Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Gruzja
#161 PostWysłany: 25 Mar 2014 17:46 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 405
niebieski
Kadet napisał(a):
Potwierdzam to co pisze Washington. Szopa jakiś kilometr (może nawet niecały) od wejścia, ok. 30m od drogi po lewej stronie. Obok byli tylko kierowcy marszrutki, którzy zrobili sobie przerwę na piwka i kąpiel, żadnych opłat.


Wygląda na to, ze to różne miejsca , bo wracając z Wardzi do Akhalcyche, minęliśmy Khertvisi i dopiero później były termy z lewej strony drogi. Bliżej dla mężczyzn na lewo , dalej dla kobiet na prawo i jeszcze inne zabudowania. Muzułmanka inkasowała po 2 Gel bez względu na czas. Za męską szopą był wąwóz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
 Temat postu: Re: Gruzja
#162 PostWysłany: 28 Mar 2014 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Pytanie mam, czy w Tbilisi stadion narodowy jest otwarty i możliwy do zwiedzenia? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja
#163 PostWysłany: 28 Mar 2014 22:31 

Rejestracja: 27 Lut 2011
Posty: 36
Jeżeli Stadion Dinamo Tbilisi jest stadionem narodowym to tak, jest otwarty i możliwy do zwiedzania (no chyba że mieliśmy szczęcie i akurat był otwarty).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja
#164 PostWysłany: 28 Mar 2014 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
wembley napisał(a):
Jeżeli Stadion Dinamo Tbilisi jest stadionem narodowym to tak, jest otwarty i możliwy do zwiedzania (no chyba że mieliśmy szczęcie i akurat był otwarty).


Mam na myśli ten stadion:

http://stadiony.net/stadiony/geo/stadio ... _paichadze , a widziałeś jakieś szalik w sprzedaży w okolicy? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja
#165 PostWysłany: 28 Mar 2014 22:38 

Rejestracja: 27 Lut 2011
Posty: 36
To jest stadion Dinamo Tbilisi. Po drugiej stronie ulicy przy stadionie jest sklep sportowy w którym kupisz szalik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja
#166 PostWysłany: 29 Mar 2014 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Pytanie do zorientowanych, wie ktoś o, której z Achalciche odjeżdza ostatnia marszrutka do Kutaisi? Klapio pisał mi, że chyba o 17, jest ktoś w stanie to potwierdzić? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja
#167 PostWysłany: 29 Mar 2014 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
Legion1 napisał(a):
Pytanie do zorientowanych, wie ktoś o, której z Achalciche odjeżdza ostatnia marszrutka do Kutaisi? Klapio pisał mi, że chyba o 17, jest ktoś w stanie to potwierdzić? ;)

nie wiem,
wiem natomiast ze na rogu
na glownym placu jest sklep (kolo schodow),
którego wlascicielka oferuje tanie noclegi 100 metrow dalej,
sprawdzone i bezpieczne, do chyba 6 osob,
jak bys nie zdazyl
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja
#168 PostWysłany: 29 Mar 2014 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Ok dzięki za info, to jeszcze jedno pytanie, o której godzinie z Kutaisi jedzie ostatnia marszrutka na lotnisko? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja
#169 PostWysłany: 03 Kwi 2014 22:51 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Proszę o podpowiedz. W maju będziemy w Batumi. Mamy zamiar/rozważamy/ wyskoczyć na kilka chwil do pobliskiej Turcji. Czy orientujecie się jaki jest koszt marszrutki do granicy a w zasadzie do miasta Sarp/Turcja/? To tylko 19 kilometrów. Czy na granicy są jakieś kolejki czy bez problemu z wizą się przejdzie,przejedzie? Dziękuję i pozdrawiam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja
#170 PostWysłany: 03 Kwi 2014 22:56 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
orfik11 napisał(a):
Witam. Proszę o podpowiedz. W maju będziemy w Batumi. Mamy zamiar/rozważamy/ wyskoczyć na kilka chwil do pobliskiej Turcji. Czy orientujecie się jaki jest koszt marszrutki do granicy a w zasadzie do miasta Sarp/Turcja/? To tylko 19 kilometrów. Czy na granicy są jakieś kolejki czy bez problemu z wizą się przejdzie,przejedzie? Dziękuję i pozdrawiam.


Dokładnie kosztu nie pamiętam, ale są to chyba 2 bilety miejskie czyli pewnie mniej niż 5 zł. Taksi 10 Lari.
Kolejk dużych nie ma, max pół godziny. Gruzini nie potrzebują wizy, aby przekroczyć granicę, więc idzie to bardzo sprawnie.
Po stronie tureckiej jest bardzo dużo busów, koszt dojazdu też b. nie wielki. Nie więcej niż 5 lir.
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
orfik11 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Gruzja
#171 PostWysłany: 03 Kwi 2014 23:12 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Serdecznie dziękuję. Ponoć ładna widokowo droga prowadzi do tej Turcji? Można zapłacić w Turcji dolarami? Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja
#172 PostWysłany: 03 Kwi 2014 23:29 

