Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 30 Kwi 2015 10:30 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 245
niebieski
Potrzebuje wynając w Gironie 2 samochody i prosze o radę.
1 planuje na okres 3 dni a 2 na okres 10 dni. Data najmu od 23.05 od okolo 22.30-23.00
Mowa o samochodach 5 osobowych i zakładam opcje z Super Cover.
Doradzcie gdzie będzie możliwie najtaniej biorąc pod uwagę pokręconą politykę paliwową oraz te oplaty za serwi.
W kwestii wykorzystanie to ten samochod na 3 dni zrobi z 400KM a ten an 10 dni z 600-700km
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 28 Maj 2015 11:19 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 2
zawiert, a mozesz powiedziec w jaki sposob zarezerwowales samochd w firefly w gironie przez ryanair ? bo ja mam rpzekierowanie na http://www.hertz4ryanair.com/default.as ... PL&lang=en i tam po wypelnieniu ze auto chcialbym odebrac np o 00.30 to w ogole nie chce dokonac rezerwacji
natomiast, jesli zaznacze dzien przylotu i ostatnio mozliwa godzine odbioru to jest 23.45 (co i tak ejst 10 minut przed planowym przylotem z wroclawia - 23.55) ...
no to w takim razie nie uda mi sie pewnie nawet wyjsc z samoloty przed 00.00...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 28 Maj 2015 11:42 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 20
Loty: 63
Kilometry: 123 130
Ostatnio ()7-10. 05) wynajmowaliśmy samochód w Gironie na 4 dni - tez lecieliśmy z Wrocławia - samolot lądował o 23.55 ja zamówiłam odbiór samochodu na 23.45. Po wylądowaniu samolotu otwarte na pewno było okienko europcar, goldcar i firefly. Nie naliczyli nam dodatkowej opłaty za odbiór po godzinach pracy. Całkowity koszt wynajmu z benzyną to 400zł - wypozyczalismy najmniejsze 4 drzwiowe auto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 28 Maj 2015 11:54 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 2
ok, dzieki, chyba tak samo zrobie.
gorzej wlasnie jak sie spoznienie trafi, ale moze nie, jak bede wiedzial o opoznieniu to zadzwonie do wypozyczalni od razu.
no i pytanie czy odbior auta w srodku nocy to calkowicie madra tranzakcja... jako ze ciezko mzoe byc jakies drobne uszkodzenia wychwycic w ciemnosci....

@basis - co zwiedzaliscie w te 4 dni, barcelone czy okolice ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 28 Maj 2015 16:58 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 20
Loty: 63
Kilometry: 123 130
Samochód odbiera się z parkingu, nie ma problemu z dokładnym obejrzeniem mimo,że to środek nocy. Wypożyczając samochód warto wpisać numer lotu w razie czego będą wiedzieć ,że lot jest opóźniony. Poza tym Ryan współpracuje z Firefly więc nie ma się co obawiać ,że nie poczekają w najgorszym wypadku trzeba założyć 40 E więcej w goldcarze od razu doliczali 40 E przy późnym wynajmie tutaj nie.
A co do Barcelony - jestem zachwycona. Po pierwsze Segway-ie fun i dobra zabawa przez ponad 3 godziny, świetny przewodnik z super angielskim, opowiadający wiele ciekawostek pokazujący fajne knajpki, gdzie można zjeść obalający róże mity, które wyczytuje się w przewodnikach super sposób na szybkie ciekawe i nietuzinkowe zwiedzenie Barcelony - jeżeli nie miałeś okazji posegweiować :) to zdecydowanie warto. Kolejny dzień był śladami Gaudiego - jestem zachwycona wyobraźnią tego człowieka, po raz pierwszy byłam w Sagrada Familia - dla mnie cudo, kolejny powalający na łopatki budynek to Casa Batllo. Kolejny dzień to podróż kolejką linową i włóczenie się po wzgórzu Montjuic. A czwarty dzień to Montserrat i mała wspinaczka na jeden ze szczytów i powalająca bazylika. Do tego piękna pogoda, po prostu lato - słowem dużo dobrych wrażeń i zastrzyk energii do następnego wyjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 30 Lip 2015 21:39 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
4 dni w lipcu na Costa Brava. Brałem przez doyouspain - 115 EUR za klasę B w Interrent, co ważne - paliwo Full/Full. Do tego 20 eur za ubezpieczenie full w doyouspain - wypożyczalnia chciała tyle ale za jeden dzień :)

