Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Kwi 2013 14:31 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 126
Loty: 22
Kilometry: 40 056
Czy w Gironie lub okolicy znajduję się wypożyczalnia samochodów która nie wymaga posiadania karty kredytowej?
Praktycznie wszędzie jest wymagana a nie posiadam takowej. Może ma ktoś namiary na prywatne osoby które mogłyby wypożyczyć auto w dniach 19-25.04. Proszę o pomoc i rady w tym temacie. Z góry dziękuję za każdą wskazówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 14 Kwi 2013 18:03 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 555
niebieski
coś mi świta, że ktoś pisał tutaj na forum, że karta z synca (która jest wypukła) działa jak kredytowa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Kwi 2013 10:05 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 126
Loty: 22
Kilometry: 40 056
dzięki. tylko do wyjazdu pozostały 3 dni więc nie przejdzie ten pomysł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Paź 2013 18:18 

Rejestracja: 28 Sie 2013
Posty: 4
Przestrzegam wszystkich przed wypozyczalnia Gold Car. ZOstalam przez nich oszukana na lotnisku w Gironie. Pani w biurze przy odbiorze zarezerwowanego wczesniej auta sprawdziła numer mojej karty kredytowej po czym stwierdziła ze jest to karta debetowa !!! Byłam dodatkowo zastraszona ze nie bede miała w ogóle możliwości zapłacenia za auto bo inne karty które miałąm przy sobie były debetowe. Moja karta jest oczywiście kredytowa, używałam jej już wczesniej w wypożyczalni Hertz i potwierdziłam to z bankiem.W związku z tym, że nie musiałam płacic karta "debetowa " (czyli moja kredytowa) bylam zmuszona do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia za ok 65 euro + vat ! Wiecej niz za auto. Celowo zostałam wprowadzona w błąd aby wyłudzic ubezpieczenie.
Nie polecam nikomu!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Paź 2013 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
zelatyna napisał(a):
Przestrzegam wszystkich przed wypozyczalnia Gold Car. ZOstalam przez nich oszukana na lotnisku w Gironie. Pani w biurze przy odbiorze zarezerwowanego wczesniej auta sprawdziła numer mojej karty kredytowej po czym stwierdziła ze jest to karta debetowa !!! Byłam dodatkowo zastraszona ze nie bede miała w ogóle możliwości zapłacenia za auto bo inne karty które miałąm przy sobie były debetowe. Moja karta jest oczywiście kredytowa, używałam jej już wczesniej w wypożyczalni Hertz i potwierdziłam to z bankiem.W związku z tym, że nie musiałam płacic karta "debetowa " (czyli moja kredytowa) bylam zmuszona do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia za ok 65 euro + vat ! Wiecej niz za auto. Celowo zostałam wprowadzona w błąd aby wyłudzic ubezpieczenie.
Nie polecam nikomu!

porozum się z bankiem i zrób chargeback na tę kwotę.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Paź 2013 19:48 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
porozum się z bankiem i zrób chargeback na tę kwotę

A na jakiej podstawie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Paź 2013 20:01 

Rejestracja: 11 Cze 2013
Posty: 18
Loty: 116
Kilometry: 126 169
Wypożyczałem samochód w Goldcar w lotnisku w Gironie, ponad rok temu, było najtaniej i nie mam złych wspomnień, nie miałem karty kredytowej jednak jak mi odpowiedzieli na infolinii Goldcar, muszę zrobić wcześniej płatność za wypożyczenie online i podali pośredników. Zapłaciłem jednak nie u tych co podali , ale już nie chce mi się szukać u kogo w każdym razie dużo taniej niż u tych podanych przez Goldcar. Jeżeli nie ma się kredytówki jest się zobowiązanym wykupić dodatkowe ubezpieczenie Relax bodajże, ale nie wydaje mi się że za 65 EUR, ale ja wypożyczałem na 3 doby może przy innych terminach inne stawki. Na to ubezpieczenie warto tak czy inaczej zwrócić uwagę bo chroni przed np. uszkodzoną opona czy rozbitą szybą. Jechałem do Francji poza Hiszpanią jest też dodatkowe ubezpieczenie (na tylko 2 kraje:Francja i Portugalia). Miałem Seata Leona TDI i za 3 doby z bakiem paliwa wyszło ok 800 PLN ze wszystkimi dodatk ubezpieczeniami. Wszędzie było albo drożej albo wymagana kredytówka albo zakaz wyjazdu poza Hiszpanię. Warto jednak zwrócić uwagę na stan samochodu, bo w moim rocznym Leonie przebiegu 40 tys km nie było prawie oleju w silniku, ale to sprawdziłem już kawał drogi od Girony i musiałem kupić. Ale ogólnie nie mam zastrzeżen ani do obsługi ani do samochodu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Paź 2013 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
klayton napisał(a):
Cytuj:
porozum się z bankiem i zrób chargeback na tę kwotę

