Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 344 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Praga
#61 PostWysłany: 07 Sty 2014 01:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
kliper napisał(a):
w0da napisał(a):
matti2012 napisał(a):
Jak ktoś jest w samym centrum Pragi i nie chce przepłacać za obiad to mogę polecić częsć gastronomiczną centrum handlowego Palladium.Co prawda nie jest to jedzenie typowo czeskie ale można coś znaleźć w dobrej cenie na obiad.


Podpisuję się pod tym ;)



A ja nie. Być w Czechach i jeść w jakiś fast foodach, bo taniej...? dla mnie bez sensu, tym bardziej, że w Czechach jedzenie jest ogólnie w miarę tanie (tzn. można znaleźć bardzo fajne lokale z tanim jedzeniem). No chyba, że ktoś nie lubi kuchni czeskiej.

Ze swojej strony mogę polecić jeden:
U Carodejek
strona na Tripadvisor
Strona lokalu z menu i cenami

Polecam szczególnie zupę czosnkową (30 CZK - 5 zł !!!), choć próbowaliśmy większości potraw i były super.

Jak już będziecie w okolicy to polecam jeszcze zajrzeć do lokalu o nazwie LOKAL. Jak tam jedliśmy, to niestety jedzenie nie było dobre, ale wynikało to pewnie z tego, że zamówiliśmy coś co ogólnie mało komu smakuje (m.in. piwny syr). NATOMIAST SAM LOKAL ROBI WRAŻENIE - OGROMNE.

Strona na Tripadvisor


PS. EDIT: Właśnie zauważyłem, że stronę wcześniej już polecałem te lokale, ale niech będzie dla potomności Zapomniałem o tym. Teraz dodałem parę info, o których wcześniej nie pisałem.


Kurcze... Idąc za waszą radą, jadąc Polskim Busem za 10 zł w jedną stronę do Pragi chciałem wejsc do restauracji "U Carodejek". No i niestety... :( Restauracja widac od dawna jest zakmnieta... Wejscie stanowia metalowe drzwi, zakmniete na cacy, sciany pomalowane czyms w stylu spray, widac ze knajpa od dawna juz nie funkcjonuje a szkoda... :(

Wogole bardzo ciezko jest dostac typowe tradycyjne jedzenie czeskie w centrum w dobrej cenie w centrum lub dokola niego.. w koncu trafilem do knajpy SEDM SONSELO (ul. Zatecka 10 Praha 1) i za 149 kc zjadlem knedliki, mieso plus kapuste... ale mala uwaga... jedzenie bylo co prawda pyszne ale bylo go malo oraz bylo...letnie... nie polecam... 1 lutego wybieram sie znow PB do Pragi, ktos wie gdzie sa aktualne niedrogie czeskie knajpki gdzie moge zjesc do syta i cieple dania?? :D

Byle by adresy były aktualne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
 Temat postu: Re: Praga
#62 PostWysłany: 07 Sty 2014 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
U Houdku sprawdzone w weekend, porcje MEGA, kuchnia nie aspiruje do gwiazdek Michelin, ale jest smacznie i miejscowo.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#63 PostWysłany: 07 Sty 2014 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
A kiedy ktos ostatnio tam był ?? Knajpkna na pewno otwarta ?? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#64 PostWysłany: 07 Sty 2014 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Pytasz o Czrodziejki ;) czy o U Houdku?
W drugiej byłem w tę niedzielę.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#65 PostWysłany: 01 Lut 2014 11:12 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 245
niebieski
t0mm napisał(a):
Czy są tu browary godne polecenia z możliwością zwiedzania?

Jak to napisała już Agg, polecam szczególnie browar restauracyjny "U Fleku". Mieści się on w dzielnicy Praha 1 na Křemencova 11. Jest to najstarszy browar w Pradze. Serwują ichnie ciemne piwko (Flekovský ležák) - 59KC. Jest niespotykane ponieważ nie smakuje jak zwykłe piwo. Do piwka polecam zamówić piwny ser (Pivní sýr) - 89KC.
Sama knajpa jest wielka. Ma kilka sal, wszystkie w specyficznym stylu. Po salach biegają kelnerzy z jedzeniem i co chwilę dostawiają piwo. Do biesiadowania przygrywają na harmoniach grajcy. Podoba mi się ta knajpa ze względu na specyficzny charakter. Jest trochę niechlujnie ale to ma urok.
str www: http://ufleku.cz/

Tipp: Jeśli siadacie w knajpie, kelner zostawia przy was kartkę. Jak coś zamówicie to stawiają kreskę. Jeden browar = jedna kreska. Często chodzą z tacą wypełnioną beherovką i innymi trunkami. Jeśli nie chcecie tego pić to nie bierzcie, bo nie jest to za darmo, a kelnerzy sprawiają wrażenie i zachęcają jakby było.