Rejestracja: 28 Sty 2013
Posty: 178
Loty: 62
Kilometry: 97 215
Dolarami? Ale za co? za wizę?
Odnośnie wizy, warto zerknąć na regulacje wizowe na stronie MSZ - od 11.04 cena wizy pozostanie bez zmian tylko w przypadku wcześniejszej aplikacji o e-visę, natomiast jeśli się tego nie zrobi wcześniej cena będzie o 10$ wyższa.
A widoki z trasy? Mnie nie zachwyciły ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja
#173 PostWysłany: 03 Kwi 2014 23:48 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
W samym Sarp nic nie ma.. Zresztą w najbliższym większym mieście (Hopa) również. Dopiero prawdziwe atrakcje są w odległościach 200-250km - Ani przy Karsie, Sumela pod Trabzonem, spoko jest Uzungol (polecam tamtejszego pstrąga), jeśli ma się czas to treking w górach Kackar; za to plantacje herbaty przy Rize to nic specjalnego

Chyba że chodzi tylko o zdobycie pieczątki ;) ale czy nie szkoda pieniędzy na wizę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja
#174 PostWysłany: 04 Kwi 2014 08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
orfik11 napisał(a):
Witam. Proszę o podpowiedz. W maju będziemy w Batumi. Mamy zamiar/rozważamy/ wyskoczyć na kilka chwil do pobliskiej Turcji. Czy orientujecie się jaki jest koszt marszrutki do granicy a w zasadzie do miasta Sarp/Turcja/? To tylko 19 kilometrów. Czy na granicy są jakieś kolejki czy bez problemu z wizą się przejdzie,przejedzie? Dziękuję i pozdrawiam.


Info z 2009 r.:
Ja płaciłem za marszrutkę na tej trasie 1 lari. Na granicy (przekraczanie piesze) raczej szybko, ale trzeba było mieć mocne łokcie, bo ludzie pchają się na chama do okienka w wizami. Z kolei w drugą stronę pomagałem jakimś handlarkom przenieść przez granicę komplet krzeseł :)
W samym Sarp nic ciekawego nie ma, najbliższe miasteczko to Hopa - około 20 km, na miejscu kilka tanich hotelików, piwiarnia (piwo w Turcji b. drogie), kilka ciekawych knajpek. Dolmuş od granicy do Hopy kosztował 1 lub 2 liry.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja
#175 PostWysłany: 04 Kwi 2014 15:02 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
Washington napisał(a):
Chyba że chodzi tylko o zdobycie pieczątki ;) ale czy nie szkoda pieniędzy na wizę?

moim zdaniem szkoda. jakby wiz nie bylo to mozna by ironicznie pojechac na kebaby i kawke, a tak to bez sensu. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja
#176 PostWysłany: 08 Kwi 2014 17:28 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Pozwolę sobie na jeszcze jedno pytanie. Znajomi mówili, że jakieś dwa lata temu jeżeli chciało się przekroczyć granicę w weekend to dochodziło do dantejskich scen. Walka, przepychanki, łapówki i kilkugodzinne oczekiwanie. Czy w chwili obecnej w weekend jest jakoś utrudnione przejście granicy, ile czasu należało by na to przeznaczyć, czy faktycznie są jakieś problemy? Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja
#177 PostWysłany: 08 Kwi 2014 20:42 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
krasnal napisał(a):
orfik11 napisał(a):
Witam. Proszę o podpowiedz. W maju będziemy w Batumi. Mamy zamiar/rozważamy/ wyskoczyć na kilka chwil do pobliskiej Turcji. Czy orientujecie się jaki jest koszt marszrutki do granicy a w zasadzie do miasta Sarp/Turcja/? To tylko 19 kilometrów. Czy na granicy są jakieś kolejki czy bez problemu z wizą się przejdzie,przejedzie? Dziękuję i pozdrawiam.


Info z 2009 r.:
Ja płaciłem za marszrutkę na tej trasie 1 lari. Na granicy (przekraczanie piesze) raczej szybko, ale trzeba było mieć mocne łokcie, bo ludzie pchają się na chama do okienka w wizami. Z kolei w drugą stronę pomagałem jakimś handlarkom przenieść przez granicę komplet krzeseł :)
W samym Sarp nic ciekawego nie ma, najbliższe miasteczko to Hopa - około 20 km, na miejscu kilka tanich hotelików, piwiarnia (piwo w Turcji b. drogie), kilka ciekawych knajpek. Dolmuş od granicy do Hopy kosztował 1 lub 2 liry.


Do Sarp z Batumi możesz też dojechać autobusem komunikacji miejskiej, koszt to coś około 50 tetri.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja
#178 PostWysłany: 09 Kwi 2014 00:18 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Ile czasu się jedzie i jak często kursuje ten autobus, może pamiętasz numer linii? Pozdrawiam i dziękuję.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Gruzja
#179 PostWysłany: 09 Kwi 2014 10:08 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Coś mi się majaczy nr 18, ale głowy sobie nie dam teraz uciąć.. Tym samym autobusem jedzie się do Twierdzy Gonio. Jeździ dość często, co około 15 - 20 minut. Musisz się liczyć z tym, że z reguły jest dość mocno zatłoczony.
Czas przejazdu to min 40 minut.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja
#180 PostWysłany: 09 Kwi 2014 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
O ile dobrze pamiętam, to był autobus 101 (w przeciwną stronę jechał do ogrodu botanicznego).
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group