Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zasady wjazdu do Grecji znajdziemy na stronie https://travel.gov.gr/#/ oraz stronie polskiego MSZ https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja

Temat dedykowany obowiązkowemu formularzowi PLF (Passenger Location Form) passenger-location-form-grecja,1481,153048
Od 15.03.2022 nie ma obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego
(proszę za każdym razem potwierdzić tą informację na gov)


https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja
Informacja Ambasady Grecji o akceptowaniu potwierdzeń szczepienia przeciw COVID wydawanych przez Centrum e-zdrowia: w tym poście viewtopic.php?f=1481&p=1436768#p1436768

Dodatkowe informacje (m.in. o zaświadczeniu o przechorowaniu koronawirusa) w tym poście viewtopic.php?f=1481&p=1436944#p1436944

Dla osób potrzebujących wykonać test w Grecji: https://barbera-yachting.de/en/covid/te ... ons-greece

Tu można śledzić sytuację w regionach - aktualizacja mapki we wtorki.
https://covid19.gov.gr/covid-map-en/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 777 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#621 PostWysłany: 19 Sie 2021 20:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22482
Nowe NOTAM

Dla przybyszów z Egiptu, Albanii, Argentyny, Brazylii, Gruzji, Kuby, ZEA, Indii, Chin, Libii, Maroka, Rosji i Turcji którzy nie są zaszczepieni, będą podawani testem po przylocie (rapid test) a jak będzie pozytywny będzie kolejny PCR.

Osoby które zostaną wybrane losowo do testu po przylocie, i wynik będzie pozytywny z PCR, dostają kwarantannę 10 dniową (lub 7 dniową jak osoba jest zaszczepiona). Kwarantanna zwalnia jedynie test PCR w 7 lub 10 dniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#622 PostWysłany: 24 Sie 2021 16:55 

Rejestracja: 24 Sie 2021
Posty: 4
Witam użytkowników,

mam pytanie odnośnie wyrywkowego testowania po przylocie - z Waszego doświadczenie jakie są szans na bycie wytypowanym do testu? Jestem niezaszczepiony i oczywiście robię test na dzień przed wylotem - wylot w następny poniedziałek ryanem KRK-Korfu. Wypełniłem już PLF i mam na początku numer 7, czy to oznacza że na pewno będę wytypowany?:) Testy są jakie są a wolę mieć pewność nieutknięcia gdzieś w hotelu na czas kwarantanny...

Wiem ze odpowiedź może być ciężka gdyż to testowanie jest randomowe ale może ktoś będzie chętny podzielić się doświadczeniem, za co z góry serdecznie dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#623 PostWysłany: 24 Sie 2021 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 194
Loty: 142
Kilometry: 344 579
Radzę się zaszczepić i zdjąć z listy tego rodzaju problemy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#624 PostWysłany: 24 Sie 2021 17:58 

Rejestracja: 24 Sie 2021
Posty: 4
Zgodnie z wytycznymi (travel.gov.gr) nie ma znaczenia czy jesteś zaszczepiony czy też nie - wyrywkowy test może się przydarzyć każdemu. Przecież zaszczepiony również może być zarażony :) Generalnie nie chodziło mi tu absolutnie o jakieś szczepienia, przedstawiłem swoją sytuację i liczę na podzielenie się doświadczeniem jak to wyglądało u osób które już były na Korfu lub ogólnie w Grecji lub też mają wiadomości z pierwszej ręki.

Dzięki za pomoc i wyrozumiałość! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#625 PostWysłany: 24 Sie 2021 21:17 

Z tego co wyczytałem na jakiejś greckiej stronie,to od 13 września aż do końca marca 2022 osoby niezaszczepione mogą się pożegnać z przemieszczaniem i zwiedzaniem ,na zwenątrz również. Mają nie mieć wejścia bez każdorazowego testu do autobusu ,pociągu ,promu ,samolotu itp. Każde "wykupienie"testu ma być rejstrowane w aplikacji która nieszczepiony ma zainstalować.Nie mogą to być testy kupione w aptece tylko w laboratorium.

tutaj po polsku
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Grecja ... 75684.html
Góra
 PM off
SPLDER lubi ten post.
paweł p uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#626 PostWysłany: 24 Sie 2021 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
@wooked
Na CFU jest stanowisko do testowania i czasami wybierano kogoś na badanie. Wyjdź z samolotu na końcu, załóż stonowane ubrania aby nie rzucać się w oczy i powinno być ok:) Z tego co zauważyłem wybierali kilka osób z początku kolejki, a później już im się nie chciało bawić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#627 PostWysłany: 24 Sie 2021 21:57 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
Dzisiaj w restauracji Merastri w Heraklionie, by wejść do środka trzeba było pokazać certyfikat Covid, na zewnątrz wszystko było zarezerwowane. Wczoraj byłem świadkiem, jak w restauracji Nostos policja sprawdzała wyrywkowo dokumenty osób siedzących w środku. Poza tymi dwoma przypadkami nikt o szczepienia nie pytał.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#628 PostWysłany: 24 Sie 2021 21:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
4 z przodu w czterech przypadkach bez testu na Santorini. 7 z przodu - jeśli jest system jak w zeszłym roku, to może oznaczać wyznaczenie pasażera do testu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#629 PostWysłany: 25 Sie 2021 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 194
Loty: 142
Kilometry: 344 579
@wooked a dzisiaj na głownej, co Ci jeszcze potrzeba? ;)

https://www.fly4free.pl/grecja-wprowadz ... zo-ciezko/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#630 PostWysłany: 25 Sie 2021 17:56 

