Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 03 Paź 2014 12:45 
Awatar użytkownika

Prawdopodobieństwo sprawdzenia samochodu na granicy jest znikome.
Wjeżdżając na Gibraltar sprawdzane są tylko dokumenty, plus kierowca jest informowany, że jeśli ma coś do oclenia, to powinien to zgłosić. Wyjazd z Gibraltaru to na dwoje babka wróżyła, jeśli Guardia Civil ma lepszy dzień, to przejeżdżasz, a oni Cię nie widzą, jak mają wzmożenie wk... na Gibraltar, to wtedy trzepią każde auto hiszpańskie, ale wystarcza pokazać obcy paszport i odpuszczają.
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 16 Paź 2014 14:44 

tak na szybko przed wyjazdem:)
Czyli jednak lepiej zostawić samochód w la linea zamiast ryzykować z kolejką na granicy i szukaniem parkingu? Pieszo można obejść wszystkie ważne rzeczy wraz ze Skałą? I co warto kupić co jest znacznie tańsze? Perfumy jeśli potrzebne to wiem. Paliwo bo taniej niż w Hiszpanii? Dobrze pamiętam, że różnica jest w Vacie? 5%?

www.amigoucieka.blogspot.com
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 16 Paź 2014 14:51 

Dziewon napisał(a):
tak na szybko przed wyjazdem:)
Czyli jednak lepiej zostawić samochód w la linea zamiast ryzykować z kolejką na granicy i szukaniem parkingu? Pieszo można obejść wszystkie ważne rzeczy wraz ze Skałą? I co warto kupić co jest znacznie tańsze? Perfumy jeśli potrzebne to wiem. Paliwo bo taniej niż w Hiszpanii? Dobrze pamiętam, że różnica jest w Vacie? 5%?

Tak jak napisałem w wątku o Andaluzji kilka tematów niżej:
"Jak tylko możesz wjechać samochodem z wypożyczalni do Gibraltaru to wjeżdżaj i zaparkuj wyłącznie na parkingu przy kolejce który jest darmowy i wszędzie masz blisko (16 września stałem jakoś z godzinę na granicy tam, ale można potem objechac Gibraltar wokół)"
Z tego co pamiętam opłaca się kupić chyba alkohol i papierosy (whisky, wódka itp), paliwo też tańsze i zatankowałem, przy wyjeździe po 19 kontrolowali tylko 5 młodych cyganów w zdezelowanej corsie, większość co najwyżej przy wyjeździe zza szyby macha paszportami

Ostatnio edytowany przez mashacra, 16 Paź 2014 16:42, edytowano w sumie 1 raz
Wytłuszczenie ważnej treści.
 PM off  

#24 PostWysłany: 19 Paź 2014 19:18 
Awatar użytkownika

Aktualnie pb95 na Gibie kosztuje £0,98, w La Linea 1,50 euro. Tylko trzeba płacić w £, bo jak ktoś chce w euro, to ma bardzo niekorzystny przelicznik - płacić można GBP, uwaga na resztę, jak wydadzą w GIP (funtach gibraltarskich), to tego potem nie wymienicie poza Skałą :)

Poza papierosami i mocnym alkoholem (przypominam, że w Ocean Village można kupić wódę 0,5 l. za £1) tanie są złoto, perfumy i diamenty - po prostu nie ma tu akcyzy ani VAT :lol: To znaczy w stosunku do cen np. w Polsce, oczywiście. Po ciuchy i inne rzeczy warto wybrać się do centrum handlowego Puerta Europa w Algeciras (chyba zjazd 106, ale nie pamiętam dokładnie - ten sam zjazd co na aquapark, tylko jedzie się w prawo, a nie w lewo na skrzyżowaniu). Jest tanio, nierzadko taniej niż w Polsce.
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 19 Paź 2014 19:31 

Jak zwykle pomocne informacje, choć jest parę przekłamań:

Mikelek napisał(a):
Aktualnie pb95 na Gibie kosztuje £0,98, w La Linea 1,50 euro. Tylko trzeba płacić w £, bo jak ktoś chce w euro, to ma bardzo niekorzystny przelicznik - płacić można GBP, uwaga na resztę, jak wydadzą w GIP (funtach gibraltarskich), to tego potem nie wymienicie poza Skałą :)

Chyba nie do końca tak jest, bo płaciłem za benzynę j/w w kartą Mastercard Raiffeisen Wizzair i w Hiszpanii z euro przeliczyło od razu na zł, za zakupioną w Gibraltarze benzynę z funtów na zł (ty masz zapewne kartę wydaną przez miejscowy bank i z tego wynika opisany przez Ciebie galimatias)

Mikelek napisał(a):
tanie są złoto, perfumy i diamenty - po prostu nie ma tu akcyzy ani VAT :lol: To znaczy w stosunku do cen np. w Polsce, oczywiście. Po ciuchy i inne rzeczy warto wybrać się do centrum handlowego Puerta Europa w Algeciras (chyba zjazd 106, ale nie pamiętam dokładnie - ten sam zjazd co na aquapark, tylko jedzie się w prawo, a nie w lewo na skrzyżowaniu). Jest tanio, nierzadko taniej niż w Polsce.

