Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Sty 2017 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Moi drodzy,

W najbliższych dniach chcemy uruchomić dużą akcję: plebistyt/głosowanie czytelników Fly4free.pl

To inne działanie, niż nasze forumowe Fly4free Awards (które dzielnie ogarnia @‌Japonka76‌ , thx!). Nie jest ukierunkowane stricte na forum, nie ma w nim kategorii w rodzaju „najbardziej pomocny forumowicz” – chodzi nam o, nazwijmy to roboczo, „ogólnoturystyczne” kategorie. Plebiscyt/głosowanie odbędzie się na stronie głównej Fly4free.pl. Wśród głosujących zostanie rozlosowana NAPRAWDĘ atrakcyjna nagroda ;)

Mamy jako redakcja swoje typy, natomiast jestem szalenie ciekaw, jakie są Wasze – forumowe – typy. Bo przecież kogo zapytać o takie rzeczy, jak nie osoby, dla których podróżowanie jest PASJĄ!

Nie przedłużając: mam prośbę, abyście w tym wątku podawali swoje typy (proponuję no-limit, z zastrzeżeniem rozsądku [1-10 najciekawszych krajów do odwiedzenia = OK, 29 najciekawszych miejsc do odwiedzenia = NIE OK :twisted: ]) w następujących kategoriach:

– najgorsza linia lotnicza w 2016;
– najlepsza linia lotnicza w 2016;
– najciekawsze kraje do odwiedzenia w 2017;
– najciekawsze miasta do odwiedzenia w 2017;
– wydarzenie lotnicze 2016 (tutaj wolna amerykanka, to może być nowy kierunek, nowa promocja, porażka [typu wycofywanie się LuxExpress z PL], cokolwiek);
- HIT roku z promocji na Fly4free.pl (to jedyna kategoria, która nieco się zazębia z tym, co w forumowym Fly4free Awards mamy, ale mimo to poproszę);

Wpisujcie swoje propozycje do niedzielnego poranka włącznie. Jeżeli ktoś ma ochotę, może je uzasadniać. W niedzielę zbiorę całość do kupki, tak aby Wasze typy były prezentowane w plebiscycie/głosowaniu jako opcje do wyboru.

Pomożecie? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 12 Sty 2017 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
OradeaOrbea napisał(a):
...Jeżeli ktoś ma ochotę, może je uzasadniać. ...

Ja bym stwierdził, że nawet wypadało by uzasadnić.
Wstawić listę z głowy wziętych 10 miejsc do odwiedzenia bez jakiegokolwiek wyjaśnienia to zwykle lanie wody. Co innego gdy np zasugeruje się odwiedzenie jakiegoś miejsca z powodu innego niż jego zwykła, codzienna atrakcyjność.

Kilka lat temu wybrałem się do zabitej dechami wioski w północnych Włoszech, gdzie akurat odbywał się zjazd fanów lat 60-70 (czy coś w tym stylu). Okolica ładna ale zawsze tam można pojechać, natomiast zjazdy, koncerty, targi, festiwale itp wydarzenia są tym co, moim zdaniem, sprawia, że dane miejsce warto odwiedzić w takim a nie innym roku/miesiącu/dniu.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Sty 2017 13:07 

Rejestracja: 23 Lis 2012
Posty: 1447
Loty: 8
Kilometry: 7 105
niebieski
OradeaOrbea napisał(a):
(...)– najciekawsze kraje do odwiedzenia w 2017;

