Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Paź 2018 21:55 

Rejestracja: 07 Paź 2018
Posty: 1
Dla wybierających się wkrótce do Granady garść informacji:

Śpieszę poinformować, że w Granadzie nastąpiła reorganizacja autobusów miejskich i polecany wszędzie autobus SN1 przestał istnieć.
Aktualnie z przystanku przed dworcem odjeżdża nr 33 i jedzie on do centrum, zatrzymujac się pod samą katedrą.
Więcej informacji tu: https://granadainfo.com/buses.htm
Bilety do zakupienia u kierowcy. Dla przebywających dłużej do rozważenia opcja z kartą zwrotną i ładowanie jej min 5 euro, wtedy cena bilet sporo niższa.

Co do podróżowania do i z Granady najlepiej kupić wcześniej blilety nawet ze 2 tygodnie (czym bliżej terminu rosną ceny i pula biletów ze zniżką się wyczerpuje, różnica nawet 2 krotna). Najtaniej to co znalazłem była Alsa. Niestety w automatach do biletow nie są dodawane różne zniżki ktore są na stronie dostepne np dla grupy 3 osób. Najlepiej założyć sobie na stronie Alsy konto. Do pierwszego zamówienia zostanie doliczona dodatkowa opłata, ale już do następnych nie. Dobrze pierwszy zakup zrobić tani poniżej 10E. Ja miałem problem z płatnością, ale wchodząc przez płatność payPal i wybierając potem płatnośc kartą ostatecznie sie udało. (uwaga na przelicznik paypala euoro - zl, lepiej u mnie było skorzystać z przelicznika bankowego)

Przy okazji informacje na foracho tym, że gdy nie ma biletów w internecie, to mozna je kupic w kasie (dodatkowa pula) u mnie się nie sprawdziły.
Dotarłem na otwarcie kas i zastałem informację, że dziś nie ma miejsc i nawet nie dało się dojść do kas: strażnik, taśma ech. I perspektywa, że nie zobaczę togo po co przyjechałem do tego miasta. Jednak jednocześnie z otwarciem kas do internetu wrzucona została dodatkowa pula blietów na nastepny tydzien (ale nie na niedziele gdy to bilety próbowałem nabyc), których oczywiście nie można było zakupić w kasie. Po pracowitym wstukaniu wszystkich potrzebnych danych na komorce udało mie sie bilety zdobyć na dzień następny + opłata za zakup przez internet ;-)

Można "wyrwać" bilety do katedry za friko (ale chyba tylko w niedziele), jest o tym tez na forum - zawsze 5E za osobę w kieszeni, ale jest haczyk. Musicie się zjawić z wydrukowanym biletem, potem udać się do księgarni na rogu katedry, od prawej strony patrząc na wprost wejścia do katedry (tam gdzie przechodzi się przez taką kutą bramę. A dopiero zjawić się przy wejściu. Wtedy dopiero możecie wejść z audioguidem niestety tylko angielski, nie ma polskiego. Gdy nie macie dostępu do drukarki, jest dość blisko punkt, który chyba się tylko w tym specjalizuje znaczy w wydruku tych biletów (0,25e za strone). Trzeba od wejscia patrzac na katedrę udać się w lewo, wzdłuż katedry, przeciąć ulicę i isc w lewo kawaleczek do Eurostar hotel czy jakoś tak. Wbić w uliczkę i 3 4 domy dalej jest mały punkcik z komputerem i drukarką. Wysyłasz bilet na podany adres email, pan drukuj, płacisz, wracasz do księgarni, dostajesz pomarańczową karteczkę i do wejścia. :-)

Mam nadzieję, że te informacje pozwolą wam podróżować po Granadzie w spokoju i skupić się na przyjemniejszej stronie pobytu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
rajaz uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group