Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#41 PostWysłany: 02 Paź 2015 10:43 

Rejestracja: 05 Paź 2014
Posty: 138
Przyjmowali bez problemu, wróciłem w poprzednim tygodniu z Krety.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
lukas63 uważa post za pomocny.
 
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#42 PostWysłany: 02 Paź 2015 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Karty pewnie działają, poza tym:
na Kos podejrzenie cholery
Cytuj:
Władze w Atenach wezwały Greków do podjęcia środków ostrożności w związku z możliwym przypadkiem zachorowania na cholerę na wyspie Kos - miejscu, które dla wielu tysięcy migrantów oznacza drzwi do Europy.
Centrum Kontroli i Prewencji Chorób poinformowało o przypadku 79-letniego holenderskiego turysty, który z objawami typowymi dla cholery, tj. wysoką gorączką i biegunką, został przewieziony z Kos do szpitala w stolicy Grecji.
Jak podkreśliło Centrum w oświadczeniu, obecnie przeprowadzane są dodatkowe badania, aby stwierdzić, czy rzeczywiście doszło do zarażenia chorobą zakaźną. Ponadto wszyscy obywatele zostali wezwani do mycia rąk i surowego przestrzegania zasad higieny przed spożywaniem posiłków.
Jak przyznał jeden z greckich urzędników, istnieją obawy, że choroba ta może być przenoszona przez falę migrantów

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsLink
a na Lesbos wybuchła bomba
Cytuj:
Według policji bomba eksplodowała przed biurem Haralambosa Atanasiu, który był wiceministrem spraw wewnętrznych, a następnie szefem tego resortu w rządzie Antonisa Samarasa od 2012 roku do stycznia 2015 roku. "Policja podejrzewa, że prawdopodobnie atak jest związany z kryzysem migracyjnym na wyspie" - powiedział anonimowy funkcjonariusz.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsLink
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#43 PostWysłany: 02 Paź 2015 23:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Co do bomb, to nic nowego ;)

Co do cholery, dziś doczytałem gdzieś , że to bardziej nadgorliwość służb chorób zakaźnych niż faktycznie zarażenie cholerą.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#44 PostWysłany: 03 Paź 2015 07:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Zeus napisał(a):
to bardziej nadgorliwość służb chorób zakaźnych

Oby ;)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#45 PostWysłany: 04 Paź 2015 08:43 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Dziś na Lesbos życie toczy się normalnie - sennie i beztrosko. Szariat też nie grozi, bo jeden niebieski autobus krąży i wciąż dowozi tak zwanych uchodźców do promu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#46 PostWysłany: 26 Paź 2015 13:36 

Rejestracja: 26 Paź 2015
Posty: 2
Witam, czyli ogólnie Grecja, a konkretnie Ateny, są "jak normalnie"? Chodzi mi głównie o kwestię imigrantów, bo nie sposób znaleźć obiektywną informację w internecie na ten temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#47 PostWysłany: 26 Paź 2015 13:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
No trochę tam Polaków, Rumunów, Gruzinów i innych imigrantów. Są spokojny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 24 Lis 2015 13:40 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Grecja: wybuch bomby w centrum Aten

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/grecja- ... ten/0r2g3w
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#49 PostWysłany: 24 Lis 2015 14:26 

Rejestracja: 27 Sty 2014
Posty: 163
Loty: 17
Kilometry: 15 969
A w styczniu wylot do Aten... Oby się polepszyło...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#50 PostWysłany: 24 Lis 2015 14:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Ludzie, nie pierwszy nie ostatni wybuch w Atenach. Oni celują polityków i "kapitalistów" a nie turystów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#51 PostWysłany: 24 Lis 2015 14:40 

@Zeus: "i ewakuowano turystów z pobliskiego hotelu."

To Twoim zdaniem nie jest atak na turystów? Interesujące.
Jakiś czas temu też mówiono, że i w Tunezji i w Egipcie nie polują na turystów a wiemy jak było i jak jest teraz.