A na jakiej podstawie?

skoro porozumiała się z bankiem i bank poinformował, że to kredytówka a wypożyczalnia jej nie uznała to, wg mnie to wystarczające do chargebacku.
no jak robią zwroty na podstawie doniesień prasowych...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Paź 2013 20:10 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Nie ma żadnych podstawe prawnych do chargebacku. Otrzymano to, za co zostało zapłacone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Lut 2014 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 55
Loty: 29
Kilometry: 45 500
Ja z narzeczoną wypożyczaliśmy samochód na lotnisku w Gironie w Goldcar. Bezproblemowo, na lotnisku 3 osoby przed nami w kolejce, szło bardzo szybko, ważne żeby mieć kartę kredytową bo bez niej chyba nie da rady. Braliśmy na 4 dni auto (Ford Fiesta 2010r., chyba 30tys. przebiegu miał więc jak nówka. Mieliśmy opcję full-empty tak więc trzeba było zapłacić za paliwo z góry ale gdzieś po około miesiącu po powrocie na kredytówkę zwrócili pieniądze za niewykorzystane paliwo. Auto zostawialiśmy o 5:00 rano, na parkingu, gdzie swoje stanowiska ma Goldcar, kluczyk w stacyjce i można wracać do zimnej Polandii :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Lut 2014 23:09 

Rejestracja: 20 Wrz 2012
Posty: 9
Hej,
Czy nie miałeś problemów z Goldcar ?. Planowałem też wypożyczyć u nich auto w Gironie ale na internecie jest wiele złych opinii na ich temat.
Daj znać co i jak.
pozdrawiam Piotr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Lis 2014 00:05 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
1. Wypozyczal ktos samochod z Firefly w Gironie po 23? Mam problem bo za nic nie moge sie zorientowac od ktorej godziny naliczana jest oplata za "out of hours". W warunkach ktore czytam u posrednikow np doyouspain, rentalcars napisane jest ze od 23:59, ale znowu na oficjalnej stronie Firefly widnieje info ze opening hours to bodajze 6:00 - 23:00. Samolot Ryanaira z Wroclawia laduje rowno o 23. Jesli bylaby to 23:59 to jest godzina zeby odebrac samochod, wiec raczej nie ma problemu.
2. W warunkach na doyouspain napisane jest ze mozliwa jest platnosc karta debetowa na miejscu w przypadku wykupienia ubezpieczenia, jednak na innych stronach nie moge nalezc takiej informacji. Nie chcialbym zeby pozniej okazalo sie ze regulamin z doyouspain nie pokrywa sie z oficjalnym Firefly (jak chocby w przypadku tych godzin o ktorych wspomnialem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Lis 2014 01:28 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Podbijam. Zalozmy ze odbior auta jest dodatkowo platny dopiero po 23:59. Ladujac o 23:00 Ryanairem 7 grudnia, jestem w stanie w ciagu godziny odebrac samochod tak zeby nie zostalo naliczone dodatkowe 40€? Gdzies wyczytalem ze jezeli WEJDZIE sie do biura wypozyczalni przed godzina zamkniecia, koszt nie jest naliczany (rozumiem wiec, ze niezaleznie czy hipotetycznie kolejka bedzie trwala 3h, nie bede musial nic wiecej placic).
PS: Myslicie ze w grudniu o tej godzinie, jest szansa na "korek" do odbioru samochodu w Firefly?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Lis 2014 13:43 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Dzieki wielkie za odpowiedz. Odbierales u nich samochod tak pozno? Jestes w stanie potwierdzic ze "zamykaja" od 23:59, a nie od 23? Nigdzie nie moge dostac konkretnej informacji. Na maile nie odpisuja, bedzie trzeba chyba zadzwonic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Lis 2014 22:29 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Jeszcze ostatnie pytanie (tak to jest przy pierwszym wypozyczeniu samochodu ;>), jaki jest koszt wykupienia ubezpieczenia dodatkowego na miejscu w wypozyczalni (firefly)? Obawiam sie ze ze jesli wykupie go poprzez posrednika, bede zmuszony do pozostawienia kaucji na miejscu (blokada na karcie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Gru 2014 22:40 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Moi rodzice wlasnie wrocili z Katalonii. Tak jak wczesniej pisalem, wypozyczyli samochod przez doyouspain.com - najnizsze ceny oferowala Firefly. Przed wyjazdem udalo im sie podwyzszyc limit na karcie kredytowej tak aby wystarczyl na depozyt (650€ w przypadku Fiata 500), wiec wydawalo sie ze wszystkim niemilym niespodzianka zapobiegli. Wykupili ubezpieczenie dodatkowe rowniez na stronie doyouspain. Na lotnisku wszystko przebieglo bardzo sprawnie, w kilka minut dostali kluczyki. Niestety w trakcie wyjazdu zorientowali sie (bylo w papierach), ze pani w okienku obciazyla ich 52€ za dodatkowe ubezpieczenie. Niestety jedynym jezykiem obcym ktorym wladaja jest niemiecki, wiec przy oddaniu babka wciskala im (przez translatora) kit ze oni nie uznaja (?) innego ubezpieczenia i ze jest to normalne ze doliczyli im swoje. Przez problemy komunikacyjne nie udalo im sie nic konkretnego ustalic. Rodzice (ja rowniez) sa skolowani, bo w warunkach nie bylo nic o obowiazkowym ubezpieczeniu, a jedynie o zablokowaniu kaucji. Przy odbieraniu samochodu nawet na wszelki wypadek pokazali wydrukowane ubezpieczenie z doyouspain - pani z Firefly zupelnie to nie obchodzilo. Niestety nie sprawdzili oni tego odrazu na miejscu, kiedy mogli jeszcze cos konkretnego zdzialac. Jaka w tym logika? Nie zablokowali kaucji na karcie kredytowej, mimo iz tak bylo w warunkach. Wyszlo na to ze mieli oni wykopione dwa ubezpieczenia w tym samym czasie i to rowniez starali sie wytlumaczyc kobiecie przy oddawaniu samochodu.
Co o tym myslicie... My nie doczytalismy czegos w warunkach, czy po prostu zrobiono rodzicow w konia? Jest jakas szansa zeby ubiegac sie o zwrot tych pieniedzy? Pisalem maile do doyouspain i firefly juz kilka razy, ale nie odpisuja...

Z gory dzieki za odpowiedz!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Mar 2015 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
No dobra, a jeśli samolot ląduje 23:55 (WRO-GRO 08.04.2015) to Firefly będzie czekać czy nie?
Dla ułatwienia mogę machnąć rezerwację przez stronę Ryanair. Firefly@Ryanair podaje, że czekają 90 minut za jedyne 40Eur, więc zgaduję, że będę o te 40E biedniejszy.

R.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Kwi 2015 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Z lekkim wyprzedzeniem (nie wiem ile finalnie mi doliczą opłat), ale jestem bardzo zadowolony z Firefly. Rezerwowane przez stronę Ryanair, lot miał być na miejscu o 23:55, zadzwoniłem do nich na miejsce, pani powiedziała, że będą bez opłat czekać na nas do 2h o ile podałem nr lotu na rezerwacji. Tuż przed odlotem potwierdziłem, że dzisiaj przylatujemy.
We Wrocławiu już za security się okazało, że jest 60 minut opóźnienia (lot z GRO się opóźnił), a już po boardingu dodali kolejne 60 minut (strajk kontrolerów we Francji). Więc finalnie byliśmy gdzies o 01:35, a mimo tego Pani na nas czekała. W rezerwacji była klasa "C" (Leon), do wyboru dostlaiśmy Merivę albo i40, wzięliśmy dwie merivy, każda po 4000km przebiegu, nowe, czyste, bez uwag.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 26 Kwi 2015 23:19 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Przeglądam wyszukiwarki bo na lipiec potrzebuję auto na 4 dni.

Najlepsze byłoby z opcją Full/Full i znalazłem za 131 EUR w interrent poprzez doyouspain.com
I teraz myślę nad ubezpieczeniem. Doyouspain oferuje bez wkładu własnego za 21 EUR, w interrent takie coś 60 EUR.
Jak to wygląda w praktyce? Bo rozumiem, że interrent i tak będzie wymagał blokady na mojej karcie kredytowej. A co w przypadku jakiejś stłuczki? Dobrze rozumiem, że interrent mój udział właśny zgarnie a ja potem muszę to odzyskać z ubezpieczenia w doyouspain?

Opcja z przedpłatą na paliwo w firefly czy solmar zaczyna się od 100 EUR czyli 30 EUR taniej. Ale z tego co widzę to za samą usługę dotankowania i paliwo po ich cenie więcej zapłacę ...
Ktoś dokładniej wyliczał ile w praktyce drożej wyszło przedpłatowe paliwo niż licząc przy opcji Full/Full?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Kwi 2015 08:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
(można scalić z poprzednim moim postem)
Po tygodniu dostałem kompletny rachunek od Firefly i doliczyli mi 100Euro ekstra (spodziewałem się mniej):
- 36 EUR (4*9) za SuperCover (to akurat taniocha w porównaniu np. z Italią)
- 45 EUR za tankowanie (paliwo i usługa) - tutaj zdarli mocno, bo auto (Meriva) przejechała ok 200km czyli jakieś 30% baku. Nie było innej formy załatwienia paliwa, trudno (na pcieszenie mogę dodać, że odebrałem auto o 2:00 w nocy i nie skasowali mnie 40E za nocny odbiór).
Czyli 81E + Taxes (haha, zawsze podają netto dziady) -> 100E.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group