Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 352 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#141 PostWysłany: 25 Mar 2015 23:58 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Czy pociągi wymienione w Traffic General Schedule (http://railway.ge/?web=0&action=page&p_id=479&lang=eng) kursują ? Jeżeli tak to dlaczego nie ma większości z nich ich w wyszukiwarce ? Np. Batumi - Ozurgeti czy Makhinjauri - Kutaisi I ? Stacje w Batumi i Kutaisi I działają ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#142 PostWysłany: 26 Mar 2015 00:43 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
To są pociągi podmiejskie, na nie bilety można kupić tylko w kasie/w pociągu. Nie ma ich w wyszukiwarce w internecie, są w rozkładzie tabelarycznym (na stronie i na stacjach).
Raczej powinny kursować, skoro są na liście.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Manuel lubi ten post.
Manuel uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#143 PostWysłany: 26 Mar 2015 01:41 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Dzięki ! Czyli wychodzi na to, ze pociąg Batumi - Ozugreti jest tylko w jedną stronę ? Nie ma takiej trasy w drugą stronę czy ja czytać tego rozkladu nie umiem ?

E: Czy komuś udało się ostatnio kupić bilet przez Internet za pomocą opisywanego tu patentu ? Zmiany Proxy i przeglądarek niestety nie pomagają ... Efekt jak w tym poście.

E2: APEL ! Kto będzie w Gruzji przed 12 kwietnia, będzie wracał do WAW i mógłby mi kupić bilety na trasie Tblisi - Makhinjauri - Samtredia ? Proszę o informację tutaj lub na PW. Kasę mogę zapłacić na konto lub przed wylotem w WAW, a odbiorę jak po przylocie do WAW z Kutaisi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#144 PostWysłany: 26 Mar 2015 11:54 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Wydaje mi się, że pierwsze 2 godziny dotyczą przejazdu tam, a kolejne dwie z powrotem, ale nie jestem pewny. Porównaj może godziny pociągów, które są i w tabelce i w wyszukiwarce - powrotne powinny jeździć wg tych godzin z prawej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#145 PostWysłany: 26 Mar 2015 18:46 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Manuel napisał(a):
Czy pociągi wymienione w Traffic General Schedule (http://railway.ge/?web=0&action=page&p_id=479&lang=eng) kursują ? Jeżeli tak to dlaczego nie ma większości z nich ich w wyszukiwarce ? Np. Batumi - Ozurgeti czy Makhinjauri - Kutaisi I ? Stacje w Batumi i Kutaisi I działają ?


Jeszcze raz polecam omijanie szerokim łukiem wersji anglojęzycznej strony kolei gruzińskich. Tam są/były i pewnie będą informacje nieaktualne. Najlepiej korzystać z wersji gruzińskiej i w drugiej kolejności rosyjskiej.

-- 26 Mar 2015 17:49 --

Manuel napisał(a):
Dzięki ! Czyli wychodzi na to, ze pociąg Batumi - Ozugreti jest tylko w jedną stronę ? Nie ma takiej trasy w drugą stronę czy ja czytać tego rozkladu nie umiem ?

E: Czy komuś udało się ostatnio kupić bilet przez Internet za pomocą opisywanego tu patentu ? Zmiany Proxy i przeglądarek niestety nie pomagają ... Efekt jak w tym poście.

E2: APEL ! Kto będzie w Gruzji przed 12 kwietnia, będzie wracał do WAW i mógłby mi kupić bilety na trasie Tblisi - Makhinjauri - Samtredia ? Proszę o informację tutaj lub na PW. Kasę mogę zapłacić na konto lub przed wylotem w WAW, a odbiorę jak po przylocie do WAW z Kutaisi.


