Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Wrz 2016 18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Przyznam, że zdecydowaliśmy się na podróż na Korfu ze względu na cenę. W terminie, w którym chcieliśmy lecieć, Korfu było zdecydowanie najtańsze. Dopiero po rezerwacji biletów, gdy zaczęłam zbierać informacje o wyspie, dowiedziałam się jak bardzo jest ona ciekawa. Nasza podróż rozpoczęła się 16 września. Z lotniska w Poznaniu o godz. 19.40 wylecieliśmy na Korfu. Po wylądowaniu i przestawieniu zegarków o godzinę do przodu, w Grecji była już 23.

Lot Poznań-Korfu:
Image


Aby dojechać z lotniska do hotelu korzystaliśmy z transferu HolidayTaxi. Za przejazd na trasie lotnisko-hotel w Kavos zapłaciliśmy ok. 8,5 € za os. Transfer rezerwowałam wcześniej przez internet i korzystałam z dostępnego akurat kodu zniżkowego. Zamieszkaliśmy w hotelu Umbrella. Hotel jest niewielki, jak większość na Korfu, ale ma fantastyczną lokalizację. Znajduje się w centrum Kavos, ale w dostatecznej odległości od klubów,w którym impreza trwa codziennie do białego rana, więc hałas nie doskwiera. Do plaży mieliśmy dosłownie 50 m. Wystarczyło przejść ścieżką przez teren hotelowy. Dostaliśmy piętrowy, czteroosobowy apartament, mino, że byliśmy w trzy osoby. Z balkonu roztaczał się przepiękny widok na morze i basen. Przyznam, że to był najlepszy widok z balkonu ze wszystkich hoteli w jakich mieszkałam. Za 7-dniowy pobyt 3 osób zapłaciliśmy 114 €, czyli ok. 24 zł za osobę/za noc!

Widok z naszego balkonu:
Image

Image

Image

Hotel Umbrella:
Image

Nasz apartament:
Image

Ścieżka łącząca hotel z plażą:
Image

Drzewko limonkowe przy hotelu:
Image


Przemieszczając się po wyspie korzystaliśmy z autobusów Green Bus. Autobusy są klimatyzowane, nowoczesne, więc podróże nie były uciążliwe.

Pierwszy dzień przeznaczyliśmy na zwiedzanie. Wybraliśmy się do stolicy wyspy - miasta Korfu. Chodziliśmy po wąskich, klimatycznych uliczkach, zjedliśmy pyszne souvlaki w picie.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Nabrzeżem od Starej Fortecy doszliśmy do słynnego wiatraku:
Image


Co prawda nie ma tam plaży, ale można wykąpać się w morzu schodząc do wody schodami. Upał był ogromny, niestety nie wzięliśmy ze sobą strojów kąpielowych, więc mogliśmy tylko schłodzić we wodzie nogi. Następnie pieszo udaliśmy się do Kanoni. Zobaczyliśmy symbol wyspy Korfu - biały kościółek, czyli monastyr Vlacherna. Budowla znajduje się na małej, skalnej wysepce, która połączona jest z lądem wąską groblą.

Nieopodal znajduje się pas startowy lotniska, więc można oglądać przelatujące tuż nad naszymi głowami lądujące i startujące samoloty.

Image

Image

Image


Aby powrócić do centrum Korfu, skorzystaliśmy z autobusu. Bilet kupiony w sklepie kosztował 1,2 €.

Podczas całego naszego pobytu na wyspie, w Korfu byliśmy 4 razy. Aby dojechać do Sidari albo Paleokastritsy z Kavos, musieliśmy mieć przesiadkę w Korfu i żeby nie czekać ok. 2 godzin na dworcu za każdym razem szliśmy do centrum. Ostatniego dnia mieliśmy wrażenie, że znamy to miasto lepiej od tego, w którym mieszkamy:)

Kolejny dzień, czyli niedzielę przeznaczyliśmy na odpoczynek przy basenie i na plaży oraz poznawanie Kavos.

Plaża:
Image


Przy basenie:
Image

Image


Kavos:
Image

Image


W poniedziałek mimo pogody w kratkę (bezchmurne niebo, na przemian z ulewą) poszliśmy na oddaloną od naszego hotelu o ok. 2,5 km plażę Arkoudilas. Droga prowadzi przez las i jest nieutwardzona, ale dość szeroka. Można dojechać quadem, który na Korfu jest dość popularnym wśród turystów środkiem transportu. Zdecydowanie warto się tutaj wybrać, ponieważ plaża jest przepiękna - otoczona wysokimi klifami.

Tak wyglądały ostatnie metry dojścia na plażę po nocnej ulewie:
Image

Plaża:
Image

Image


Następnego dnia postanowiliśmy pojechać do miejscowości Sidari, w której znajduje się słynny Kanał Miłości (Canal d'Amour). Formacje skalne i plaże w zatoczkach tworzą niesamowity widok. Jest to jedna z największych atrakcji wyspy.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


W środę odwiedziliśmy kolejne miejsce z listy "must see" - Paleokastritsa. Okolica zachwyca zatoczkami i zielenią. Na wzgórzu znajduje się klasztor Panagia Theotoku. Na terenie klasztoru jest mnóstwo roślinności. Obejrzeć można też dawne urządzenia do wytwarzania oliwy, które znajdują się w małym muzeum. Kobiety ubrane w szorty lub mini przed wejściem na teren klasztoru otrzymują spódnice o odpowiedniej długości. My, według Pana wydającego spódnice, byłyśmy ubrane wystarczająco przyzwoicie.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


W czwartek, czyli już w przedostatni dzień naszego pobytu na Korfu ponownie poszliśmy na plażę Arkoudilas. Będąc w Kavos koniecznie musicie się tam udać!


Jedzonko:
Image

Image

Image

Image


Greckie wino:
Image


Lot powrotny mieliśmy o 17.45. O 13 udaliśmy się Green Busem do Korfu. Dworzec autobusowy jest oddalony o ok. 1,5 km od lotniska. Bez problemu można dojść pieszo. Wystartowaliśmy z lekkim opóźnieniem. Niestety trafiliśmy miejsca w rzędzie 11, w którym nie ma okna. Dziwnie się leciało tak "na ślepo". Nawet nie wiedziałam w którym momencie oderwaliśmy się od ziemi.

Była to moja druga wizyta w Grecji i potwierdziło się moje spostrzeżenie, że kraj ten jest o wiele tańszy od Hiszpanii, Portugalii czy Włoch. Głównie widać to po cenach posiłków w restauracjach. Główne danie można zjeść już za 6 €, pita, którą najadłam się do syta kosztuje 2-3 €. Ceny pamiątek także są relatywnie niskie.

Zdecydowanie polecam odwiedzenie Korfu.

Koszty:
loty POZ-CFU-POZ - 300 zł/os.
hotel - 170 zł/os.
transfer z lotniska - 8 €

Green Busy:
Kavos-Korfu - 4 x 4,80 €
Korfu-Kavos 3 x 4,80 €
Korfu-Sidari 3,70 €
Sidari-Korfu 3,70 €
Korfu-Paleokastritsa 2,50 €
Paleokastritsa-Korfu 2,50 €
czyli razem 46 €/os.

autobus miejski: 1,2 €/os.

Nie wiem, ile dokładnie straciliśmy na jedzenie, ale cały wyjazd kosztował mnie mniej niż 1000 zł.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com


Ostatnio edytowany przez krasnal, 01 Gru 2016 13:01, edytowano w sumie 1 raz
Tagowanie
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 30 Wrz 2016 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 18
Kilometry: 26 076
Fajna relacja, akurat za tydzień wybieram się na Korfu więc "świeża" relacja z tej wyspy bardzo mi się przyda :) Dobra robota ! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Wrz 2016 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Astrid napisał(a):
Nie wiem, ile dokładnie straciliśmy na jedzenie
Jeżeli to, co jedliscie sprawiło Wam przyjemność to nie jest to strata;-)



Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Wrz 2016 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
LaVarsovienne napisał(a):
Astrid napisał(a):
Nie wiem, ile dokładnie straciliśmy na jedzenie
Jeżeli to, co jedliscie sprawiło Wam przyjemność to nie jest to strata;-)



Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka


Fakt ;)
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Paź 2016 17:18 

Rejestracja: 25 Maj 2016
Posty: 13
Witam,
Wybieram się za tydzień do Korfu i po przeczytaniu relacji chyba najlepiej w moim przypadku (mam hotel w Paleokastritsa) wybrać sie tym Green Busem? przystanki sa gdzies niedaleko lotniska? i ile trwa mniej wiecej podróż?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Paź 2016 17:42 

post 20 z
korfu-autobusy,1436,61956&p=821211&hilit=korfu#p821211

u góry po kliknięciu na szukaj i wpisaniu np. Korfu uzyskasz z....1000 do miliona odpowiedzi na stawiane pytania, cały pobyt w Paleokastritsa w II-połowie października ..no nie wiem
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Paź 2016 17:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
To nie jest drzewko limonkowe ale gorzkiej pomarańczy. https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomara%C5%84cza_gorzka
;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Paź 2016 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
lucasdg napisał(a):
Witam,
Wybieram się za tydzień do Korfu i po przeczytaniu relacji chyba najlepiej w moim przypadku (mam hotel w Paleokastritsa) wybrać sie tym Green Busem? przystanki sa gdzies niedaleko lotniska? i ile trwa mniej wiecej podróż?

Tutaj masz rozkład autobusów i mapy: http://greenbuses.gr/routes-en
Z lotniska do dworca jest ok. 1,5 km. Bez problemu można dojść z walizkami.

Zeus napisał(a):
To nie jest drzewko limonkowe ale gorzkiej pomarańczy. https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomara%C5%84cza_gorzka
;)

Możliwe, akurat z tego drzewka nie próbowaliśmy ;)
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Gru 2016 18:41 

Rejestracja: 03 Gru 2016
Posty: 3
Byliśmy tam tydzień wcześniej w pierwszej połowie września. Różnica w ilości osób jest kolosalna.

Canal

Image

Ciekawostka, w jednej z restauracji znalazłem zdjęcie jak to wyglądało w latach 60-siątych "Przed erą turystyczną "

Image

Paleo

Image


Ostatnio edytowany przez krasnal, 03 Gru 2016 20:59, edytowano w sumie 1 raz
Porządki
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 06 Sty 2017 23:19 

Rejestracja: 31 Mar 2016
Posty: 26
Loty: 32
Kilometry: 56 763
Dla wszystkich odwiedzajacych Korfu i Paleokastritse, bar La Grotta to obowiązkowa pozycja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group