Pomożecie? ;)
Zróbmy psikusa i głosujmy na San Escobar. Może by się udało, a co tam!
Góra
 Profil Relacje PM off
OradeaOrbea lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 12 Sty 2017 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
@‌OradeaOrbea‌, dlaczego przykład z wycofaniem się LE z Polski jest w kategorii wydarzeń lotniczych?
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Sty 2017 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
– najlepsza linia lotnicza w 2016;
LOT - bo fajny development kierunków Azjatyckich.. fajne promocje.. bo to Polski przewoznik z którego można być dumny, bo ma dobre saloniki.. bo ma polski - lubelski cydr na pokładzie , bo w sumie te Azje to można z niskimi dopłatami zrobić..
– najgorsza linia lotnicza w 2016;
LOT - bo kupno biletu na www graniczy z cudem, bo maja w poważaniu regiony w tym i moje lokalne lotnisko, bo daja się w regionach rozjezdzac przez Lufe.. bo mi kasuja poranki do GDN niektóre - jedyna 'nie via WAW" trasę.. bo zmiana miejsca przez 'zarządzaj rezerwacja' na www to kpina
– najciekawsze kraje do odwiedzenia w 2017;
San Escobar !!
te dwie kategorie są dla mnie bezsensu bo jestem ciekawy pojechać gdzie będzie tanio.. a nie dam kroci za cos co se ubzdzilem.. no i proste ze4 nie pojade tam gdzie wszyscy nagrzani znajomi będą chcieli jechać..
– najciekawsze miasta do odwiedzenia w 2017;
stolica San Escobar
– wydarzenie lotnicze 2016 (tutaj wolna amerykanka, to może być nowy kierunek, nowa promocja, porażka [typu wycofywanie się LuxExpress z PL], cokolwiek);
nowi carrierzy/trasy w/z WAW..
- HIT roku z promocji na Fly4free.pl
Mix RPA z Tajlandia - bo dawał możliwość poznania choć na chwile prawdziwej Afryki , wesołego RPA i Tajlandi.. dużo mil do programów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Sty 2017 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
– wydarzenie lotnicze 2016 (tutaj wolna amerykanka, to może być nowy kierunek, nowa promocja, porażka [typu wycofywanie się LuxExpress z PL], cokolwiek);
-> rosnąca liczba pasażerów na polskich lotniskach- bardzo duże wzrosty liczby pasażerów
-> rozwój siatki połączeń w WAW
-> Nowe połączenia długodystansowe z Warszawy LO,AC,CA
-> bezpośrednie "dalekie", południowe połączenia LCC z Polski (1) DWC 2) OPO,LIS 3)Kanary z Katowic)

- HIT roku z promocji na Fly4free.pl (to jedyna kategoria, która nieco się zazębia z tym, co w forumowym Fly4free Awards mamy, ale mimo to poproszę);
->RPA+Tajlandia EK+ET
-> Amsterdam Palau

-najciekawsze kraje do odwiedzenia w 2017
Filipiny żeby zdążyć przed zadeptaniem.
Australia bo to marzenie od zawsze
Nowa Zelandia bo to marzenie od zawsze
Indie dalej chyba najtańszy kraj do podróżowania.
Białoruś częściowe zniesienie wiz.
Kuba za to, żeby zdążyć przed zmianami
Iran za to, żeby zdążyć przed "masową turystyką"
Kazachstan za zniesienie wiz.
Mołdawia - tak blisko a jednocześnie tak rzadko odwiedzana
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Gaszpar 12 Sty 2017 14:59, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Sty 2017 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Najciekawsze miasta do odwiedzenia w 2017:
Kolonia & Paryż jako że tam zostaną rozegrane MŚ w hokeju.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Sty 2017 14:21 

