Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zasady wjazdu do Grecji znajdziemy na stronie https://travel.gov.gr/#/ oraz stronie polskiego MSZ https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja

Temat dedykowany obowiązkowemu formularzowi PLF (Passenger Location Form) passenger-location-form-grecja,1481,153048
Od 15.03.2022 nie ma obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego
(proszę za każdym razem potwierdzić tą informację na gov)


https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja
Informacja Ambasady Grecji o akceptowaniu potwierdzeń szczepienia przeciw COVID wydawanych przez Centrum e-zdrowia: w tym poście viewtopic.php?f=1481&p=1436768#p1436768

Dodatkowe informacje (m.in. o zaświadczeniu o przechorowaniu koronawirusa) w tym poście viewtopic.php?f=1481&p=1436944#p1436944

Dla osób potrzebujących wykonać test w Grecji: https://barbera-yachting.de/en/covid/te ... ons-greece

Tu można śledzić sytuację w regionach - aktualizacja mapki we wtorki.
https://covid19.gov.gr/covid-map-en/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 777 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#121 PostWysłany: 15 Sie 2020 01:45 

Rejestracja: 14 Sie 2020
Posty: 4
Wraca ktoś z Grecji przez Włochy? Są obowiązkowe testy po przylocie z Grecji.
Cytuj:
Test należy wykonać na lotnisku, w porcie, na granicy lub w ciągu 48 godzin w przychodni właściwej dla miejsca pobytu we Wloszech. W oczekiwaniu na test należy pozostawać w autoizolacji.

Jak wygląda procedura? To jest wybór pasażera czy robi test na lotnisku czy później we własnym zakresie? Mamy tego samego dnia wylot z Włoch do Polski i obawiam się czy wpuszczą nas do samolotu bez testu albo nałożą potem karę za niewykonanie go. Z drugiej strony jeśli zrobimy test na lotnisku jest opcja, że też nakażą samoizolację do czasu wyniku i w tym czasie chyba też nie powinno się wsiadać do samolotu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#122 PostWysłany: 17 Sie 2020 05:17 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 19
15.08.2020 Lotnisko Heraklion, zero osób zabranych na testy. Samolot pełny 189 osób. Policja na wejściu do terminala wnikliwie sprawdzała kod Qr. Wynika z tego że każdy miał 4 z przodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#123 PostWysłany: 17 Sie 2020 09:34 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
"Wnikliwie" to znaczy odczytali początek numeru? Czy może chociaż nazwisko przy kodzie sprawdzili z paszportem? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#124 PostWysłany: 17 Sie 2020 10:28 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 19
:) :D Tym razem full profeska Prosili przy wejściu o przygotowanie paszportow/ ID i jeśli ktoś nie miał wydrukowany PLF to prosili o powiększenie ekranu telefonu przy kodzie QR. Kody sprawdzało kilku policjantów, tak jak wspominałem - ogólne wrażenie - Niemiecki ordnung .... A jeżdżę do Grecji na wakacje od 10 lat
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#125 PostWysłany: 17 Sie 2020 17:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Sytuacja w Grecji chyba została uznana za bardzo poważną - jestem na Korfu, dzisiaj po 13 dostałem alert o zagrożeniu (ekstremalne) od Civil Protection Greece: Exercise caution during your return travel from vacation. Covid19 spread risk is increased. Avoid contact with vulnerable individuals. Follow protective advice.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#126 PostWysłany: 17 Sie 2020 18:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Raczej nie. Po wtopie z ulewami na Ewie, gdzie zapomnieli poinformować i zginęło pare osob, to dziś wysłali tą wiadomość.

Ps. Ludziom z Lesbos także nie wysłali dziś powiadomienie ze pożar tam jest.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tufli lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#127 PostWysłany: 17 Sie 2020 20:10 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Też dostałam ten alert + jeszcze jakieś smsy, że mam sobie zrobić 1-dniowa kwarantanne, a jestem już 4 dzień ;p
Z rzeczy co mnie zaskoczyło, to że na statkach wycieczkowych wymagają maseczek. Jak ktoś nie miał, to od razu był kasowany na 1 euro. Maski ludzie mieli do pierwszego przystanku na kąpiel.?
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#128 PostWysłany: 18 Sie 2020 12:09 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
A jakiego wrzasku ten alarm narobił - siedzieliśmy akurat z żoną przy stoliku, kiedy zarówno jej, jak i mój telefon zaczęły piszczeć jak szalone.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#129 PostWysłany: 19 Sie 2020 08:21 

Rejestracja: 19 Sie 2020
Posty: 6
Witam, zarejestrowałem się na forum aby zadać pytanie:
czy jest tutaj ktoś kto był albo wybiera się do grecji po przejściu covida? Zachorowałem 17 lipca, w sumie dość typowe objawy jak lekka gorączka przez jeden dzień, później całkowita utrata węchu i smaku. 28 dni przesiedziałem zamknięty w mieszkaniu w bloku, jeden test pozytywny z początku, później negatyw, później nierostrzygający (co jest bardzo irytujące - nie polecam nikomu), no i później negatyw i mogłem w końcu wyjść. Czy w PLF są pytania o przejście covida? Mam lecieć na Rodos z Katowic w poniedziałek o 4:05 i chyba z sercem w gardle będę siedział aż do przejścia przez kontrolę tych kodów...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#130 PostWysłany: 19 Sie 2020 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Nie do końca rozumiem sens pytania ale w PLF nie ma pytań o przejście Covida.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zissou38 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#131 PostWysłany: 19 Sie 2020 08:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Chciałbym się upewnić, co do stanu aktualnego.
Po powrocie Polaków z Grecji do PL po pobycie ok 2 miesiące, nie czekają na nich w PL żadne niespodzianki typu kwarantanna czy odpłatne badania.
Zgadza się?
@Zeus, możesz potwierdzić proszę.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.