Dostałem Fiata Pandę - dość świeży, benzyna - dawała radę. Blokada na karcie 1000 EUR, w papierach zaznaczone uszkodzenie z jednej strony, potem zobaczyłem jakieś małe na innym błotniku ale minęło ponad 7 dni i cisza więc się tego nie doczepili.
Interrent to tak naprawdę Europcar - ich stanowisko na lotnisku. Potem spacerem na parking - trzeba przejść ten pierwszy naprzeciwko hali lotniska i pojawia się drugi piętrowy parking. To tam odbiór kluczyków i auta. Dostaje się bilet ale nic nie trzeba płacić aby wyjechać. Wyjazd i już jesteśmy na rondzie i wyjazd z lotniska.

Auto zostawia się najlepiej na tym samym miejscu co odbiór, kluczyki oddałem osobiście.
Chciałem ogarnąć auto przed oddaniem - nie ma stacji przy samym lotnisku. Można na drodze w kierunku Girony. Ja pojechałem Riudellots de la Silva - 5min od lotniska i dopiero po drugiej stronie miasta była stacja. Myjka, odkurzacz są. Benzyna 95 - średnio 1.35-1.4 EUR płaciłem. 580km zrobione, spalanie wg komputera 6.6l czyli spoko bo sporo jazdy po górach a też nie oszczędzałem bo silnik słaby i należy jednak deptać by nie być zawalidrogą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 24 Lis 2015 18:09 

Rejestracja: 20 Kwi 2011
Posty: 49
Wita.
Chcę wypożyczyć samochód na lotnisku w Gironie. Czy da się na zwykłą debetową? Do tej pory wszędzie na nią wypożyczałem i nie było problemów. Raz tylko zdażyło mi się w Stanach że nie dostałem auta, ale wypożyczalnia obok nie robiła problemu. Czytam regulaminy i wszędzie wymagają. Wyrobić karty już nie zdążę , po za tym nie posiadam teraz zdolności kredytowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 01 Wrz 2016 15:46 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Moja przygoda (pozytywna) z wypożyczeniem auta w Geronie. Termin 22-29.08.16r.
Obserwowałem ceny w różnych wyszukiwarkach, od maja. Ddo lipca ceny były stabilne, po 1 lipca ceny poszły do góry (niestety). Po długich poszukiwaniach, poprzez kayak.it zrobiłem rezerwacje w CarDelMar w wersji niemieckiej (taniej o 20e niż w innym języku w CarDelMar). Ostateczną firmą wypożyczającą auto był Inter rent (spółka z grupy Europcar - co miało znaczenie, ale o tym później) za 120e opcja (ubezpieczenia) full, bak pełny-pełny, bez limitów, autko 3 drzwiowe - najniższy segment.
Po rezerwacji voucher, umowa i ściąga z zasadami wypożyczenia (przydatna) na mailu.
Po przylocie okazało się że biuro Inter rent nie znajduje się w głównej hali (chociaż jest tam biuro Europcaru), ale w drugim parkingu licząc od hali (po wyjściu z niej trzeba przejść przez jeden parking przejściem w nim, a po wejściu do drugiego skręcić w lewo dochodząc dosłownie do budki z napisem Inter rent - tablica niebieska). Po załatwieniu formalności (w tym blokadzie 800e na karcie kredytowej) trwających 15 min., otrzymałem dokumenty i bilet wyjazdowy oraz białego fiata 500 (na trzy osoby + bagaż ok.). Po ok. 40 min zameldowałem się w hotelu.
Autem przejechałem 350 km, tankowałem raz do pełna 24l, udało mi się dojechać do lotniska tak że nie musiałem tankować kolejny raz (wskazówka nie drgnęła na zegarze z pozycji full, a było tego 30 km). Po przyjeździe na lotnisko przed 8;00 okazało się że biuro (a w zasadzie wszystkie biura) są zamknięte. Informacja widniejąca w budce Inter rentu była taka że klucz oddajemy we wrzutni w hali głównej ale nie napisali której - nie mają tam przecież biura (i tu przydała mi się informacja o tym że Inter car powiązany jest z Europcarem - klucz właśnie wylądował w ich wrzutni, napisałem im tylko jeszcze informację na którym miejscu zostawiłem auto). Po godz. 15 sprawdziłem rachunek karty i blokada była zdjęta. Mam nadzieję że to pozytywny koniec przygody z wypożyczeniem auta w Gironie.

