Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 70 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 16 Mar 2018 15:26 
Awatar użytkownika

Loty: 117
Kilometry: 110 182
niebieski
nie ma z tym problemu

#62 PostWysłany: 21 Mar 2018 00:25 

-- 20 Mar 2018 23:49 --

Gibraltar to inne państwo. Przekraczając granicę w La Linea de Concepcion w Hiszpanii ZAWSZE trzeba okazać dokument tożsamości (paszport lub dowód osobisty) i nie może to być PRAWO JAZDY. Kolega miał przy sobie tylko prawo jazdy i go nie wpuścili. Przy wyjeździe nie sprawdzają nic. Co do dokumentów auta wypożyczonego w Hiszapani to nikt się o nie nie pyta.

-- 21 Mar 2018 00:25 --

Wycieczka na Gibraltar szczególnie przypadnie do gustu najmłodszych z racji małpek które są wizytówką i atrakcją The Rock czyli Skały Gibraltarskiej. Zwiedzanie Gibraltaru nie zajmie nam całego dnia i proponuję połączyć z Tarifą czyli okolicznym miasteczkiem surferów i kitesurferów. Przecudne plaże od Atlantyku i klimatyczne miasteczko. Chyba nie ma miasteczka w Andaluzji gdzie bez problemu z każdym można dogadać się po angielsku. Co doz wiedzania Gibraltaru to jest dosłownie kilka miejsc: The Rock z wjazdem Cable Car, Pomnik Sikorskiego przy Latarni i opodal meczet, oraz spacer po Main Street aby poczuć się jak w Londynie ;) Poniżej zdjęcia z mojej wycieczki.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#63 PostWysłany: 21 Mar 2018 00:33 

Loty: 8
Kilometry: 15 982
Poza sezonem auto można bez problemu zaparkować tuż przy granicy, po stronie La Linea. Przejście piesze ekspresowe. Mieliśmy mało czasu, więc wjechaliśmy tylko na skałę i dla małpek naprawdę warto. Chociaż trzeba na nie uważać i pamiętać, że są dzikie. Odpuściliśmy sobie zwiedzanie miasta, ponieważ jest bardzo gęste i ciasne, a jego stara część przypomina brytyjskie Krupówki, niestety.
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 21 Mar 2018 07:04 
Awatar użytkownika

Loty: 84
Kilometry: 125 714
srebrny
Nie tyle dzikie co niesforne

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
bonheur lubi ten post.

#65 PostWysłany: 16 Kwi 2018 16:56 

justysia75 napisał(a):
od granicy spokojnie można iść z buta :D ,a na sam szczyt wejść "schodami śródziemnomorskimi"-gorąco polecam-super wyprawa!

Ile czasu trzeba zarezerwować na taki spacer?
Będziemy tam w maju z dzieciakami, co prawda są zaprawieni w pieszych wędrówkach, ale lepiej wcześniej wiedzieć czego się spodziewać. ;)
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 29 Kwi 2018 12:39 

Chyba już troche późno piszę,może jednak się przyda... my tak od południa szliśmy, ale spokojnie i niespiesznie, do wieczora. Do góry wchodziliśmy schodami śródziemnomorskimi, a powrót według mapek z zaliczeniem groty i innych atrakcji.
Koniecznie zabrać dużo wody i jedzenie, ewentualnie jakieś przekąski...wiadomo, jak to z dziećmi bywa ;)
 Relacje PM off  

#67 PostWysłany: 10 Cze 2018 23:14 

bonifacy napisał(a):
Nie tyle dzikie co niesforne

i do tego kombinatorki i złodziejki :D :D

Uwaga na wszelkie torby i plecaki....
potrafią rozsunąć suwak.... i dobrać się do zawartości...
nie wspominam już o wystających paczkach z jedzeniem ...
 Relacje PM off  

#68 PostWysłany: 01 Lip 2018 18:41 

Ile czasu trzeba zarezerwować na taki spacer?
Będziemy tam w maju z dzieciakami, co prawda są zaprawieni w pieszych wędrówkach, ale lepiej wcześniej wiedzieć czego się spodziewać. ;)[/quote]

Ja jak jadę na Gibraltar i zabieram rodzinę i znajomych to zawsze na pół dnia.
Do zwiedzenia jest: skała The Rock z małpkami, wjazd kolejką. Potem pomnik Sikorskiego, latarnia, miasto i port.
Można wycieczkę na Gibraltar połaczyć z Tarifą, gdzie są piękne plaże od Atlantylu (moja ulubiona Bolonia)
 Relacje PM off  

#69 PostWysłany: 15 Mar 2019 15:45 

Loty: 40
Kilometry: 72 850
Witam, cieszę się że natrafiłam na ten wątek, który wiele wyjaśnia w kwestii zwiedzenia Gibraltaru. Wielkie dzięki dla "Mikelek", za szczegółowe opisane możliwości parkowania. Mam jednak jeszcze wątpliwości dotyczące zwiedzania samej góry.
Czy bilet na kolejkę (na sam wjazd na górę) można kupić wcześniej online? Znalazłam stronę, na której dostępne są tylko łączone bilety (https://www.buytickets.gi/attractions/c ... ibraltar-6). Czy dobrze rozumiem, że w opcji "cable car one way and walkers" mam wliczony bus z/do granicy, wjazd kolejką oraz możliwość zobaczenia Skywalk i Windsor Bridge?
Czy w takiej opcji zejdę pieszo z góry tak, aby znaleźć się po stronie Europa Point?

Opcja z busem dowożącym z/do granicy sprawdziłaby się w sytuacji gdyby na granicy była duża kolejka samochodów, chociaż wybieram się jeszcze w marcu, a z tego co czytam, to kolejki są raczej w sezonie.
 Relacje PM off  

#70 PostWysłany: 16 Mar 2019 09:40 

niebieski
PaulinaTyl napisał(a):
Gibraltar to inne państwo.

-- 21 Mar 2018 00:25 --
Chyba nie ma miasteczka w Andaluzji gdzie bez problemu z każdym można dogadać się po angielsku.

Coś piszesz niespójnie... Najpierw sama podkreślasz, że to inne państwo, które przecież ma inny język urzędowy, a później porównujesz do 'miasteczek' w Andaluzji.
 Relacje PM off  

[ 70 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość