Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Maj 2021 17:25 

niebieski
Planuję wypad na 5 dni do Słowenii. Przeglądam różne fora i blogi i chcę prosić o radę. Chcemy pochodzić trochę po górach (nie wytrawni piechurzy), odwiedzić jezioro Bled, Bohinjskie. Gdzie szukać miejscówki (jednej na cały pobyt), by było wyjście na szlaki, niedaleko do jezior i widok z balkonu na góry. Wiem ;) , duzo wymagań, ale wierzę , że są takie perełki. Bo chodzi mi o małą miejscowość, bez komercji jak Bled. Myślałam o wioseczkach typu Srednja vas Bohinju, Studor v Bohinju ew. Bohinjska Bistrica. Czy to dobry krok poszukiwań?
Z góry dziękuję za wskazówki
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 24 Maj 2021 21:24 
Awatar użytkownika

Loty: 198
Kilometry: 298 598
srebrny
Polecam bardzo Alpy Julijskie, są piękne! Na trekkingi najbardziej jeziora triglavskie. Bled jest ładny, malowniczy, ale na mnie większe wrażenie zrobił Bohinj - bardziej kameralny i dziki. Miałam nocleg w Ribcev Laz nad samym Bohinjem, ładne przyjemne i spokojne miasteczko, mogę polecić miejsce, gdzie spałam: BOOA Rooms Irena. Najwygodniej wynająć auto i do szlaków wtedy będzie lepszy dostęp, choć z tego co kojarzę są tam też autobusy. Ogólnie trasy tam nie są jakieś super łatwe, obfitują w duże przewyższenia, więc warto się przygotować:) Z lżejszych szlaków polecam wejście na Ticaricę - piękny widok na Dvojno jezero :)
Poza tym z miejsc wartych zobaczenia to dodam też wąwóz Vintgar, rezerwat Zelenci i dolinę Logarską (trochę dalej na wschód).
 Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 25 Maj 2021 14:13 

niebieski
Dziękuję bardzo za wskazówki, na pewno skorzystam.
Pozdrawiam
 Relacje PM off  

[ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości