Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 22 Maj 2015 13:09 
Awatar użytkownika

Najlepiej zanocować w La Linea, będzie nawet o połowę taniej niż na Gibraltarze, do tego lokalne hotele, te z segmentu budżetowego... delikatnie mówiąc nie porażają swoją jakością ;) Co do tego czy jeden dzień, czy dwa, to moim zdaniem przyjazd na jeden dzień, czy na kilka godzin, tak jak to zwykle robią turyści, nie ma żadnego sensu, chyba że się nie jest szczególnie zainteresowanym Gibem.

Dwa dni dają już możliwość obejrzenia wielu atrakcji, a poza tym moim zdaniem żeby dokładnie zwiedzić Top of the Rock, ze wszystkimi atrakcjami, trzeba mieć cały dzień, od rana do późnego popołudnia. A to tylko kawałek fajnych rzeczy na Gibraltarze - ja na przykład niedawno dowiedziałem się, że jest tunel prowadzący ze wschodu na zachód, zbudowany jeszcze przed drugą wojną, ale nie używany publicznie, bo jest za wąski, żeby się mogły minąć swa samochody - zamierzam się do niego wybrać niebawem z aparatem od wschodniej strony, bo od zachodniej jest zamknięty (wyjście jest na terenie bazy wojskowej) :D

A o Med Steps można poczytać na przykład na naszym blogu: http://smartwithkids.blogspot.com/2014/ ... steps.html
 Relacje PM off  

#42 PostWysłany: 22 Cze 2015 22:49 

Ja byłam jeden dzień, a właściwie popołudnie na Gibraltarze i uważam, że jest to trochę mało czasu na zwiedzenie całego miasta. Z pozoru niewielkie, zaskakuje ilością ciekawych punktów.

Głównym naszym celem były małpy na ApesDenn i EuropaPoint. Na Gibraltar wjechaliśmy samochodem. W kwietniu bez problemu przejechaliśmy przez granicę i znaleźliśmy miejsce do zaparkowania. Długo krążyliśmy, aby znaleźć drogę do rezerwatu (po pikniku na pustym Europa Point,nie mieliśmy już czasu aby wejść pieszo), w końcu gdy się udało, okazało się, że nie jest to tania impreza...strażnicy przy szlabanie chcieli od nas 10 euro od osoby, tylko za to że wjeżdżamy autem, plus 2euro za wejście do rezerwatu (nie było możliwości zaparkowania przy szlabanie) więc pomysł upadł i wróciliśmy pod kolejkę linową, która o ile dobrze pamiętam kosztowała 17funtów/os. Również właściciele busów turystycznych proponowali nam wycieczkę, ale nie chcieli jechać tylko do małp. Za wycieczkę po całej górze życzyli sobie 50euro. Nie skorzystaliśmy...Zadowoliliśmy się ale i fish&chips, ale nie do końca. Po naradzie, rozdzieliśmy się na tych którzy chcą zapłacić 12 euro za oglądanie małp i tych, którzy przejdą się za free po Main Street. Jako lowcostowy podróżnik wybrałam spacer, co jak się później okazało, zupełnie się nie opłaciło. Po godzinie 18 po strażnikach została pusta budka i podniesiony szlaban, można więc było wjechać na górę za free. Podejrzewam, że w razie kontroli wlepiliby mandat za brak wejściówek do Parku Narodowego. Nie polecam, tej formy zwiedzania góry jeśli jedziecie własnym autem. Małpy baz strachu oblazły auto i rozsiadły się na dachu, zostawiając po sobie pamiątki....

Jeśli interesujecie się militariami i roślinnością (piękny ogród botaniczny florą z całego świata za free), polecam wpiszcie to miejsce w plan waszej wycieczki.
 Relacje PM off  

#43 PostWysłany: 23 Cze 2015 09:07 
Awatar użytkownika

kleczar napisał(a):
Po godzinie 18 po strażnikach została pusta budka i podniesiony szlaban, można więc było wjechać na górę za free. Podejrzewam, że w razie kontroli wlepiliby mandat za brak wejściówek do Parku Narodowego.

Zdecydowanie odradzam cwaniakowanie, policja tutaj nie patyczkuje się z turystami, którzy łamią przepisy.
Nie wiem ile by wyniósł ewentualny mandat, ale na przykład za wejście na otwarty basen po godzinach jego otwarcia jest kara do 1000 funtów (!!!), więc choćby z powodów ekonomicznych nie warto tego robić ;) Poza tym takie zachowania pt. "jestem Polakiem, więc nie będę płacił" jest strasznie słabe, już lepiej pójść do budki i pogadać ze strażnikami, że się podróżuje budżetowo, to może by wpuścili za darmo :)
 Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.

#44 PostWysłany: 13 Mar 2017 00:12 

A jak z komunikacją miejską czy od granicy kursują jakieś busy? Ile kosztuje bilet?
 Relacje PM off  

#45 PostWysłany: 13 Mar 2017 00:58 

od granicy spokojnie można iść z buta :D ,a na sam szczyt wejść "schodami śródziemnomorskimi"-gorąco polecam-super wyprawa!
 Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.

#46 PostWysłany: 13 Mar 2017 17:04 
Awatar użytkownika

Spałam na Gibraltarze w aucie na tym parkingu którego połowa jest darmowa a połowa nie :D polecam :D

Zdziwiło mnie to co napisałeś, odnośnie tego że chcą niby wrócić do bycia częścią Hiszpanii. Z tego co mi tamtejsi mówili (jakiś jeden Gibraltarczyk i paru Hiszpanów- mieszkałam w Hiszpanii parę miesięcy to się nagadałam) to mieli jakieś referendum czy jak się to nazywa i wg głosowania woleli zostawić to tak jak jest, Hiszpania nie ma zbyt bogatego statusu i straciliby wiele jakichś grantów, dofinansowań brytyjskich itd. Nie wiem, przekazuję co mi mówiono, ale to polityka, a z polityką bywa różnie, każdy jest pewien swojego stanowiska

Druga rzecz jaką zapamiętałam z Gibraltaru to to, że Ci ludzie są uroczo mili :) może i nie lubią tej skały, ale na każde pytanie o drogę czy pomoc odpowiadali ZAWSZE jakieś "there, my sweethart" "that way, darling" zawsze z uśmiechem i pomocni :) chyba, że to ja wzbudzałam jakąś litość albo co :lol:
 Relacje PM off
namteH lubi ten post.

#47 PostWysłany: 14 Mar 2017 00:43 

Loty: 211
Kilometry: 412 255
Kursują, bilet kosztuje 1.3 £.

#48 PostWysłany: 16 Cze 2017 13:41 

Witam, wybieram na początku września ze znajomymi na Gibraltar, mam kilka pytań.
1.Wypożyczamy auto, lepiej wjechać i gdzieś zostawić, czy zostawić w La Línea de la Concepción i podjechać autobusem ?
2.Jedziemy z okolicy Malagi, i chcemy jeszcze wpaść na chwilę do Tarify, ile trwa wejście i zejście ze skały ? Lepiej wjechać kolejką ?
3.Jaki koszt biletów na wjazd kolejką, na stronie gibraltar info zalazłem tylko taką informację ""Cable Car & Nature Reserve Tickets"" czy wejście do jaskini, oraz tunelu z 2 wojny jest dodatkowo płatne czy jest już zawarte w cenie wejścia do nature resrve ?
4.Jak tam z alkohole, czy faktycznie jest tani ? I ile można przewieźć/ przenieść przez granicę ? (wiadomo ze nie jadę tam po 100l wódki, ale jakieś 2-3 butelki można by było kupić :) )

Jeśli ktoś ma jakieś rady odnośnie zwiedzania to z góry dziękuję :)
 Relacje PM off  

#49 PostWysłany: 16 Cze 2017 16:49 

@majkel0039
1.Lepiej zostawic. Podjechac, a jak zostawisz blisko granicy to nawet podejsc
2.Zalezy co chcesz i jak bardzo lubisz chodzic. Kolejka tania nie jest, ale jest atrakcja jakastam. Mozna wziac samochod (nie wiem ilu was jest) i on objedzie dookola skaly. Mozna tez isc na nogach.
4.Troche taniej, ale ja bym nie przesadzal z tym. Interes zycia to to nie jest (moim zdaniem)

#50 PostWysłany: 16 Cze 2017 17:06 

majkel0039 napisał(a):
Witam, wybieram na początku września ze znajomymi na Gibraltar, mam kilka pytań.
1.Wypożyczamy auto, lepiej wjechać i gdzieś zostawić, czy zostawić w La Línea de la Concepción i podjechać autobusem ?
2.Jedziemy z okolicy Malagi, i chcemy jeszcze wpaść na chwilę do Tarify, ile trwa wejście i zejście ze skały ? Lepiej wjechać kolejką ?
3.Jaki koszt biletów na wjazd kolejką, na stronie gibraltar info zalazłem tylko taką informację ""Cable Car & Nature Reserve Tickets"" czy wejście do jaskini, oraz tunelu z 2 wojny jest dodatkowo płatne czy jest już zawarte w cenie wejścia do nature resrve ?
4.Jak tam z alkohole, czy faktycznie jest tani ? I ile można przewieźć/ przenieść przez granicę ? (wiadomo ze nie jadę tam po 100l wódki, ale jakieś 2-3 butelki można by było kupić :) )

Jeśli ktoś ma jakieś rady odnośnie zwiedzania to z góry dziękuję :)

Jak w warunkach wypożyczenia samochodu masz zgodę na wjazd samochodem do Gibraltaru to TYLKO wjazd, dzięki temu szczegółowo i w ogóle zwiedzisz ten jednak obszerny skrawek ziemi

A i koniec lenistwa, kawa/herbata i po godzinie dzięki @mikelek znajdziesz tu odpowiedź na wszystkie zadania pytania
 PM off  

#51 PostWysłany: 16 Cze 2017 17:21 

Jedziemy w 4 osoby, lubimy chodzić dużo
tylko z kolejką chodzi nam o czas :) + mój lęk wysokości(paniczny)
jak wygląda wejście, jest stromo ?
Przejazd z Málagi kolo 2h, potem zwiedzić jak najwięcej się uda na Gibie, i na obiad wjechać do Tarify na godzinkę może 2 żeby jeszcze zobaczyć chociaż ocean.
Auto z wypożyczalni ma opcje wjazdu na Gibraltar , tylko naczytałem się opinii, ze przejazd przez granice czasem trwa ponad godzinę, a poruszanie się po wąskich uliczkach, często jednokierunkowych jest sporym wyzwaniem , To jak to jest ? :D

Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Cze 2017 18:21, edytowano w sumie 1 raz
Literówka + dołączam się do prośby @gorny77 o poczytania tego co już jest napisane
 Relacje PM off  

#52 PostWysłany: 16 Cze 2017 17:25 

Nie przeczytałaś tego tematu w ogóle i ogólnie forum co ma do przekazania w temacie "Gibraltar"

TYLKO samochodem, stoisz tą godzinkę gdy pojedziesz stosunkowo późno czyli wjazd po 10 i później, ale samochodem to całkiem inne możliwości zwiedzania

A zrobisz jak uważasz, byle poczytaj
 PM off  

#53 PostWysłany: 17 Cze 2017 22:17 

Loty: 102
Kilometry: 129 272
Czy na terenie Giblartaru mozna placic funtem angielskim?
 Relacje PM off  

#54 PostWysłany: 17 Cze 2017 22:31 

srebrny
Oczywiście, że tak, a nawet trzeba. Funta gibraltarskiego pewnie nawet nie zobaczysz na oczy, bo ciężko na nie trafić.
Natomiast w EUR w ogóle nie warto tam płacić, choć w większości sklepów czy punktów jest to możliwe. Ale przelicznik bardzo kiepski.
 Relacje PM off  

#55 PostWysłany: 17 Cze 2017 23:28 
Awatar użytkownika

srebrny
Ja płaciłam funtami brytyjskimi, a wydali mi gibraltarskie - więc wcale nie tak trudno je zobaczyć. ;)
 Relacje PM off  

#56 PostWysłany: 28 Wrz 2017 08:26 

Loty: 97
Kilometry: 135 968
niebieski
A jak wygląda sprawa z płaceniem kartą kantoru Aliora wydaną do rachunku w funtach brytyjskich (GBP)?. Będzie rozliczona bezpośrednio, czy jednak będzie podwójne przewalutowanie z GIP na USD, USD na PLN i PLN na GBP. GIP jest równy co do wartości GBP ale jednak jest to inna waluta.

#57 PostWysłany: 29 Paź 2017 20:25 

Loty: 97
Kilometry: 135 968
niebieski
Kilka godzin na Gibraltarze to trochę mało. Byłem od 8.30 rano do 19 i tak pewien niedosyt pozostał.
Kilka ładnych godzin (tak 5-6) to można spokojnie spędzić na Upper Rock. W trakcie spaceru po Gibraltarze (wliczając Europa Point i Upper Rock) wyszło 21km spaceru. Po za tym jeszcze korzystałem z komunikacji miejskiej.

Co do komunikacji miejskiej to są pewne zmiany:
- linie 5 i 10 dojeżdżają do granicy z Hiszpanią. Bilet jednorazowy kosztuje 2 GBP a dzienny (Hoppa) 3 GBP lub 4.5 E. Te dwie linie (5 i 10) są obsługiwane przez Calypso Transport Ltd
- linie 1, 2, 3, 4, 7, 8, 9 są obsługiwane przez Gibraltar Bus Company. Bilet jednorazowy kosztuje 1.80 GBP (2.40 E) a dzienny 2.5 GBP (3.30 E). http://www.gibraltarbuscompany.gi/site/ ... tes-prices
Bilety tych przewoźników nie są wzajemnie honorowane. Oznacza to, że aby dojechać z granicy do Europa Point trzeba korzystać z dwóch przewoźników lub pokonać część trasy pieszo.

Gdyby ktoś chciał zobaczyć 100 ton gun http://www.visitgibraltar.gi/ton-gun to wstęp kosztuje 1 GBP. Bilet można potem wykorzystać jako część zapłaty za bilet wstępu do rezerwatu Upper Rock (można oddać bilet z 100ton gun i dopłacić 9 GBP do pełnego biletu uprawniającego do wstępu m.in. do St Michael’s Cave, Great Siege Tunnels i Moorish Castle.

#58 PostWysłany: 16 Mar 2018 14:25 
Awatar użytkownika

Loty: 60
Kilometry: 125 176
niebieski
Czy na Gibraltarze bez problemu wszędzie zapłacę kartą, czy lepiej mieć jakiś zapas gotówki?

#59 PostWysłany: 16 Mar 2018 14:26 
Awatar użytkownika

Loty: 117
Kilometry: 110 182
niebieski
spokojnie kartą, ale polecam płacić w funtach, bo np w restauracjach jest strasznie złodziejski kurs w przeliczeniu na euro... :/

#60 PostWysłany: 16 Mar 2018 15:20 
Awatar użytkownika

Loty: 60
Kilometry: 125 176
niebieski
Z funtami nie ma problemu, bo mam kartę w funtach, bardziej mi chodzi o tą gotówkę i płacenie np. za parking, wstępy gdzieś, i jakieś drobne opłaty... MC i Visa mam nadzieję bez problemu akceptowane?

[ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość