Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 26 Sie 2016 16:16 

Loty: 79
Kilometry: 145 783
Nurkowanie można poprowadzić na kilka opcji, przykładowo zamykając trasę z tunely przez przepłynięcie pod Azure Window i wynurzeniu w Blue Hole nieopodal. Samo Blue Hole to też super miejsce, nieco łatwiejsze niż Inland Sea. Można więc zrobić dwa nurki, jeden Inland Sea w tą i spowrotem, a drugi w Blue Hole właśnie.
Gdybyś miała jakieś pytania o nurki na Malcie i Gozo to wal śmiało, chętnie pomogę.

Doświadczonym nurkiem nie jestem i chyba zostanę przy Blue Hole .
Widziałam kilka filmów które nagrali znajomi z gorszym doświadczeniem
nurkowym. Pytania( albo całą listę :roll: )będę miała zdecydowanie, ale w terminie późniejszym :lol:
Czy Xlendii również nadaje się na takie ekspedycje?
Chcę poświęcić całe 4 dni wyłącznie na Gozo z tygodnia pobytu
 Relacje PM off  

#62 PostWysłany: 26 Sie 2016 16:37 
Awatar użytkownika

Loty: 113
Kilometry: 271 572
niebieski
Gozo duże nie jest, nie ważne gdzie się zatrzymasz w zasadzie. Na nurkowania jeździ się po całej wyspie, a Inland Sea i Blue Hole to 'stale punkty programu'. Xlendi Bay też jest całkiem ciekawe, zwłaszcza tunel (tuneli i jaskiń jest trochę na Gozo). W samym Xlendi jest kilka centów nurkowych, ale nigdy z nimi nie miałem do czynienia. Polecam natomiast Scuba Kings w Marsalforn.

Inland Sea nie jest jakoś strasznie wymagające, trzeba dobrze 'ogarniać' po prostu ;)
Na spokojnie, zrób sobie może nurka w Xlendi Tunnel na początek by zobaczyć jak czujesz się w takich miejscach, jak z pływalnością itp. Potem Blue Hole, a potem ewentualnie Inland Sea jeśli będzie ok.

Jak lubisz wraki, a nie czujesz się za pewnie, to warto zrobić nurka na P31 na Comino. Patrolowiec zatopiony na ok. 20 metrach, łatwe i bardzo ładne nurkowanie.

Ogólnie, skoro jesteśmy w temacie Gozo i Comino, to warto skoczyć na nurkowania też na Comino. Mamy wtedy możliwość podziwiać inne miejsca, aniżeli w przypadku turystycznych rejsów jak np. Santa Maria Cave, Lanter Point, Crystal Lagoon itp. Dla mnie o wiele lepsze doświadczenia niż kąpiel w ludzkiej zupie na Blue Lagoon.
 Relacje PM off
gdanszczanka76 lubi ten post.
gdanszczanka76 uważa post za pomocny.

#63 PostWysłany: 27 Sie 2016 18:25 
Awatar użytkownika

Loty: 102
Kilometry: 170 177
Bardzo dziękuję wszystkim za informacje. Samochodu jednak nie wezmę, lubie czasami się piwa napić ;)
Faktycznie sa lepsze oferty na gruponie niż ten Morgan. Tylko tak sie zastanawiam czy warto korzystać z grupona czy jednak na miejscu tez takie oferty mozna dostac z odpowiednimi negocjacjami na ten temat.

#64 PostWysłany: 28 Sie 2016 14:20 
Awatar użytkownika

niebieski
Negocjować przy zakupie na miejscu nawet trzeba :)

Co do piwa, nikogo absolutnie nie namawiam, ale na Malcie dozwolone 0.85 promila ;)
Z ciekawostek, to lokalni w ogóle nie rozważają takich kwestii, że samochód + alkohol to zła kombinacja. Taka opowiastka z życia wzięta. Kumpel namawiał mnie byśmy się niedawno wybrali na festiwal piwny Fasonsa. Mówię, że spoko, ale pojadę autobusem, bo na festiwal piwa to jakoś tak nie bardzo samochodem. Zdziwił się i mówi "ale nie martw się, są tam duże parkingi, nie będzie problemu..." Nawet mu przez myśl nie przeszło, że nie o to mi chodziło ;)
 Relacje PM off  

#65 PostWysłany: 28 Sie 2016 14:30 

Loty: 181
Kilometry: 593 026
złoty
0,85 to juz niezle w glowie sie kreci
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 28 Sie 2016 15:04 
Awatar użytkownika

niebieski
Gdyby tak jeszcze Maltańczycy poprzestawali na tym 0.85. A gdzie tam, 6 dużych piw i spokojnie w samochód. Nieco przerażajace, ale o dziwo wypadków nie ma specjalnie dużo. Statystyki wypadków śmiertelnych znacznie niższe niz w Polsce. Jeżdżą wolno, dlatego jeszcze żyją ;) A że na codzień kierowcy z nich kiepscy, to kilka piw najwyraźniej nie zmienia tego zbyt diametralnie.

