Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 424 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Teneryfa - Nocleg
#1 PostWysłany: 05 Cze 2011 17:05 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 105
Witam!
Co raz częściej pojawiają się oferty tanich lotów na Wyspy Kanaryjskie.
Czy ktoś z Was może polecić jakiś tani nocleg na Teneryfie, który testował?
Jakie były ceny, jak załatwiał oraz informacje dotyczące wynajmu samochodu, jak to mniej więcej wygląda :)
Za wszystkie namiary na noclegi z góry dziękuje :)

Ps. Za rady noclegu pod chmurką dziękuje :)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Zeus, 26 Lis 2017 19:50, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 26 Cze 2011 14:50 

Rejestracja: 02 Maj 2011
Posty: 43
Jako, że Grecja okazała się w tym roku wyjątkowo niegościnna jeżeli chodzi o sytuację społeczno-gospodarczą oraz ceny połączeń lotniczych - zdecydowaliśmy się na poznanie zupełnie innego kawałka świata.
Padło (zupełnie przypadkowo) na Teneryfę - największą z Wysp Kanaryjskich.
Z pomocą linii lotniczych Ryanair dostaliśmy się z Łodzi do Londynu, skąd po kilkunastogodzinnej przerwie odlecieliśmy na Kanary.
Bilety lotnicze dla 2 dorosłych osób na trasie Łódź-Londyn-Teneryfa-Londyn-Łódź kosztowały nas dokładnie tyle, co jeden bilet "lotowski" relacji Warszawa-Teneryfa...
Niespełna 1300 zł za dwie osoby w obie strony (tylko bagaż podręczny).
Pobyt na wyspie rozłożyliśmy na dwa etapy po 4 noce.
Najpierw mieszkaliśmy w małej, spokojnej miejscowości Callao Salvaje na południowo-zachodnim wybrzeżu. Rewelacyjny hotel, cisza, spokój i przepiękne widoki na ocean z jednej i góry z drugiej strony.
Korzystając z tej lokalizacji zwiedzaliśmy pobliskie: Los Cristianos, Playa de Las Americas, El Medano... Pojechaliśmy na wulkan Teide, odkryliśmy zagubioną w górach wioskę Masca oraz popłynęliśmy na rejs w poszukiwaniu delfinów z Los Gigantes.
Następnym etapem było Puerto de la Cruz z równie fajnym hotelem, która to miejscowość posłużyła za bazę wypadową do zwiedzania wschodniej i północnej części Teneryfy. Zobaczyliśmy m.in. plażę Las Teresitas, odwiedziliśmy Santa Crus i La Lagunę oraz La Orotavę i Icod de los Vinos... Byliśmy na najdalej wysuniętnym na zachód cyplu wyspy - Punto Teno a także, a może przede wszystkim odkryliśmy uroki gór Anaga.
Noclegi na wyspie można spokojnie zarezerwować przez booking.com w granicach 25-30 Euro za dwuosobowe studio z widokiem na ocean.
Autko na cały pobyt kosztowało nas 120 Euro (z pełnym ubezpieczeniem).


Cała wycieczka trwała niestety tylko 9 dni, lecz sprawiła że Wyspy Kanaryjskie na stałe zagościły w naszych sercach i na pewno tam jeszcze wrócimy !!!

Więcej zdjęć z tego wyjazdu na mojej stronie:
http://www.jarek-jasinski.pl
Serdecznie zapraszam !!!

PS> Z chęcią odpowiem na temat samodzielnej organizacji takiego wyjazdu.

Image
Image
Image
Image
Image
_________________
World In My Eyes - zdjęcia z podróży i... nie tylko
___________________________________________

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Cze 2011 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2011
Posty: 105
Bardzo fajne fotki, ostatnio tez bylem na Tene i juz zaluje ze nie pojechalem na Teide i nie zobaczylem tej slawnej wioski Masaca - moze kiedys.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Teneryfa - Nocleg.
#4 PostWysłany: 26 Lip 2011 13:59 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 50
Przyłączam się do prośby :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Teneryfa - Nocleg.
#5 PostWysłany: 26 Lip 2011 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Polecam forum o Teneryfie: http://www.teneryfa24.pl/forum/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Teneryfa - Nocleg.
#6 PostWysłany: 26 Lip 2011 14:36 

