Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: GROM - lody włoskie
#1 PostWysłany: 20 Maj 2014 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Od włoskich lokalesów dostaliśmy cynk o dobrej lodziarni GROM. Cóż można powiedzieć po spróbowaniu, po prostu poezja :)
Lody ręcznie nakładane (może raczej kręcone) szpatułką, a nie łyżką. Dużo fajnych smaków, np. grejpfrutowy mocno kwaśny, czy straciatella z dużymi kawałkami czekolady. Wszystko przebijał jednak lekko kwaskowaty truskawkowy, uczucie tak jak by się jadło świeże truskawki. Cena za mały lód dwusmakowy w wafelku - 2,5 €, przy czym nie jest on wcale taki mały.
Jest to sieć lodziarni w wielu miastach Włoch. My jedliśmy w Lecco przy jeziornym bulwarze, niedaleko Mc Donalds. Jest też na przykład w Bergamo przy głównej ulicy (po lewej stronie idąc z dworca w kierunku starego miasta).

http://www.grom.it/eng/gelaterie.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 20 Maj 2014 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
ja jadłem z tej w bergamo i muszę przyznać, że nakładanie szpatułką jakoś nie wpłynęło pozytywnie na doznania smakowe.
owszem, maja spory wybór i nierzadko kolejki (co o czymś na pewno świadczy) ale moje podniebienie nie zaznało niebiańskiej rozkoszy po kontakcie z tymi mrożonymi wyrobami.
za bardzo przekombinowane wg mnie. za dużo składników w jednym smaku i przez taka mieszankę wychodzi taki efekt a nie inny.
no ale zbliża się lato więc najlepiej niech każdy sam osądzi ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Maj 2014 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Za truskawkowe dałbym się pokroić, już po dwóch dniach za nimi tęsknię :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Maj 2014 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Ja właśnie ostatnio byłam w tej lodziarni w Bergamo. Dla fanów gorzkiej czekolady polecam lody o tym smaku, ale ostrzegam, są rzeczywiście jak gorzka czekolada i prawie wcale nie są słodkie. Mi bardzo smakowały. Wcześniej nigdzie nie spotkałam takiego smaku.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Maj 2014 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Myśmy jedli w Mediolanie w tym: https://www.google.com/maps/@45.466401, ... pi9ikg!2e0
(jak się idzie od La Scali na plac katedralny to po lewej)

Też nam znajomi mieszkający w Mediolanie dali cynk :) Obłęd. Aż bym wsiadł w samolot dla samych tych lodów tylko :)
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Cze 2014 00:33 

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 10
W Rzymie też w kilku miejsach jest (np na uliczce odchodzącej od Piazza Navona). Samo wspomnienie lodów od nich o smaku gruszki i słonego karmelu wywołuje u mnie ślinotok :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 31 Lip 2014 09:15 

namteH napisał(a):
ja jadłem z tej w bergamo i muszę przyznać, że nakładanie szpatułką jakoś nie wpłynęło pozytywnie na doznania smakowe.
owszem, maja spory wybór i nierzadko kolejki (co o czymś na pewno świadczy) ale moje podniebienie nie zaznało niebiańskiej rozkoszy po kontakcie z tymi mrożonymi wyrobami.
za bardzo przekombinowane wg mnie. za dużo składników w jednym smaku i przez taka mieszankę wychodzi taki efekt a nie inny.
no ale zbliża się lato więc najlepiej niech każdy sam osądzi ;)

Jadłem wczoraj lody w tym Gromie w Bergamo.
Bardzo nam smakowały. Zwłaszcza smaki owocowe, melon, morela itp rewelacyjne.
Ale może nie mam, aż tak wysublimowanego podniebienia jak kolega @namteH
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Gru 2014 19:16 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Próbowałam parę razy, ale jednak mam swoje ulubione tradycyjne lodziarnie, z których lody smakują mi lepiej. Ot, kwestia gustu. Muszę powiedzieć, że te lody w Rzymie nie zrobiły jakiegoś większego wrażenia na mieszkańcach, to raczej turyści je kupują.
PS. Z tradycyjnie produkowanych lodów wolę dużo bardziej te z Gelateria del Teatro na Via dei Coronari. Mają dużo więcej smaków (niektóre zaskakujące, jak np. rozmaryn, miód i cytryna lub lody o smaku brzoskwini z lawendą!), a poza tym nie są "sieciówką" jak GROM i można ich podejrzeć przy produkcji lodów przez okno. Dlatego atmosfera jest dużo cieplejsza, rodzinna i mniej "sterylna" od GROM.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Gru 2014 22:15 

Pierwszy raz jadłam lody GROM w Bergamo nie wiedząc o ich popularności na forum i niespecjalnie mi smakowały. Były niezłe ale bez szału. Później trafiłam na ten wątek i postanowiłam dać im jeszcze jedną szansę, bodajże w Genui. I moje wnioski są takie - w GROMie kupuje się lody owocowe, czekoladowe i inne tego typu są lepsze w innych lodziarniach.
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Gru 2014 22:31 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Dobre, ale nie jakieś wyjątkowe. Można znaleźć lepsze lodzianie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Sty 2015 22:24 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 120
Lody pyszne i duże lepsze od naszych, ale trochę im brakuje do tych najlepszych ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Mar 2015 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 181
Loty: 16
Kilometry: 18 007
Zbanowany
Zdecydowanie lepsze od polskich standardów, ale we Włoszech można trafić na wiele ciekawszych punktów, w których lody są sprzedawane od pokoleń i nie mamy do czynienia z dobrą bądź co bądź, ale masówką
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group