Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 16 Mar 2018 15:26 
Awatar użytkownika

Loty: 117
Kilometry: 110 182
niebieski
nie ma z tym problemu

#62 PostWysłany: 21 Mar 2018 00:25 

-- 20 Mar 2018 23:49 --

Gibraltar to inne państwo. Przekraczając granicę w La Linea de Concepcion w Hiszpanii ZAWSZE trzeba okazać dokument tożsamości (paszport lub dowód osobisty) i nie może to być PRAWO JAZDY. Kolega miał przy sobie tylko prawo jazdy i go nie wpuścili. Przy wyjeździe nie sprawdzają nic. Co do dokumentów auta wypożyczonego w Hiszapani to nikt się o nie nie pyta.

-- 21 Mar 2018 00:25 --

Wycieczka na Gibraltar szczególnie przypadnie do gustu najmłodszych z racji małpek które są wizytówką i atrakcją The Rock czyli Skały Gibraltarskiej. Zwiedzanie Gibraltaru nie zajmie nam całego dnia i proponuję połączyć z Tarifą czyli okolicznym miasteczkiem surferów i kitesurferów. Przecudne plaże od Atlantyku i klimatyczne miasteczko. Chyba nie ma miasteczka w Andaluzji gdzie bez problemu z każdym można dogadać się po angielsku. Co doz wiedzania Gibraltaru to jest dosłownie kilka miejsc: The Rock z wjazdem Cable Car, Pomnik Sikorskiego przy Latarni i opodal meczet, oraz spacer po Main Street aby poczuć się jak w Londynie ;) Poniżej zdjęcia z mojej wycieczki.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#63 PostWysłany: 21 Mar 2018 00:33 

Loty: 16
Kilometry: 44 032
Poza sezonem auto można bez problemu zaparkować tuż przy granicy, po stronie La Linea. Przejście piesze ekspresowe. Mieliśmy mało czasu, więc wjechaliśmy tylko na skałę i dla małpek naprawdę warto. Chociaż trzeba na nie uważać i pamiętać, że są dzikie. Odpuściliśmy sobie zwiedzanie miasta, ponieważ jest bardzo gęste i ciasne, a jego stara część przypomina brytyjskie Krupówki, niestety.
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 21 Mar 2018 07:04 
Awatar użytkownika

Loty: 98
Kilometry: 171 690
złoty
Nie tyle dzikie co niesforne

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
bonheur lubi ten post.

#65 PostWysłany: 16 Kwi 2018 16:56 

justysia75 napisał(a):
od granicy spokojnie można iść z buta :D ,a na sam szczyt wejść "schodami śródziemnomorskimi"-gorąco polecam-super wyprawa!

Ile czasu trzeba zarezerwować na taki spacer?
Będziemy tam w maju z dzieciakami, co prawda są zaprawieni w pieszych wędrówkach, ale lepiej wcześniej wiedzieć czego się spodziewać. ;)
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 29 Kwi 2018 12:39 

Chyba już troche późno piszę,może jednak się przyda... my tak od południa szliśmy, ale spokojnie i niespiesznie, do wieczora. Do góry wchodziliśmy schodami śródziemnomorskimi, a powrót według mapek z zaliczeniem groty i innych atrakcji.
Koniecznie zabrać dużo wody i jedzenie, ewentualnie jakieś przekąski...wiadomo, jak to z dziećmi bywa ;)
 Relacje PM off  

#67 PostWysłany: 10 Cze 2018 23:14 

bonifacy napisał(a):
Nie tyle dzikie co niesforne

i do tego kombinatorki i złodziejki :D :D

Uwaga na wszelkie torby i plecaki....
potrafią rozsunąć suwak.... i dobrać się do zawartości...
nie wspominam już o wystających paczkach z jedzeniem ...
 Relacje PM off  

#68 PostWysłany: 01 Lip 2018 18:41 

Ile czasu trzeba zarezerwować na taki spacer?
Będziemy tam w maju z dzieciakami, co prawda są zaprawieni w pieszych wędrówkach, ale lepiej wcześniej wiedzieć czego się spodziewać. ;)[/quote]

Ja jak jadę na Gibraltar i zabieram rodzinę i znajomych to zawsze na pół dnia.
Do zwiedzenia jest: skała The Rock z małpkami, wjazd kolejką. Potem pomnik Sikorskiego, latarnia, miasto i port.
Można wycieczkę na Gibraltar połaczyć z Tarifą, gdzie są piękne plaże od Atlantylu (moja ulubiona Bolonia)
 Relacje PM off  

#69 PostWysłany: 15 Mar 2019 15:45 

Loty: 42
Kilometry: 76 000
Witam, cieszę się że natrafiłam na ten wątek, który wiele wyjaśnia w kwestii zwiedzenia Gibraltaru. Wielkie dzięki dla "Mikelek", za szczegółowe opisane możliwości parkowania. Mam jednak jeszcze wątpliwości dotyczące zwiedzania samej góry.
Czy bilet na kolejkę (na sam wjazd na górę) można kupić wcześniej online? Znalazłam stronę, na której dostępne są tylko łączone bilety (https://www.buytickets.gi/attractions/c ... ibraltar-6). Czy dobrze rozumiem, że w opcji "cable car one way and walkers" mam wliczony bus z/do granicy, wjazd kolejką oraz możliwość zobaczenia Skywalk i Windsor Bridge?
Czy w takiej opcji zejdę pieszo z góry tak, aby znaleźć się po stronie Europa Point?