Przeraża mnie, że w imię błędnie pojmowanej poprawności Europa jest coraz mniej bezpieczna, za chwilę na urlop do wyboru zostaną nam Czechy, Słowacja, Szwajcaria czy Luksemburg.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#52 PostWysłany: 24 Lis 2015 15:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Od 26 lat jestem obywatelem tego kraju i do tego 18 lat mieszkałem w Grecji i 9 miesięcy służyłem w Greckim wojsku. Porównując sytuację Grecji do Tunezji albo Egipcie to największa bzdura co czytałem w tym roku.

Wszystkie grupy terrorystyczne w Grecji (jest ich 4) nigdy nie celowali do cywilów albo turystów, tylko na polityków, partii, ambasadorów albo wojskowych/mundurowych. Od 1950 zginęło około 10 cywilów przez ataki terrorystyczne bo byli w złym momencie w złym czasie. A ile zginęło od rąk mundurowych "niechcąco"? 100-200 osób...

Co do postu: Ewakuowano, nie bo chcieli wysadzić hotel, tylko siła była za silna i w ramach bezpieczeństwa ewakuowano ich.

Co do Czech to polecam: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 18318.html
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#53 PostWysłany: 24 Lis 2015 15:42 

Link do akcji w Czechach jest od czapy, sam doskonale wiesz dlaczego.
Nie myl wariata z zamachem terrorystycznym.
Zobaczymy za rok gdzie w Europie jest jeszcze bezpiecznie.

Jeśli nadal uważasz, że nic złego się w Europie nie dzieje to nie mamy o czym rozmawiać.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#54 PostWysłany: 24 Lis 2015 15:51 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
wrzuciłem temat na forum, więc słowo wyjaśnienia:
- chodziło mi głównie o pokazanie, że Syntagma zamknięta, może to komuś skomplikować dojazd/powrót na lotnisko (dlatego pierwotnie temat był w wątku z dojazdem na lotnisko). Nie uważam, aby forum f4f było dobrym miejscem do roztrząsania innych, głębszych tematów związanych z tym niusem.
ALE:
- nie zgadzam się też ze stwierdzeniem, że przez ostatnie 20lat było dobrze i to implikuje, że kolejne 20 też będzie dobrze. To zupełnie nic nie dowodzi. Szczególnie po napływie do Grecji takiej ilości imigrantów z Syrii i okolic.
Choć głęboko wierzę, że to tylko jednostkowy incydent i po wyrażeniu głębokiego oburzenia władz greckich wszystko wróci do normy, czyli do zabijania "jedynie" cywilów, którzy znaleźli się w złym miejscu o niewłaściwej godzinie...
Dla mnie EOT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#55 PostWysłany: 24 Lis 2015 16:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Jakby nie sytuacja w Paryżu i w Brukseli, to by się nikt nie przejął dzisiejszą bombą w Atenach. Od początku 2015 roku, było ich 9 w Atenach, i jakoś nie były nagłośnione i wszystko się toczyło normalnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#56 PostWysłany: 30 Lis 2015 13:16 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Zeusie,czytałem w ubiegłym tygodniu w polskiej prasie ,że w Grecji planowany jest na ten tydzień (30 listopada -6 grudnia)strajk pracowników budżetówki.Czy wiesz coś o tym?Jeśli tak,to na jaki dzień jest planowany?
Rozumiem,że budżetówka to także pracownicy muzeów,a więc też Akropolu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#57 PostWysłany: 30 Lis 2015 13:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
@Rysiek

Według: http://www.apergia.gr/

Jutro strajkują pracownicy zakładów bukmacherskich
Pojutrze strajkują dziennikarze
W środę strajk syndykatów pracy plus lekarzy (muzea będą otwarte)
Czwartek lekarze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#58 PostWysłany: 30 Lis 2015 15:15 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Zeusie, wielkie dzięki za info ale interesuje mnie głównie piątek,sobota i niedziela,tj.4-6 grudnia 2015 bo wtedy wybieramy się do Aten.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#59 PostWysłany: 30 Lis 2015 15:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Na chwilą obecną, nie ma nić zaplanowanego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#60 PostWysłany: 30 Lis 2015 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
@Zeus, mam nadzieje, że 11.12 koszykarze Panathinaikosu nie zamierzą strajkować :) Wolę obejrzeć zwycięstwo Zielonej Góry na boisku a nie przez walkower ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group