Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 352 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#321 PostWysłany: 29 Lis 2021 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
z doświadczenia powiem że akurat autostrada i ekspresówki do Batumi są w super stanie, nie opłaca się kombinować
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#322 PostWysłany: 29 Lis 2021 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Ja jechałem nieco ponad miesiąc temu busem z lotniska do Batumi, przejazd ok 2h. Z Batumi do stolicy pociągiem. Tuż za lotniskiem jest już gotowy peron kolejowy, więc za niedługo będą tam stawać pociągi Tbilisi Batumi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#323 PostWysłany: 30 Lis 2021 07:23 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
ptak23 napisał(a):
a ten z Tbilisi nawet nie zatrzymuje się nigdzie blisko
No właśnie chciałem się dowiedzieć czy da się sprawdzić, gdzie on się dokładnie zatrzymuje... Bo przecież nie jedzie non-stop z Tbilisi do Batumi. Ale wychodzi na to, że się nie da?

pemat napisał(a):
alternatywnie, spod lotniska można podjechać marszrutką do Samtredii i tam łapać pociąg do Batumi
No właśnie pisałem, że z Samtredii nie ma (albo: system nie znajduje) ani jednego pociągu w kierunku Batumi. Nawet z Zestafoni i Gori nic nie znajduje... :roll: Stąd moje całe zapytanie :)

Wiem, że można łatwo busem. Ale z różnych powodów zależałoby mi na tym aby zaliczyć pociąg w Gruzji dlatego próbowałem się zorientować gdzie najbliżej jest jakaś stacja skąd jadą jakiekolwiek pociągi na zachód...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#324 PostWysłany: 30 Lis 2021 08:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
ja kiedyś pisałem do nich maila, szybko i sprawnie odpisują : )
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#325 PostWysłany: 30 Lis 2021 08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
jak chcesz zobaczyć gdzie pociąg się zatrzymuje to zajrzyj:
rozkład po gruzińsku - do pobrania w jpg: https://www.railway.ge/new/
tłumaczenie: https://translate.yandex.com/ocr
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#326 PostWysłany: 30 Lis 2021 08:45 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
@jean wielkie dzięki. Dali w jpg żeby nie było zbyt łatwo odszyfrować kopiując&wklejając :lol:

Zagadka rozwiązana - gdyby kogoś to ciekawiło: pociągi Tbilisi-Batumi zatrzymują się tylko w Tsipa i Moliti (dwie malutkie wioski - tuż obok siebie - w górach :roll: ). Potem bez przerwy aż do Ureki...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#327 PostWysłany: 30 Lis 2021 09:03 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6226
HON fly4free
NBE322 napisał(a):
pemat napisał(a):
alternatywnie, spod lotniska można podjechać marszrutką do Samtredii i tam łapać pociąg do Batumi
No właśnie pisałem, że z Samtredii nie ma (albo: system nie znajduje) ani jednego pociągu w kierunku Batumi. Nawet z Zestafoni i Gori nic nie znajduje... :roll: Stąd moje całe zapytanie :).
sorki w takim razie za wprowadzenie w błąd...
na usprawiedliwienie dodam tylko, że gdy - fakt, kilka lat temu - jechałem z Tbilisi do Batumi, to pociąg miał więcej niż dwa przystanki i w Samtredii się zatrzymywał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#328 PostWysłany: 30 Lis 2021 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Jak jechałem z Batumi do stolicy to stawał i w Samtredii, i Zestafoni. I wcześniej w Kobuleti i Ureki.

Dla nich ten pociąg jest jakby "luksusowy". Inne pociągi lokalne to szrot. A to jednak Stadler. Szwajcarski.

Więc pewnie z mniejszych stacji jak Samtredia wpychają bilety na szrot. Żeby więcej osób mogło jeździć Tbilisi-Batumi. Jedzie 20min po luksusowym. Dla nas różnica w cenie niewielka, ale dla Gruzina 25 Lari za bilet to mało nie jest.

Oni są jeszcze na etapie mentalu, jak mam zapłacić 25 za pociąg lub 15 za autobus i jechać godzinę dłużej, wybiorą autobus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#329 PostWysłany: 12 Gru 2021 17:34 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Potwierdzone na dworcu w Batumi - z Batumi nie kursują żadne inne pociągi oprócz dwóch Stadlerowych ekspresów codziennie do Tbilisi. Wszystkie inne pociągi zostały odwołane "bo Covid" i nie wiadomo kiedy/czy je przywrócą.

Rozkład na całą Gruzję jest 100% aktualny tak jak jest podany na stronie internetowej Georgian Railways. Więcej pociągów po prostu nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#330 PostWysłany: 23 Gru 2021 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4005
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Czy przystanek kolejowy (bo raczej nie stacja) przy lotnisku działa ?
Z tego co pamiętam, to chyba ktoś pisał, że w końcu ją oddano do użytku.
Jaka jest jego nazwa ? Kopitnari ? Bo nie wyszukuje mi w ogóle takiego przystanku.
Da się z tego pojechać do Tbilisi lub Batumi ?
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#331 PostWysłany: 23 Gru 2021 14:55 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Nadal nie działa.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#332 PostWysłany: 23 Gru 2021 15:48 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 842
złoty
NBE322 napisał(a):
Potwierdzone na dworcu w Batumi - z Batumi nie kursują żadne inne pociągi oprócz dwóch Stadlerowych ekspresów codziennie do Tbilisi. Wszystkie inne pociągi zostały odwołane "bo Covid" i nie wiadomo kiedy/czy je przywrócą.
To smutne, ale te inne pociągi bez szybkich inwestycji w tabor i tak przestałby jeździć bo trzymały się "na słowo honoru". Covid na całym świecie stał się świetną wymówką do likwidacji różnych połączeń bez narażania się na ewentualne protesty ze strony pasażerów.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#333 PostWysłany: 24 Gru 2021 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4005
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Czy w Batumi pociągi odjeżdżają z tego dworca, który jest ok. 3 km od centrum ?

Wprawdzie to tylko 3,5 km, ale jeździ tam jakiś autobus/marszrutka ?

Załączniki:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG [ 238.31 KiB | Obejrzany 1165 razy ]
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#334 PostWysłany: 24 Gru 2021 16:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22435
Tak, to ten dworzec. I 10 powinna tam jechac
https://moovitapp.com/index/en/public_t ... 60373361-0
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomo14 lubi ten post.
Tomo14 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#335 PostWysłany: 24 Gru 2021 16:14 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 163
Tak, to jest ta słynna postkomunistyczna logika byłych demoludów. Tory dochodzą dalej, praktycznie aż do portu, tam gdzie jest автовокзал (dworzec autobusowy) i mnóstwo miejsca żeby postawić dworzec pasażerski. Ale nie, postawili całkiem nowy pod miastem.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#336 PostWysłany: 24 Gru 2021 16:37 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 842
złoty
Autobusów do centrum miasta jest mnóstwo. Tylko trzeba przejść na drugą stronę ulicy. Spod dworca wsiada się do linii jadącej na socjalistyczne blokowisko. Tym niemniej ledwo wyjdziesz z budynku natychmiast zostaniesz obstąpiony ze wszystkich stron przez przedsiębiorczych taksówkarzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#337 PostWysłany: 24 Gru 2021 16:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22435
A przejazd Yandexem to około 4-5 GEL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#338 PostWysłany: 24 Gru 2021 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4005
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
@KL_user ale ja będę chciał się dostać z miasta na dworzec, więc w drugą stronę.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#339 PostWysłany: 07 Paź 2022 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
hej hej czy ktoś może ma informację, aby pociąg z Batumi do Tbilisi (np poranny) zatrzymywał sie gdzies po drodze czy ciśnie prosto do tbilisi ?
dzieki
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#340 PostWysłany: 07 Paź 2022 06:56 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
:!: :!: :!: Wygląda na to, że uruchomiono przystanek kolejowy przy lotnisku "Kopitnari" , i zatrzymują się na nim trzy pary stadlerowych ex-expresów¹ Tbilisi-Batumi oraz normalne pociągi ze stolicy do Ozurgeti, Poti i Zugdidi. Czyli mamy prawie każdy pociąg dalekobieżny w Gruzji :)


Podaje odjazdy z przystanku Kopitnari na dzień dzisiejszy:

Kopitnari → Tbilisi: 08:54, 09:48, 12:22, 18:58, 19:21, 20:08
Kopitnari → Batumi: 11:17, 13:52, 20:32


@suszek jak ja jechałem, to był "głęboki Covid" i Stadlery Tbilisi-Batumi zatrzymywały się tylko w Tsipa i Moliti, potem non-stop przez cały kraj aż do Ureki i potem Batumi.
¹ Teraz z tego co widzę dawne ekspresy Stadlerowe czyli pociągi 80X stały się pociągami osobowymi i zatrzymują się wszędzie po drodze (m.i. właśnie wspomniane Kopitnari przy lotnisku)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 352 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group