P.S.
W knajpie można palić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#66 PostWysłany: 02 Lut 2014 07:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
Chodziło mi o Houdku. Zresztą dziś będę w Pradze to postaram się zobaczyć knajpie. Obecnie czekam na Pb we Wrocławiu. Szkoda tylko tej knajpki U Carodejek. Z tego co pisaliscie była niezła...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#67 PostWysłany: 02 Lut 2014 14:25 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 91
Ja, tak jak parę osób wcześniej polecam V Cipu, naprawdę super klimat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#68 PostWysłany: 02 Lut 2014 23:03 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Polecam knajpe ktora sie nazywa U Rozvařilů http://www.rozvarilovi.cz/
Jak dla mnie odkrycie jest MEGA. Trafilismy tam zupelnym przypadkiem i nie wiem czy jakis turysta tam sie kiedykolwiek zaplatal.

Znajduje sie na najwyzszym pietrze domu towarowego Bila Labut http://www.bilalabut.cz/ Na Poříčí 1068/23
Wnetrze budynku raczej zniecheca. Wyglada jak PRLowski dom towarowy w trakcie upadku. dwa pietra w zasadzie juz sa opuszczone.

Duza zaleta jest to ze restauracja znajduje sie rzut beretem od dworca autobusowego Florenc na ktorym ląduje PolskiBus.

Ale teraz do konkretow:
Dwudaniowy obiad z napojem kosztuje 115 CZK. Z piwem 120 CZK.
Samo drugie danie okolo 90 CZK.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#69 PostWysłany: 03 Lut 2014 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Po drugiej stronie Wełtawy, kilka minut jazdy tramwajem od Mostu Karola, lokal obfitujący w czechów z brodami, sumiastymi wąsami, firankami, czeszkami ala "kobieta za ladą". W weekend nie było wolnych miejsc !
Ani jednego turysty, coś pięknego. Nie każdy lubi takie klimaty, ale jeśli ktoś szuka autentycznej czeskiej zadymionej, obitej boazerią knajpy polecam. Informacja, tak na wszelki wypadek dla delikutaśnych. Dań nie podają w rosenthalu a kelner, w sumie to barman, ma upaćkany fartuch.
Ceny podaję w PLN w zaokrągleniu
Piwo Staropramen 0,5l ~ 4 PLN
Gulasz z knedlikami ~ 12 PLN
Smażony ser z frytami i sosem ~ 12 PLN
Golonka potwornie wielka, praktycznie nie do zjedzenia przez 1 osobę ~ 18 PLN
Zupa czosnkowa ~ 6 PLN

Na krušárně, Šternberkova 1157/3
http://goo.gl/maps/5GXvW

edit
dorzucam zdjęcie

Załączniki:
praga.jpg
praga.jpg [ 217.52 KiB | Obejrzany 3633 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Praga
#70 PostWysłany: 03 Lut 2014 12:14 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Byliśmy w Pradze podczas ostatniego weekendu (ostatni raz byłem tam ze 4 lata temu)
Zachęcony tym wątkiem odwiedziliśmy część polecanych miejsc, oto moje małe spostrzeżenia.
U Houdků (piwo) chyba najlepsza klimatycznie miejsce, przesiadywali chyba tam sami Czesi, cena piwa Kozel 26 koron:)
Restaurace V Cípu (jedzenie i piwo), większość to przyjezdni z innych państw, jedzenie bardzo przeciętne,
U Černého Vola (piwo), typowa piwiarnia z gburowatym kelnerem:>
U Fleku, najlepsze piwo jakie piłem podczas 3 dni w Pradze i jednocześnie najdroższe 59 koron za 0,4 l :>
pełno nacji spoza Czech, w sumie nie dziwne w każdym przewodniku piszą o tej miejscówce
kelner nawet nas nie zapytał co chcemy:> od razu dwa piwa na stół + standardowo dwie kreski na skrawku kartki:>
U Zlatých ručiček (jedzenie i piwo)

i w sumie tą ostatnią mogę polecić (z miarę tanim jedzeniem),
nie jest to jakaś typowa czeska gospoda, zachęciła nas raczej cena i zmęczenie
http://www.uzlatychrucicek.cz/index.php/en/

kolo Veletržní Palác (po zwiedzeni pięciu pieter z nowoczesną sztuką jak znalazł:)
taki launch menu w dwóch możliwościach od 11-15:
za zupę i drugie danie + jakiś napój 99 koron (którego nie dostaliśmy:)
Piwo 33 korony pszeniczny Fenix, bardzo dobry.
Kelner uprzejmy ale bezczelny, poinformował nas przy płaceniu, że napiwek jest niewliczony:>
mimo że ta informacja widniała również na rachunku:)