Najciekawsze kraje do odwiedzenia w 2017:
1. Białoruś: bo albo Grodzieńszczyzna bez wizy, albo cały kraj w 5. dniowym ruchu bezwizowym, o ile wlatujemy przez MSQ,
2. Iran, z takich samych powodów, jak co roku: bo możliwa odwilż, bo w końcu zaczną w nas widzieć bardziej pieniądze niż ludzi (oby nie)...
3. Kuba, jak wyżej, chociaż pieniądze już tam w nas widzą. Mnie osobiście nie ciągnie, ale jeśli ktoś chce zobaczyć ten kraj przed nieuchronną zmianą, to czas goni,
4. Francja minus Paryż. Powód prosty: póki dycha. Szczególnie zamki i mniejsze miejscowości. Paryż dlatego proponuję pominąć, że - jak wiadomo - to Kinszasa Europy.
5. Kazachstan - ze względu na to, że otworzył się na turystów z Polski i zniósł wizy. Jest tam co oglądać.
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Sty 2017 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Do krajów do odwiedzenia dodam Azerbejdżan, bo wreszcie można po prostu kupić wizę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Sty 2017 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Najciekawsze kraje do odwiedzenia w 2017 roku;
wiele typów don Bartoss wyjął mi z mojej top dziesiątki, ale dodam jeszcze:
-Azerbejdżan za jego atrakcyjność i kontrasty oraz łatwą obecnie do otrzymania wizę,
-Abchazja za skomplikowaną historę najnowszą. Trzeba się spieszyć póki ostatecznie nie zostanie wchłonięta przez Wielkiego Brata.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Sty 2017 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Moje nominacje:
– najlepsza linia lotnicza w 2016 - Aegean za ciekawe promocje, możliwość złożenia ciekawej trasy (nie koniecznie do Grecji), standard usług (znacznie wyższy niż w wielu innych liniach tego kalibru; SprintAir za liczne ciekawe promocje i walkę na trudnym polu ;)
@‌tom971‌, cóż LOTowi daleko do miana najlepszych, ale zmiany idą wyraźnie w dobrym lub przynajmniej ciekawym kierunku...
– najciekawsze kraje do odwiedzenia w 2017 zdecydowanie San Escobar za to, że jest, a nikt o tym nie wiedział ;) Poza tym Gruzja, póki jeszcze nie została totalnie zdeptana i zepsuta masową turystyką, Białoruś i Kazachstan za otwarcie (niezbyt szerokie, ale jednak), warto jechać i odwiedzać, nie wiadomo jak długo te drzwi będą otwarte.
– wydarzenie 2016 - (już nawet nie powolne) Staczanie się Polskiego Busa; Co raz więcej nowych i ciekawych połączeń z WAW; Dynamiczna rozbudowa siatki LOTu;
- HIT roku z promocji na Fly4free.pl - mimo wielu malkontentów w temacie zdecydowanie za najciekawsze uważam promo na Palau ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Sty 2017 18:51 

Po przeczytaniu tytułu, pomyślałem że robicie jakieś głosowanie, który redaktor na głównej pisze najciekawsze artykuły. :D
Wtedy założyciel tego tematu @ oradeaorbea byłby moim faworytem. Zawsze czytam z zainteresowaniem jego twórczość.
Jednak nie o to chodzi. A może warto jakiś ranking redaktorów zrobić ?
Bo poziom jest bardzo "zróżnicowany" oględnie mówiąc.
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Sty 2017 19:50 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
– najgorsza linia lotnicza w 2016;
Ryanair, bo w tym roku raz mi się spóźnił 45 min!!!!!!!!!
– wydarzenie lotnicze 2016 (tutaj wolna amerykanka, to może być nowy kierunek, nowa promocja, porażka [typu wycofywanie się LuxExpress z PL], cokolwiek);
Dla mnie też Sprint Air, za loty z Radomia i z Szyman, twardo idąc (pewnie z pomocą dofinansowań róznego rodzaju) w połączenia regionalne, typu SZY-KRK, RDO-GDN, a także za stworzenie wreszcie sensownej alternatywy dojazdu do Lwowa za 60 zł! :D
- HIT roku z promocji na Fly4free.pl (to jedyna kategoria, która nieco się zazębia z tym, co w forumowym Fly4free Awards mamy, ale mimo to poproszę);
Promocje Accora z ibis Warszawa Centrum :D

- miejsce/miasto roku 2017:
Ukraina, coraz więcej Polaków zaczęło jeździć do Lwowa, + nowe połączenia do Kijowa z 3 miast Wizzem, pociąg Przemyśl - Lwów, spekulacje o W6 w LWO...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Sty 2017 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Anonymous napisał(a):
Po przeczytaniu tytułu, pomyślałem że robicie jakieś głosowanie, który redaktor [..]

Ty mi tutaj nie cukruj, tylko swoje typy podaj ;). Dla przypomnienia: najgorsza i najlepsza linia lotnicza w 2016, najciekawsze według Ciebie kraje i miasta do odwiedzenia w 2017, wydarzenie „lotnicze” 2016 – oraz HIT roku z promocji na stronie głównej.

