Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Cze 2015 08:02 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 64
Dwa tygodnie temu kupilem bilety na lot WAW-JFK -w pierwszej polowie sierpnia. Zalezalo mi na okreslonych dniach i bez przesiadek -lece z dzieckiem wiec chcialem zeby trwalo to jak najkrocej, a ze to jeszcze sezon wiec za trzy bilety zaplacilem 10k. Bardzo drogo.... Ale nie o to chodzi.
Przez chwile sie pojawila mozliwosc, ze nie bede mogl leciec w tym terminie wiec zadzownilem zapytac sie czy jest mozliwosc przebookowania na tydzien wczesniej. Oczywiscie byla.
Ale na pytanie ile bedzie doplaty powiedziano mi, ze 4500PLN!!!!
Sprawdzilem na stronie LOTu ile wynosi normalna cena biletu w nowym terminie- jest ona jedynie o 300PLN drozsza.
Wiec skad taka doplata za przebookowanie???
Czy takie oplaty za zmiane daty w komputerze to standard czy tez LOT ma takie absurdalne oplaty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 12 Cze 2015 08:09 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
Zapewne normalnie. Wszystko reguluje Twoja taryfa. Natomiast taka polityka jest powszechna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Cze 2015 08:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
4500 PLN to chyba jednak lekkie przegięcie ..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Cze 2015 08:12 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Kupiłeś bilet prawdopodobnie w taryfie, w której zmiany nie są możliwe dowolne (są takie taryfy, np Economy flex, że możesz zmieniać dzień wylotu, ale bilet odpowiednio drożej to kosztuje), więc i taka cena za przebookowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Cze 2015 08:22 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 64
No kupilem najtanszy bilet, chociaz i tak bylo bardzo drogo, ale oplata 45% wartosci biletu za czyjes klikniecie w inna date to juz lekkie przegiecie wg mnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Cze 2015 08:26 

Bilet kupowałeś sam na ich stronie?
No właśnie, sorry ale takiego biletu bym sama nie kupiła z prostej przyczyny: wolę zapłacić 50-80zł agentowi, który mi poszuka sensownego połączenia i wystawi bilet w taryfie, która zezwala na zmiany-nawet płatne ale w rozsądnej cenie, skoro bilet i tak był z założenia drogi.
Poza tym trzeba było kupić ubezpieczenie od rezygnacji z lotu-dość dobra opcja przy drogich lotach.
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Cze 2015 08:35 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
A co ma do tego Agent -doszłaby tylko dodatkowo prowizja. I tak nie jest najgorzej ze w ogóle możliwa jest zmiana (jezeli taryfa była niska). Sytuacja jest zupełnie normalna takie są koszty zmian w niskich taryfach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Cze 2015 08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Rozumiem Twoje rozgoryczenie sytuacją, ale to jest norma przy rezerwowaniu najtańszych taryf i to nie jest kwestia LOT. Nie płacisz za "czyjeś kliknięcie w inną datę" tylko za zmianę taryfy. W przyszłości jak nie masz 100% pewności czy lecisz nie rezerwuj najtańszej taryfy - nie próbuję być złośliwa.
W niektórych liniach przy najniższych taryfach w ogóle nie masz możliwości żadnych zmian nawet za dopłatą.

PS Nie wiem w jakim wieku masz dziecko, ale przy długich lotach zazwyczaj tablet z bajkami i grami wystarczają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Cze 2015 08:58 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 64
Ale na szczescie okazalo sie, ze nie musze zmieniac daty wylotu wiec zostaje przy poprzednim terminie. A jesli juz bedzie potrzeba to poinformowalem firme o kosztach i niech plac jak chca :)
Kupilem na stronie LOTu. Tansze opcje u konkurencji byly, ale raptem ok 800zl a wtedy bylo by z przesiadkami i trwalo by to dluzej,a dodatkowo dochodzilby nocleg przed wylotem w WAwie wiec skalkulowalem, ze juz kupie w LOTcie, zaplace pareset zlotyw wiecej niz u konkurencji ale bedzie szybko i wygodnie. Tego bylem swiadom.
No ale cena za przebookowanie naprawde mnie zaszokowala. Dotychczas firma mi kupowala/przebookowywala loty gdy mnie gdzies wysylala, wiec nie bylem swiadom kosztow do konca.

A i uwaga, ze jesli do konca nie jestem na 100% pewien to lepiej zaplacic odrobine wiecej przy zakupie niz pozniej placic gigantyczny haracz za przebookowanie jest sluszna uwaga. To taka lekcja na przyszlosc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Cze 2015 09:32 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 141
Zawsze warto przed zakupem przeczytac warunki taryfy.
Co do opłaty 4500 za 3 bilety to wydaje sie kwota absurdalna jednak. Spojrzalem szybko na taryfe LOT. W taryfie Economy Saver - tej którą ty miałeś najprawdopodobniej, opłata za przebookowanie to 150 EUR za bilet. Więc nie rozumiem skąd kwota 4500.
Nie ma tu znaczenia czy kupowane na stronie czy przez agenta, bo warunki taryfy zwykle sa takie same a dochodzi prowizja agenta.
A co do ubezpieczen od rezygnacji z podrozy - o ile wiem, nie ma czegos takiego, w takim przypadku przeciez nikt nie kupowalby biletow w elastycznej (najdrozszej) taryfie tylko kupowalby najtansze a za pare stówek dokupowal ubezpieczenie. Nie mowie to o rezygnacji w związku z wypadkiem losowym czy chorobą. No chyba ze cos sie zmienilo i sa teraz takie ubezpieczenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Cze 2015 09:41 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
hansel napisał(a):
Zawsze warto przed zakupem przeczytac warunki taryfy.
Co do opłaty 4500 za 3 bilety to wydaje sie kwota absurdalna jednak. Spojrzalem szybko na taryfe LOT. W taryfie Economy Saver - tej którą ty miałeś najprawdopodobniej, opłata za przebookowanie to 150 EUR za bilet. Więc nie rozumiem skąd kwota 4500

150 euro plus dopłata do aktualnej taryfy na dane loty plus ewentualnie opłata za obsługę (LOT w biurach i na infolinii też taką czasami pobiera, podobnie jak i inne linie) x 3 bilety a to juz może dać słoną sumkę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Cze 2015 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
Kwota 4500 PLN może wynikać ze zsumowania opłaty za zmianę rezerwacji (150 euro od osoby) oraz różnicy w dostępnej taryfie- w nowych datach bilet może po prostu być droższy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Cze 2015 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Oprócz opłaty za przebookowanie, czyli te 150 EUR musisz dopłacić do najniższej obecnie dostępnej taryfy na tym locie. Może być, że kupił w np. taryfie W, a musi dopłacić do taryfy M, bo tylko takie zostały.
Jak jest tylko 1-2 miejsca wolne w samolocie to trzeba pewnie dopłacić do pełnego Y, a wtedy to może być i 10k.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Cze 2015 09:44 

hansel napisał(a):
Zawsze warto przed zakupem przeczytac warunki taryfy.
Co do opłaty 4500 za 3 bilety to wydaje sie kwota absurdalna jednak. Spojrzalem szybko na taryfe LOT. W taryfie Economy Saver - tej którą ty miałeś najprawdopodobniej, opłata za przebookowanie to 150 EUR za bilet. Więc nie rozumiem skąd kwota 4500.
Nie ma tu znaczenia czy kupowane na stronie czy przez agenta, bo warunki taryfy zwykle sa takie same a dochodzi prowizja agenta.
A co do ubezpieczen od rezygnacji z podrozy - o ile wiem, nie ma czegos takiego, w takim przypadku przeciez nikt nie kupowalby biletow w elastycznej (najdrozszej) taryfie tylko kupowalby najtansze a za pare stówek dokupowal ubezpieczenie. Nie mowie to o rezygnacji w związku z wypadkiem losowym czy chorobą. No chyba ze cos sie zmienilo i sa teraz takie ubezpieczenia.


Skoro autor kupował bilet niedawno i mało za niego nie płacił to wątpię, żeby miał bilet w najtańszej taryfie a to by tłumaczyło tak dużą dopłatę do wyższej taryfy + opłata za zmianę 150€.

Ma znaczenie czy bilet kupujesz przez agenta czy nie, bo przypuszczam, że kupując samemu nie każdy dokładnie czyta warunki taryfy i opcje zmian, kupując u agenta taką informację mam podaną na tacy.
Wniosek prosty: jak się ktoś za dobrze nie zna to lepiej jak kupi u dobrego agenta, bo to może zaoszczędzić koszty w razie zmian czy innych sytuacji awaryjnych.
Trochę dziwne, że trzeba takie truizmy pisać na forum fachowców i wyjadaczy.
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Cze 2015 10:05 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
hansel napisał(a):
Zawsze warto przed zakupem przeczytac warunki taryfy.
Co do opłaty 4500 za 3 bilety to wydaje sie kwota absurdalna jednak. Spojrzalem szybko na taryfe LOT. W taryfie Economy Saver - tej którą ty miałeś najprawdopodobniej, opłata za przebookowanie to 150 EUR za bilet. Więc nie rozumiem skąd kwota 4500.
Nie ma tu znaczenia czy kupowane na stronie czy przez agenta, bo warunki taryfy zwykle sa takie same a dochodzi prowizja agenta.
A co do ubezpieczen od rezygnacji z podrozy - o ile wiem, nie ma czegos takiego, w takim przypadku przeciez nikt nie kupowalby biletow w elastycznej (najdrozszej) taryfie tylko kupowalby najtansze a za pare stówek dokupowal ubezpieczenie. Nie mowie to o rezygnacji w związku z wypadkiem losowym czy chorobą. No chyba ze cos sie zmienilo i sa teraz takie ubezpieczenia.


Ubezpieczenia faktycznie dotyczą zdarzeń losowych - ale to one są najczęstszą przyczyną odwołania lotu. W tym konkretnym przypadku pewnie nie miałoby zastosowania (bo chodzi o przebukowanie), ale w przypadku całkowitej rezygnacji zawsze mogą pojawić się okoliczności zgodne z OWU. Tu przykładowe ubezpieczenie -> https://www.allianzdirect.pl/ubezpiecze ... czego.html Nie korzystałem z niego, wybrałem losowo.

@singielka_1976 - wydaje mi się, że miałaś wyjątkowe szczęście korzystając z usług bardzo kompetentnego i uczciwego agenta ;) Moje doświadczenia (w firmie - kilka firm nas obsługiwało, w tym dość znane marki na rynku warszawskim) są zupełnie inne niż Twoje- jeśli się sama nie dopytasz agent też nie będzie straszył Cię kosztami anulacji, sprzeda bilet w najniższej taryfie, chyba,że zaznaczysz, że ma być flex. Dodatkowo zazwyczaj koszty zostaną powiększone o prowizję agenta (jak napisał @darekd). W takim układzie jeśli ktoś już wylądował na naszym forum należy doradzać czytanie warunków taryfowych. Jest to jedyna skuteczna opcja by mieć pewność jaki produkt się kupuje. Przy zakupie przez pośrednika (nie ważne czy OTA czy fizyczne biuro) należy też zapoznać się z regulaminem pośrednika.


Ostatnio edytowany przez jasiub, 12 Cze 2015 10:09, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 12 Cze 2015 10:07 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 77
Nie znamy szczegółów, ale możemy sobie spróbować poszacować...

LOT chce za zmianę łącznie 4,5k zł, czyli w przeliczeniu 1500 zł za jeden bilet.

Forumowicz zapłacił ok. 10k za 3 bilety, czyli średnio 3,3k za jeden. Obecnie, w zależności od terminu, RT do JFK kosztuje w Economy Saver ok. 4k - czyli 700 zł więcej niż zapłacił forumowicz. Do tego doliczmy opłatę za zmianę rezerwacji 150euro/pax - czyli 600 zł. Łącznie wychodzi zatem 1300 zł.

Kto wie, być może dochodzi jeszcze opłata za zmianę na call center (bo przecież rezerwacje można też zmieniać samodzielnie na lot.com). No i w ten sposób zabiera się...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Cze 2015 10:16 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
gregson5 napisał(a):
A i uwaga, ze jesli do konca nie jestem na 100% pewien to lepiej zaplacic odrobine wiecej przy zakupie niz pozniej placic gigantyczny haracz za przebookowanie jest sluszna uwaga. To taka lekcja na przyszlosc.


Jeszcze jedna mała uwaga odnośnie tego pytania i porad by kupować elastyczne taryfy. To kupienie flexa to nie jest jakieś 10% różnicy, na 3 biletach sądzę, że różnica nie byłaby mniejsza niż te 4500 :) Oczywiście można wtedy zrezygnować itd. ale koszty elastycznego biletu to zazwyczaj potężna kasa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Cze 2015 10:26 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
gregson5 napisał(a):
No kupilem najtanszy bilet, chociaz i tak bylo bardzo drogo, ale oplata 45% wartosci biletu za czyjes klikniecie w inna date to juz lekkie przegiecie wg mnie.


To nie jest opłata za kliknięcie w inną datę. Mówimy o całej strukturze zarobków linii lotniczych i ich źródłach. Musisz się zgodzić, że kwestia tego co jest przegięciem a co nie jest po prostu względna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 12 Cze 2015 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
singielka_1976 napisał(a):
Skoro autor kupował bilet niedawno i mało za niego nie płacił to wątpię, żeby miał bilet w najtańszej taryfie

Najtańsze klasy rezerwacyjne (taryfy) mogą być w szczycie sezonu dużo droższe niż poza.

Przykładowo w taryfie L pomiędzy sierpniem a listopadem potrafi być 1500 zł różnicy (na datach które sprawdzałam - możliwe, że są możliwe większe różnice).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 12 Cze 2015 14:55 

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 125
Niestety ale LOT i inne europejskie linie są bardzo sztywne i nieugięte, nie raz mi się zdarzyło że wcześnie dotarłem na lotnisko i była możliwość polecenia ale opłaty za zmianę zawsze mnie zniechęcają, i tego nie zrozumiem, bo jest praktycznie zerowe prawdopodobieństwo że ktoś na 45 min., przed wylotem kupi bilet, jest większe prawdopodobieństwo że kupi na następny lot ale LOT woli zniechęcać paxów do zmian w ostatniej chwili niż miec miejsce w dużo późniejszym rejsie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Marco Manno, olo, ricinus78, SamWPodrozy oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group