Co do wódki i papierosów w pełni się zgodzę. Za to zupełnie nieopłacalne chyba, że dla Anglików zakupy złota, perfum (jak się nie ma alergii na zakupy w samolocie to np. w wizzair czasami w promocji naprawdę tanio można kupić oryginalne perfumy), a z diamentami to już pojechałeś po bandzie ;)
Co do sklepów z ciuchami, też zapewne niewielu skorzysta, bo szkoda czasu będąc w Gibraltarze, a i nie ma Primarku tak tu popularnego.
Pozdrawiam
 PM off  

#26 PostWysłany: 19 Paź 2014 19:37 
Awatar użytkownika

Anonymous napisał(a):
Chyba nie do końca tak jest, bo płaciłem za benzynę j/w w kartą Mastercard Raiffeisen Wizzair i w Hiszpanii z euro przeliczyło od razu na zł, za zakupioną w Gibraltarze benzynę z funtów na zł (ty masz zapewne kartę wydaną przez miejscowy bank i z tego wynika opisany przez Ciebie galimatias)

Niestety nie mam karty, bo z bankami na Gibie teraz jest poważny bałagan i nie otwierają nowych kont... :(

Natomiast co do cen, to płacąc w euro po prostu płacisz drożej, zresztą spójrz na obrazek z naszego bloga: http://smartwithkids.blogspot.com/2014/ ... cie-o.html

Image

Cena benzyny pb95 w £ wychodzi ok 5,3 zł, natomiast płacąc w euro już 5,5 zł po przeliczeniu na złotówki, bez opłat, prowizji itp. Zdjęcie jest sprzed ponad 3 miesięcy, ale ta sama zasada obowiązuje teraz. Także w wielu sklepach na Main Street zapłacisz więcej, jeśli płacisz w euro, bo mają bardzo niekorzystne przeliczniki, niekiedy £1=1,5 euro... Taki folklor :)

Co do Puerta Europa, to jest po drodze z Gibu do Tarify, więc jak ktoś ma chęć, czas i pieniądze, to może zajechać, Primark też tam jest.
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 19 Paź 2014 19:49 

Mikelek napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Co do Puerta Europa, to jest po drodze z Gibu do Tarify, więc jak ktoś ma chęć, czas i pieniądze, to może zajechać, Primark też tam jest.

Nie mogłeś tego wcześniej napisać? ;)

A na poważnie to wszędzie płaciłem kartą, choć dużo tego nie było bo nam się wydawało mało opłacalne lub przez internet (kolejka na skały nie wiedząc czemu zakupione w euro, co mi akurat pasowało)
Dzięki za wszystkie informacje, bardzo były pomocne podczas kilkugodzinnej wycieczki z Malagi już ponad miesiąc temu.
 PM off
Mikelek lubi ten post.

#28 PostWysłany: 29 Paź 2014 23:59 
Awatar użytkownika

Może coś niedokładnie o Gibraltarze, ale związane, bo bliskie :)

Ledwie 50 kilometrów do Skały, nieco za Tarifą, leży Bolonia, niewielka miejscowość nad brzegiem Atlantyku, do której warto zajechać z uwagi na dwie rzeczy: wspaniałe plaże, a także dzięki Lewantowi idealne warunki dla kitesurferów. Są tam również wielkie wydmy, na które można wchodzić bez obawy o przypadkowe złamanie prawa, przez środek niektórych z nich nawet można sobie przejeżdżać, jak widać na zdjęciu z drogi, która niespodziewanie skończyła się opuszczoną bazą armii hiszpańskiej.

Image
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 30 Paź 2014 08:21 
Awatar użytkownika

Loty: 15
Kilometry: 58 252
HON fly4free
Byłem i polecam, warto zjechać choć na chwilę w drodze do Kadyksu, jadąc przez wydmy jest duży dziki parking, niestety byliśmy już po całym dniu zwiedzania i nie dotarliśmy na plażę :(
Z parkingu na plażę idzie się plątaniną ścieżek w gęstym lesie, poddaliśmy się po ok. 20 minutach kluczenia, ale na pewno jest dojście.
Skończyło się na podziwianiu plaży i oceanu z wydm.

