Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Cze 2022 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Jakie są realia przekraczania granicy bośniacko (Republika Serbska w Bośni)-czarnogórskiej?
Kolejki, kontrolę? Wszystko idzie sprawnie, czy jakieś wschodnie klimaty i mitrężenie czasu?
Dużo go trzeba na przekroczenie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 06 Cze 2022 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Del


Edit: odpowiadałem na inne pytanie niż to, które zadałeś. W jugosłowiańskich kwestiach to u mnie to norma. Zaraz po przylocie do Podgoricy w rozmowie ze spotkanym tambylcem mówiłem "u Was w Macedonii"


Ostatnio edytowany przez pabien 06 Cze 2022 23:30, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Cze 2022 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
A przejścia drogowe?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Cze 2022 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Doświadczenie sprzed 6ciu lat. Sprawnie i szybko, jakies 5-10 minut. Sprawdzenie paszportów chwila na przejściu i jazda dalej
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Gaszpar, 06 Cze 2022 23:06, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Cze 2022 22:01 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
Nas" trzymali" prawie godzinę choć było tylko kilka samochodów.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Cze 2022 22:03 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 111
Przekraczałem samochodem w 2019 na przejściu Klobuk - Ilino Brdo, szybkie sprawdzenie paszportów, pieczątka i jazda, łącznie jakieś 10 minut.
_________________
Kraje: 55/195
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 06 Cze 2022 22:37 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Kilka lat temu jak wjeżdżałem do Republiki Serbskiej bocznym przejściem, to pani celniczka, jak zobaczyła polską rejestrację, to aż się zerwała na równe nogi i bardzo dokładnie trzepała. Inne auta wjeżdżały bez kontroli...
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 07 Cze 2022 09:58 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Przekraczałem granicę we wrześniu 2021 roku w drodze z Mostaru do Kotoru. Jechałem lokalnym busem. Nic nadzwyczajnego. Wszyscy pasażerowie wysiedli i w małym budynku okazywali paszport oraz certyfikat szczepień na COVID (wtedy był jeszcze wymagany). O dziwo celnicy zajrzeli pobieżnie do kilku bagaży losowo wyjętych z luku autobusowego. Wszystko trwało mniej niż godzinę.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 03 Lip 2023 21:39 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Ktoś przekraczał ostatnio granicę bośniacko - czarnogórską? Chodzi mi konkretnie o dwa przejścia: Trebinje - Klobuk i Delusa - Vraćenovići. Na którym są większe szanse na sprawniejszą odprawę?
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Lip 2023 22:47 

Rejestracja: 22 Cze 2021
Posty: 18
Wiem że może to niezbyt świeża sprawa, bo przekraczałem granicę w Klobuku w tamtym roku we wrześniu jadąc liniowym busem Niksic - Trebinje, tam i z powrotem.
Przejście na totalnym zadupiu w górach, w jedną stronę byliśmy sami, więc nudzący się pogranicznicy poszli na papierosa z kierowcą.
W drugą stronę było jedno auto i dwóch motocyklistów.
Pogranicznicy dostali od kierowcy busa zamówioną pizze i napoje, więc z uśmiechem na ustach poszło wszystko w dwie minuty, nawet nie zaglądali ile osób jedzie w busie.
Rozumiem że teraz to sezon i może będzie więcej aut, ale myślę że w kolejkach to chyba się tam nie stoi.
Dodam że droga w górach przepiękna widokowo, ale tam to chyba jest normą...
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 03 Lip 2023 23:41 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 527
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
Też miałem okazję przekraczać granicę w tym miejscu; tak samo busikiem relacji Niksić-Trebinje. Raczej na tej granicy brak korków; Samo przejście jest położone dość wysoko a w pobliżu nie ma nic poza przejściem granicznym;
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pudelek uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 04 Lip 2023 00:40 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Obydwa przejścia są chyba położone dość wysoko, ale pytam, bo jeśli chodzi o te mniejsze (Delusa - Vraćenovići) to znalazłem dużo negatywnych wpisów w necie. Bo niby dość malutkie, a obsługa bardzo wolna. W każdym razie dzięki za info, raczej będę przekraczał tym koło Trebinje.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Lip 2023 07:11 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 424
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
@Pudelek

W ostatni piątek sierpnia ub. r. na przejściu Vracenovici czekałem ok. pół godziny. Samochodów było trochę ale nie było wielkiego tłumu. Czasowo wyglądało to tak, że z okolic Budvy wyjechałem przed godz. 8 a do Mostaru dotarłem ok. 12. W Mostarze w okolicy słynnego starego były mostu oczywiście tłumy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pudelek uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 30 Lip 2023 23:10 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
No i przejechałem przez Klobuk niecałe 2 tygodnie temu. Odprawa ekspresowa: u bośniackich Serbów byłem jedynym autem, u Czarnogórców dwa przede mną, zajęło to może z pięć minut (plus drugie tyle na zrobienie zdjęć pomiędzy przejściami, bo widoki przednie ;)). Czarnogórzec spytał się mnie jeszcze gdzie jadę i poprosił o dokumenty auta, ale... nawet nie wziął ich do ręki.

Droga po stronie czarnogórskiej wyraźnie lepsza niż w Bośni.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group