Poprawiam datę 22-29.08.16r. Dzięki za czujność @namteH
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 06 Kwi 2017 18:57 

Rejestracja: 03 Cze 2013
Posty: 5
Nigdy nie wypożyczałam samochodu, więc mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi podpowiedzieć.
Ostatnio wymarzyłam sobie wycieczkę Girona-Barcelona wzdłuż wybrzeża, w maju. Chciałabym wynająć auto, a przy okazji nie naciąć się na milion specjalnych dopłat. Na doyouspain.com znalazłam ofertę bardzo taniego wypożyczenia (Goldcar, oczywiście) z opcją ubezpieczenia od Allianz. Jest informacja, że płacę owe 28,50 euro za 3 dni, a na miejscu zostanie tylko zablokowany depozyt na mojej karcie, nie będę musiała płacić już nic więcej (oczywiście poza opłatą za paliwo). To o wiele taniej niż ubezpieczenia na miejscu... Czy jest szansa, że to zadziała? A może znacie jakieś lepsze oferty (przeczytałam całe forum 15 razy i mam mętlik w głowie)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 19 Lip 2017 14:59 

Rejestracja: 19 Lip 2017
Posty: 2
Szanowni Forumowicze, chciałbym was ostrzec przed skorzystaniem z usług wypożyczalni samochodów GOLDCAR. Opisze Wam historię, która zdarzyła się mnie 25 czerwca w wypożyczalni w Gironie w Hiszpanii, ale może dotyczyć firmy GOLDCAR wogóle.W całej sprawie swój udział ma również przewoźnik lotniczy Ryanair. Na stronie Ryanaira zarezerwowaliśmy w kwietniu 2017 bilety lotnicze dla całej rodzinki (2+2). Samolotem do Girony. Mieliśmy jechać dalej na wybrzeże do zarezerwowanego domku, ok 40 km. Samolot miał wylądować ok.23. Dlatego po weryfikacji wszystkich za i przeciw zdecydowaliśmy, że wynajmiemy samochód. Ze względu na różne przygody, o których czytaliśmy w necie zdecydowaliśmy, że najbezpieczniej będzie wynająć samochód za pośrednictwem strony Ryanair'a, który taka usługę oferuje na swojej stronie. Na początku maja wybraliśmy z wielu oferowanych wypożyczalni firmę GOLDCAR. Wybór wydawał się najrozsądniejszy. Tanio, ale nie najtaniej. Na stronie wybraliśmy auto, z opcje pozostawienia depozytu, tzw. "wkładu własnego" w wysokości 1.100 EUR jako zabezpieczenia. W przypadku jakiejkolwiek szkody mieli to wykorzystać. Oczywiście blokada karty na taka kwotę, karta wystawiona na kierowcę itd. Zabezpieczenie wg strony stosowane we wszystkich wypożyczalniach, które sprawdzaliśmy. Wybraliśmy też opcje paliwa full to full - pełny do pełnego. Zdecydowaliśmy się również dlatego, że przy rezerwacji na stronie pośrednika, do której nas przekierowano ze strony Ryanair'a, zaproponowane zostało ubezpieczenie naszego składanego depozytu 1.100 EUR. Gdzie w przypadku skorzystania z zablokowanych 1.100 EUR po złożeniu odpowiednich dokumentów pieniądze miały być wypłacone z wykupionego ubezpieczenia. Ubezpieczycielem była firma AXA. Znana na rynku tj. bezpieczna i sprawdzona. Zapłaciliśmy za wynajem samochodu i za ubezpieczenie za pośrednictwem strony.Otrzymaliśmy elektronicznie potwierdzenie rezerwacji auta i potwierdzenie ubezpieczenia, gdzie było napisane, żeby zabrać ze sobą potwierdzenie tego ubezpieczenia i przedstawić je w wypożyczalni. Z uwagą że będą chcieli nam sprzedać dodatkowe ubezpieczenie, które nie jest już potrzebne.Po wszystkich zabiegach zadzwoniłem jeszcze do Ryanair'a z prośbą o potwierdzenie czy wszystko jest ok. Pani w infolinii sprawdziła nasza rezerwację i potwierdziła że wszystko gra. Po poczytaniu na stronach uwag na temat ubezpieczeń w wypożyczalniach, jeszcze na dzień przed wylotem potwierdzałem w Ryanairze na czacie, bo infolinia już nie była dostępna, czy wszystko jest w porządku z rezerwacją auta i ubezpieczeniem.
