Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Rzym na 24 h - warto ?
#1 PostWysłany: 27 Paź 2011 08:54 

Rejestracja: 16 Lip 2011
Posty: 63
Witam,

mam okazję wyskoczyć do Rzymu - przylot o 8 a wylot z niego o godz 8 dnia następnego. Jako, że w zasadzie nigdy nie robiłem 1 dniowych tripów /rzymu nie znam/ mam pytanie do wyjadaczy - czy warto? Da się coś ciekawego zobaczyć? Zwiedzanie byłoby w niedzielę.
Koszt przelotu oczywiście smieszny, nocleg koło 300 zł - ja, żonka i dziecko 10 letnie.

Pzdr
genio
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 27 Paź 2011 09:07 

Rejestracja: 23 Cze 2011
Posty: 128
Nie wiem czy warto, nie byłem.
ale generalnie więcej osób miało takie pomysły więc chyba warto :)
http://www.rzym.org/Default.aspx?tabid=156

http://lilinkaa.blog.onet.pl/Rzym-w-jeden-dzien,2,ID384023797,n
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Paź 2011 09:57 

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 14
Byłyśmy w Rzymie same, zorganizowałyśmy wszystko od poczatku do końca same i zwiedziłyśmy to piekne miasto dość dokładnie w 5 dni. Moim zdaniem warto, choćby na krótko jeżeli tak tanie są koszty. W niedziele masz za darmo Muzea Watykanu ale jest ogromna kolejka, ale muzeum jest na prawde imponujące. By ominąć tę kolejkę najlepiej pójść do samego wejścia, bo jest tam osobne wejście dla indywidualnych turystów, a ta kolejka to głównie wycieczki i pojedyńczy zwiedzjacy, którzy nie wiedzą o drugim wejsciu. Na jeden dzień najkorzystniej jest kupić bilet jednodniwy za 4 euro na wszystkie środki komunikacji miejskiej, bo Roma Pass sie Wam nie opłaca. Dziecko do 10 lat podróżuje za darmo w towarzystwie dorosłej osoby. Dokładne szczegóły wszystkiego o Rzymie masz na stronie, z której też korzystałam http://www.rzym.it/transport/komunikacja-miejska/
Komunikacja miejska jest ok. Metro kursuje dokładnie i bardzo czesto. Autobusy to czasami ...zagadka ale do opanowania.
Polecam warto!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Paź 2011 10:08 

Rejestracja: 16 Lip 2011
Posty: 63
rupert84, bfraj -->

bardzo Wam dziękuję za informacje - kompletnie nie wiedziałem, że w niedziele są darmowe wejścia do zwiedzań /tym bardziej myk z wejściem dla indywidualnych/.
Impreza robi się zatem jeszcze tańsza :)
Jedyne co może być nie tak to pogoda - wyjazd byłby w połowie stycznia. Z tego co patrzyłem to śrenia temp. w styczniu 5-10 st. Ale kafekej do rozgrzania się zapewne tam nie brakuje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Paź 2011 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
ja bylem w lutym równiez od 8 rano do 8 rano następnego dnia (TPS - CIA - KRK) ;)
Bez zagłębiania sie w muzea itp obskoczysz w jeden dzien. Ja robilem start tu: http://maps.google.com/maps?q=41.886864 ... 0&t=m&z=16
później na koloseum, fontanne, piazza navona, panteon, Watykan koło 15-17, schody hiszp i zachód słonca tutaj http://maps.google.com/maps?q=41.912338 ... 0&t=m&z=15

Z grubsza by było ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Paź 2011 10:17 

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 14
Można i tak, ale można tez tak:
http://www.rzym.it/przewodnik/trasy-zwi ... w-pigulce/
tu masz ceny biletów wstepu, to możesz pokalkulować:
http://www.rzym.it/przewodnik/przydatne ... ow-wstepu/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Paź 2011 10:47 