Ostatnio edytowany przez eskie, 19 Sie 2020 10:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#132 PostWysłany: 19 Sie 2020 08:53 

Rejestracja: 19 Sie 2020
Posty: 6
Jak nie ma tam takich pytań to w porządku. W sumie nie rozwinąłem moich obaw - już się poprawiam.
Chodziło o to, że jeśli były by takie pytania, to ja sobie zaznaczam że miałem covid, logicznie można by założyć że idę z automatu na test. A żona wpisuje że miała kontakt (?), i też idzie na test. A w jej przypadku już nie jest takie pewne że będzie miała negatyw, bo w czasie naszej kwarantanny nie miała pozytywnego wyniku podczas dwóch testów - czyli jej nie zaraziłem. Ale powtórzę - jeśli nie ma tam takich pytań to nie ma tematu :) Dzięki za odpowiedź.
Tyle dni izolacji dało mi w kość, kontrole policji, kontaktowanie się z sanepidem... Chciałbym polecieć się "odchamić" ale im bardziej czytam tym bardziej mnie to stresuje :P
Tym bardziej jak znam przypadek w którym ktoś bez objawów ma 3 pozytywne wyniki pod rząd, a jednemu mieszają wynikami raz dodatni raz ujemny...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#133 PostWysłany: 19 Sie 2020 10:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
@eskie powiedziałbym żeby spytać wzorowych użytkowników arnie i Kothsona, po tym jak mnie nazwali burakiem forumowym ^^

Polska jak mnie pamięć nie myli nie wprowadziła żadnej kwarantanny/testu po przylocie, więc nie widzę problemu
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#134 PostWysłany: 19 Sie 2020 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Zeus napisał(a):
burakiem forumowym

Masz wyraźną słabość do warzyw ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#135 PostWysłany: 19 Sie 2020 10:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Polecam ;)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dieta_%C5 ... emnomorska
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#136 PostWysłany: 19 Sie 2020 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@Zeus, a propos diety śródziemnomorskiej.

Był to nasz pierwszy wyjazd do Grecji. Wypożyczonym samochodem pojechaliśmy gdzieś w środek wyspy Rodos. Usiedliśmy przy stoliku w jakiejś lokalnej restauracji/tawernie. Obok nas kelnerzy zaczęli zestawiać kilka stolików, przy których zasiadła grupa starszych, eleganckich Greków, ewidentnie w celu świętowania.

Cieszymy się z żoną, że zobaczymy ta słynną dietę śródziemnomorską w praktyce, a przede wszystkim jak jedzą Grecy.
No i zaczęło wjeżdżać na stół:
- pieczywo, oliwa na talerzyku i sól
- dwie misy sałat
- coś smażonego w panierce kulistego
- coś smażonego w panierce walcowatego
- coś smażonego w panierce podobne do naszych schabowych
- jakieś mięso z grilla
- wino i woda
Pobiesiadowali krótko, max 45 minut. Kelnerzy zapakowali na wynos kilka tych smażonych cosiów i nietknięte sałatki. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Razem z żoną, dyskretnie acz uważnie, patrzyliśmy na to wszystko i staraliśmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów, a zdziwienie jeszcze utrwaliło spostrzeżenia.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#137 PostWysłany: 20 Sie 2020 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@Zeus czy możesz powiedzieć jak wygląda w Grecji egzekwowanie obowiązku noszenia maski poza przestrzenią zamknięta.
Na plazy też? I jak w ogóle Grecy do tego podchodzą?
Odechciewa się podróży w tej dziwnej rzeczywistości :cry:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#138 PostWysłany: 20 Sie 2020 16:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
O dziwo egzekwują dość mocno (dopóki nie jesteś VIP)
Na plażę obowiązkowa jest, jak odległość między leżakami/ręcznikiem innej osoby (nie z naszego grona) jest mniejsza niż 1.5m.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
gosiagosia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#139 PostWysłany: 20 Sie 2020 18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
A mialam nadzieję ze grecki luz wygra z durnymi przepisami. No cóż, będą stosować ale po raz drugi kusze naginać się do (mojm zdaniem) bzdurnych nakazów.
Może za dwa tygodnie zniosą :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#140 PostWysłany: 20 Sie 2020 18:17 

[quote="gosiagosia"]A mialam nadzieję ze grecki luz wygra z durnymi przepisami.

siga siga cheimona erchetai :lol: :lol: :lol:
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 777 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 39  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group