Rejestracja: 19 Cze 2011
Posty: 110
Przy bukowaniu biletów w easyjet jest opcja rezerwacji samochodu w EUROPCAR za jedyne 124 ojro na cały tydzień bez paliwa. Autko odbierasz na lotnisku i tam oddajesz. Można też zarezerwować bezpośrednio w europcar (150 euro) albo traveljigsaw za niecałe 500zł ale to jest pośrednik. Tani nocleg poszukaj na booking com wpisując widełki cenowe jakie jesteś skłonny zapłacić. :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Teneryfa - Nocleg.
#7 PostWysłany: 26 Lip 2011 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2011
Posty: 105
W Herz placilem 40E za compacta per day, pewnie mozna wyszukac tanszej opcji, na miejscu (Costa Adeje) jednak ceny oscylowaly 38-42e

przy tanim noclegu nie pomoge, ale ja korzystalem z booking, ew mozesz poszukac jakies hostele.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Hiszpania/Teneryfa
#8 PostWysłany: 28 Wrz 2011 21:17 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 29
Witam serdecznie wszystkich uczestników forum. Szukam godnego polecenia miejsca na 10-dniowy pobyt na Teneryfie. 4-osobowa rodzina z małymi dziećmi, więc ewentualne atrakcje dla dzieci mile widziane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania/Teneryfa
#9 PostWysłany: 28 Wrz 2011 21:31 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1862
HON fly4free
Z ciekawości - czemu na Teneryfie?
Ja np. polecam Gran Canaria.
Rozumiem, że lecicie z Rzeszowa, w drugiej połowie listopada?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania/Teneryfa
#10 PostWysłany: 28 Wrz 2011 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Miejscowość: Playa de las Americas
To największe centrum turystyczne z pięknymi plażami. Nocą pięknie doświetlone.
Wulkan Teide zatrzymuje wiatry z zimnej północy, dzięki czemu w kurortach Playa dl Americas, Los Christianos, Adeje jest niemal zawsze ciepło i rzadko/krotko pada.

Hotel: Trudno tu coś doradzić bez poznania preferencji. Nam najlepiej było w skromnych apartamentach Paraiso del Sol (booking.com): 500 m do głównej promenady/morza (nie wiało nam jak nad samym morzem a krótki spacer nie zaszkodził), około 1000m od największej atrakcji dla dzieci (i nie tylko) - Siam Parku. Do dyspozycji jest basenik 35 cm dla małych dzieci i dwa większe baseny. Spaliśmy też przy głównej ulicy w hotelach Cleopatra Palace**** (polecam, cudny widok na "piramidy" z balkonu) i Meditereean Palace***** (nie polecam za wyjątkiem fajnej bawialni dla dzieci i niezłych animacji dla dzieci - ale dostępnych także przy nocowaniu w Cleopatra/Julius Cesar, bo to wszystko stanowi jeden resort).

Siam Park jest niezły - cudowna sztuczna plaża z widokami a la "Tajski Raj", głębokość wody od 5 cm dla maluchów, co godzinę generowana jest wielka fala - im bliżej podejdziesz, tym dalej cię poniesie. Poza tym mnóstwo szalonych zjeżdżalni i miejsce, gdzie dzieciaki mogą połazic po schodkach/linach, oblewane co jakiś czas z wielkiego kubła wody.
Byliśmy też w Loro Park - ale to daleko od Playa i racze trzeba wynająć auto (warto - piękny pokaz orek, niezły delfinów).
Blisko Playa (zaraz za Los Christianos) jest Monkey Park - polecam, wstęp tylko 10E, trochę karmy za 2E, dzieci mogą dotknąć żółwia, jakieś obrzydliwe gady (chyba juz bezzębne) i lemury.

Przy poszukiwaniu noclegu warto sprawdzić serwisy www.alpharooms.com, www.travelrepublic.co.uk , www.hostelscombined.com, www.hotels4u.com, www.tripadvisor.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania/Teneryfa
#11 PostWysłany: 28 Wrz 2011 23:24 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 29
man4business napisał(a):
Z ciekawości - czemu na Teneryfie?
Ja np. polecam Gran Canaria.
Rozumiem, że lecicie z Rzeszowa, w drugiej połowie listopada?

