Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Paź 2013 10:22 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Wyjeżdżamy z mężem i córką w niedzielę na tydzień do Barcelony.
Mamy ważne karty EKUZ.
Czy myślicie,że warto wykupić jeszcze ubezpieczenie ?
Co powinno obejmować?
Z góry dzięki za rady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN
Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 10 Paź 2013 13:26 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 12
Nie wydaje mi się żebyście państwo musieli wykupować dodatkowe ubezpieczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Paź 2013 13:35 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Smierz napisał(a):
Wyjeżdżamy z mężem i córką w niedzielę na tydzień do Barcelony.
Mamy ważne karty EKUZ.
Czy myślicie,że warto wykupić jeszcze ubezpieczenie ?
Co powinno obejmować?
Z góry dzięki za rady.

Tak. Koszt takiego ubezpieczenia i tak moze byc nizszy, anizeli oplata, ktora trzeba bedzie byc moze wniesc przy skorzystaniu z EKUZ.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Paź 2013 15:29 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Dzięki.
Chyba jutro jednak przejdę się do agenta i jednak wykupię.
Na wyjazdy narciarskie za granicę zawsze się ubezpieczamy,a teraz jakoś miałam wątpliwości.
Wyjazd już w niedzielę..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Paź 2013 15:36 

podaję link do jednej z ofert (sam wykupywałem trzykrotnie ubezpieczając wyjazd do Hiszpanii, nie musiałem jednak póki co korzystać z gwarancji ujętych w polisie)

http://www.signal-iduna.pl/15-rabat-turystyka
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Paź 2013 15:43 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Dzięki,zaraz zerknę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Paź 2013 14:58 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 12
Powiem tak ! Jak cos by sie wrazie czego stalo tutaj w hiszpani i ktos nie jest ani obywatelem tylko turysta to za jakas drobna pomoc nie placi sie nic w Pogotowiu.Moj chlopak jezdzi na rolkach agresywnych od 11 lat i jego znajomi z Polski przyjezdzaja tutaj co roku na rolki i 3 razy juz sie stalo tak ze chlopacy albo zlamali palec albo skrecili kostke i nigdy nie wzieli od nich zadnej oplaty za nic,pomimo tego ze nie mieszkaja tutaj tylko sa turystami.
A w Polsce ja np bylam w tym roku i zwichnelam reke to musialam zaplacic 200 zl poniewaz mieszkam w hiszpanii i nie jestem ubezpieczona w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Paź 2013 15:00 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 12
Jesli pani lepiej sie bedzie czula jesli sie pani ubezpieczy to powinna to pani zrobic.Dla wlasnego spokoju :)
Pozdrawiam serdecznie no i udanego zwiedzania przepieknej Barcelony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Paź 2013 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Anonymous napisał(a):
Hiszpanka154! Juz tak nie wychwalaj kraju,w ktorym aktualnie mieszkasz.Pare dni temu Polak zmarl tam z glodu ,bo szpital go olal

w tej części hiszpanii temu człowiekowi na pewno by się to nie przydarzyło...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Paź 2013 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
hiszpanka154 napisał(a):
... 3 razy juz sie stalo tak ze chlopacy albo zlamali palec albo skrecili kostke i nigdy nie wzieli od nich zadnej oplaty za nic,pomimo tego ze nie mieszkaja tutaj tylko sa turystami...

ja znam świeże przypadki, że jednak biorą (chyba minimum 30euro, płatne na miejscu) za najprostsze porady na pogotowiu/izbie przyjęć.
natomiast jeśli chodzi o cięższe przypadki to, oczywiście lecza, ale potem wystawiają rachunek...od którego można tez się rożnych dolegliwości nabawić...
oczywiście jeśli się nie ma EKUZ(ale z tego co słyszałem, to tez krzywo na EKUZ patrzą)
jak ktoś chce to ubezpieczeni może sobie wyrobić ale, to np od kosztów operacji itp itd chyba będzie działać na podobnej zasadzie: dają ci rachunek i musisz go zanieść do ubezpieczyciela: państwowego albo prywatnego.
uważam, że jest to nie potrzebne w obrębie UE. wystarczy przed wyjazdem wyrobić EKUZ i, co najwyżej, poczytać o procedurach w danym kraju.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Paź 2013 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Anonymous napisał(a):
Na EKUZ wszedzie pattrza krzywo.Watek zaczal sie od pytania czy wykupywac dodatkowe.Jak jedzie rodzinka z malymi dziecmi to chyba te 100 zl za tydzien (3osoby) to nie majatek

no nie jest. ale po co to płacić? posiadanie ubezpieczania prywatnego nie zwalnia z opłaty w danym momencie. potem trzeba będzie załatwiać zwrot ewentualnych kosztów jeśli by takie były, czasem dopiero od pewnego poziomu, np do 300zl nie zwracają.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Paź 2013 17:17 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 12
namteH napisał(a):
hiszpanka154 napisał(a):
... 3 razy juz sie stalo tak ze chlopacy albo zlamali palec albo skrecili kostke i nigdy nie wzieli od nich zadnej oplaty za nic,pomimo tego ze nie mieszkaja tutaj tylko sa turystami...

