Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Paź 2021 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Cześć,
ponieważ sam do końca nie wiem, to pewnie ktoś mądrzejszy mi podpowie. Lecimy do Kolumbii w Grudniu i nie do końca mamy doprecyzowany plan.
Ma być Kolumbia (bo mały kłopot z wjazdem) i na 90% powrót z PTY (chcemy odwiedzić przyjaciół). Loty mam w miarę ogarnięte Turkishem i cena też do przyjęcia, problem zaczyna się jednak w samej Kolumbii - będziemy tam powiedzmy 20-parę dni i jednak są pewne obawy, że na samą Kolumbię to za dużo jak na nasze potrzeby i chcieliśmy dodać jeszcze coś. Wybór oczywisty pada na Peru, czyli powiedzmy 2 tygodnie w Peru, reszta Kolumbia i krótki stopover w Panamie, ale taka wydziwiana kombinacja ma pewne wady (przynajmniej ja to wiedzę):
- dużo kasy pójdzie na doloty (BOG-LIM,LIM-BOG,BOG-PTY), nie mówiąc jeszcze o Cusco na miejscu być może
- sporo kasy (może) pójdzie na ekstra testy do Peru (choć to może się zmienić)
- jednak do 14 dni na Peru to mało żeby zaliczyć i górki, i dżunglę i wybrzeże
- pogoda w grudniu w górach w Peru wg internetu jest kiepska (mokro)

Więc Peru oczywiście jest na naszej liście życzeń, ale dużo czynników przemawia za tym, żeby jednak "nie tym razem". Iść za tym głosem czy walczyć o Peru?

A jeśli nie to co w takim razie zamiast Peru, tak żeby ogarnąć później dostanie się do Panamy (Panamy zwiedzać nie planujemy ;))? Ekwador? Kostaryka? Wiadomo, Galapagos byłoby ekstra, ale ani budżet ani Covid chyba nie pozwoli.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
#2 PostWysłany: 20 Paź 2021 22:51 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Na samą Kolumbię, o ile nie masz jakiś nadzwyczajnych zainteresowań to rzeczywiście chyba ciut za długo.
Skoro i tak wybierasz się do Panamy, to może coś jeszcze w Panamie poza odwiedzinami znajomych? To chyba najrozsądniejsze, zwłaszcza że piszesz o budżecie, a w tamtym rejonie o ile krajówki są tanie / rozsądne cenowo, to bilety międzynarodowe na większości tras, jeśli kupowane za $, są generalnie zaskakująco drogie mimo relatywnie krótkich lotów 1,5-2 h. Najlepiej brać takie połączenia za mile.

Jeśli chodzi o Peru to wszystko zależy od potrzeb , kasy i czasu. Ja byłem 11 dni i "zaliczyłem" Limę / okolice, Cuzco / MP / okolice, przejechałem się pociągiem do Titicaca (to zdecydowanie polecam!), spędziłem trochę czasu tam i w sumie mi to wystarczyło. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że można milion innych rzeczy w Peru robić. Przy dwóch tygodniach spokojnie zahaczysz jeszcze na kilka dni do Amazonii, albo możesz to też zrobić w Kolumbii.


Ostatnio edytowany przez marek2011, 20 Paź 2021 23:01, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Paź 2021 22:57 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3237
srebrny
Mając 21 dni spędziłbym całość w Kolumbii. Właśnie wróciłem z 15 dniowego wyjazdu (15 dni na miejscu) i jest to zdecydowanie za mało i pomimo bardzo napiętego programu musieliśmy zrezygnować z wielu atrakcji. Robiąc rezerwację wydawało mi się że 15 dni ciężko będzie zagospodarować w Kolumbii, a jak się okazało bardzo się myliłem.

3 dni Salento + dolina Cocory
4 dni Tayrona, wliczając noclegi przed i po w St Marta
3 dni Amazonia
3 dni Medellin + Guatapé
1 dzień Bogota (Bogote już zwiedzaliśmy wcześniej przy okazji stopovera)

Na każde z tych miejsc można spokojnie poświęcić 2x więcej czasu, a jeszcze można się wybrać np na pustynie, do Cartageny czy 5 dniowy treking do zaginionego miasta, czy też poplażować z 2-3 dni w St Andres.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 21 Paź 2021 07:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
Miałem bilety do Kolumbii z super deala KLM ale cholerny covid pokrzyżował plany tak, że mimo kilku przekładek w końcu musiałem skasować. Ale do rzeczy, moim zdaniem 20 dni na Kolumbię to nie jest za dużo, kraj jest wielki, atrakcji od groma, zostańcie w Kolumbii i nie kombinujcie.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 21 Paź 2021 08:09 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 636
Kilometry: 1 064 010
srebrny
Miałem ten sam dylemat z Peru. 3 tygodnie, to jak już tam będę to można skoczyć gdzieś w bok na tydzień, przecież to szmat czasu. Ostatecznie stwierdziłem,że lepiej się cieszyć pobytem w jednym kraju,wycisnac z niego tyle ile się da niż skakać dla samego odhaczenia innego. Będzie jeszcze okazja, też bym został tylko w Kolumbii,którą notabene sam rozważałem. Peru jednak wygrało
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 21 Paź 2021 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
No jednak Peru jest dużo ciekawsze od Kolumbii ;) (naszym zdaniem).
Kłopot polega na tym, że ja nie chcę na siłę "wyciskać" ile się da z Kolumbii - patrząc na relacje tutaj na forum jest sporo zwiedzania miast które kompletnie mnie nie interesują (byliśmy w tej części świata 3 razy i mniej więcej wszędzie jest tak samo ;)).
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Paź 2021 10:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Tez uważam ze 14 dni na Kolumbie to nie dużo ale sam raz. Wiadomo nie jest to Peru ale opcje masz spore tam, i nawet podobne do Peru. Leticia i Amazonka, Santa Marta i park narodowy z rujanmi, Salento i Park Narodowy z palmami woskowymi, San Andres z plażami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Paź 2021 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
zawiert napisał(a):
No jednak Peru jest dużo ciekawsze od Kolumbii ;) (naszym zdaniem).

to jako ciekawostka, skoro interesuje Was przyroda
Kolumbia jest krajem nr 2 na świecie pod względem bioróżnorodności
1 jest Brazylia a Peru 6

Załączniki:
biodiversity.jpg
biodiversity.jpg [ 338.18 KiB | Obejrzany 4517 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 21 Paź 2021 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2026
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Nie byłem w Kolumbii, ale kraj wielki i z mnóstwem atrakcji. Może nie w stylu Machu Picchu, ale na pewno jest co oglądać. Ja bym się przymierzył do planu i dopiero decydował.

W Peru byłem 2.5 tygodnia. Zwiedziliśmy tylko na południe od Limy, z przelotem do Cuzco, jeżdżeniem dużym tempem (w tym nocne autobusy), a i tak minęliśmy np. Tęczową Górę, bo o niej wtedy nie wiedziałem. Dlatego też warto zrobić dobry research.

A jak koniecznie, to pewnie rozszerzyłbym Panamę, by wykorzystać ten bilet co się ma.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Paź 2021 08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Dzięki wszystkim za uwagi, plan dostrajamy do Kolumbii. Oczywiście teraz pojawiają się dodatkowe schody (rzecz jasna w 1 dzień bilety zdrożały o 100$ per pax na naszym wybranym locie... ech), ale to są sprawy wtórne.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group