Pociąg Batumi-Ozurgeti jeździ w obydwie strony. Co więcej jest skomunikowany z pociągiem relacji Tbilisi-Ozurgeti (i z powrotem) co stanowi najtańszą opcję (ok. 15 zł) na pokonanie trasy Batumi(centrum)-Tbilisi
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#146 PostWysłany: 27 Mar 2015 09:08 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Tak zastosowałem się do Twojego wcześniejszego apelu przed planowaniem podróży. Sprawdziłem, że połączenia pokrywają się na stronie po rosyjsku i angielsku. Przynajmniej te, które mnie interesowały. Przejazd kombinowany, który napisałeś fajny, ale ja potrzebowałem wydostać się z Batumi (Makhinjauri) rano i dojechać do Kutaisi (kończę podróż w Samtredia).
Bilety kupiłem w końcu na https://biletebi.ge/default.aspx, bo pół dnia straciłem na szukanie/zmiany proxy żeby kupić je na stronach gruzińskich kolei. I to też nie bez problemów, ponieważ MC z WBK z 3D Secure nie chciało przejść nawet po wpisaniu kody autoryzacyjnego, a MC z T-Mobile zablokował mi kartę z powodu podejrzanej płatności. Dopiero telefon na infolinię banku, dokładne rozpytanie gdzie jestem ja i moja karta pozwoliło na odblokowanie karty i ponowny zakup biletów. Czy to zadziała sprawdzę niedługo, ale z tego co wyczytałem na innych forach bilety z tego portalu są w pociągach honorowane. Co prawda doliczają ok. 10% za serwis, ale oszczędza sporo czasu spędzonych na próbach kupna biletu na http://railway.ge.
Poza tym nie zawiodła http://spolecznosc.fly4free.pl. Napisałem do tych, którzy lecą przede mną do Gruzji prośbę o zakup tych biletów w trakcie ich podróży. Bezproblemowo, więc jest moc :)
@ms993: dzięki za wytłumaczenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#147 PostWysłany: 07 Kwi 2015 23:46 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Szykuje sie cos noweego
http://www.rynek-kolejowy.pl/55299/baku ... eniami.htm
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#148 PostWysłany: 14 Kwi 2015 11:06 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Informuję, iż nocny pociąg 860 Tbilisi (odj. 1:10) - Makhinjauri/Batumi (przyj. 6:45) nie prowadzi już wagonów z miejscami do leżenia i sypialnych ! I z tego co sie dowiedziałem na infolinii przewoźnika to na tej trasie takie wagony w ogóle nie jedzą. Są tylko miejsca siedzące. Stan na kwiecień 2014 r. Bilet 25 GEL w kl. I i 17 GEL w kl. II.


Ostatnio edytowany przez Manuel, 14 Kwi 2015 22:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#149 PostWysłany: 14 Kwi 2015 21:11 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Ta informacja jest do sprawdzenia bez problemu na stronie przewoźnika. Zresztą 3 lata temu też nie było tańszych wagonów, tylko te drogie sypialne. Najtańsza opcja (poniżej 10 lari) to dobrze skomunikowana podróż z przesiadką w Ozurgeti.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#150 PostWysłany: 14 Kwi 2015 22:18 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Ale w tym pociągu nie ma sypialnych również ! I w żadnym takich nie ma na trasie Tbilisi - Makhinjauri. A ze strony przewoźnika wynika właśnie, że powinien sypialny jechać (modernised, first class).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#151 PostWysłany: 14 Kwi 2015 22:45 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Popatrzyłem na wyszukiwarkę i wygląda że masz rację. Zwracam więc honor i tym bardziej polecam przesiadkę w Ozurgeti. Przynajmniej można się przespać/zaoszczędzić na noclegu. Poza tym do/z Ozurgeti pociągi jeżdżą z/do właściwego Batumi a nie z/do Machindżauri.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#152 PostWysłany: 14 Kwi 2015 23:03 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 17
Ostatnio byłem w Gruzji (tydzień temu) i to, że "elektriczka" jest do właściwego Batumi to nie prawda. Będąc na dworcu w Batumi spotkałem tylko ekipę budowlaną i miły ukrainiec poinformował mnie, że dworzec funkcjonuje w Machindżauri bo ten dopiero budują.

Sam jechałem pociągiem nocnym z Ozurgeti (wybrałem I klasę za 26 lari, dużo miejsc wolnych w I klasie) z czego byłem bardzo zadowolony.
Jeżeli chcemy dostać się z centrum Batumi do dworca w Machindżauri można wsiąść w komunikację miejską (linia 10 oraz 17 odjeżdża tam na dworzec, dodatkowo jeżdżą marszrutki ale nie wiem jakie numery bo korzystałem z "komunikacji miejskiej").

Oczywiście musiałem się pytać gruzinów jak odjeżdżają busy bo na tablicach informacyjnych jest jedynie numer autobusów :D Bilet na komunikacje miejską kosztuje 0,4 lari i można go kupić u kierowcy a busy odjeżdzają co około 15 min.

Bilety z Machindżauri do Ozurgeti można kupić najszybciej na 30 min przed odjazdem i kosztują 0,8 lari.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#153 PostWysłany: 14 Kwi 2015 23:46 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Mam następujące doświadczenie: Jechałem elektryczką Ozurgeti-Batumi. Na Machindżauri konduktor chciał nas bardzo wysadzić z pociągu. Uparliśmy się że jedziemy do Batumi (w elektryczce zostało oprócz nas kilkudziesięciu lokalsów). Zresztą bilet mieliśmy do Batumi. Konduktor machnął ręką i pojechaliśmy do końca.
Na stacji Machindżauri nie ma za bardzo miejsca żeby przez dłuższy czas stał skład. Myślę więc że tak czy inaczej wszystkie jadą z/do Batumi.
W Batumi budynku dworcowego rzeczywiście nie ma. Po wyjściu z pociągu (brak peronu, skok na międzytorze) przeciskaliśmy się między jakimiś składami towarowaymi, według zasady "za narodem".
Myślę że ten Ukrainiec sam nie bardzo miał świadomość że tam jakikolwiek pociąg kursuje.
Tak na marginesie: Pomiędzy batumi i Machindżauri jest niedokończony budynek wyglądający na niezakończoną inwestycę głównego dworca kolejowego dla Batumi. Ciekawe jakie mają plany.
To że zależy im na odciążeniu Batumi właściwego jest zrozumiałe. Olbrzymi ruch pociągów towarowych przy porcie, dojazd linią jednotorową i brak możliwości przebudowy (potrzebne dodatkowe tunele, niwelacje, itp), ale jeśli przyczyna leży po stronie braku dworca z prawdziwego zdarzenia to może Twoja informacja o jego budowie da w perspektywie przedłużenie trasy pociągów dalekobieżnych do Batumi właściwego.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#154 PostWysłany: 19 Kwi 2015 10:28 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
zaktualizowali angielską wersję rozkładu i rzeczywiście nie ma w niej nocnego Tbilisi-Batumi
http://railway.ge/?web=0&action=page&p_id=479&lang=eng
trudno, trzeba będzie kombinować inaczej

edit - @Manuel
ważny od 20.04 (jutro ;))


Ostatnio edytowany przez pemat, 19 Kwi 2015 11:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#155 PostWysłany: 19 Kwi 2015 11:03 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
del


Ostatnio edytowany przez Manuel, 19 Kwi 2015 11:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#156 PostWysłany: 19 Kwi 2015 11:09 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Manuel napisał(a):
no jak nie ma jak kilka dni temu nim jechałem ? Poza tym z linku, który podałeś wynika, że kursuje. Wyszukujesz końcową stację jako Batumi ?

edit @pemat:
w tym rozkładzie od 20.04 też jedzie :D
poc. 860/859 odj. z Tbilisi 1:10
Góra
 Profil Relacje PM off
pemat uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#157 PostWysłany: 19 Kwi 2015 11:13 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
sorki za alarm, rzeczywiście zasugerowałem się rubryką "Night Passenger Trains"
dzięki, chyba jeszcze się nie obudziłem :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#158 PostWysłany: 19 Kwi 2015 11:17 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
wyleciał z tej rubryki, bo nie prowadzi już wagonów sypialnych i z miejscami do leżenia. Są tylko miejsca siedzące. Na noc polecam I klasę. Miłej podróży :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#159 PostWysłany: 19 Kwi 2015 11:27 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
no to bardzo dziwne, tym bardziej, że na stronie jest tylko jedna klasa w tym pociągu:
Купe (Compartment caggiage)
Общий (Full-price ticket) 17,50 gel
Детский (Child's ticket) 8,50 gel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#160 PostWysłany: 19 Kwi 2015 11:33 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
te informacje masz ze strony gdzie się kupuje bilety online i możesz taki przedział sobie wybrać ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 352 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group