Wydmy są godne polecenia szczególnie dla dzieci, moje nabrały energii po całym dniu zwiedzania, gdy zobaczyły taką ilość piasku :) i możliwość skakania, zjeżdżania i turlania się z wielkiej góry piachu.

Co do dojazdu do tej bazy, takich dziur w asfalcie głębokich na pół koła nie widziałem nigdzie w Andaluzji ;)
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 24 Lis 2014 14:20 
Awatar użytkownika

Od minionego piątku mamy na Gibie czas świąteczny ;)
I jakoś nam to nie przeszkadza, chociaż dekoracje świąteczne atakują zewsząd, a wczoraj jak byliśmy z żoną w pubie, to nawet na automacie do gry wisiały jakieś błyszczące łańcuchy choinkowe.

(za chorobę nie wiem jak wrzucić film z YT tutaj tak, żeby można było go obejrzeć z poziomu forum, jak ktoś wie, to proszę o podpowiedź)
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 06 Sty 2015 11:08 

napisz prosze jak jest z kupnem samochodu??

slyszalem, ze trzeba byc rezydentem.. jesli tak to napisz prosze jakie warunki trzeba spelnic
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 06 Sty 2015 23:36 

Loty: 86
Kilometry: 126 541
Czy autem mozna wjechac na koncowa stacje kolejki, ewentualnie ile czasu trzeba przeznaczyc na wejscie na pieszo. W czasie mojego pobytu cable car nie bedzie kursowal z powodu konserwacji :(

#33 PostWysłany: 07 Sty 2015 00:06 
Awatar użytkownika

Loty: 434
Kilometry: 719 327
Nie wiem czy autem mozna wyjechać na samą górę.
My na skałę wychodziliśmy pieszo - około 1,5h. Można szybciej, ale przystawaliśmy, robiliśmy zdjęcia, etc. Zejście oczywiście krótsze. Na samej górze spędziliśmy około 0,5h.

#34 PostWysłany: 19 Sty 2015 16:25 

sawiet napisał(a):
Czy autem mozna wjechac na koncowa stacje kolejki, :(

OIDP dalo sie jechac najwyzej Queen's Road
zatrzymalem auto i na gore wszedlem po schodach
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 19 Sty 2015 22:09 

Loty: 86
Kilometry: 126 541
Dlugo wspinales sie tymi schodami do Ape Den i stacji gornej kolejki?

#36 PostWysłany: 20 Sty 2015 17:59 
Awatar użytkownika

Samochodem można wjechać na górę Skały i jeździć sobie od jednej atrakcji do drugiej.
Wjazd jest od południa, od strony Jewish Gate, natomiast zjeżdża się do Upper Town przy Zamku Maurów.
 Relacje PM off
sawiet uważa post za pomocny.

#37 PostWysłany: 21 Maj 2015 11:23 
Awatar użytkownika

Loty: 105
Kilometry: 146 485
Aktualne ceny paliw na Gibraltarze:
PB95 - 1,129€, w Hiszpanii około 0,20€ drożej na litrze.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#38 PostWysłany: 21 Maj 2015 11:43 

Ja polecam Schody Śródziemnomorskie. Po wejściu do Parku i kupnie biletów na początku skręcasz w lewo do jaskini św. Michała (warto!), a potem wracasz się kawałek i idziesz na górę Schodami. Trasa nie jest ciężka, jest natomiast mocno nasłoneczniona. Wszedłem z całym swoim dobytkiem, który miałem w plecaku na tygodniową podróż powiększonym o 1,5 l wody więc bez plecaka to już w ogóle bajka :).
 PM off  

#39 PostWysłany: 21 Maj 2015 15:07 

Loty: 124
Kilometry: 227 163
Ok, czyli jak wypożyczę furę w Sewilli, można jechać na Gibraltar. Gdzie powinienem upewnić się, czy mogę wjechać tym samochodem na Gibraltar? Czy jeden dzień to wystarczająco na to by zwiedzić to miejsce, jak uważacie? Gdzie najlepiej nocować, w Gibraltarze czy już gdzieś w Hiszpanii, może ktoś ma jakiś nocleg?
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 21 Maj 2015 15:12 

Po hiszpańskiej stronie taniej. Tu spałem i było ok:
http://www.booking.com/hotel/es/la-este ... al;ucfs=1&

1 dzień i wystarczy i nie wystarczy. Zależy ile chcesz zobaczyć i jaki masz sposób zwiedzania. Ja byłem 2 dni i nie żałuję.
 PM off  

[ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość