Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Mar 2017 12:54 

Rejestracja: 03 Mar 2017
Posty: 17
Witam,
proszę o informację jakiej pogody mogę spodziewać się na Gran Canarii, lecę 5-12 maj. Jakie temperatury są odczuwalne??? Temperatury na google często nie odzwierciedlają jak jest rzeczywiście, dlatego gdyby ktoś podpowiedział kto był na wyspie w maju. Będę stacjonować w Puerto Rico. Czytałam o zjawisku "Kalima" burze pisakowe, które nawiedzają wyspy, czy w tym okresie jest duże prawdopodobieństwo że mogę na nie trafić? Nie chciałabym bo urlop nie za długi;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 15 Mar 2017 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
A jak ktoś był w maju 2016, a w maju 2017 będzie inaczej, to co?
Wyszukanie danych opierających się na długoterminowych obserwacjach jest proste.

Poza tym wszystko zależy gdzie będziesz. Nad morzem w Maspalomas będzie 30 stopni, a w tym samym czasie w górach będzie 15 i będzie lało.

Proszę bardzo:

Załączniki:
gcpogoda.jpg
gcpogoda.jpg [ 33.37 KiB | Obejrzany 10851 razy ]
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
pemat lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Mar 2017 13:19 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Burze piaskowe występują dość rzadko. Pogoda będzie dobra. Tam prawie zawsze jest ładna pogoda. Odczuwalne w środku dnia wskazałbym jako typowo wakacyjne 24-26 stopni, rano i wieczorem trochę chłodniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Mar 2017 13:58 

Rejestracja: 14 Lut 2016
Posty: 1
Tom K, piszesz bzdury.
Na Gran Canarii byłem w sumie cztery razy (listopad, grudzień, maj, wrzesień) za każdym razem po 14 dni.
W Maspalomas/ Playa Ingles odczuwalna temperatura powietrza zawsze jest niższa niż ta na termometrze. I jeżeli chodzi o plażowanie to zdecydowanie odradzam to miejsce w KAŻDYM terminie. Miejsce jest nieosłonięte od wiatru niczym pustynia. Zimową porą bardzo często wieje chłodny wiatr a latem po 20 minutach plażowania jest się całkowicie przysypanym piachem. Nie mniej jednak wydmy to obowiązkowy punk każdej wizyty na Gran Canarii :)
Na relaks na plaży zdecydowanie bardziej polecam okolice Puerto Rico, Puerto Mogan. Nawet w zimie. Plaże osłonięte są od wiatru pięknymi klifami i temperatura odczuwalna w słońcu jest wyższa niż ta rzeczywista. Naprawdę można się porządnie spalić na słońcu. Same miejscowości są też dużo bardziej urokliwe niż ciąg niekończących się hoteli na samym południu wyspy.

W maju wysoko w górach przez 14 dni nie miałem ani jednego dnia deszczowego, tak samo w grudniu. Cały czas czas krótki rękawek i upał. Chłodno zaczyna się robić dopiero późnym wieczorem (grubsza bluza).
I kiedy na północy wyspy w Las Palmas i Galdar świeciło piękne słońce to całe południe przez kilka dni było spowite gęstymi chmurami. Także nie ma reguły. Na w sumie 56 dni spędzonych na wyspie miałem może trzy dni deszczowe lub. Zatem spokojnie :)

Ogólnie Gran Canaria to piękna wyspa. Ma dwa oblicza. Całkowicie dziki i górzysty interior oraz turystyczne południe wraz z wielkim i zabytkowym Las Palmas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Mar 2017 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
To fajnie:)
Znaczy trzeba zawsze i wszędzie podawać temperaturę dokładnie co do metra. Bo 30 metrów od wody plażowicze "zdychają" od upału, a tym przy brzegu chłodniej 8-)

Chodzi mi o traktowanie Gran Canarii jako całości - widzisz ja np jak byłem to w Tejedzie były 1-2 stopnie i padało, a na południu upał (Maspalomas podany jak owy wyznacznik południa, podobna pogoda w całym pasie wybrzeża). A w Las Palmas w tym samym czasie 17-18 i lekkie chmurki.
Nie mówię, że w maju w górach na pewno będzie lało, tylko mówię o dość sporych różnicach w pogodzie na stosunkowo niewielkich odległościach.

W tym roku będę w maju to specjalnie sprawdzę dokładniej:)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Mar 2017 18:31 

Rejestracja: 03 Mar 2017
Posty: 17
Dziękuję Wam, to dla mnie cenne informację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Mar 2017 12:50 

Rejestracja: 03 Mar 2017
Posty: 17
Zastanawia mnie jedna rzecz, jak to możliwe żeby na google pokazywało pogodę na Kanarach 19 stopni a ludzie piszą, że na miejscu jest koło 30, byłyby aż takie różnice??? Byłam na Teneryfie w listopadzie ale pogoda z neta mniej więcej pokrywała się z tym jak było, wiadomo było cieplej o kilka stopni ale nie różnice ponad 10.
Ma ktoś wiedzę i doświadczenie w tej kwestii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Mar 2017 12:57 

Gdyż jak to tam bywa, często ....WIEJE i jednego dnia również na południu jest takie wietrzysko, że na plaży nie usiedzisz i jest 20 C, a następnego bez wiatru w słońcu masz 29 -30 C

Pogoda i temp. na Kanarach również w maju ...jak kobieta zmienna jest

Ale na południu dużo większa szansa tych temperatur o + 10 C większych
Góra
 PM off
Tom K lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 22 Mar 2017 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
tegoroczny marzec byl wyjatkowo cieply z temp blisko 30 stopni na GC
Załącznik:
gran.JPG
gran.JPG [ 14.16 KiB | Obejrzany 10637 razy ]


na Teneryfie jeszcze cieplej
Załącznik:
weather.JPG
weather.JPG [ 16.02 KiB | Obejrzany 10637 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Mar 2017 13:20 

Rejestracja: 03 Mar 2017
Posty: 17
marzą mi się taka pogoda jak wyżej:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Mar 2017 13:27 

Byłem tego roku w marcu i między bajki można sobie to wsadzić... tj. prognoza już jest, a mamy 22 marca :lol: :lol: :lol:

Tak w ogóle podawanie temp. na Gran Canarii po całości to BARDZO DUŻE nieporozumienie, na przykładzie:
- masz wyżej 6 marca +28 C, jak wyjeżdżałem przed południem z Playa Del Ingles było jakieś + 22 C, w południe może było +28 C
Ale o tych porach tego samego dnia w Las Palmas +16 - 18 i raj dla surfingowców, bo strasznie wiało i jak to na północy lekko czasami mżyło

Temp. 7-9 marca potwierdzam

Załączniki:
7 marca Playa Del Ingles.PNG
7 marca Playa Del Ingles.PNG [ 859.44 KiB | Obejrzany 10622 razy ]
6 marca 2017 Las Palmas.PNG
6 marca 2017 Las Palmas.PNG [ 546.11 KiB | Obejrzany 10622 razy ]
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Mar 2017 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@‌gorny77‌
to nie prognoza, a archiwalne dane o temperaturach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Mar 2017 13:34 

a zdjęcie zwłaszcza z Las Palmas pokazuje, jak to wygląda w życiu to ..............rekordowo czy wyjątkowo ciepły marzec :lol:
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Mar 2017 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@‌gorny77‌
W styczniu 2017 w Alicante ludzie biegali w krotkich spodenkach, a zarazem mogli lepic balwany ze sniegu - sa chlodniejsze i cieplejsze dni.
Podobnie z Kanarami, w tym roku w marcu byly temperatury powyzej 30 stopni ale niestety nie w datach w ktorych byles.

https://www.wunderground.com/history/ai ... reqdb.wmo=

Załącznik:
gorny.JPG
gorny.JPG [ 131.32 KiB | Obejrzany 10491 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Mar 2017 13:45 

Dobra, chcesz o ...pierdołach zapraszam na wiadomy kontakt, a tu nie zaśmiecajmy tematu (ale i tak było gorąco, tyle, że nie codziennie i nie wszędzie jak na w/w zakłamujących mapkach czyli "ja z życia, ty z wykresów")

Z mojej strony podsumowując: nawet w maju proponuję południe Gran Canarii, z prawie 100% da się w ciepełku odpocząć, jak nie w oceanie to w przy hotelowym czy apartamentowym basenie + bardzo dobra baza na wypady po wyspie zapewne wynajętym samochodem (POLECAM)
Góra
 PM off
correos lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 22 Mar 2017 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
a tu masz dodatkowo Teneryfe
https://www.wunderground.com/history/ai ... .wmo=60025
Załącznik:
gornyaa.JPG
gornyaa.JPG [ 128.65 KiB | Obejrzany 10485 razy ]


czy to sa normalne temperatury dla marca ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Mar 2017 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Anonymous napisał(a):

Tak w ogóle podawanie temp. na Gran Canarii po całości to BARDZO DUŻE nieporozumienie,


Tym zdaniem podsumowałbym i zamknął dyskusje na temat pogody. Można się spalić w Maspalomas i zmoknąć w Tejedzie. Nawet tego samego dnia.
Ale tak czy siak, naprawdę nie rozkminiałbym i nie przeżywał jaka to będzie temperatura odczuwalna w maju, bo jeśli nie będzie kataklizmu to na pewno pozwoli ona i poleniuchować i aktywnie spędzić czas. A jak ktoś ma pecha to i na Saharze w lipcu zmoknie:)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 22 Mar 2017 13:55 

I co mnie @‌correos‌ to obchodzi czy co mi to daje poza porównaniem, jak pojedziesz np. za rok i będzie + 18 C???????????????

Z doświadczenia: podane przez ciebie tegoroczne temperatury z 7-10 marca były takie faktycznie, ale ...w słońcu i w godzinach popołudniowych i raczej na południu (choć z powodu wiatru chmury nie zatrzymały się na górach i słońce mieli również na północy tj. np. Las Palmas)
Góra
 PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Cze 2017 12:50 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
Nie bylam w maju ale ostatni tydzien kwietnia, południe gran canarii. W dzien w słoncu 34, filtry wskazane spalilismy sie na słoncu. Bylo naprawde gorąco. Wieczorem ok 19. Dla mnie to bylo wystarczajaca w sezonie bym chyba padła :D momentami trzeba było uciekac w cien.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 21 Cze 2017 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Przecież tam w sezonie jest zimniej niż na kontynencie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group