Przepraszam za przydługi wstęp, ale teraz to co nas spotkało na lotnisku w Gironie.
Przylecieliśmy o 23.00. Zmęczeni ale szczęśliwi, że wreszcie zaczynamy upragnione wakacje. Po wejściu do terminala jedyna czynna wypożyczalnia był GOLDCAR. Przy okienku było kilka osób musieliśmy poczekać. Przyszła nasza kolei. Pan poprosił o dokumenty rezerwacji. Pokazałem mu Voucher rezerwacji auta i potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia do depozytu tzw "wkładu własnego" 1.100 EUR. Pan sprawdził rezerwacje auta zrobioną przez internet, wszystko było ok. Na potwierdzenia w ogóle nie spojrzał. Na dokumencie rezerwacji pokazał mi punkt gdzie była mowa o depozycie, przekreślił go i powiedział, że to nie jest opłacone i że mam wykupić u niego "pełne" ubezpieczenie za 229,95 EUR. Na co pokazałem mu potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia depozytu i powiedziałem, że ma zablokować na karcie 1.100EUR i wydać auto. Pan powiedział, że go to nie obchodzi i że mam ubezpieczyć u niego. Zapytałem go co to zatem jest, przedstawione potwierdzenie ubezpieczenia. Powiedział, że to nie jego interes, że to jakiś wymysł internetowy. Na moje żądanie wydania auta na zasadach opisanych przy rezerwacji auta, powiedział, że nie wyda mi auta bo GOLDCAR to jego firma, auto jest jego i to on zdecyduje, czy wyda mi auto, czy nie. Zrobiło się bardzo nieprzyjemnie. Moja młodsza córka się rozpłakała. Próbowałem zadzwonić do Ryanair'a i do GOLDACR na podane w dokumentach numery żeby wyjaśnić sytuację. Ale była 23.30 niedziela i nikt nie odbierał. Poprosiłem o podanie nazwiska bo Pan w miedzy czasie obrócił swój identyfikator. Usłyszałem zdecydowane nie. Było bardzo późno, byliśmy w obcym kraju, nie było do kogo się zwrócić o pomoc, a mieliśmy jeszcze godzinę drogi. Właściwie nie miałem żadnego wyjścia. Zdecydowaliśmy że wykupimy to ubezpieczenie. 229,95EUR ponad 1000,-zł z karty. Przy okazji okazało się, że jest druga rodzina która ma identyczną sytuację. A starsza córka która zna nieco hiszpański usłyszała jak pracownicy między sobą mówią, żeby "przestać rozumieć angielski".
Jeszcze z Hiszpanii napisałem do Raynair'a skargę z prośbą o weryfikacje i stanowisko. Odpowiedź dostałem już po wakacjach.Napisali, że oni pieniędzy za rezerwację i ubezpieczenie auta, rezerwowanego za ich pośrednictwem, nie przyjmowali i nie poczuwają się do żadnej odpowiedzialności. Postanowiłem, że nie odpuszczę i poproszę o pomoc prawnika.Będę się odwoływał zarówno do GOLDCAR jak i Raynair. Co prawda mam wrażenie że niewiele to da.Ostrzegam przed korzystaniem z wypożyczalni GOLDCAR i ich praktykami i uważajcie na wymuszanie.Z tego co poczytałem już po wszystkim takie wymuszanie to "standard". Pracownicy maja za zadanie wmuszać dodatkowe ubezpieczenia to pewne.Może ktoś ma podobne doświadczenie.
Napiszcie czy i jak załatwialiście sprawę? Może się przydać innym.
Pozdrawiam Jarek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 19 Lip 2017 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
a wystarczyło tylko wcześniej poguglowac....
dziękujemy za ostrzeżenie ale mamy już takie
na przyszłość radze podjąć probe weryfikacji , wszystkiego :idea:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 19 Lip 2017 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1393
niebieski
Myślę, źe jak juz ktoś rezerwuje w Goldcar ,to moźe niech podchodzi do okienka z włączonym nagrywaniem w telefonie.Przyda się potem jako dowód.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 19 Lip 2017 15:19 

