Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lip 2015 20:21 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1388
Loty: 817
Kilometry: 1 221 079
srebrny
Islandzkie linie Greenlandexpress po raz drugi odwołały mi lot BLL-SFJ. http://greenlandexpress.com/en/press-releases/
Za pierwszym razem zachowali 2-tygodniowy termin zawiadomienia i dali mi do wyboru - zwrot kasy albo wybór nowego terminu. Wybrałem sobie nowy termin na dzień 3.lipiec 2015 (pt) godz 11 i dzisiaj o godz 13:30 (a więc mniej niż 48 godz) znowu anulowali ten lot (w ogóle wszystkie loty do 15 lipca), chyba nie mają chętnych paxów... Szkoda mi trochę tej wycieczki bo dwa lata polowałem na w miarę tani bilet na Grenlandię...
Chyba wybiorę opcje zwrotu kasy za anulowany lot a równocześnie kupię sobie nowy bilet po 15 lipca (są dostępne o kilkadziesiąt euro drożej). A później wystąpię o odszkodowanie 261/2004, a ponieważ odległość jest około 3300 km to powinno mi przysługiwać 400 euro. Czy mogę tak zrobić?
Ale zastanawiam się nad jeszcze jedną opcją... Wprawdzie linie nie zaproponowały mi żadnego połączenia alternatywnego ale chyba mogę się do nich zwrócić z takim żądaniem? Mało jest połączeń na Grenlandię więc musieliby zaproponować mi jakieś kombinacje z przesiadkami co bynajmniej wcale by mi nie przeszkadzało... :D
Nie bardzo wiem co robić, czas nagli - może macie jakieś podpowiedzi, pomysły... będę bardzo wdzięczny... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 03 Lip 2015 08:36 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 925
niebieski
Przysługuje Ci opcja przebookowania na alternatywne połączenie, tylko musisz być twardy, zdecydowany i nieustępliwy w żądaniach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 03 Lip 2015 17:44 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1388
Loty: 817
Kilometry: 1 221 079
srebrny
Zażądałem alternatywnego lotu, linie nawet się do tego nie ustosunkowały tylko odpisały:
Thank you for this mail.
According to below we offering 100% full refund.
This refund will go in process within the next couple of hours and refund to same used credit card.

Poczekam na zwrot kasy i wtedy wystąpię o odszkodowanie. :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Lip 2015 20:11 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1388
Loty: 817
Kilometry: 1 221 079
srebrny
Po otrzymaniu zwrotu pieniędzy za bilet, zakupiłem bilety na kolejny trzeci już termin (17-20.07.). I znowu dwa dni przed wylotem linie odwołały lot. Ciekaw jestem jaki jest powód tego ciągłego odwoływania albo nie mają kompletu paxów albo nie dogadali się z codeshare. Pierwsze dwa loty miały numer J7, trzeci GE.
Teraz wystąpię do nich o odszkodowanie. Nie wiem jak obliczyć należną kwotę bo kilka kalkulatorów odległości pokazuje mi w granicach 3360-3370 km ( a więc 400 € za lot) a jeden ponad 3500 km (czyli 600€). Czy znacie jakiś kalkulator który jest najbardziej uznawany i miarodajny w takich sprawach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Lip 2015 21:15 

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 119
Kolego, spróbuj do obliczeń skorzystać z http://www.gcmap.com/dist
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group