Osobiście, mimo, że wolno, to nigdy nie próbuję się tutaj nawet zbliżać do połowy limitu prowadząc samochód.
 Relacje PM off  

#67 PostWysłany: 29 Sie 2016 12:52 
Awatar użytkownika

Loty: 46
Kilometry: 73 751
niebieski
Na winne czy piwne festiwale większość Maltańczyków przyjeżdża samochodami i kierowcy i tak piją. Policja nawet ich nie sprawdza.
wulkan lubi ten post.

#68 PostWysłany: 29 Sie 2016 19:10 
Awatar użytkownika

Loty: 186
Kilometry: 341 491
niebieski
Nieźle, a my się ostatnio zastanawialiśmy, czy można małe piwo do kolacji. Nam się coś ubzdurało, że limit jest 0 albo 0,2 promila. Pytaliśmy kelnerów ale nie potrafili powiedzieć i faktycznie wyglądali na zdziwionych takim pytaniem :)
 Relacje PM off  

#69 PostWysłany: 01 Wrz 2016 11:03 
Awatar użytkownika

Loty: 102
Kilometry: 170 177
@bonieq2
Byłem 3 dni. Pierwszego z dnia, zrobiłem z buta ponad 20km, zwidzajac Slieme i Valette.
Drugiego dnia wycieczka na Gozo i Comino.
Trzeciego dnia zdecydowałem się na to auto co sugerowałeś. To była świetna decyzja :) Wyspa mała, objechałem cała, zobaczyłem co chciałem. Lepsza opcja niż autobus wg mnie. Nie czekasz na transport w upale, koszt dzielony na więcej osob. Generalnie warto zdecydowanie i zaluje ze nie wzialem auta od pierwszego dnia. Dobrze jednak że skorzystałem z nawigacji w telefonie, bo bez niej jednak kluczyłbym w gąszczu uliczek, a tak to szybko i sprawnie. Do tego brak oplat za parking, a przestawienie się na ruch lewostronny to kwestia 5 minut byla, choć uwazac trzeba i to bardzo.

#70 PostWysłany: 10 Wrz 2016 14:54 
Awatar użytkownika

Loty: 32
Kilometry: 46 573
Witam, będę 2 dni na Malcie na początku listopada, generalnie nie lubię zaplanowanych wycieczek z biurem ,ale po przeczytaniu tego tematu mocno się zastanawiam w związku z brakiem czasu czy nie skorzystać z biura Capitan Morgan czy podobnego i nie ogarnąć Gozo i Comino z Sliemy. Mam parę pytań :D Podróżuje jak najtańszym kosztem ,czy jest różnica w cenie jak startujemy z Sliemy czy powiedzmy z Bugibba? Czy są wycieczki tylko na Gozo ? I please :oops: podpowiedzcie jak taniej ich zabukować ,bo na grouponie na listopad brak w ogóle ofert,więc może jest sens załatwiać to na miejscu w porcie , chyba w listopadzie już nie będzie tłumów i ceny spadną?(no może) :shock:

#71 PostWysłany: 10 Wrz 2016 16:04 

A szukałeś na airbnb?
My mieszkaliśmy z Gżira, więc mogę dać Ci kilka wskazówek, jeśli interesuje Ciebie ta miejscowość.
My po wycieczce z kapitanem morganem byliśmy nieco zawiedzeni... niestety...
Wygląda to tak, że masz w sumie 3 opcje:
- samo przepłynięcie na Comino i Blue Lagoon, wycieczka na kilka godzin,
- rejs na Gozo (w opcji all), ale na samym Gozo jesteście tylko w porcie (tam jest pływanie i lunch), a potem na Comino,
- rejs na Gozo, potem podstawionym autobusem "wycieczka" na Azure i do Victorii (celowo piszę "wycieczka" bo to raczej jakiś wyścig). No i z tej opcji skorzystaliśmy.
Spodziewaliśmy się oczywiście, że tempo będzie, bo "trzeba" zaliczyć wszystko w krótkim czasie i zdążyć wrócić na statek.
Ale to co zafundował nam kierowca autobusu woła o pomstę do nieba :P
W drodze na AW zatrzymał się (chyba wzorem tureckich kierowców) w knajpie, gdzie kawa była darmowa, a za WC się należy "onli tri juro" - jak w praktyce - nie sprawdziliśmy :P kawałek dalej jest sklep spożywczy więc w zimną wodę można się zaopatrzyć bez dodatkowych atrakcji ;)
przez ten wymuszony postój, na AW byliśmy tylko ok. 20 min, następnie przejazd do Victorii, gdzie mieliśmy ok. 30-40 min na zakupy i upolowanie czegoś do jedzenia. Po tym czasie kierowca nawet nie sprawdził czy wszyscy wrócili do autokaru - nie mam pojęcia na jakiej zasadzie weryfikowali to czy ktoś nie został :P
Gdyby nie te "konieczne zakupy" i postój na "darmową" kawę, mielibyśmy więcej czasu na nacieszenie się Azure. Już to pół godziny uratowałoby sytuację... no ale cóż. Potem 10 min rejsu i Blue Lagoon na ok 80 min.
Nie wiem jak to wygląda po sezonie, ale chyba podobnie, bo w informacji o przebiegu rejsu jest info, że po sezonie powrót do portu w Sliema jest o godzinę wcześniej.

W porcie w Sliema pracuje sympatyczny młody Polak (sprzedaje wycieczki z Capitanem Morganem), więc z załatwieniem wszystkiego na miejscu (jak ktoś nie zna języka) nie będzie żadnego problemu.
 Relacje PM off
BradPitt uważa post za pomocny.

#72 PostWysłany: 10 Wrz 2016 16:50 
Awatar użytkownika

znalazłem już stronę gdzie dają zniżki DealToday ,więc można tą wycieczkę wykupić za 35 ojro :roll: i tak sobie liczę, rozumiem że wszystko w biegu,ale z drugiej strony jak policzyć ceny dojazdu,promu,czas na czekanie autobusów plus to że na miejscu cena będzie 50 a nie 35 jak na DT,to raczej trzeba to kupić :?: :!: dla mnie również plusem jest to że zamierzam mieszkać w Msida i do miejsca z którego wyrusza statek w Sliema spokojnie spacerem na pieszo, poprawcie mnie jak się mylę :oops:

#73 PostWysłany: 10 Wrz 2016 17:29 

Też braliśmy z deal today :)
Msida jest dość spora, sprawdź lepiej na mapie, czy dacie radę dojść pieszo. Tzn. dacie na pewno, tylko w ile :P
Jeśli ktoś ma więcej czasu to wg mnie najlepiej wybrać opcję:
dzień 1: Gozo promem, potem po samej wyspie autobusem. W każdym miejscu zostajesz tyle ile chcesz. Zajmuje więcej czasu, ale przynajmniej nikt Cię nie goni.
dzień 2: wypad na Blue Lagoon - rejs łodzią ze szklanym dnem za 14 euro.

Ale mądry Polak po powrocie :P

jak macie mało czasu i chcecie "zaliczyć" wszystkie "must see" to zostaje Capitan Morgan ;)

mnie już nikt na żaden rejs nigdy nie namówi. Never ever... :P
moja choroba morska nie pozwoliła mi się cieszyć drogą na Gozo. W drodze powrotnej było już ok :P
 Relacje PM off  

#74 PostWysłany: 10 Wrz 2016 17:56 
Awatar użytkownika

Wstępnie planuję- 1 dzień Gozo i Comino ( Capitan Morgan lub prom i dalej autobus bez dachu) ,2 dzień Dingli Klify i reszta dnia Valetta.

#75 PostWysłany: 18 Paź 2016 20:45 
Awatar użytkownika

Zbanowany
Byłem na tej wycieczce na Gozo i Comino.
O 9tej autobus zawiózł nas z Bugibby do Sliemy, tam stateczek na Gozo. Czekaly już na nas autobusy i jazda do stolicy. Tam godzina czasu wolnego, potem Azure Window (20-25minut) i następnie Comino 2h.
Powrót stateczkiem do Sliemy i autokarem pod sam hotel w Bugibbie.
Cena 18 euro za osobe, z open barem byłoby 22.
Moim zdaniem super, sam prom na Gozo to 10 euro RT.
Wiadomo, że można się przyczepić, że za krótko.
Zgadza się, ale fajna całodniowa wycieczka. Na Mazurach za godzinny rejs życzą sobie 40zł.
Mi się podobało. Trochę pozostaje niedosyt, że tylko liznęło się to Gozo, ale lepsze to niż nic. Będzie po co wracać. ;)
Dla mnie opcja samochodu odpadła w przedbiegach, lewostronny ruch, wąskie uliczki. Tylko bym się wkurzał, a jestem tu w końcu żeby odpocząć i się zrelaksować.
 Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.

#76 PostWysłany: 22 Paź 2016 11:30 
Awatar użytkownika

Byleś za 18 euro z Capitan Morgan?? czy z inną ?

#77 PostWysłany: 23 Lis 2016 22:48 
Awatar użytkownika

Loty: 212
Kilometry: 337 809
@‌JarekGdynia‌
za 18e od osoby mieliscie cała ta wycieczke? :shock:

Chcę tu opowiedzieć ,(choć chwalić sie nie ma tu czym, ale niechaj bedzie jako nauka żeby nie brac z nas przykładu) jak to zrobiłysmy sie w jajko w listopadowy długi weekend, wykupujac wycieczke z Capitan Morgan ze Sliemy na Gozo i Comino.

Miała to byc full opcja :z drinkami Gozo ,autobus ,Windows, Comino i Blue Lagun . Z 35e dla 5 osob stargowałysmy do 30 za głowe.Dlatego dziwie sie jak to sie stało ze Jarek zapłacil tak mało!?
Przy wejsciu na statek zaobraczkowano nas zielonymi opaskami.Troche byłysmy zdziwione, ze jedni maja opaski czerowne ,inni zielone tak jak my.Z piwa i wina skwapliwie cala droge korzystałysmy:)
Przychodzi do wysiadania na Gozo, autobusy czekaja. Wiec ja wysiadłam ,natomiast moje towarzyszki zostały zatrzymane i cofniete z powrotem na statek.No wiec i ja wróciłam zdezorientowana ..
No i zostałysmy jak baranki zawiezione na Comino i spedziłysmy tam cała swoja wycieczke ,nie widzac ani Gozo ani Windows
,Dociekanie i dyskusje z obsługa byly juz niestety poniewczasie ,bo było juz za pózno zeby wrocic na Gozo.Tak wiec Gozo przeleciało nam koło nosa.
Skończyło sie tym ,ze po powrocie, na drugi dzien w budce gdzie kupowałysmy bilety po kolejnych dyskusjach i telefonach odzyskałysmy swoje 50e .Po 10 na glowe...
O tyle dobrze,..Morał taki ,że trzeba sie o wszystko 10 razy wypytywac .
I zapamietac : opaski zielone -TYLKO COMINO
opaski czerwone GOZO i COMINO
 Relacje PM off  

#78 PostWysłany: 23 Lis 2016 23:01 
Awatar użytkownika

Zbanowany
@‌spty13‌
Tak, 18 euro od osoby. Z tym, że bez open baru.
Autobus Bugibba - Sliema, prom na Gozo, szybkie zwiedzanie wyspy (stolica + Azure Window), prom na Comino, powrót do Sliemy promem i znowu bus do Bugibby.
Tyle, że my nie płynęliśmy Capitan Morgan ale Supreme Cruises. Kupione u agenta turystycznego w Bugibbie. Bardzo byliśmy zadowoleni z tej ceny :D
Załącznik:
prom.jpeg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#79 PostWysłany: 24 Lis 2016 00:15 
Awatar użytkownika

Loty: 212
Kilometry: 337 809
To faktycznie gratka trafila Ci sie ,my przeszłysmy sie po innych budkach po nabrzeżu Sliemy i ceny byly w nich relatywne 30-40 e .Oferowali co najwyzej dodatowa wycieczke po kanałach wokół miasta w ceneie .U Luzzu Criuses chyba to było.
 Relacje PM off  

#80 PostWysłany: 02 Kwi 2017 21:58 

Potwierdzam wczesniejszeopinie o Capitan Morgan, za mało czasu na Gozo (pół godziny Cytadela i kilka minut w Xlendi i wiosce rzemiosła
 Relacje PM off  

[ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości