Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 344 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Praga
#41 PostWysłany: 22 Kwi 2013 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
no a przede wszystkim ta nazwa :)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
 Temat postu: Re: Praga
#42 PostWysłany: 22 Kwi 2013 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Wbrew kosmatym skojarzeniom czeskie cíp to po prostu narożnik, korner.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#43 PostWysłany: 23 Kwi 2013 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 256
Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
Bede na majówce to trzeba spróbować :) i oczywiście odwiedzić ową knajpę:)
_________________
Zmiany! tuż tuż...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#44 PostWysłany: 23 Maj 2013 11:45 

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 18
Piwo mają tanie;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#45 PostWysłany: 23 Maj 2013 12:01 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 511
niebieski
ja polecam
U Cerneho vola
kapitalny lokal
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#46 PostWysłany: 23 Maj 2013 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 181
Loty: 88
Kilometry: 106 774
bronek40 napisał(a):
ja polecam
U Cerneho vola
kapitalny lokal


Zdecydowanie polecam - byłem tam w zeszłym roku i urzekł mnie ten lokal...typowo czeski,a piwko wyśmienite.

http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... hemia.html
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen) - moje motto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#47 PostWysłany: 03 Cze 2013 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 256
Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
Tutaj moje zdjęcia majówkowe z Pragii podzielone na 3 części. Co jeszcze mogę dodać ,że w owej knajpie bardzo smakowała mi kaczka :)+ knedliki :D

Image

cz1
http://zbyszko.kikko.pl/2013/05/praga-c ... uchu-gazu/
cz2
http://zbyszko.kikko.pl/2013/05/praga-cz-2-ludzie/
cz3
http://zbyszko.kikko.pl/2013/05/praga-c ... nie-tylko/
_________________
Zmiany! tuż tuż...


Ostatnio edytowany przez Zbyszko, 06 Paź 2013 12:26, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#48 PostWysłany: 22 Sie 2013 10:17 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 8
Zbanowany
A ja polecam wybrać się na praski Žižkov - dzielnica rzadko przez turystów odwiedzana, ale ciekawa. Można tam też znaleźć parę knajpek gdzie można na prawdę smacznie i niedrogo zjeść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#49 PostWysłany: 30 Wrz 2013 20:01 

Rejestracja: 29 Gru 2012
Posty: 165
Polecam 2 restauracje, które zaliczyłem podczas ostatniego wypadu do Pragi: U Houdku i V Cipu.

W obu z nich bardzo dobre i tanie jedzenie. Danie ok 100-150KC, piwko 29KC.

Największy minus to brak zakazu PALENIA!! To jest okropne!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#50 PostWysłany: 01 Paź 2013 12:10 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 17
V Cipu warta odwiedzenia nawet kilkukrotnie i spróbowania każdego dania. Jednak tylko i wyłącznie przy ulicy w cipu , codziennie od poniedziałku do piątku do godziny bodajże 14 dzienne menu w bardzo korzystnych cenach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#51 PostWysłany: 01 Paź 2013 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
primoinfo napisał(a):
V Cipu warta odwiedzenia nawet kilkukrotnie i spróbowania każdego dania. Jednak tylko i wyłącznie przy ulicy w cipu , codziennie od poniedziałku do piątku do godziny bodajże 14 dzienne menu w bardzo korzystnych cenach.


A ja się nie zgodzę z rekomendacją dla w V Cipu. Jeszcze kilka miesięcy temu naprawdę było warto. Smaczne jedzenie, piwko, czeski klimat, w centrum a taka dla lokalsów. Ale to się skończyło wraz z tym jak ich popularność wzrosła na forach/trip advisorach/ przewodnikach itp.

Jak ostatni byłem kilka tygodni temu to już nie było to samo. Ceny ciągle przyzwoite, choć już wyższe, piwo tak samo, wystrój też ale klimat i obsługa stała się dużo bardziej "europejska" w negatywnym tego słowa znaczeniu. I tak jak wcześniej tam bywałem to w koło siedzieli sami Czesi zazwyczaj, tak tym razem siedzieliśmy między Niemcami, a Koreańczykami.

Także jedzenie, piwo, ceny - ok. Ale to też można znaleźć w innych lokalach. Za to klimat już nie ten. Ale co kto lubi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#52 PostWysłany: 07 Paź 2013 14:35 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 17
Wg mnie samym centrum nie ma aż tyle lokali w takich korzystnych cenach jak w V CIPU albo ja aż tyle nie znalazłem. Więc jak dla mnie to trzymają dobry poziom. Będąc miesiąc temu w ciągu 4 dni spotkałem tylko dwie pary turystów, resztę to sami Czesi. Odwiedziłem także inne polecane tutaj czy na innych forach lokali i w większości to dopiero klimatu nie było, czysta komercja. Ale tak jak pisze zależy kto co lubi :)


Jednak byłem raz w V CIPU II na ulicy Michalskiej i tam rzeczywiście sami turyści a obsługa przez 15 minut nie raczyła podejść do stolika pomimo tego że wszystkie stoliki miały już jedzenie na stole.

P.S. Najlepszy klimat który poczułem to "Pivnice pod Petrinem" , sami Czesi w środku, zadymione że ciężko oddych a toaleta na pewno z połowy ubiegłego wieku :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#53 PostWysłany: 14 Paź 2013 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 3
Może zaskoczę, ale byliśmy ze znajomymi w Pradze i z racji późnej pory zawitaliśmy do... kebaba! Tak, polecam fast-fooda o nazwie "Arslan" (zapamiętalem sobie nazwę :D) - o ile pamiętam cena była porównywalna do polskich budek, a smakowo na prawdę dorównywało jedzeniu za 20-30zł. Nie żebym był za czeskimi fast-foodami, bo kolega odwiedził inną budkę z wegetariańskim jedzeniem i następnego dnia nie poimprezował :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#54 PostWysłany: 15 Paź 2013 13:20 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 3
Zbanowany
Potwierdzam powyższe :) Chociaż ser smażony bardzo mi smakował to sałatka niezbyt, nie przepadam za czeskimi sałatkami niestety, za to knedliczki w każdym miejscu, w którym jadłam były rewelacyjne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#55 PostWysłany: 20 Lis 2013 00:15 

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 18
jeszcze jedna mi się przypomniała rzecz z Pragi - knajpa Mała Ryba - genialnie miejsce i świetne ceny ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#56 PostWysłany: 20 Lis 2013 17:45 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Jeśli chodzi o kawę, z przyjemnością mogę polecić Standard Cafe na Karolíny Světlé 23, samo centrum. Przyjemne miejsce, bardzo tania i niezła kawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#57 PostWysłany: 01 Gru 2013 07:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
A możecie polecić z czystym sumieniem coś przy metrze Andel? Żeby było dobrze i niedrogo :) lubię różne rodzaje kuchni, niekoniecznie musi być czeska :)

P.S. Nie lubię knedliczków =]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#58 PostWysłany: 04 Gru 2013 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2012
Posty: 17
Polecam mały przewodnik po czeskiej kuchni i kulinarnej Pradze: http://wolnakuchnia.com/nie-tylko-knedliki-kulinarny-kalejdoskop-pragi.html - krótko o tym, co zjeść, gdzie wypić piwo i jakie przysmaki przywieźć do domu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#59 PostWysłany: 04 Gru 2013 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
Maly offtop ale luzno zwiazany z czeska kuchnia:

Orientuje sie ktos moze czy we Wroclawiu mozna kupic gdzies Pivni Syr? Ktos to sprowadza?
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#60 PostWysłany: 09 Gru 2013 11:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22445
Polecam jak najbardziej knajpke V Cipu. Dobre i duże porcje, tanio i dobre piwo lane. Minus jedyni to muzyka nie pasująca do lokalu (np Shakira, wrecking ball). Można poleczyc zupę gulaszową, wołowine z knedlickami albo kaczkę z 2ma knedliczkami i smazonego sera :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 344 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group