Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Mar 2013 03:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
Mam zakupione loty wmi - kut - wmi na 26 - 29 maja, ale jako że zmiana lotniska na waw, więc mogę sobie zmienić nawet na ktw - kut - ktw w dowolnej dacie 14 dni przed do 30 po oryginalnych datach lotu. Więc do głowy zaświtał mi pomysł zrobienia jakiegoś tripa na bliski wschód. Po głowie chodzi mi np. Baku lub nawet Turkmenistan (prom baku - turkmenbashi). W grę wchodzą tanie loty, pociągi, busy. Jeżeli ktoś ma coś do polecenia, to będę wdzięczny ;)


P.S. Abchazja i Osetia są bezpieczne dla turystów ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 04 Mar 2013 07:32 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Do Baku jest super dojazd pociągiem z Tibilisi, wsiadasz wieczorem około 17.00 rana wysiadasz w Baku. Po drodze kontrola graniczna.
Pociąg kuszetka, do Azerbejdzanu wymagana jest wiza, którą ja wyrabiałem w Polsce
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Mar 2013 08:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Do Abchazji czy Osetii nie można wjechać od strony Gruzji "właściwej", a jedynie od strony Rosji, co będzie się wiązało z późniejszym "banem" na Gruzję. Prom do Turkmenistanu to też nie łatwa sprawa, kursuje kiedy chce, a ze zdobyciem turkmeńskiej wizy trzeba się nakombinować. Jeśli chcesz odwiedzić jakąś ciekawostkę geopolityczną z dreszczykiem, polecam Górski Karabach - szczególnie, iż wizy do Armenii zostały zniesione.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Mar 2013 17:25 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
tylko że w Karabachu poza ciekawymi górami na treking nie ma nic;) (czyli nie na krótki wypad) oczywiście poza byciem w nieistniejącym państwie;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Mar 2013 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
Podłączam się pod wątek,

Na razie mam plan: Katowice - Kutaisi - Batumi - Erywań - Tbilisi - Stambuł - Warszawa

Zastanawiam się jeszcze nad Baku zamiast Stambułu..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Mar 2013 19:25 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Zmieniłbym trochę kolejność zwiedzania. Z Batumi do Erywania możesz dojechać tylko przez Tbilisi, do Stambułu drogą lądową też tylko przez przejście w Sarpi.
Stambuł jest straszenie daleko jeżeli wybierasz drogę lądową to polecam Baku (overnight pociag)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Mar 2013 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
kibek napisał(a):
Z Batumi do Erywania możesz dojechać tylko przez Tbilisi,

Jesteś pewien? Ja jechałem, co prawda w drugą stronę, marszrutką z Erywania przez przejście Bavra do Achalcyche, skąd jeżdżą marszurtki do Batumi (przez Kutaisi). Co prawda jest bezpośrednia droga pomiędzy Batumi a Achalcyche, ale słyszałem, że jej jakość jest kiepska.

Moje wrażenia z tej trasy:
http://krasnal.geoblog.pl/wpis/80306/leje
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Mar 2013 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
kibek napisał(a):
Do Baku jest super dojazd pociągiem z Tibilisi, wsiadasz wieczorem około 17.00 rana wysiadasz w Baku. Po drodze kontrola graniczna.
Pociąg kuszetka, do Azerbejdżanu wymagana jest wiza, którą ja wyrabiałem w Polsce

Ile mniej-więcej kosztuje bilet na pociąg ? Można kupić przez neta, czy na miejscu ?
Widzę że wiza kosztuje 60€ - sprawa do przemyślenia...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Mar 2013 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
Chciałem zobaczyć Batumi, a będąc już tak niedaleko bo w Kutaisi wydaje mi się że warto. Do Erywania planuję wziąć prywatną kuszetkę w pociągu na dwie osoby (nocny), więc już aż takiej nie robi mi różnicy. Poza tym mam też zaplanowany nocleg w Erywaniu w Olympia Hotel :D Następnie 6 dni w Tbilisi. Do Stambułu chciałem polecieć Pegasusem i dalej do Warszawy po 3-4 dniach np. AirBaltic lub Lufthansą.
Ale dopiero zaczynam planować, więc pewnie trochę się jeszcze zmieni.

Dzięki krasnal, zaraz przeczytam Twoją relację :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Mar 2013 20:33 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
krasnal napisał(a):
kibek napisał(a):
Z Batumi do Erywania możesz dojechać tylko przez Tbilisi,

Jesteś pewien? Ja jechałem, co prawda w drugą stronę, marszrutką z Erywania przez przejście Bavra do Achalcyche, skąd jeżdżą marszurtki do Batumi (przez Kutaisi). Co prawda jest bezpośrednia droga pomiędzy Batumi a Achalcyche, ale słyszałem, że jej jakość jest kiepska.

Moje wrażenia z tej trasy:
http://krasnal.geoblog.pl/wpis/80306/leje


No tak popełniłem skrót myślowy, nie wiem dlaczego ale rozważałem tylko pociągi. Przepraszam, za wprowadzenie w błąd.
Droga o której piszesz jest chyba przejezdna tylko 4x4, my próbowaliśmy w kwietniu 2012r. dojechaliśmy do Khulo (tam dojeżdżają też marszrutki z Batumi i zawróciliśmy)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Mar 2013 20:34 

Rejestracja: 03 Sie 2011
Posty: 128
Witam,

Super temat. a powiedzcie jak wygląda sprawa z lotem ze Stambułu do Polski?? są jakieś dobre i tanie połączenia z Polską lub pobliskimi krajami?
Ja póki co mam bilet w jedną stronę do Gruzji... i się zastanawiam nad dalszymi planami
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Mar 2013 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1648
srebrny
wntl napisał(a):
Ile mniej-więcej kosztuje bilet na pociąg ? Można kupić przez neta, czy na miejscu ? [...]


Wg ostatnich danych bilet w jedną stronę na wagon sypialny kosztuje 113 lari, a w kuszetce 58 lari. Jeżeli jedziesz na trasie Tbilisi-Baku-Tbilisi, to bilet jest do kupienia tylko w kasie. Przez internet można kupić tylko bilet na podróż rozpoczynającą się w Azerbejdżanie.

Z pozdrowieniami!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Mar 2013 20:46 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Kuszetka to wagon sypialny, są przedziały 2 i 4 osobowe. Nie ma plackartnych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Mar 2013 20:59 

Rejestracja: 03 Sie 2011
Posty: 128
Jeśli chodzi o linie pegasus to często robią dobre promocje?? ktoś się orientuje?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Mar 2013 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1648
srebrny
kibek napisał(a):
Kuszetka to wagon sypialny, są przedziały 2 i 4 osobowe. Nie ma plackartnych


Kuszetka to kuszetka, a sypialny to sypialny. Nie można wrzucać tego do jednego wora, bo komfort jak i cena znacznie się różnią i to wymaga rozgraniczenia, żeby nie wprowadzać w błąd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Mar 2013 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
Pegasus na wikipedii ma zapis: Bydgoszcz ^ begins 15 June 2013. chodzi o czarter czy regularne połączenie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Mar 2013 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
adriano84 napisał(a):
Pegasus na wikipedii ma zapis: Bydgoszcz ^ begins 15 June 2013. chodzi o czarter czy regularne połączenie?

http://en.wikipedia.org/wiki/Pegasus_Ai ... stinations - źródło jakby ktoś szukał
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Mar 2013 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 294
niebieski
krasnal napisał(a):
Do Abchazji czy Osetii nie można wjechać od strony Gruzji "właściwej", a jedynie od strony Rosji, co będzie się wiązało z późniejszym "banem" na Gruzję. Prom do Turkmenistanu to też nie łatwa sprawa, kursuje kiedy chce, a ze zdobyciem turkmeńskiej wizy trzeba się nakombinować. Jeśli chcesz odwiedzić jakąś ciekawostkę geopolityczną z dreszczykiem, polecam Górski Karabach - szczególnie, iż wizy do Armenii zostały zniesione.


Przewodnik Bezdroży pt. "Gruzja i Armenia oraz Azerbejdżan, Magiczne Zakaukazie" podaje takie informacje:
Załącznik:
DSC_0009.jpg
DSC_0009.jpg [ 88.95 KiB | Obejrzany 2573 razy ]



Generalnie, gdzie nie czytam, to na Abchazję są amatorzy i generalnie nikt tego jakoś zdecydowanie nie odradza. Z Osetią jest odwrotnie, raczej się nie zaleca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Mar 2013 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Zwracam honor - bazowałem na niekatualnych informacjach. Inne źródła potiwerdzają możliwość wjazdu do Abchazji od strony Gruzji.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Kwi 2013 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 104
@krasnal - Dzięki za ostrzeżenie, do jakości tego przewodnika odniosę się po powrocie z wyprawy i uczciwym przetestowaniu go w terenie. Nabyłem też tą nową książkową wersję "Magicznego Zakaukazia" z Bezdroży i mam spore fragmenty przewodnika Lonely Planet w PDFach, więc czuję się potrójnie zabezpieczony jeżeli chodzi o źródła wiedzy. ;)

Pisaliście o wizycie w Abchazji - na 100% można wjechać legalnie od strony Gruzińskiej przez przejście w Inguri, tak jak podaje to przewodnik Bezdroży. Wysłałem maila z aplikacją i dwa dni temu dostałem takie oto ładne pozwolenie na wjazd: :)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group