@‌krasnal‌ – to pojemna kategoria, można w niej zmieścić różne rzeczy, traktujmy ją jako wydarzenie „lotniczo-transportowo-turystyczne” ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Sty 2017 23:29 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Jeśli chodzi o kraje to zgodzę się z poprzednikami co do Kuby i Filipin (na szczęście na Filipinach już byłem) - ostatni dzwonek by odwiedzić. (Iran - już w mniejszym stopniu, mimo otworzenia się na turystów raczej szybkie "zepsucie" nie grozi, choć może jakbym odwiedził ponownie teraz to bym się zdziwił)
Białoruś na pewno zachęca nowymi przepisami wizowymi, i mimo że to nasz sąsiad to chyba mało kto myśli o niej w kategoriach turystycznych (łącznie ze mną - może pora to zmienić, tata bardzo sobie chwali ten kierunek)
Jeśli ktoś lubi przyrodę - Kanada, okazją są darmowe parki narodowe w tym roku.
Do tego cała masa państw mniej oczywistych (tam gdzie jeszcze nie dotarła masowa turystyka w takim stopniu i gdzie można cieszyć się unikatową przyrodą zamiast podziwiać kolejną świątynię) - Tadżykistan z Pamirem, Patagonia (zarówno Chile z Torres del Paine, jak i Argentyna z Fitz Roy), Grenlandia z Arctic Circle Trail.

Te ostatnie propozycje to bardziej w kategorii miejsca. Przygotowałem sobie "bucket list" tras trekingowych.
W Europie będą to West Highlands Way którą zrealizuję w tym roku, Tour de Mont Blanc, Great Arctic Trail (może w tym roku, tylko nie wiem jak przekonać żonę ;) ), GR20, Laugavegur (wersja przedłużona).
Na świecie właśnie Fitz Roy, Torres del Paine “W” Circuit, Everest Base Camp, czy Hawaje (Stairways to heaven i kalalau traila). Z mniej dostępnych (czy to ze względu na trudność czy możliwości dotarcia) Sierra High Route, Rwenzori Mountains.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Sty 2017 11:08 

wtak napisał(a):
Najciekawsze kraje do odwiedzenia w 2017 roku;
-Abchazja za skomplikowaną historę najnowszą. Trzeba się spieszyć póki ostatecznie nie zostanie wchłonięta przez Wielkiego Brata.


Abchazja, w mojej ocenie, nie zostanie wchłonięta (po to właśnie utrzymywany jest jej status parapaństwa, aby trzymać w szachu Gruzję i destabilizować sytuację w regionie, podobnie jak Osetia Płd. czy Naddniestrze). Zresztą sytuacja ta trwa już ćwierćwiecza i nie zanosi się, aby się zmieniła. A sam kraj jest przerażająco smutny i zniszczony. Suchumi całymi kwartałami wygląda jak obecnie Aleppo.

najciekawsze kraje do odwiedzenia w 2017

Jak wyżej: Kazachstan, Azerbejdżan, jeszcze Iran, Syria (liczę naiwnie, że w tym roku będzie już to możliwe przynajmniej fragmentarycznie). Myślę, że po otwarciu częściowej furtki, będzie to też Uzbekistan (choć może jeszcze nie w tym roku).

najciekawsze miasta do odwiedzenia w 2017

Erbil, Mosul (tu również w zależności od rozwoju sytuacji).

PS A Białorusi już mi szkoda, jak Gruzji od 2012 roku;)
Góra
 PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Sty 2017 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
brigante32 napisał(a):
...Syria (liczę naiwnie, że w tym roku będzie już to możliwe przynajmniej fragmentarycznie). ..

No ale to przecież już można było. Nie pamiętasz filmików zapraszających do wypoczywania na syryjskim wybrzeżu?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Sty 2017 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Syria była kilka lat temu na szczycie mojej listy. Aktualnie nie zostało tam już nic z rzeczy, które chciałem zobaczyć :cry:
"Rozwój sytuacji" tego nie zmieni...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Sty 2017 12:41 

@‌namteH‌ - faktycznie! Ale na wybrzeże mnie nie ciągnie;)
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 13 Sty 2017 16:30 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
- najciekawsze kraje do odwiedzenia w 2017:
Białoruś, Filipiny, Azerbejdżan, Ekwador, Uzbekistan i Kazachstan (w tych nie byłam i mam nadzieję, że 3 pierwsze w tym roku odwiedze)
Meksyk bo tanio i fajnie
Kuba zanim zniknie

– najciekawsze miasta do odwiedzenia w 2017;
Tajpej, Isfahan, Erewań, Kapsztad, Bogota

– wydarzenie lotnicze 2016 - rozwój siatki i poprawa sytuacji w LOT

- HIT roku z promocji na Fly4free.pl - AMS-Palau; NYC w biznesie od LOT za 2500zł; loty na Filipiny chińskimi liniami za 1500zł
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group