@becek
przecież kolega googlował
Cytuj:
...Po poczytaniu na stronach uwag na temat ubezpieczeń w wypożyczalniach, jeszcze na dzień przed wylotem potwierdzałem w Ryanairze na czacie, bo infolinia już nie była dostępna, czy wszystko jest w porządku z rezerwacją auta i ubezpieczeniem....

co prawda najpierw dokonał rezerwacji a potem googlował, ale co to za różnica.
Góra
 PM off  
      
#34 PostWysłany: 19 Lip 2017 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
jarp123 napisał(a):
/.../ wybraliśmy z wielu oferowanych wypożyczalni firmę GOLDCAR. Wybór wydawał się najrozsądniejszy.

Bynajmniej.
A tak na serio prosimy korzystać z wyszukiwarki, mamy na forum dziesiątki postów o tej firmie, jak i osobny wątek o wypożyczeniu auta w Gironie.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 19 Lip 2017 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
mnie najbardziej rozczula, ze osoby piszą takie wątki "by ostrzec innych" choć same nie zadały sobie najmniejszego trudu by takie ostrzeżenie znaleźć i przeczytać
i teraz pewnie na wszystkich forach wylewają swoje żale :|
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 19 Lip 2017 15:57 

Rejestracja: 19 Lip 2017
Posty: 2
Do Becek i do Krasnal:
napisałem, bo wydaje mi się, że warto ostrzec. Ja straciłem konkretne pieniądze. I inni też mogą stracić. A jak pierwszy raz się wynajmuje samochód, to nie jest to wszystko takie oczywiste jak dla Was.
Wasze pierwsze komentarze są jak najbardziej uzasadnione.
Ale kolejny, to do Becek, już nie jest w ogóle potrzebny.
Może zauważyłeś, że na koniec mojej, rzeczywiście tochę przydługiej wypowiedzi, jest pytanie o sposób rozwiązania sprawy.
Może dobrze byłoby opisać tak od dechy do dechy jak wypożyczyć "bezpiecznie" samochód. A nie co ciebie "rozczula".

Wszystkim miłego dnia życzę!
Forumowicze czytajcie zanim wypożyczycie:)
Góra
 Profil Relacje PM off
piksel lubi ten post.
piksel uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 19 Lip 2017 16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
napisać? ale po co i tak nie zadasz sobie trudu przeczytania
a jak tak bardzo chcesz to jest tu parę tematów do przeczytania o wypożyczalniach, poświeć parę minut z twego cennego życia i przeczytaj (zwłaszcza wątek o tej wypożyczalni)
a rada jest tylko jedna
z głową, wszystko staraj się robić z głową
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 25 Lip 2017 20:22 

Rejestracja: 25 Lip 2017
Posty: 1
Hej, odgrzewam trochę kotleta bo czeka mnie wycieczka we wrzesniu do Girony, co do goldcara to wypożyczałem u nich dwa razy auto - alicante, malta - pierwszy raz, Alicante ten sam problem co wszyscy, nadziałem się na ubezpieczenie i kartę kredytowa nie wypukłą, drugi raz na Malcie i nauczony już doświadczeniem, szykowałem się już na ekstra ubezpieczenie, ale pogodzony z losem bo jednak nigdy po lewej stronie nie jeździłem. Generalnie przylot mam o 23:30 jedni piszą, że jeszcze wypożyczalnie działają, strony natomiast podają, godzinny otwarcia do 23, jak to jest w końcu, ma ktoś świeże info?

Co do firefly jak to z nimi jest? Oni są na lotnisku, czy jakiś ich podwykonawca? Trzeba kartę kredytowa czy idzie debetówką tak jak w goldcarze? ubezpieczenia pelne działa tak jak w goldcarze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 14 Sie 2017 12:29 

Rejestracja: 14 Sie 2017
Posty: 7
Na wstępie chciałbym powitać użytkowników.
Wiem że tematów odnośnie wynajmu aut było sporo, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje wszystkie pytania.
We wrześniu wybieram się na Costa Brava (tydzień), przylot do Barcelony, nocleg w Calelli. Z dziewczyną chcemy wypożyczyć samochód na 3 dni i w najlepszy możliwy sposób objechać okolicę. Auto wolałbym wypożyczyć w miejscu w którym da się dojechać kolejką (oprócz samej Barcelony bo z lotniska mamy transfer), ewentualnie Lloret De Mar, ale tam też żeby dojechać z Calelli to z tego co mi wiadomo trzeba robić przesiadkę na busa. Wiem że dokładka za mój wiek będzie kosztować około 50 euro i liczę się z tym, ale mam parę pytań.
1. Z jakiej wypożyczalni skorzystać w mojej sytuacji jeśli chodzi o miejsce odbioru?
2. Ile pieniędzy blokują zazwyczaj na karcie kredytowej?
3. Czy jak na karcie Visa posiadam środki w PLN to w trakcie blokowania one się prze-walutowują na Euro (oraz po jakiej różnicy kursu?) czy muszę mieć kartę tylko z walutą Euro.
4. Ile mniej więcej kosztuje benzyna w tym regionie w tym momencie?
5. Może masz jakieś dodatkowe rady, które mi się przydadzą?

Byłbym bardzo wdzięczny za każdą pomocną odpowiedź ponieważ z dziewczyną pierwszy raz wyjeżdżamy gdzieś dalej i wolałbym mieć wszystko dopięte na ostatni guzik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 14 Sie 2017 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Ad.1. Z takiej, która jest najbliżej i najtaniej (i taka, za pewne, będzie na lotnisku z Gironie)
Ad.2. To zależy od klasy pojazdu; na małe pierdziawki typu corsa/fiesta/clio +/-1000€
Ad.4. +/- 1,3€/liter; ON 1,1€/liter
Ad.5. TAK - poczytaj sobie o ubezpieczeniach samochodów, o możliwych problemach i innych rzeczach, o których się nie ma pojęcia dopóki się nie przydarzą :mrgreen:
Co chcecie objechać przez te 3 dni?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group