ja znam świeże przypadki, że jednak biorą (chyba minimum 30euro, płatne na miejscu) za najprostsze porady na pogotowiu/izbie przyjęć.
natomiast jeśli chodzi o cięższe przypadki to, oczywiście lecza, ale potem wystawiają rachunek...od którego można tez się rożnych dolegliwości nabawić...
oczywiście jeśli się nie ma EKUZ(ale z tego co słyszałem, to tez krzywo na EKUZ patrzą)
jak ktoś chce to ubezpieczeni może sobie wyrobić ale, to np od kosztów operacji itp itd chyba będzie działać na podobnej zasadzie: dają ci rachunek i musisz go zanieść do ubezpieczyciela: państwowego albo prywatnego.
uważam, że jest to nie potrzebne w obrębie UE. wystarczy przed wyjazdem wyrobić EKUZ i, co najwyżej, poczytać o procedurach w danym kraju.


No akurat znajomym mojego chłopaka nic poważnego sie nie przytrafiło i nic nie musieli zapłacić.
Jak dla mnie jesli ma sie EKUZ ja bym nie wykupowala nic innego no ale jesli ta osoba sie lepiej i bezpieczniej bedzie czuć przy wyjezdzie za granice z wykupieniem jakiegos dodatkowego ubezpieczenia to niech tak zrobi.Tak jak napisałam wczesniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Paź 2013 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
hiszpanka154 napisał(a):
namteH napisał(a):
hiszpanka154 napisał(a):
... 3 razy juz sie stalo tak ze chlopacy albo zlamali palec albo skrecili kostke i nigdy nie wzieli od nich zadnej oplaty za nic,pomimo tego ze nie mieszkaja tutaj tylko sa turystami...

ja znam świeże przypadki, że jednak biorą (chyba minimum 30euro, płatne na miejscu) za najprostsze porady na pogotowiu/izbie przyjęć.
natomiast jeśli chodzi o cięższe przypadki to, oczywiście lecza, ale potem wystawiają rachunek...od którego można tez się rożnych dolegliwości nabawić...
oczywiście jeśli się nie ma EKUZ(ale z tego co słyszałem, to tez krzywo na EKUZ patrzą)
jak ktoś chce to ubezpieczeni może sobie wyrobić ale, to np od kosztów operacji itp itd chyba będzie działać na podobnej zasadzie: dają ci rachunek i musisz go zanieść do ubezpieczyciela: państwowego albo prywatnego.
uważam, że jest to nie potrzebne w obrębie UE. wystarczy przed wyjazdem wyrobić EKUZ i, co najwyżej, poczytać o procedurach w danym kraju.


No akurat znajomym mojego chłopaka nic poważnego sie nie przytrafiło i nic nie musieli zapłacić.
Jak dla mnie jesli ma sie EKUZ ja bym nie wykupowala nic innego no ale jesli ta osoba sie lepiej i bezpieczniej bedzie czuć przy wyjezdzie za granice z wykupieniem jakiegos dodatkowego ubezpieczenia to niech tak zrobi.Tak jak napisałam wczesniej

a moja znajoma(bez EKUZ) musiała płacić właśnie żeby zobaczyć co jej się stało.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Paź 2013 17:45 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
jacek69 napisał(a):
klayton napisał(a):
Smierz napisał(a):
Wyjeżdżamy z mężem i córką w niedzielę na tydzień do Barcelony.
Mamy ważne karty EKUZ.
Czy myślicie,że warto wykupić jeszcze ubezpieczenie ?
Co powinno obejmować?
Z góry dzięki za rady.

Tak. Koszt takiego ubezpieczenia i tak moze byc nizszy, anizeli oplata, ktora trzeba bedzie byc moze wniesc przy skorzystaniu z EKUZ.

Mozesz przyblizyc jakie oplaty bede musial poniesc, gdy bede chcial skorzystac z pomocy medycznej w Hiszpanii, a legitymowal sie bede wylacznie EKUZ?

Musisz zapytac w NFZ. Tam maja aktualne informacje dotyczace odplatnosci za czynnosci medyczne w poszczegolnych krajach Unii.
Zobacz tez tu: https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/wyjezdzam-do
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Paź 2013 18:52 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Dziękuję wszystkim za wyrażenie swojego zdania i porady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Paź 2013 00:04 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1369
Loty: 802
Kilometry: 1 197 107
srebrny
Cytuj:
Cytuj:
Tak. Koszt takiego ubezpieczenia i tak moze byc nizszy, anizeli oplata, ktora trzeba bedzie byc moze wniesc przy skorzystaniu z EKUZ.
Musisz zapytac w NFZ. Tam maja aktualne informacje dotyczace odplatnosci za czynnosci medyczne w poszczegolnych krajach Unii.
Zobacz tez tu: https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/wyjezdzam-do
W ten sam sposob moge napisac, ze koszt takiego ubezpieczenia i tak moze byc wyzszy, anizeli korzysci w roznicy poniesionych kosztow, przy korzystaniu z ubezpieczenia, a nie wylacznie z EKUZ.
Po pierwsze, przy korzystaniu z EKUZ nie "wnosi się" żadnych opłat.
Po drugie, NFZ refunduje tylko takie procedury medyczne które są również refundowane w danym kraju. Przykładowo, często doba hotelowa w szpitalu nie podlega refundacji a więc Polak otrzyma za to rachunek, który będzie musiał opłacić z własnych środków.
Natomiast prywatne ubezpieczenie pokrywa WSZYSTKIE koszty związane leczeniem i pobytem w placówce sł. zdr. Wystarczy zgłosić zdarzenie na infolinii.
Inną sprawą jest powszechne niehonorowanie (zwłaszcza w małych ośrodkach) naszej karty EKUZ. Wtedy należy, niestety, samemu opłacić rachunek i dopiero po powrocie do kraju wystąpić do NFZ o refundację.
A więc radzę zawsze wykupić dodatkowe ubezpieczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Paź 2013 10:27 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
Po pierwsze, przy korzystaniu z EKUZ nie "wnosi się" żadnych opłat.

vs
Cytuj:
a więc Polak otrzyma za to rachunek, który będzie musiał opłacić z własnych środków.

???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Paź 2013 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Kwi 2013
Posty: 18
Loty: 29
Kilometry: 55 539
i nie być pod wpływem :)

DMW napisał(a):
Cytuj:
Cytuj:
Tak. Koszt takiego ubezpieczenia i tak moze byc nizszy, anizeli oplata, ktora trzeba bedzie byc moze wniesc przy skorzystaniu z EKUZ.
Musisz zapytac w NFZ. Tam maja aktualne informacje dotyczace odplatnosci za czynnosci medyczne w poszczegolnych krajach Unii.
Zobacz tez tu: https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/wyjezdzam-do
W ten sam sposob moge napisac, ze koszt takiego ubezpieczenia i tak moze byc wyzszy, anizeli korzysci w roznicy poniesionych kosztow, przy korzystaniu z ubezpieczenia, a nie wylacznie z EKUZ.
Po pierwsze, przy korzystaniu z EKUZ nie "wnosi się" żadnych opłat.
Po drugie, NFZ refunduje tylko takie procedury medyczne które są również refundowane w danym kraju. Przykładowo, często doba hotelowa w szpitalu nie podlega refundacji a więc Polak otrzyma za to rachunek, który będzie musiał opłacić z własnych środków.
Natomiast prywatne ubezpieczenie pokrywa WSZYSTKIE koszty związane leczeniem i pobytem w placówce sł. zdr. Wystarczy zgłosić zdarzenie na infolinii.
Inną sprawą jest powszechne niehonorowanie (zwłaszcza w małych ośrodkach) naszej karty EKUZ. Wtedy należy, niestety, samemu opłacić rachunek i dopiero po powrocie do kraju wystąpić do NFZ o refundację.
A więc radzę zawsze wykupić dodatkowe ubezpieczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Paź 2013 11:51 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1369
Loty: 802
Kilometry: 1 197 107
srebrny
klayton napisał(a):
Cytuj:
Po pierwsze, przy korzystaniu z EKUZ nie "wnosi się" żadnych opłat.

vs
Cytuj:
a więc Polak otrzyma za to rachunek, który będzie musiał opłacić z własnych środków.

???



Widzę że masz problemy z wyartykułowaniem swoich głębokich przemyśleń. Współczuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Paź 2013 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
DMW napisał(a):
...
Widzę że masz problemy z wyartykułowaniem swoich głębokich przemyśleń. Współczuję.

nie współczuj tylko na drugi raz pisz tak żeby nikt nie musiał potem myśleć co autor miał na myśli...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group