Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Gruzja z dziećmi
#1 PostWysłany: 07 Kwi 2019 09:32 

Rejestracja: 25 Lip 2018
Posty: 3
-- 07 Kwi 2019 10:26 --

Hej! Potrzebuję Waszej pomocy. W natchnieniu chwili kupiłem bilety na 17-28 marca 2020. Lot z dwójką dzieci (wtedy będą miały 9 i 6 lat). To jest aż 11 dni. Czy możecie zasugrować jakieś miejscal lu trasę (przeglądam rasy na forum już), które robiliście z dziećmi? Dzieciaki są wysportowane, trenują i mają lepszą kondycję niż my, jeżdżą także (uczą sie) na nartach. Będę MEGA wdzięczny za sugestie, pomoc, wsparcie. Skoro jest to aż tyle dni, to moźe też wypad do Armenii lub Azerbejdżanu - choć ta trasa wydaje się strasznie długa. Za każdą sugestię i pomoc już teraz dziękuję :)


[EDIT] 17-24.03.2020 - 7 dni


Ostatnio edytowany przez marcino123, 07 Kwi 2019 19:19, edytowano w sumie 1 raz
zdublowany wpis
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 07 Kwi 2019 09:57 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Nie jest dobrym kupowanie biletu w dane miejsce, nie mając wcześniej chociaz ogólnego pojęcia co się tam chce zobaczyć/robić...
Wszystko masz podane na forum, to Ty wiesz najlepiej co Twoje dzieci lubią, co chcą zobaczyć, co ich może zainteresować, więc nikt gotowej trasy Ci nie zaplanuje.
A i jeszcze jedno - mam nadzieję, że chociaż znasz rosyjski...
Góra
 Profil Relacje PM off
flus lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Kwi 2019 10:00 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
7 dni na Gruzję to wręcz mało,więc już nie ma co dokładać innego kraju.Właściwie to sporo już na forum jest . Mamy temat: " Narty w Gruzji" , "Gruzja w zimie?" Wystarczy poczytać i wybrać pod swoje potrzeby ;) gruzja-w-zimie,1133,55208&p=869950&hilit=gruzja+narty#p869950
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Kwi 2019 10:22 

Rejestracja: 25 Lip 2018
Posty: 3
-- 07 Kwi 2019 11:21 --

Jak pisałem przeglądałem forum. Ale nie ma informacji co warto zobaczyc z dzieciakami. A na tym mi zależy. Sporo osób było w Gruzji i nawet jeśli bez dzieci, to jednak często się zwaraca uwagę, że "coś warto byłoby zobaczyć, gdym był z dziećmi tutaj kiedyś znów". I właśnie na takich sugestiach mi zależy. Plan wstępny - te najbardziej znane miejasca i jak dojechać mam. Ale byłbym wdzięczy właśnie za miejsca: top dla dzieci.

-- 07 Kwi 2019 11:22 --

sranda napisał(a):
Nie jest dobrym kupowanie biletu w dane miejsce, nie mając wcześniej chociaz ogólnego pojęcia co się tam chce zobaczyć/robić...
Wszystko masz podane na forum, to Ty wiesz najlepiej co Twoje dzieci lubią, co chcą zobaczyć, co ich może zainteresować, więc nikt gotowej trasy Ci nie zaplanuje.
A i jeszcze jedno - mam nadzieję, że chociaż znasz rosyjski...


NIe prosiłem o gotową trasę - tego nikt mi nie ułoży i nie chcę, bo sam wiem co chce zobaczyć. Prosiłem o sugestie miejsc wartych zobaczenia z dzieciakami - tego na forum nie znalazłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Kwi 2019 12:31 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Będę brutalny i napiszę, że wg mnie dla dzieci w tym wieku niewiele będzie tam atrakcji pod koniec marca.

Owszem, mogą pojeździć na nartach, np. w Gudauri, ale równie dobrze w tym okresie to można robić jeszcze w Alpach, czy nawet Tatrach (Štrbské pleso, Tatranská Lomnica), przy dużo większej ilości innych atrakcji dla dzieci w tym wieku (np. aquaparki, zamki).

Gruzja to jest kraj wymagający nieco więcej przygotowania od turysty, tak jak pisałem wcześniej, np. znajomość rosyjskiego jest niezbędna, zwłaszcza jeśli chcecie się poruszać komunikacją publiczną.
Góra
 Profil Relacje PM off
flus lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 07 Kwi 2019 12:53 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Byłem w Gruzji z 6 latkiem tydzień. Za bardzo nic extra dla dzieci to tam nie ma. Po prostu drałował wszędzie z nami i tyle. Największą atrakcją były chyba kolejki linowe, których jest tam trochę. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Kwi 2019 13:28 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Ja też się zastanawiałem czy zabierać do Gruzji córkę i tym razem jej nie bierzemy. Planujemy typowe zwiedzanie (miasta, kościoły, ruiny) co w połączeniu z mało komfortowym transportem (nie bierzemy auta) nie będzie dla niej atrakcyjne. Tak jak ktoś napisał: typowych atrakcji jak baseny, nowoczesne muzea itp tam raczej nie ma. Napiszcie po powrocie co się dzieciakom podobało, to będzie jakaś wskazówka na przyszłość dla innych. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Kwi 2019 13:42 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 166
Loty: 90
Kilometry: 124 797
Myślę,że będzie to świetny wyjazd i na pewno wrócicie Gruzją zachwyceni, o ile dobrze rozplanujecie wyjazd nie przemęczając dzieciaków. W marcu w Gruzji wiosna i to dobra pora na zwiedzanie. Oczywiście wiele zależy od okolicy , którą będziecie zwiedzać. Koło Kutaisi zainteresowałabym się kanionami Okatse i Martvili, wodospadem Kinkcha plus jaskinia Prometeusza (taxi z Kutaisi w 1 dzień do zaliczenia). Po drodze do stolicy można zaliczyć gruzińskie uzdrowisko Bordżomi z piękną przyroda. Dalej Gori i skalne miasto Upliscyche. W Tbilisi wiadomo jakie atrakcje, dalej można się wybrać na gruzińską drogę wojenną...Można też np przejechać nocnym pociągiem do Batumi spędzając trochę czasu nad morzem i zaliczając piękny ogród botaniczny. W Gruzji brak typowych wczasowych parków rozrywki i to powoduje ,że wyjazd będzie bardziej wymagający ale i tym samym bardziej rozwijający. Na brak znajomości rosyjskiego też jest sposób- kupienie lokalnej karty telefonicznej i korzystanie z internetowego tłumacza ;)
Życzę dobrej zabawy przy planowaniu wyjazdu :)
_________________
Ciemność to Twój strach, światło jest wszędzie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 07 Kwi 2019 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Oj przestańcie już z tym j. rosyjskim. Oczywiście znajomość języka pomaga, ale nie jest konieczna.

Łącznie, jako rodzina, znamy 5 języków, lepiej lub gorzej, w tym rosyjski (bardzo dobrze), ale bywamy w miejscach, gdzie lokalsi znają tylko swój język i sobie dobrze radzimy.

Tak więc j. rosyjski w Gruzji się przyda, ale nie jest absolutnie niezbędny.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja z dziećmi
#10 PostWysłany: 21 Maj 2019 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 58
Marcin Chabier, poleciłbym Ci Swanetię - jedno z najpiękniejszych miejsc w jakich byłem. A w paru byłem. Ale to marzec - z pogodą może być różnie. Jednak, nie skreślaj - sprawdzaj prognozy, decyduj na miejscu. W góry wysoko pewnie nie wejdziecie (a warto), ale samą Mestię i okolice zobaczyć warto. Dojazd do Usghuli z Mestii to również konieczność, ale marcowa aura może to uniemożliwić. Sama wioska to ...koniec świata. Bajkowy.

Problemem w Gruzji są niestety odległości. Jeżeli lądujesz w Kutaisi, to czeka Was ok. 5h jazdy do Mestii - busikiem, marszrutką. Można samolotem - sprawdź ceny i loty, ceny nie zwalały.Przy 7 dniach, ja bym się skupił jednak tylko na Gruzji i wykluczył Armenie i inne takie:) Wbrew pozorom, to nie jest dużo. Właśnie z uwagi na odległości i transport.

Poniżej kilka miejsc, a o Swanetii na blogu:
- Tbilisi - 2-3 dni - koniecznie
- Kazbegi - 1 - koniecznie
- Swanetia - 2 - koniecznie (jak pozwoli pogoda)
- Kutaisi i okoliczne jaskinie - 1-2 dni
- Batumi - w marcu? Odpuściłbym.

Jeżeli na koniec mogę być brutalny, to rzekłbym tak: marzec w Gruzji? Można, ale po co. W marcu lepiej robić jakiś citybrejki i to miasta raczej na południu Europy, Bliski Wschód, itp. Do Gruzji późną wiosną, wczesną jesienią - gdzie intensywna zieleń kontrastuje z wysokimi ośnieżonymi górami. Do tego wybrzeże i mamy raj na ziemi :D
_________________
***
Wskazówki podróżnicze, relacje z wypraw - często podane koszty
Citybrejki, wypady w góry, wyprawy rowerowe

https://jadziemlecim.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja z dziećmi
#11 PostWysłany: 26 Gru 2019 13:56 

Rejestracja: 28 Wrz 2016
Posty: 7
Pytanie podobnego typu. Lecimy z rocznym dzieckiem na początku marca na 3 dni. Chcemy skupić się na Kutaisi i okolicach i stąd pytanie, gdzie warto wybrać się z maluchem a co odpuścić: jaskinia prometeusza? kanion Okatse? Gelati? może warto wybrać się do Sairme?
Prosiłbym o Wasze opinie.
Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group