z linii lotniczych AirFrance, KLM.
Znalazło coś takiego:
Image
Image
Następnie zadzwoniłem na infolinie Lufthansy - nie Swissa i nie MyTrip gdzie miły Pan wyklikał w systemie to połączenie i mimo odcinków Copa i AeroMexico przebukował pobierając przez tel dane karty.

Załączniki:
2.png
2.png [ 132.87 KiB | Obejrzany 1343 razy ]
1.png
1.png [ 129.3 KiB | Obejrzany 1343 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group