Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 212 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Mar 2011 13:30 

Rejestracja: 20 Lut 2011
Posty: 353
Loty: 44
Kilometry: 49 173
niebieski
Witam, ktoś ma informacje, jak z tego lotniska dostać się do centrum miasta i za ile?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 22 Cze 2014 14:44, edytowano w sumie 1 raz
Poprawienie czytelności tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 17 Sie 2011 01:15 

Rejestracja: 08 Mar 2011
Posty: 362
Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
Mam pytanie z innej beczki. Jak wygląda nocleg na tym lotnisku? Można się przespać bez problemu? Nie zamykają lotniska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Sie 2011 23:55 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 353
niebieski
co do noclegu...jest to male lotnisko. nie dam wiec glowy czy da sie tam spokojnie przenocowac, a cena biletu kilka lat temu byla 80SEK return ze znizka studencka. szukaj na stronie flugbussarna, aczkolwiek ceny internetowe moga sie roznic od tych na lotnisku i to raz w jedna raz w druga strone. powodzenia.
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Lut 2012 14:46 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 10
a czy blisko lotniska można coś ciekawego zobaczyć? wiem, że niedaleko jest nad morze? będę w Gote 4 godziny i szukam jakiejś alternatywy dla siedzenia w terminalu. z góry dzięki za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Lut 2012 16:20 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 36
Ja ide wlasnie nad to morze... licze ze zdaze wrocic :shock: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Lut 2012 16:43 

Rejestracja: 19 Lut 2011
Posty: 210
niebieski
Image

Uploaded with ImageShack.us

Czyli bardziej opłaca kupować się w Internecie ;) 149SEK RT dla dorosłych, młodzieżowy 109SEK :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Lut 2012 20:58 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 10
ląduję w GSE o 16.15, a wylot z GSE mam o 21.25, zdążę udać się do Centrum czy lepiej nie ryzykować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Kwi 2012 09:49 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 10
Czy ktoś może podpowiedzieć mi gdzie na lotnisku jest punkt sprzedaży biletów Flygbussarna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Lip 2013 19:07 

Rejestracja: 10 Sie 2012
Posty: 19
młodzieżowy 109SEK w 1 stronę?
młodzieżowy tzn do ilu lat ?? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Lis 2013 09:57 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
Witam

W dniu 22.11 wybieramy się w kilka osób do Gothenburga. Lot WizzAirem, start o 06:10, lądujemy o 07:55. Sprawdziliśmy autobusy, które są podstawione pod lotnisko firmy Flygbussarna i okazało się, że autobus odjeżdża o 08:10, a następny o 09:30. Raczej nie ma szans się załapać na ten autobus, chyba że są tam też inni przewoźnicy.

Lecimy w 6 osób, więc ciężko zgrać taxi. Kontaktowałem się z Gothenburg Taxi i przejazd mini busem wyniósłby w obie storny około 80zł od osoby. Autobus dla porównania około 50-60.

Jeżeli macie jakieś opinie na temat transportu, który warto wybrać to z góry dziękuję za szybką odpowiedź.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Lis 2013 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Myślę, że bez problemu zdążysz na ten autobus o 8.10, Goteborg Save to bardziej stodoła niż lotnisko. Samolot staje przed "terminalem" wychodzisz na płyte, idziesz do metalowego hangaru i wychodzisz z lotniska po przejściu 20-30m. Zawsze możesz jechać zwykłym autobusem miejskim, jak się spóźnisz. Wychodzisz z lotniska i kierujesz się tak, jak wyjazd z lotniska, do przejścia jest jakieś 100-150m do głównej ulicy, gdzie jest przystanek autobusowy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Lis 2013 10:50 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
Można jakieś dokładniejsze informacje w sprawie tego autobusu miejskiego? jakaś strona internetowa lub rozkaład i ceny? Wydaje się to najlepsza opcja.

Rozumiem, że lotnisko jest podobne do Beauvais we Francji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Lis 2013 11:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Ja nie byłem ale się przymierzałem do taniej jednodniówki. Jednak kłopot z dojazdem do lotniska w Wawie na 6 rano, więc na razie odłożyłem.

Ale co ustaliłem, to jest całodniowy bilet za 75SEK (jak zwykle tanio i przystępnie u Skandynawów) a autobus to 36. Jedzie bez przesiadek do centrum. http://www.vasttrafik.se/TimeTables/503 ... 14-A6L.pdf

Przystanek przy lotnisku nazywa się Säve flygplats i 36 jedzie co 30 min ok 40 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Lis 2013 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Tak, jak powyżej w odpowiedzi autobus to 36, bilet jednorazowy kosztuje 24 korony, można kupić u kierowcy i zapłacić kartą lub gotówką. Mozna też kupić online na stronie http://www.vasttrafik.se/#!/en/2/3/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Lis 2013 15:02 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
Dzięki za szybką odpowiedź. Jeszcze tylko jedno pytanie. Lepiej kupić przez internet czy np. gotówką u kierowcy (albo kartą, np. czy karta debetowa Alior Sync zadziała)? I ten bilet za 24SKE to na całą linię, nieograniczony czasowo? Może inaczej - czy tą linią 36 dojadę z lotniska do Centrum za te 24SKE?

