Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Paź 2018 09:52 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Cześć,
Chciałbym poprosić o pomoc:
W marcu kupiłem za śmieszne pieniądze lot Lufthansą i Swissem na Zachodnie Wybrzeże z MXP - nie przewidziałem, że natłok pracy uniemożliwi mi wyjazd - teraz chcę odzyskać podatki+opłaty. Dolot do Mediolanu załatwiłem bezproblemowo na stronie Lufy i z wydanych 720zł dostałem zwrot 365 zł co uważam, że jak na najtańszą taryfę jest spoko opcją - bilety kupowane na lh.com.

Problem mam z główną rezerwacją robioną przez GoToGate - za bilety zapłaciłem 1244 zł - z czego podatki to 1167 zł - na stronie LH jest informacja, że owszem mogę odzyskać te podatki, ale z racji, że zakup nie odbył się na stronie LH muszę to poczynić przez pośrednika (G2G) - pośrednik z kolei umywa ręce - nie ma takiej opcji, bo nie wykupiłem opcjonalnego anulowania podczas składania rezerwacji.

Jestem teraz w kropce - czy Waszym zdaniem mogę odzyskać te podatki?
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 17 Paź 2018 09:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Jak nie zapłaciłeś, to raczej nić nie dostaniesz. Albo potrącą Ci jakąś kwotę z tego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Paź 2018 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 785
złoty
Niestety to są właśnie sytuacje na których zarabiają pośrednicy :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Paź 2018 10:23 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@LLAP: poszukaj dokładnie w warunkach na GtG - gdzieś tam widziałem zapis że przy zwrocie potrącają 250-270zł swojej opłaty ale ponad to podatki podlegają zwrotowi. Teraz jest regulamin z: Na dzień: 2018-08-22 ale wcześniejszy na pewno miał takie zapisy.
Góra
 Profil Relacje PM off
LLAP uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 17 Paź 2018 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
A czy 24-48h przed odlotem bilet nie przechodzi pod kontrole lini lotniczej? Mozesz wtedy probowac odzyskac podatki albo po no-show, bezposrednio od LH.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
LLAP uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 17 Paź 2018 12:00 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
Nie liczyłbym na kwotę 1167 nawet minus prowizja OTA, bo najpewniej lwią część tej kwoty stanowi tzw opłata międzynarodowa czy jak to tam LH nazywa dawną opłatę paliwową i ta generalnie nie podlega refundacji zgodnie z taryfą. Jak więc wyjdzie 400-500 zł podatków to będzie max.
Góra
 Profil Relacje PM off
LLAP lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 17 Paź 2018 12:29 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Dziękuję za odpowiedzi - po lekturze innych przypadków i sugestii @Aga_podrozniczka popełnię no-show i jak mówi @marek2011 postaram się parę złotych odzyskać ;-)
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Paź 2018 17:48 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
Aga_podrozniczka napisał(a):
A czy 24-48h przed odlotem bilet nie przechodzi pod kontrole lini lotniczej? Mozesz wtedy probowac odzyskac podatki albo po no-show, bezposrednio od LH.


Obawiam się , że pomimo, że linia przejmuje obsługę biletu, to w przypadku rezygnacji przyjmie taką dyspozycję, ale zwrot nastąpi za pośrednictwem Gotogate.

Niemniej w tym wypadku nie ma sensu rezygnować przed wylotem - zawsze jest cień szansy na zmianę rozkładu albo odwołanie lotu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Lis 2018 16:39 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
marek2011 napisał(a):
Nie liczyłbym na kwotę 1167 nawet minus prowizja OTA, bo najpewniej lwią część tej kwoty stanowi tzw opłata międzynarodowa czy jak to tam LH nazywa dawną opłatę paliwową i ta generalnie nie podlega refundacji zgodnie z taryfą. Jak więc wyjdzie 400-500 zł podatków to będzie max.

Dokładnie tak - do zwrotu będzie moim zdaniem nawet mniej. A prowizja GtG to 260zł. Napisz do nich to się dowiesz.

Ostatnio próbowałem zwrócić bilet do Chin i odpisali:
Regulamin przewoźnika nie przewiduje zwrotu pieniędzy z tytułu zakupionych przez Państwa biletów. Podatki podlegają jednak częściowemu zwrotowi (237 pln), jednak nasza opłata manipulacyjna wynosi 260 pln, co oznacza, ze zwrot nie jest mozliwy.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Lut 2020 16:20 

Rejestracja: 24 Lut 2020
Posty: 1
Witam a co w przypadku gr linia lotnicza (cebu pacific) odwołała lot? gotogate rowniez pobiera 260zł przy zwrocie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Lut 2020 16:36 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
@michalmkws całkiem możliwe że w takiej sytuacji oddadzą całość, najlepiej zadzwoń i zapytaj.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group