Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Maj 2021 17:25 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Planuję wypad na 5 dni do Słowenii. Przeglądam różne fora i blogi i chcę prosić o radę. Chcemy pochodzić trochę po górach (nie wytrawni piechurzy), odwiedzić jezioro Bled, Bohinjskie. Gdzie szukać miejscówki (jednej na cały pobyt), by było wyjście na szlaki, niedaleko do jezior i widok z balkonu na góry. Wiem ;) , duzo wymagań, ale wierzę , że są takie perełki. Bo chodzi mi o małą miejscowość, bez komercji jak Bled. Myślałam o wioseczkach typu Srednja vas Bohinju, Studor v Bohinju ew. Bohinjska Bistrica. Czy to dobry krok poszukiwań?
Z góry dziękuję za wskazówki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
#2 PostWysłany: 24 Maj 2021 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Polecam bardzo Alpy Julijskie, są piękne! Na trekkingi najbardziej jeziora triglavskie. Bled jest ładny, malowniczy, ale na mnie większe wrażenie zrobił Bohinj - bardziej kameralny i dziki. Miałam nocleg w Ribcev Laz nad samym Bohinjem, ładne przyjemne i spokojne miasteczko, mogę polecić miejsce, gdzie spałam: BOOA Rooms Irena. Najwygodniej wynająć auto i do szlaków wtedy będzie lepszy dostęp, choć z tego co kojarzę są tam też autobusy. Ogólnie trasy tam nie są jakieś super łatwe, obfitują w duże przewyższenia, więc warto się przygotować:) Z lżejszych szlaków polecam wejście na Ticaricę - piękny widok na Dvojno jezero :)
Poza tym z miejsc wartych zobaczenia to dodam też wąwóz Vintgar, rezerwat Zelenci i dolinę Logarską (trochę dalej na wschód).
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Maj 2021 14:13 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Dziękuję bardzo za wskazówki, na pewno skorzystam.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Lut 2022 10:34 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Witam!
Zrobiłam plan mojego od dawna przekładanego wyjazdu na Słowenię ( ma być Majówka). Proszę zerknijcie i dajcie wskazówki.
Będziemy mieli samochód, nie chcemy biegać "z wywieszonym językiem". Trasy planowałam tak, by podróż nie zajmowała nam zbyt wiele czasu z naszej miejscówki Żirovnica (koło A2)

I dzień -Bled , szczyt Ojstrica i wąwóz Vintgar (trekking 7-8 km- wodospad)
II dzień - Planica i trekking do Planinski dom Tomar (ok. 2 godz tam i spowrotem), Zelenci Nature Reserve, można w drodze powrotnej zahaczyć o Wodospad Peričnik

III dzień- jezioro Bohinj (3 godz- 12 km trasa wokół jeziora) + wodospad Savica
IV dzień- trekking Vrsic - Start z parkingu w Vrsic. Kierunek Slemenowa Spica , rozwidlenie- Vratica Saddle, powrót Slatnica Saddle
V dzień- Lublana lub jaskinia Szkocjańska (ewentualnie Postojna)- samolot 17.00

I tu moje pytania:
Czy coś dodać w okolicy, po drodze?
Czy przewyższenia nie są zbyt duże na planowanych trekkingach, czy nie potrzeba sprzętu- chodzi głównie o trekking Vrsic- nie znalazłam zbyt wielu wskazówek
Czy warto z czegoś zrezygnować i udać się do Doliny Logarskiej (1,45h dojazd w jedną stronę)
Może inny ciekawe trekking w okolicy Planicy (zmienić na coś) ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Lut 2022 18:38 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
@nina104
Na tej wysokości co Vrsić na Majówkę warunki będą jeszcze zimowe i o ile na Vratica Saddle może da się wejść w raczkach to powrót przez Slatnica saddle u stóp Małej Mojstrowki bo zakładam że o takiej pętli myślisz to już koniecznie raki i czekan- w tym miejscu 6.07.2021 było jeszcze tyle śniegu że dla bezpieczeństwa zakładałem raczki i asekurowałem się kijami. Jeśli przełęcz Vrsić będzie otwarta (co wcale nie jest pewne) możesz zrobić pętlę przez Bovec, Log pod Mangartom (pięknie położona wioska gdzie spędziłem tydzień) i Włochy do Kranjskiej Gory. A dla większego ciepła możesz wyskoczyć do pięknego Piranu (1h45m z Zirovnicy)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Lut 2022 20:35 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
@piotrek.s
Dziękuję bardzo! O takie właśnie wskazówki mi chodziło. Termin faktycznie jeszcze mało komfortowy. Jakiekolwiek wyposazenie (raki, czekany) nie wchodzi w grę w naszym przypadku przypadku:( Czy dobrze zrozumiałam, ze nawet sam wjazd na przełęcz Vrsić może byc zamknięty w tym czasie? Czy orientujesz się, czy ten czas jest dobry by zaplanować trekking do Doliny Siedmiu Jezior Triglavskich ( spod schroniska Koca pri Savici do Jeziora Czarnego ewentualnie dalej do Podwójnego Jeziora - max.).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group