Rejestracja: 24 Sie 2021
Posty: 4
@marwok
pytanie dotyczyło tylko randomowych testów po przylocie i tego jak to wygląda obecnie, nie samych obostrzeń - tu akurat nie ma wątpliwości w jakim kierunku to zmierza :) na 13 września na szczęście się jeszcze nie załapię ;)

generalnie to nie potrzebuję nic więcej chyba że ktoś jeszcze ma doświadczenia i jest chętny się nimi podzielić.

w każdym razie dzięki bardzo i pozdrawiam serdecznie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#631 PostWysłany: 27 Sie 2021 23:57 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 956
niebieski
@wooked Nie martw się wyrywkowymi testami, które teoretycznie mogą wykonać od dawna w Grecji ale też w innych krajach. Martw się, jeśli złapiesz pozytywa przy którymś z testów, które będziesz wykonywał regularnie skoro nie jesteś zaszczepiony.

https://podroze.onet.pl/aktualnosci/jak ... ji/gbpwt27

Ps. Nie wiem co czytujesz, ale jednak zakażenie po porządnej szczepionce jest zdecydowanie rzadsze niż niezaszczepionego. Podobnie pozycja w dyskusjach o ewentualnym powtórzeniu testu, itp. jest jednak lepsza z paszportem covidowym.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#632 PostWysłany: 28 Sie 2021 13:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Nie wiem jak w innych miejscach w Grecji ale na Rodos przy powrocie do naszego kraju obsługa lotniska wszystkim sprawdzała czy PLF do PL wypełnili online, bez tego nie chciała przepuścić (oczywiście PLF online jest obowiązkowy teoretycznie od dłuższego czasu ale najczęściej jednak wypełnia się w samolocie na papierze)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#633 PostWysłany: 28 Sie 2021 13:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Już miesiąc temu na Santorini był obowiązkowy i sprawdzany przy okienku. . Bez tego nie dostało się BP.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#634 PostWysłany: 28 Sie 2021 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 194
Loty: 142
Kilometry: 344 579
potwierdzam, na Santorini w tym tygodniu sprawdzali, BP także przy okienku ale co ciekawe niektórzy mogli wydrukować BP po odprawie - wie ktoś jak to działa?
Wizzair:
czy to możliwe ze odprawa przez apke -> BP tylko okienko, odprawa przez stronke - jest szansa na samodzielne wydrukowanie BP?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#635 PostWysłany: 28 Sie 2021 18:04 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 422
niebieski
Washington napisał(a):
Nie wiem jak w innych miejscach w Grecji ale na Rodos przy powrocie do naszego kraju obsługa lotniska wszystkim sprawdzała czy PLF do PL wypełnili online, bez tego nie chciała przepuścić (oczywiście PLF online jest obowiązkowy teoretycznie od dłuższego czasu ale najczęściej jednak wypełnia się w samolocie na papierze)


To PLF jest też konieczny przy powrocie? Nie powinni tego sprawdzać dopiero w Polsce?
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#636 PostWysłany: 28 Sie 2021 18:06 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
1 PLF per KRAJ
Lecisz do Grecji = wypełnisz PLF
Lecisz do Polski = wypełniasz PLF

Jasne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#637 PostWysłany: 28 Sie 2021 18:12 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 422
niebieski
Jasne. Tylko np. na polskiej stronie rządowej pisze, iż "Potwierdzenie wysłania Karty musisz okazać na lotnisku w Polsce podczas odprawy (w formie wydruku lub pliku pdf na urządzeniu mobilnym).". A nie, że w czasie wsiadania do samolotu. Bo jak rozumiem o ten dokument chodzi?
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#638 PostWysłany: 28 Sie 2021 19:07 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Ja tylko tekst podrzucę i już mnie nie ma.

https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp

Kiedy skorzystać

Wypełnij Kartę przed podróżą, w czasie podróży lub najpóźniej przed odprawą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#639 PostWysłany: 28 Sie 2021 19:20 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1026
niebieski
PLF na powrót do Polski można przecież wypełnić w domu, wysłać i otrzymany kod wydrukować. Można tez miec go na mailu w telefonie. Mi ostatnio w Olbii sprawdzano. Wystarczył ten wydrukowany. Ale na WAW już nie był potrzebny ;)

Ooo, przepraszam, temat dotyczy Grecji :) . Ale to chyba tak samo działa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#640 PostWysłany: 28 Sie 2021 19:31 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Zrobił się off topic z tego, ale jeżeli już tak dywagujemy, to w sumie nie rozumiem problemu. Robię PLF zawsze dzień przed wylotem z telefonu, proces trwa 3 minuty.
Zapisuje na telefonie i tyle, zapominam.

Dzięki temu później nie rozważam nad sensem jego posiadania, trzeba to wyciągam i pokazuję.

Polecam serdecznie każdemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 777 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 39  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group