Opcja z busem dowożącym z/do granicy sprawdziłaby się w sytuacji gdyby na granicy była duża kolejka samochodów, chociaż wybieram się jeszcze w marcu, a z tego co czytam, to kolejki są raczej w sezonie.
 Relacje PM off  

#70 PostWysłany: 16 Mar 2019 09:40 

niebieski
PaulinaTyl napisał(a):
Gibraltar to inne państwo.

-- 21 Mar 2018 00:25 --
Chyba nie ma miasteczka w Andaluzji gdzie bez problemu z każdym można dogadać się po angielsku.

Coś piszesz niespójnie... Najpierw sama podkreślasz, że to inne państwo, które przecież ma inny język urzędowy, a później porównujesz do 'miasteczek' w Andaluzji.
 Relacje PM off
lataczuk uważa post za pomocny.

#71 PostWysłany: 30 Lis 2019 20:58 

Podpowiedzcie proszę ile trzeba czasu aby spokojnie zwiedzić, przejść (w dwie strony) na piechotę całą górę i wszystkie punkty widokowe, pomnik itp.?
Czy trudno jest spotkać dzikie małpy? Planuję dzień w Gibraltarze z dojazdem busem z Malagi i później powrót i tak się zastanawiam jak ten dzień najlepiej zaplanować aby zobaczyć w miarę wszystko o ile będzie to możliwe czasowo.
 Relacje PM off  

#72 PostWysłany: 30 Lis 2019 21:31 

platynowy
Cały dzień. Małpy na samej górze spotkasz bez problemu, a właściwie to one znajdą Ciebie. ;)
Userr1 lubi ten post.
Userr1 uważa post za pomocny.

#73 PostWysłany: 01 Gru 2019 09:48 
Awatar użytkownika

Loty: 60
Kilometry: 125 176
niebieski
Ja parkując kilkaset metrów od granicy z Gibraltarem i idąc na nogach na samą górę i z powrotem, zahaczając o większość miejsc wartych odwiedzenia zrobiłem prawie 40.000 kroków wg mojego telefonu (jest to jakiś wyznacznik :D). Zajęło mi to od ok 10 rano do ok 18 wieczór. Nie jest to jakoś super męczące, ale jednak dla niedzielnych spacerowiczów, może być wyzwaniem. Małpy były w kilku miejscach, najwięcej przy tarasie widokowym na górze. Spotkanie z nimi nie było jakoś super przyjemne, bo to jednak dzikie i czasem agresywne złodziejki, a nie puszyste przytulanki. Na szczęście, tam gdzie było ich najwięcej był też specjalny ochroniarz, który bez krępacji skutecznie je odganiał, jak tylko zbliżały się do turystów.
Userr1 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#74 PostWysłany: 09 Gru 2019 16:24 

Dzięki za odpowiedzi.
A czy to prawda, że za wejście na piszeszo na ta całą górę trzeba zapłacić kilka euro?
 Relacje PM off  

#75 PostWysłany: 09 Gru 2019 17:06 
Awatar użytkownika

Loty: 158
Kilometry: 278 024
niebieski
@Userr1

Tak, wstęp na górę nawet na piechotę jest płatny £5 (w tej cenie zawarty jest Skywalk i O'Hara's Battery).
 Relacje PM off  

#76 PostWysłany: 12 Gru 2019 13:33 

srebrny
Gdyby ktoś chciał kupować bilety (w zasadzie vouchery do wymiany na bilety w dolnej stacji kolejki) na The Rock w kiosku przed granicą po stronie Hiszpańskiej to zakupy możemy dokonać płacąc tylko w euro.
Kursy przeliczeniowe nie są zbytnio zachęcające do tego.
Poniżej zdjęcie z cennikiem na dzień 09.12.2019

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#77 PostWysłany: 15 Gru 2019 12:05 

niebieski
miki_fly napisał(a):
@Userr1

Tak, wstęp na górę nawet na piechotę jest płatny £5 (w tej cenie zawarty jest Skywalk i O'Hara's Battery).

W cenie jest także Windsor Suspension Bridge.
 Relacje PM off  

#78 PostWysłany: 13 Sty 2020 00:57 

Byłam na Gibraltarze kilka razy, w sezonie (sierpień) i poza (listopad). Polecam parkowanie pod kolejką Cable Car, bo są wolnie miejsca (uwaga na miejsca wyznaczone tylko dla rezydentów). Jeśli zaparkuje się pod kolejką to zwiedzenie góry z muzeum to do 2 godzin, potem autem można pojechać pod latarnię i pomnik Sikorskiego (tez jest parking). Wjazd i wyjazd odbył się płynnie bez kolejek. Latem zaparkowałam auto w La Linea de la Concepcion (po hiszpańskiej stronie) bo były większe kolejki wjazdowe autem niż na pieszo. Parkując auto uwaga na kolor linii, więcej o zasadach parkowania tutaj: http://przepisyhiszpania.pl/parkowanie/
 Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.

#79 PostWysłany: 17 Sty 2020 02:18 

Loty: 100
Kilometry: 194 419
Jakiej pogody spodziewać się w Gibraltarze,w drugiej połowie lutego?
Będzie wiało i padało?Warto w tym czasie pojechać?
Czy atrakcje będa czynne tzn np.cable car?
 Relacje PM off  

#80 PostWysłany: 23 Sty 2020 20:25 

Oczywiście że warto. Co do pogody nikt nie odpowie Ci na to pytanie. Jaka będzie taka będzie. Zazwyczaj ok 17stopni.
Tydzień temu cable car była zamknięta ze względu na prace konserwatorsko remontowe. Nie wiem do kiedy będzie zamknięta.
 Relacje PM off  

[ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość