Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Sie 2013 19:36 

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 7
Witam wszystkich forumowiczów!

Tak się składa, że w 18.08.2013 lecę do Valencii. Bilet powrotny do Poznania mam z Barcelony 25.08.2013. Plan jest take by zwiedzić jak najwięcej na trasie Valencia - Barcelona. Myślałem, żeby wypożyczyć samochód na ten okres i przejechać tą trasę. Możecie polecić jakie miejscowości/zabytki zwiedzić? Może samochód nie jest najlepszym rozwiązaniem?

Z góry dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 05 Sie 2013 20:24 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 56
Ja polecam Tarragonę. Sporo zabytków z czasów rzymskich w samym centrum miasta plus akwedukt kawałek poza miastem. Do tego bardzo przyjemna plaża.
_________________
Zapraszam na bloga z relacjami z podróży-> www.europejskiepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Sie 2013 22:21 

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 7
oooo dzięki! na zdjeciach googla wygląda obiecująco:-)
ktoś jeszcze podrzuci pomysł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Sie 2013 23:24 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 27
Ja polecam Ulldeconę. Niedaleko miasteczka znajdują się ruiny zamku, okolica bogata jest też w stare drzewa oliwne, z których najstarsze mają po 2000 lat. Dla mnie najciekawsze były malowidła naskalne z okresu lewantyńskiego - na zwiedzanie najlepiej umówić się przez centrum informacji turystycznej, które znajduje się w budynku dworca kolejowego. Nisze skalne z malowidłami znajdują się kilka kilometrów od miasteczka - mnie zawióz tam i przywiózł z powrotem kierownik ośrodka i przewodnik w jednej osobie - Pan Agusti.
Tak to wygląda: http://www.recercaenaccio.cat/agaur_rea ... a-d-ar.jsp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Sie 2013 23:26 

Rejestracja: 08 Paź 2012
Posty: 90
Loty: 83
Kilometry: 204 734
Sagunto, kilkanaście kilometrów za Walencją w stronę Tarragony i Barcelony. Są tam ruiny zamku z całkiem niezłym widokiem na okolicę :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 11 Sie 2013 20:53 

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 7
Ekstra informacje! Może inni użytkownicy mogą coś dodac? Gdzie najlepsze plaże? Gdzie najlepiej wypożyczyć samochód?;-)

Dzięki z góry za informajce!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Sie 2013 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
search.php

Bez przesady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Sie 2013 21:01 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
Gdzie najlepiej wypożyczyć samochód?;-)

W Valencji na lotnisku. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Sie 2013 21:28 

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 7
Moje pytanie może nie było dobrze sformułowane. Chce już teraz zamówić wynajem samochodu. W googlu w wiekszosci wyskakują mi wyszukiwarki wypożyczalni samochodw. Którą polecacie, dobre ceny i brak problemów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Sie 2013 19:05 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
Spróbuj pośrednika DoYouSpain, tylko poczytaj dokładnie warunki wynajmu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Sie 2013 22:02 

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 59
Loty: 25
Kilometry: 44 472
może ewentualnie jeszcze koło Tarragony zobaczyć miasteczko Montblanc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Kwi 2015 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 25
Loty: 23
Kilometry: 26 356
Odświeżam temat. Jakieś podpowiedzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Kwi 2015 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 437
O dziwo, nikt jeszcze nie napisał o kilku ciekawych miejscach...

Benicasim, 'weekendowa plaża' oraz świetny festiwal FIB, gdzie w tym roku w lipcu zagrają Blur, Prodigy i Portishead

Peniscola, będąca obok Tarragony najciekawszą atrakcją historyczną na trasie Valencia-Barcelona, gdzie jest co zobaczyć w starej części miasta m.in. piękny zamek templariuszy oraz brama antypapieża Benedykta XIII Awiniońskiego

Reus, po Barcelonie miasto mające najwięcej interesujących przykładów modernizmu katalońskiego

...można jeszcze wymienić Benicarlo z 'mniejszą wersją' fallas, Vinaroz z pozostałościami 'poblado iberico', piękne widoki delty rzeki Ebro oraz katalońskie winnice w regionach El Priorato i Penedes
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 19 Kwi 2015 23:46 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 311
niebieski
Po drodze masz zamek Peniscola:

Image

Jakbyś trochę zboczył (jakieś 80km) to możesz zobaczyć zamek Morella:

Image
_________________
http://www.kochamyzycie.pl | https://youtube.com/kochamyzycie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 19 Kwi 2015 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
I jeszcze Sitges. Małe, stare miasteczko 40km od Barcelony, gdzie można dobrze zjeść, poplażować a w nocy nieźle się zabawić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Kwi 2015 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
może jeszcze dodaj w jakich klimatach ta zabawa, bo może nie każdemu przypadnie do gustu towarzystwo...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 20 Kwi 2015 00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 437
@namteH, no co ty... chyba każdy wie, że Sitges to europejska wakacyjna stolica LGBT, a zabawa jest tam na maksa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Kwi 2015 01:07 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 16
Co do Walencji trudno mi się wypowiadać, ale południe Katalonii znam akurat nie najgorzej, więc...

Tarragona - tak, ale z zaznaczeniem, że nie jest to ani Barcelona ani Rzym, tylko nieduże miasto z gatunku "klimatycznych", w którym trzeba się powoli rozsmakować (rozsmakowywanie się warto wspomóc szklaneczką wermutu na Plaça del Rei ;) ). Słyszałam opinie, że Tarragona "nie robi wrażenia", z czym jako mieszkaniec tego miasta muszę się stanowczo nie zgodzić... tym niemniej zdaję sobie sprawę, że nie jest ono miejscem, które imponuje i onieśmiela... Tak że zależy, co kto lubi.

Serra de Montsant i wieś Siurana - to w obrębie komarki Priorat ("El Priorato"? :lol:), ok 40 km od Tarragony - bardzo ciekawe góry, idealne na piesze wędrówki... Siurana to maleńka wieś położona na 700-metrowym wapiennym klifie, mekka miłośników wspinaczki:
http://www.turismesiurana.org/en
Do tego fantastyczne wina producentów zrzeszonych w DO Montsant i DOQ Priorat.

Delta de l'Ebre - na samym południu Katalonii, delta jednej z najdłuższych hiszpańskich rzek Ebro. Hektary rozlewisk, mokradeł i... pól ryżowych! Raj dla miłośników ornitologii. Nad samym morzem ogromne, na wpół-dzikie plaże z widokiem na góry (Els Ports, Serra de Llaberia)... Piwo 100% ryżowe :)

... Wymieniać można by długo, ale zwiedzenie tych wszystkich miejsc w ciągu jednego czy dwóch dni jest po prostu niemożliwe.

Co do Montblanc i Reus to mnie akurat średnio zachwycają...
_________________
Katalonia Bez Przewodnika
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 09 Gru 2018 00:59 

Rejestracja: 09 Gru 2018
Posty: 23
Czesc
Ląduję w styczniu w Castello i jako, że tereny na południe od Walencji już zwiedzilam, chcialam się wybrać na północ.
Bede przez tydzień, bierzemy samochód.

Chcielismy dojechać najdalej do Tarragona (Barcelone wiedzieliśmy).

Co możecie mi jeszcze polecić na trasie od Walencji w kierunku Barcelony?

Na pewno zatrzymamy się na trochę dłużej w Tarragonie - wygląda bardzo fajnie, jest też trochę ładnych plaż.
Podoba mi się też Peniscola.

Reus chyba średnio wypada przy tych dwóch miastach.

a może ktoś był w gorących żródłach w Ourense? Warto tam jechac w styczniu? Da radę się pomoczyć w ciepłej wodzie?
Który punkt najlepiej wybrać?

a może są jeszcze inne gorące źródła przy trasie w kierunku Barcelony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Gru 2018 01:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@beata333
:arrow: hiszpanskie-atrakcje-escapada-rural,1255,115961#p1057940

Morella - na przed- lub popołudnie.

Z Riumar wypływają stateczki na rejsy po delcie. Nigdy nie bylem ale przy następnej okazji nie odpuszczę. Cena była dość niska, ok 10€ za 45 min.

Monte Caro. Spanie w schroniskach ma swój klimat. Na bookingu są oferty za ok 35€ za HB.

Reus to bardziej na wielbicieli Gaudiego, bo chyba stamtąd pochodził.

Montastyr El Poblet w Espluga de Francolí (tani nocleg w schronisku).
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group