Rejestracja: 16 Lip 2011
Posty: 63
Acha... ale Muzeum Watykańskie gratis tylko w ostatnią niedzielę miesiąca... no cóż, no cóż, no cóż ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Paź 2011 10:52 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Jeśli masz tylko jeden dzień zrezygnuj ze zwiedzania Muzeów Watykańskich - chyba, ze zobaczenie np. Kaplicy Sykstyńskiej jest dla Ciebie jednym z priorytetów.
Generalnie Rzym to miasto w którym można być i miesiąc i się w ogóle nie nudzić. Ale i cały jeden dzień to wystarczająco dużo, żeby zobaczyć jak ja to mówię "żywe pocztówki" z tego miasta. Najważniejsze to dobrze wszystko rozplanować, żeby nie marnować czasu na szukanie poszczególnych zabytków i nie jeździć komunikacją miejską w te i wewte:-) Sporym też dla Was ograniczeniem może być dziecko - 10 letnie dziecko może nachodzić cały dzień. Niemniej jednak przez cały dzień i tak możecie wbrew pozorom sporo zobaczyć. Nawiasem mówiąc wiele wycieczek objazdowych po Italii spędza w Rzymie 1-1,5 dnia i jeszcze w tym czasie wypada audiencja i np. Muzea Watykańskie właśnie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Paź 2011 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
Wyłamię się od wszystkich i powiem, że moim zdaniem nie warto na jeden dzień :)
Rzym jest miastem, które się smakuje i jeden dzień to naprawdę dużo za mało.
Powiedziałabym, że takie minimum na Rzym to 5 dni, a tydzień czy miesiąc to już bardziej rozsądnie. Ja byłam 9 dni i wyjechałam z wielkim niedosytem, że chciałabym więcej :)
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Paź 2011 11:20 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 162
genio napisał(a):
rupert84, bfraj -->

bardzo Wam dziękuję za informacje - kompletnie nie wiedziałem, że w niedziele są darmowe wejścia do zwiedzań /tym bardziej myk z wejściem dla indywidualnych/.
Impreza robi się zatem jeszcze tańsza :) Jedyne co może być nie tak to pogoda - wyjazd byłby w połowie stycznia. Z tego co patrzyłem to śrenia temp. w styczniu 5-10 st. Ale kafekej do rozgrzania się zapewne tam nie brakuje ;)


No niestety temperatura może być pewną wadą. Ja byłem w Rzymie na przełomie stycznia i lutego 2010 i mieliśmy pecha trafić na wyjątkowo zimną zimę. Temperatura ok 5 stopni (a w nocy nawet przymrozki). Podobnie jak wy mieliśmy plan żeby się rozgrzewać w hotelu czy w knajpach ale nie do końca to wypaliło. Włosi okazali się być kompletnie nieprzygotowani na takie temperatury - ogrzewanie w hotelu było słabe, do tego nieszczelne okna więc w pokoju było naprawdę zimno. W kafejkach i knajpach trochę lepiej ale też wcale nie za ciepło, więc trudno było się rozgrzać "na szybko". A żal było nam czasu i pieniędzy żeby w nich dłużej przesiadywać. Niestety nie pomyśleliśmy o tym żeby zabrać ze sobą termos :)

Nie zmienia to faktu, że zwiedzanie było super, ale na następny raz wolałbym się do Rzymu wybrać na wiosnę. No ale też pewnie nie każdej zimy jest aż tak zimno, jak wtedy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Paź 2011 11:22 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 162
sylwia_pl napisał(a):
Wyłamię się od wszystkich i powiem, że moim zdaniem nie warto na jeden dzień :)
Rzym jest miastem, które się smakuje i jeden dzień to naprawdę dużo za mało.
Powiedziałabym, że takie minimum na Rzym to 5 dni, a tydzień czy miesiąc to już bardziej rozsądnie. Ja byłam 9 dni i wyjechałam z wielkim niedosytem, że chciałabym więcej :)


Sylwia - jasne że jeden dzień to dużo za mało żeby zobaczyć choć część tego, co warto. Ja byłem 3 dni, zobaczyłem może połowę tego co chciałem, ale w dużym biegu - zdecydowanie wolałbym mieć więcej czasu i zwiedzić to samo na spokojnie w 5 dni. Ale to przecież nie znaczy, że nie warto jechać i na jeden dzień :) Jak się spodoba to przecieżmożna kiedyś wrócić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Paź 2011 11:30 

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 14
Zgadzam się z Tadex71 warto choćby na jeden dzień, zawsze może nadarzyc się okazja pojechac ponownie. Temperatura może byc jakąś przeszkodą ale z pewnością będzie wyższa niż u nas, a to juz jest plus:) no i Włosi sa bardzo mili, uczynni, młodsi mówią po angielski, starsi raczej nie, ale nam zawsze słuzyli pomoca, radą i wogóle było bardzo fajnie. WIęc nie zastanawiaj sie facet, tylko bierz rodzinkę i mykaj via Roma:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Paź 2011 11:39 

Rejestracja: 27 Cze 2011
Posty: 34
oczywiscie, ze WARTO!!!! i od razu bedziesz myslal o tym, kiedy wrocic tam ponownie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Paź 2011 12:19 

Rejestracja: 27 Sie 2011
Posty: 84
genio napisał(a):
Witam,

mam okazję wyskoczyć do Rzymu - przylot o 8 a wylot z niego o godz 8 dnia następnego. Jako, że w zasadzie nigdy nie robiłem 1 dniowych tripów /rzymu nie znam/ mam pytanie do wyjadaczy - czy warto? Da się coś ciekawego zobaczyć? Zwiedzanie byłoby w niedzielę.
Koszt przelotu oczywiście smieszny, nocleg koło 300 zł - ja, żonka i dziecko 10 letnie.

Pzdr
genio



Warto, a jako pierwszy target polecam Watykan
_________________
Czasem samoloty spadają, ale czasu na modlitwę i prośbę o odpuszczenie win wystarczy. Czechu, pilot szybowcowy i samolotowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Paź 2011 12:21 

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 14
Jeszcze jedna info dla "genio" i innych zainteresowanych. W Rzymie pijemy wodę z hydrantów ulicznych tzw. nosali. Jest ona kilkanaście razy w roku badana i spokojnie można ją pić. Sama jestem bardzo ostrożna z jedzeniem i piciem na wyjazdach ale piłyśmy tę wodę przez cały czas i obyło się bez jakichkolwiek sensacji! Wiem, że o tej porze roku woda to trochę zimny napój ale tak na wszelki wypadek jakby ktoś miał pragnienie to spokojnie można ją pić:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Paź 2011 20:03 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
bfraj napisał(a):
W Rzymie pijemy wodę z hydrantów ulicznych tzw. nosali. Jest ona kilkanaście razy w roku badana i spokojnie można ją pić.

Jakie hydranty???? W Rzymie wszystkie ujścia wodne są nazywane fontannami. Może dlatego, że woda która z nich leci dociera do miast z okolicznych wzgórz akweduktami które wybudowali antyczni Rzymianie a w ciągu wieków udrażniali i ulepszali liczni papieże. To woda źródlana a nie przemysłowa:-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Paź 2011 15:10 

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 14
Jak zwał tak zwał ale to nie fontanny tylko jak już fontanienki! Jak napiszesz fontanny to jeszcze ktoś napije się wody z fontanny di Trevi:) Przypominają wyglądem bardziej hydrant niż fonnannę.
ps. napisałam że są to tzw "nosale" czytaj wyraźnie a nie czepiasz się!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 31 Paź 2011 09:03 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Zapytaj jakiegoś Włocha czy słyszał kiedyś o "nosalach"...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 31 Paź 2011 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
a spytaj Włocha, czy słyszał o 'makaronie'? oczywiście, że nie, bo dla niego to 'pasta'...
czy naprawdę słownictwo ma takie znaczenie? nie jesteśmy włochami i jak komuś piszesz, że może się napić z fontanny, to faktycznie może to inaczej zrozumieć, byłam w Włoszech i zgadzam się, że według naszego zasobu słownictwa 'hydrant', czy 'nosal' bardziej pasuje do tego i nie wprowadza dwuznaczności.
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 31 Paź 2011 19:09 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
sylwia_pl napisał(a):
a spytaj Włocha, czy słyszał o 'makaronie'? oczywiście,

Eee... Na pewno słyszał... :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group