Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Cze 2015 15:15 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 64
Kupowalem na stronie LOTu. Za 3 bilety na 7.08-17.08 zaplacilem w sumie 10100pln. Patrzylem u konkurencji, tam wychodzilo ok 9000, plus nocleg w Wavie, plus agent, no i przesiadki, dlatego wybralem LOT. Bezposrednio, bez noclegu w WAwie. Wiem, ze drogo ale bylem tego swiadom. A wiem tez, ze w innych miesiacach pewnie bym znalazl i za polowe tej ceny, ale zalezalo mi na terminie. Wiadomo -praca.
Chcialem zamienic na 28.07-7.08 i wyszukujac na stronie LOTu widze ze sa miejsca i w sumie za 10400pln. Czyli 300pln drozej. No spodziewalem sie jakiejs doplaty, np te 300 plus pareset pln max za zmiane daty. Ale cena jaka podyktowali sciela mnie z nog -bo 4500 to abstrakcyjna cena.
Pani mowila mi za co taka oplata-ale jak powiedziala cene to juz praktycznie przestalem jej sluchac. Wspomniala cos o oplacie za wystawienie biletu itd.
Dodatkowo mam karte Frequent Flyer (bo czesto latam sluzbowo) wiec myslalem, ze to tez wezma pod uwage przy obliczaniu kwoty doplaty. Ale pewnie pomysleli, ze jak lata to go stac...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#22 PostWysłany: 12 Cze 2015 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Luke1976 napisał(a):
nie raz mi się zdarzyło że wcześnie dotarłem na lotnisko i była możliwość polecenia ale opłaty za zmianę zawsze mnie zniechęcają, i tego nie zrozumiem, bo jest praktycznie zerowe prawdopodobieństwo że ktoś na 45 min., przed wylotem kupi bilet

Ale w taki właśnie sposób tworzy się precedensy, które później innym umożliwiałyby np. wyjście na drogę sądową bo "nie pozwolili mi lecieć wcześniej" a inni mogli.
Jestem bardzo daleka od obrony LOT'u, ale te przepisy są jednolite praktycznie u wszystkich przewoźników: chcesz mieć możliwość zmiany lotów to płacisz więcej przy jego zakupie.

A do gregsona: karty FF (te o wyższych statusach) obniżają lub redukują niektóre opłaty, ale z tego co mi wiadomo to tylko za oceanem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 12 Cze 2015 17:02 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
billabong napisał(a):
te przepisy są jednolite praktycznie u wszystkich przewoźników: chcesz mieć możliwość zmiany lotów to płacisz więcej przy jego zakupie.


Na plus w tej materii wyróżnia się easyJet - umożliwia darmowe przebookowanie lotu powrotnego na wcześniejszy, w tym samym dniu (o ile są miejsca oczywiście).

gregson5 napisał(a):
Dodatkowo mam karte Frequent Flyer (bo czesto latam sluzbowo) wiec myslalem, ze to tez wezma pod uwage przy obliczaniu kwoty doplaty. Ale pewnie pomysleli, ze jak lata to go stac...


Nic nie myśleli - takie są zasady, więc je zastosowali, status MM nie ma wpływu na wysokość opłat dodatkowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 12 Cze 2015 17:18 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
mikerus napisał(a):
Na plus w tej materii wyróżnia się easyJet - umożliwia darmowe przebookowanie lotu powrotnego na wcześniejszy, w tym samym dniu (o ile są miejsca oczywiście).

A można prosić jakiś odnośnik do ich regulaminu potwierdzający powyższe? I kiedy można to zrobić? Bo brzmi to dosyć abstrakcyjnie: lecę np. SXF-BSL, docelowo chciałem wracać w południe, ale ostatni wieczorny lot był dwa razy tańszy, więc go kupiłem a później wbijam się na ten bardziej mi pasujący...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 12 Cze 2015 19:06 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
'w tym samym dniu' odnosiło się do tego, że zmiany dokonuje się w dniu planego wylotu, na lotnisku. Pozwalają nawet lecieć na inne lotnisko w LON/PAR/MIL ;)
http://www.easyjet.com/en/help/booking/earlier-flight
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 12 Cze 2015 20:09 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 387
Loty: 40
Kilometry: 78 827
mikerus napisał(a):
'w tym samym dniu' odnosiło się do tego, że zmiany dokonuje się w dniu planego wylotu, na lotnisku. Pozwalają nawet lecieć na inne lotnisko w LON/PAR/MIL ;)
http://www.easyjet.com/en/help/booking/earlier-flight



Co i tak może być dobrą opcją, czasami odorbinę ryzykowną, że na wcześniejszy lot nie będzie miejsc (no ale wtedy zawsze mozemy poleciec tym pozniejszym ;) )

Dobre info :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 12 Cze 2015 20:32 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 237
Loty: 159
Kilometry: 191 817
niebieski
singielka_1976 napisał(a):
hansel napisał(a):
Wniosek prosty: jak się ktoś za dobrze nie zna to lepiej jak kupi u dobrego agenta, bo to może zaoszczędzić koszty w razie zmian czy innych sytuacji awaryjnych.


Singielka_1976, szczerze mówiąc ja nigdy nie korzystałem z pomocy agentów. Kto wg Ciebie jest dobrym agentem? Jakieś przykłady firm stacjonarnych z Warszawy lub internetowych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 12 Cze 2015 22:34 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Ja nigdy nie kupuję przez pośrednika, jeżeli w tej samej cenie (lub nawet trochę drożej) mogę kupić bezpośrednio w linii lotniczej.
Nie widzę żadnej korzyści z tego ze kupiłem przez TA, a wiele zalet kupowania u linii - np. każda zmiana biletu kupionego u agenta przed rozpoczęciem podróży wymaga załatwiania tego przez pośrednika (który często za to pobiera prowizję i zwykle jest mniej elastyczny niż linia lotnicza - tak miałem kilka razy z BA i Lufthansą).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 12 Cze 2015 22:49 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
jakub.m napisał(a):
Singielka_1976, szczerze mówiąc ja nigdy nie korzystałem z pomocy agentów. Kto wg Ciebie jest dobrym agentem? Jakieś przykłady firm stacjonarnych z Warszawy lub internetowych?

Kiedyś leciałem na zaproszenie pewnej firmy. Firma kupowała mi bilet, ja wybierałem połączenie. To był KLM z AMS do TXL. Firma z Warszawy, kupowała u pośrednika, z którym ma współpracę. Byłem pełen uznania, gdy pośrednik kupił bilet w dwie strony, z powrotem za dwa miesiące, dzięki czemu bilet zamiast 600 kosztował 160 euro. Nazwy pośrednika nie znam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 12 Cze 2015 23:36 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
obibok napisał(a):
jakub.m napisał(a):
Singielka_1976, szczerze mówiąc ja nigdy nie korzystałem z pomocy agentów. Kto wg Ciebie jest dobrym agentem? Jakieś przykłady firm stacjonarnych z Warszawy lub internetowych?

Kiedyś leciałem na zaproszenie pewnej firmy. Firma kupowała mi bilet, ja wybierałem połączenie. To był KLM z AMS do TXL. Firma z Warszawy, kupowała u pośrednika, z którym ma współpracę. Byłem pełen uznania, gdy pośrednik kupił bilet w dwie strony, z powrotem za dwa miesiące, dzięki czemu bilet zamiast 600 kosztował 160 euro. Nazwy pośrednika nie znam.


No to trafiłeś na dobrego pośrednika, który robiąc coś nie do końca zgodnego z regulaminami linii obniżył Ci cenę. Nie wiadomo jednak czy idąc do niego z ulicy też by tak zrobił. Samemu przez stronę czy dowolnego OTA można zrobić dokładnie to samo.

Dobry pośrednik jest naprawdę cenny (może choćby założyć opcję na przelot, na stronach linii się nie da), ale samemu latając 1-2 do roku ciężko na takiego trafić i się bliżej zaznajomić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 13 Cze 2015 00:01 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
kumkwat_kwiat napisał(a):
Samemu przez stronę czy dowolnego OTA można zrobić dokładnie to samo.

Można, ale sekretarka w firmie, która mnie zapraszała, raczej by na to nie wpadła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 13 Cze 2015 14:05 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
Konkluzja może być taka - jeśli rezerwacji ma dokonywać "osoba z łapanki" w firmie albo agent - lepszy rezultat osiągnie agent. Jeśli ma rezerwować agent albo indywidualny "świadomy latacz" to prawdopodobnie taniej wyjdzie zarezerwować samemu i nie płacić prowizji agentowi.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group