Wolę się upewnić, więc pytam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Lis 2013 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Jak Ci wygodniej, nie ma znaczenia kiedy kupisz. Za 24 korony dojedziesz do samego centrum, a jak chcesz w konkretne miejsce to musisz przesiąść, ale w ramach jednego biletu, bo umożliwia on przesiadki. Musisz sobie na stronie w planowaniu podrózy sprawdzić gdzie i w co trzeba się przesiąść, 24 korony to bilet na jedną podróż, niekoniecznie jednym autobusem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Lis 2013 15:23 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
Już ogarnąłem. Linią 36 dojedziemy do Centrum, tak samo z powrotem. Jeszcze jedno pytanie: na stronie jest mowa o zniżce dla studentów, jak wygląda sprawa zniżki? Niby 6zł różnicy, ale wszyscy jesteśmy jeszcze w liceum, więc można zaoszczędzić. Niestety strona angielska urywa się właśnie na kupnie biletów.

----- EDIT ----

Ok, do 20 lat obowiązuje zniżka studencka, jednak jest info po angielsku. Dzięki za wszystko!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Lis 2013 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
LKay napisał(a):
Tak, jak powyżej w odpowiedzi autobus to 36, bilet jednorazowy kosztuje 24 korony, można kupić u kierowcy i zapłacić kartą lub gotówką. Mozna też kupić online na stronie http://www.vasttrafik.se/#!/en/2/3/

Z tego co ja wiem to u kierowcy kupić nie można ani kartą ani gotówką (korzystałem w połowie września), gdzieś na stronie podanej przez Ciebie wyczytałem informacje, że zlikwidowali możliwość płatności u kierowcy, ze względu na bezpieczeństwo. Na lotnisku w kiosku sprzedają tylko na drogie shuttle. Oni używają coś w stylu kart elektronicznych (nawet przejazd jednorazowy jest na karcie). Mi bilet swoją kartą odbiła Szwedka która też czekała na autobus. Chwile wcześniej rozmawiałem ze Szwedem na przystanku i mówił, żeby się tym nie przejmować i jechać na gapę, bo przecież nie da się kupić biletu, to nie ma innej możliwości. Żadnej kontroli nie widziałem.
Jechałem rano z lotniska i wracałem koło 18 na lotnisko, ale mniej więcej w godzinach 13-16 była luka w rozkładzie i ten autobus nie kursował na lotnisko!!!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Lis 2013 18:21 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
@littleboy1989 na stronie jest wszystko rozpisane i po dokładnym przeanalizowaniu rozkładu mi wszystko pasuje. Przede wszystkim nie ma luki, bo od 11 do 13 autobus kursuje co godzinę, o 11:18, 12:18 itd.

Jeżeli chodzi o płatność to bilet można kupić smsem, w jakiejś budce chyba i rzeczywiście nie przyjmują płatności kartą akurat w Göteborgu :/. Wszystko jest rozpisane tutaj: http://www.vasttrafik.se/#!/en/2/3/4/

W takim razie pozostaje kupno przez SMS lub formularz. SMS z tego co czytam to trochę większy zachód, więc wolałbym ten "Travel planner". Korzystał ktoś z tego? Bo w sumie wystarczy wybrać przystanek startowy, końcowy, zapłacić i tak samo z powrotem zrobić.

----- EDIT -----

Wyczytałem, że ten Travel Planner działa na zasadzie takiej jak opisałem, czyli wybieramy, płacimy, a potem 20 minut przed odjazdem dostajemy SMSem bilet na telefon. Działa to? Bo w sumie sceptycznie podchodzę do tego, co jeżeli nie dojdzie przed odjazdem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Sty 2014 12:45 

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 4
Loty: 26
Kilometry: 64 641
Odgrzebię ten temat. Parę dni temu byłem na jednodniówce (duże słowo, właściwie 4h to ćwierć dniówka) w Goteborgu na GSE wizzarem na 8 rano.

Potwierdzam na samym lotnisku nie ma automatu to komunikacji miejskiej-publicznej (vasttrafik) W kiosku z pamiątkami mają tylko bilety na shuffle-bus.

Poszliśmy na przystanek 36-ki i fakt kierowcy nie sprzedają biletów, powiedziała mi Pani kierowniczka po czym zrobiła smutną minę a ja ...usiadłem w autobusie, na gape udało się dojechać do miasta.

(W mieście widziałem nawet kanarów raz, mieli czarne kurki a z tyłu logo przewoźnika v.. i duży napis bilettekontroll - czy jakoś tak, z przodu ich nie widziałem )

Przed wyjazdem próbowałem wlasnie za radami zakupić bilet przez Travel planner czy też ten SMS na stronie vasttrafik.se ale za każdym razem odbiłem się od faktu że nie można było podać nr telefonu +48 albo 0048 nie akceptował formularz :( na stronie.

Jest jeszcze obok lotniska jakiś budynek biurowo-konferencyjno-restauracyjny ale szczerze wątpię czy mają tam bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off
dmirstek lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 212 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group