Zgadzam się z przedmówcami wszędzie napalone (nie idzie wysiedzieć), kelnerzy gburowaci:>
niektóre miejsca chyba rzeczywiście straciły swój czeski klimat, przez tabuny turystów.
Za to ceny piw jak i niektórych mocniejszych alkoholi pozytywnie powalają na nogi:>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#71 PostWysłany: 18 Lut 2014 19:15 

Rejestracja: 27 Gru 2011
Posty: 131
V Cipu - smaczne, naprawdę smaczne, ale cena ilość nie zadowoliła mnie tak bardzo
Z wyżej wymienionych byłem jeszcze w w Alvo Gastro, tym czymś obok galerii narodowej... Barszczyk przegenialny, ale wieprzowina MASAKRA, mało, do tego 1/4 to tłuszcz... Wieczorem było mi cholernie niedobrze, więc ogólnie NIE POLECAM
Zawody wygrała restauracja U Broicku w Pradze 10, PRZEGENIALNE JEDZENIE, smacznie, dużo, a ceny śmieszne. Za danie dnia 116 koron. Piwo podane w ichszych kuflach i do tego jest miejsce dla niepalących. Strasznie klimatyczne miejsce, co chwilę jakiś starszy Czech wbija jedynie na piwko i papierosa, więc tworzy to jakieś takie przyjemne miejsce (na swój czeski sposób)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#72 PostWysłany: 27 Lut 2014 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
A czy zna ktoś z was jakąś knajpkę w Pradze typu Happy Hours (jesz ile chcesz)?
Będę wdzięczny za pomoc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#73 PostWysłany: 27 Lut 2014 15:45 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
jajacekk napisał(a):
A czy zna ktoś z was jakąś knajpkę w Pradze typu Happy Hours (jesz ile chcesz)?
Będę wdzięczny za pomoc.


Tutaj masz strone z lista takich knajp ale ceny raczej nie zachecaja.
http://www.restaurant-guide.cz/en/restaurant-all-you-can-eat.html
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#74 PostWysłany: 07 Mar 2014 02:03 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Czy ma ktoś pomysł gdzie można zjeść smażony ser o 5-6 rano? :) Pamiętam, że kiedyś były jakieś budy w centrum gdzie w bułce dawali. To chyba jest otwarte 24h? Gdzie dokładnie można to znaleźć, żeby się nie nachodzić ;)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#75 PostWysłany: 07 Mar 2014 02:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Ostatnio tych bud w centrum bardzo ubyło, właściwie na Vaclavskim Namesti została chyba tylko jedna i na pewno nie jest czynna 24h. Ja zawsze tam kupuję i w sumie nie kojarzę innych miejsc w okolicy centrum. Jakby co, zawsze można iść do McDonalds na McSmazaka, taka namiastka :)
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#76 PostWysłany: 17 Mar 2014 14:36 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
umknął mi ten temat więc kopiuje

* Pivnice U Černého Vola, Praga adres: Loretánské náměstí 1 Hradčany. Pivnice polecamy, głównie ze względu na klimat panujący w środku:) Wielu z Was może zniechęcić wygląd lokalu i zachowaniu obsługi. Nas lokal urzekł, jak i panowie pytający "czego" i noszący pysznego zimnego ciemnego Kozla:) Atrakcyjna jest na pewno lokalizacja i ceny, mieści się tuz przed bramą prowadzącą na Hradczany.
Image

zdjęcie wejścia do baru ;)
Image

* Beer museum, Praga, a w muzeum polecamy deskę piwną, dzięki temu masz możliwość spróbowania większej ilości z bogatej oferty muzeum;) Adres: Kavkova 586/13, 160 00 Prague 6 (http://www.praguebeermuseum.com/)
Image

* U dvou kocek, Praga czyli gdzie napić się jeszcze piwa w Pradze, adres: Uhelný trh 415/10
110 00 Praha 1; http://www.udvoukocek.cz/
Image
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#77 PostWysłany: 29 Mar 2014 21:53 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 12
cypel napisał(a):
Po drugiej stronie Wełtawy, kilka minut jazdy tramwajem od Mostu Karola, lokal obfitujący w czechów z brodami, sumiastymi wąsami, firankami, czeszkami ala "kobieta za ladą". W weekend nie było wolnych miejsc !
Ani jednego turysty, coś pięknego. Nie każdy lubi takie klimaty, ale jeśli ktoś szuka autentycznej czeskiej zadymionej, obitej boazerią knajpy polecam. Informacja, tak na wszelki wypadek dla delikutaśnych. Dań nie podają w rosenthalu a kelner, w sumie to barman, ma upaćkany fartuch.
Ceny podaję w PLN w zaokrągleniu
Piwo Staropramen 0,5l ~ 4 PLN
Gulasz z knedlikami ~ 12 PLN
Smażony ser z frytami i sosem ~ 12 PLN
Golonka potwornie wielka, praktycznie nie do zjedzenia przez 1 osobę ~ 18 PLN
Zupa czosnkowa ~ 6 PLN

Na krušárně, Šternberkova 1157/3
http://goo.gl/maps/5GXvW

edit
dorzucam zdjęcie


Tragedia, nawet nie chce się tam wchodzić przez zapach spalonego tłuszczu.
Sobota godzina 14:30 w środku nie było nikogo poza barmanem i jego prawdopodobnie znajomym.
Weszliśmy obejrzeliśmy kartę, powąchaliśmy 'powietrze' i uciekliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#78 PostWysłany: 29 Mar 2014 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
karakara napisał(a):
cypel napisał(a):
Nie każdy lubi takie klimaty, ale jeśli ktoś szuka autentycznej czeskiej zadymionej, obitej boazerią knajpy polecam.


Tragedia, nawet nie chce się tam wchodzić przez zapach spalonego tłuszczu.
Sobota godzina 14:30 w środku nie było nikogo poza barmanem i jego prawdopodobnie znajomym.
Weszliśmy obejrzeliśmy kartę, powąchaliśmy 'powietrze' i uciekliśmy.


Przecież cypel pisał, tylko nie dodał, że to nie dym papierosowy tylko palony tłuszcz ;)
No i widać mia rację, że to "spelunka" nie dla każdego.

Dzięki za ostrzeżenie i głos na "nie", choć i tak chyba zajrzę, w razie czego ucieknę.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#79 PostWysłany: 30 Mar 2014 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
karakara napisał(a):
cypel napisał(a):
Po drugiej stronie Wełtawy, kilka minut jazdy tramwajem od Mostu Karola, lokal obfitujący w czechów z brodami, sumiastymi wąsami, firankami, czeszkami ala "kobieta za ladą". W weekend nie było wolnych miejsc !
Ani jednego turysty, coś pięknego. Nie każdy lubi takie klimaty, ale jeśli ktoś szuka autentycznej czeskiej zadymionej, obitej boazerią knajpy polecam. Informacja, tak na wszelki wypadek dla delikutaśnych. Dań nie podają w rosenthalu a kelner, w sumie to barman, ma upaćkany fartuch.
Ceny podaję w PLN w zaokrągleniu
Piwo Staropramen 0,5l ~ 4 PLN
Gulasz z knedlikami ~ 12 PLN
Smażony ser z frytami i sosem ~ 12 PLN
Golonka potwornie wielka, praktycznie nie do zjedzenia przez 1 osobę ~ 18 PLN
Zupa czosnkowa ~ 6 PLN

Na krušárně, Šternberkova 1157/3
http://goo.gl/maps/5GXvW

edit
dorzucam zdjęcie


Tragedia, nawet nie chce się tam wchodzić przez zapach spalonego tłuszczu.
Sobota godzina 14:30 w środku nie było nikogo poza barmanem i jego prawdopodobnie znajomym.
Weszliśmy obejrzeliśmy kartę, powąchaliśmy 'powietrze' i uciekliśmy.

karakara, o godz. 14.30 w SOBOTĘ porządny Czech śpi albo dochodzi do siebie a niewydarzona karakara stołuje się, a w zasadzie konsumuje i i rozkoszuje na starym mieście i tam jest Twoje miejsce
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mixer lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Praga
#80 PostWysłany: 30 Mar 2014 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
cypel napisał(a):
karakara, o godz. 14.30 w SOBOTĘ porządny Czech śpi albo dochodzi do siebie a niewydarzona karakara stołuje się, a w zasadzie konsumuje i i rozkoszuje na starym mieście i tam jest Twoje miejsce


Spokojnie. Kolega/koleżanka grzecznie wyraził/a swoją opinię. Nie każdemu taki klimat musi pasować. Był, zastał co opisał, nie pasowało to wyszedł/wyszła. Nie ma co szukać zaczepki.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 344 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group