Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Paź 2019 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Szukając przyzwoitego samochodu do wynajęcia w Lizbonie trafiłem na wypożyczalnię SurPrice. 415 EUR za 10 dni za fajnego Lexusa w automacie (przebieg 27tys.) bez limitu kilometrów to była dobra cena. Gdy szukałem ich lokalizacji w Google Maps z przerażeniem przeczytałem opinie o nich. I rzeczywiście, mnie też czekała niespodzianka.

Po przyjeździe dostałem do wyboru 2 opcje:

1000 EUR depozytu plus 420 EUR za dodatkowe ubezpieczenie

lub

5000 EUR depozytu.

Ku ich zdziwieniu wybrałem drugą opcję, ale jestem w tej komfortowej sytuacji że nie wpłynęło to znacząco na mój limit a ponadto w ramach karty Ultime mam ubezpieczenie tzw. udziału własnego w uszkodzeniu auta, więc zero ryzyka z mojej strony. Z opinii w necie wynikało, że sporo ludzi dało się na to ubezpieczenie nabrać. Oczywiście bardzo dokładnie sprawdziłem samochód z nakręceniem filmiku włącznie w razie reklamacji.

Obiecali mi, że jak wrócę to po sprawdzeniu auta zdejmą pre-autoryzację na 5000 i zrobią na 2 tygodnie na 1000 EUR, gdyby spłynęły jakieś mandaty, opłaty za autostradę itp.

Morał z historii jest prosty - jeśli nie masz dobrej karty, warto wydać więcej na Avis.

Załączniki:
lexus.jpg
lexus.jpg [ 36.01 KiB | Obejrzany 15282 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 28 Paź 2019 10:51 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Z Ultime "zero" ryzyka? Kurczę jak szukałem KK z ubezpieczeniem wkładu własnego to ją odrzuciłem (Citi), bo ma jakąś franszyzę w przypadku korzystania z ubezpieczenia i to chyba nie tylko udziału własnego (tak mi się wydaje wyczytałem w Warunkach) dlatego wybrałem inną kartę bez franszyzy.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Paź 2019 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Niezłe kaucje ma ten Surprice, ewidentnie zrobione pod ubezpieczenie "z okienka". Z ciekawości zajrzałem do T&C i tam jest 3700 EUR, ale jak do tego dodać bak paliwa i potencjalne mandaty i opłaty za bramki, to faktycznie mogło wyjść 5000EUR.
Na zachodzie Europy to drobne, jednak przy polskich zarobkach i niskich limitach na zwykłych kk dla części wypożyczających mógłby to być problem.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez Abcn 17 Lis 2019 17:32, edytowano w sumie 3 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Paź 2019 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
@lluukk
jest 100 euro franszyzy redukcyjnej w Citi Ultime (czyli potracaja 100 euro przy wyplacie), dla porownania MC World Elite z PEKAO ma 75 euro franszyzy integralnej (czyli za szkody do wysokosci 75 euro nie wyplacaja - ale nic nie jest potracane jak szkoda jest wyzsza)

Ale mnie przy tych ubezpieczeniach to martwi raczej to ze nie dzialaja gdy wartosc pojazdu przekracza 50'000 euro, a o to nie trudno jak sie lapie jakies fajne upgrady w normalnych wypozyczalniach.
Taka sama gorna wysokosc jest w worldwideinsure, w icarhireinsurance bylo bodajze do 100'000 euro.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Paź 2019 11:35 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
W Infinite przy ubezpieczeniu udziału własnego (w szkodzie) wynajętego auta jest tylko wiek (nie starsze niż 10 lat) i kwota do 2000 EUR.
O wartości auta nic nie ma. Ja tylko patrze jaki udział własny - jeśli jest poniżej 2000 EUR to mogę brać (nawet Ferrari ;) ).
Czy coś źle interpretuję?
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Paź 2019 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
zbyhu napisał(a):
Ale mnie przy tych ubezpieczeniach to martwi raczej to ze nie dzialaja gdy wartosc pojazdu przekracza 50'000 euro, a o to nie trudno jak sie lapie jakies fajne upgrady w normalnych wypozyczalniach.
Taka sama gorna wysokosc jest w worldwideinsure, w icarhireinsurance bylo bodajze do 100'000 euro.

Icarhireinsurance ma limit £100,000, a to juz nielatwo przekroczyc, rezerwujac klase Mini. Upgrade musialby byc gigantyczny. Wiek pojazdu do 20 lat (uwaga na zlomy wypozyczane za grosze w Juicy itp. w AU/NZ).

@BusinessClass, bardzo dobrze, ze nie dales sie naciagnac. Potwierdza sie, ze nawet spora blokada to tylko blokada; nie umiera sie od niej 8-)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 17 Lis 2019 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Historia skończyła się happy endem. 2 dni przed zwrotem samochodu wygasła preautoryzacja :) Zwrot szybki i bezproblemowy. Potem od razu zablokowałem kartę dzięki czemu jestem do przodu jakieś 150 EUR, które mieli mi potrącić (z w/w preautoryzacji) za opłaty autostradowe. Jak czytam opinie o nich to wyrzutów sumienia nie mam :twisted:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Lis 2019 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
BusinessClass napisał(a):
Jak czytam opinie o nich to wyrzutów sumienia nie mam :twisted:

Odwieczny dylemat - czy okraść złodzieja to grzech?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 17 Lis 2019 18:37 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
które mieli mi potrącić

Nadal mogą to zrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 17 Lis 2019 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Już nie mogą. Preautoryzacja wygasła a oni mają stary - zastrzeżony - numer karty
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Lis 2019 18:59 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
To nie ma znaczenia, mogą obciążyć rachunek karty, skoro umowa była zawarta w czasie jej ważności. W konsekwencji bank będzie miał roszczenia do Ciebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Lut 2020 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Kolega @boots miał rację - pomimo zastrzeżenia karty i wygaśnięcia preautoryzacji zostałem obciążony kwotą ok 150 EUR. Napisałem reklamację z wnioskiem o chargeback i wygrałem :) kasa wróciła na konto, temat zakończony happy endem.

Niemniej polecam omijać tą wypożyczalnię szerokim łukiem i pamiętajcie, zawsze czytajcie opinie nt mniejszych wypożyczalni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group