man4business - ze względu na atrakcje dla dzieciaków.
Nie, lecimy z Berlina w przyszłym roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania/Teneryfa
#12 PostWysłany: 29 Wrz 2011 12:34 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 10
witam,
chciałbym podłączyć się do tematu, może ktoś z forumowiczów zna jakieś ciekawe nieopisane w przewodnikach miejsce, wartą polecenia knajpkę.... Również lecę :D w przyszłym roku 12. maja z Belina. Z tego co się orientowałem najlepiej wypożyczyć autko i na miejscu być niezależnym. Zarezerwowałem w wypożyczalni cicar.com Fiat Punto na 5 dni za nieco ponad 100 EUR. Warto wybrać się do Lolo Parque, Siam Parku, wjechać (wejść ale z dziećmi ta opcja raczej odpada) na Teide, zwiedzić stolicę wyspy Santa Cruz, La Orotawę, Puerto de la Cruz, czytałem o wodospadach w południowej części wyspy ale jeszcze ich nie zlokalizowałem, los Vinos - ze starym smoczym drzewem, Los Gigantes....
Jesli chodzi o hotel to ja zarezerwowałem dwa - pierwszy Sol Parque San Antonio w Puerto de la Cruz - hotels.com
- drugi Iberstar las Dalias w Playa de las Americas - hotels4u.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania/Teneryfa
#13 PostWysłany: 29 Wrz 2011 13:08 

Rejestracja: 19 Cze 2011
Posty: 110
Polecam "Park Club Europe" w Playa De Las Americas. Jeśli weźmiesz pokój rodzinny (2+2) dzieci są za free. Tygodniowy pobyt all inclusive 3780zł (TUI DE). Bardzo dobre opinie na forach internetowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania/Teneryfa
#14 PostWysłany: 29 Wrz 2011 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
skaut napisał(a):
man4business napisał(a):
Z ciekawości - czemu na Teneryfie?
Ja np. polecam Gran Canaria.
Rozumiem, że lecicie z Rzeszowa, w drugiej połowie listopada?

man4business - ze względu na atrakcje dla dzieciaków.
Nie, lecimy z Berlina w przyszłym roku.

Teneryfa jest IMO ciekawsza niz GC, więcej 'konkretnych' punktów typu teide, masca, anaga, punta teno. GC jest po prostu cała ładna. Choc oczywiscie na kazda warto leciec i wyrobic sobie opinie :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania/Teneryfa
#15 PostWysłany: 30 Wrz 2011 09:06 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 29
jobi napisał(a):

jobi, dziękuję za podpowiedzi serwisów. Ja do tej pory korzystałem z www.ownersdirect.co.uk oraz z www.holidaylettings.co.uk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania/Teneryfa
#16 PostWysłany: 08 Paź 2011 20:41 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Zaczynamy przygotowania do wakacji 2012. Czy ktoś może polecić fajny, nie duży hotel w jakimś spokojnym miejscu dla trzech osób, z wyżywieniem. Jak cena? Interesuje nas okres ok. 10 września 2012 na dwa tygodnie. Koniecznie z wyżywieniem. Ważne aby był łatwy dojazd z lotniska. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania/Teneryfa
#17 PostWysłany: 08 Paź 2011 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
orfik11 napisał(a):
Zaczynamy przygotowania do wakacji 2012. Czy ktoś może polecić fajny, nie duży hotel w jakimś spokojnym miejscu dla trzech osób, z wyżywieniem. Jak cena? Interesuje nas okres ok. 10 września 2012 na dwa tygodnie. Koniecznie z wyżywieniem. Ważne aby był łatwy dojazd z lotniska. Pozdrawiam

booking.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania/Teneryfa
#18 PostWysłany: 12 Paź 2011 20:26 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 15
hotelscombined.com

Polecam szukać apartamentów w hotelach . Ja w kwietniu byłam na teneryfie w Los Cristianos w 6 osób w dwupoziomowym apartamencie za 50 euro/ noc za 6 osób.
hotel nazywał się Castle Harbour 3* . Bardzo dobre warunki, w kuchni była nawet ubijaczka do śmietany. A widok z balkonu był na ocean :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania/Teneryfa
#19 PostWysłany: 16 Paź 2011 23:26 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 29
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Wybrałem z żoną:
http://www.ownersdirect.co.uk/canaries/c1643.htm
Pozdrawiam
Tomek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Teneryfa - Nocleg.
#20 PostWysłany: 19 Paź 2011 02:00 

Rejestracja: 07 Cze 2011
Posty: 85
Loty: 2
Kilometry: 3 738
A ja polecam www.holidaycars.com

Porównywarka cen aut. Można porównać warunki i ceny. Owszem da się może taniej. Ale narzekać na ceny nie można.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 424 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group