Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 344 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 07 Sie 2014 13:01 
Awatar użytkownika

Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Trzeba przyznać, że sam zaułek nie zachęca, żeby tam skręcić, a tym bardziej szukać tam jedzenia :D
 Relacje PM off  

#122 PostWysłany: 07 Sie 2014 13:16 

srebrny
My w Pradze jedliśmy w restauracji klasztornego browaru na Strachovie. Gulasz piwny z knedlikami był bardzo dobry, a piwo jakie tam warzą to rzeczywiście bajka! :) Piwo może trochę drogie, ale naprawdę warto zapłacić. Jedzenie natomiast tańsze niż w turystycznych rejonach starówki. Polecam !
 Relacje PM off  

#123 PostWysłany: 07 Sie 2014 14:06 

Loty: 450
Kilometry: 668 489
srebrny
lusesita8 napisał(a):
http://www.vcipu.cz/, polecam!! jest to knajpka na uboczu na którą turyści nie zwracają uwagi.. wchodząc tam mieliśmy wrażenie że wszyscy goście i obsługa widzieli turystów pierwszy raz na oczy :)
Jedzenie Czeskie domowe, piękne kadzie w których warzą własne piwo.. polecam :)

byłem w ostatni weekend w oddziale na Michalskiej, sprawdziłem i nie polecam
piwa jedyne jakie mają to Staropramen, więc nic ambitnego. nic własnego nie leją. wręcz przeciwnie. ocena: 1/5
jedzenie? knedle z gulaszem dalo sie zjeść, ale żadna rewelacja. ocena 2/5

#124 PostWysłany: 08 Sie 2014 19:57 

Loty: 53
Kilometry: 90 635
niebieski
Byliśmy także w "V Cipu" na ulicy co nazwa restauracji. Lokalizacja jest tragiczna. Po zmroku, gdyby to nie było centrum, to strach tamtędy chodzić. Jednak jedzenie bardzo smaczne i nie jest jakoś drogo. Jak już obierzecie tą restaurację jako cel to nie zmieniajcie zdania po wyglądzie ulicy :) Sami się chwile zastanawialiśmy czy wchodzić (przed nami para Polaków również), ale naprawdę polecam! Na budżetowy smaczny obiad w sam raz.
 Relacje PM off  

#125 PostWysłany: 12 Sie 2014 12:12 

Jeśli ktoś korzystając z HotelTonight spałby w Barcelo Praha to tóż obok w blokach jest restauracja Pokroku. za 100koron jest danie dnia z 2 daniami i piwkime lub kofolą. Niby obiady są do 15, ale dużo osób tam przychodzi i kolo 13 już nie ma niektórych potraw. Bardzo miła obsługa.
 Relacje PM off  

#126 PostWysłany: 13 Sie 2014 10:27 

Właśnie wróciliśmy z Pragi i nie ukrywam, że trochę tu poczytałam o knajpkach które polecacie, żeby nie jechać w ciemno :)

Znajoma poleciła nam Pivnice u Rudolfina, na górze podają same piwo, ale jak zejdziemy schodami w dół to można też zjeść. Bardzo żałujemy wydanych tam pieniędzy. Zamówiliśmy czeskie specjały - svickova na smetane i gulasz. Tragedia. Gulasz stanowiło kilka wiórek mięsa i sos pieczeniowy z torebki. Wołowina była twarda jak podeszwa ;/ Zdecydowanie nie polecamy. Za obiad dla dwóch osób + piwo zapłaciliśmy co prawda niecałe 300 koron, ale za te pieniądze można zjeść lepiej.
Następnego dnia byliśmy U Parlamentu. Jedzenie smaczne ale trochę drogo jak na studencką kieszeń :)

Na szczęście 3 dnia trafiliśmy do U Houdku i jedliśmy tam jeszcze przez kolejne dwa dni. Okazało się że czeski gulasz może być smaczny :) Raz jedliśmy poza porą obiadową i za obiad dla 2 osób + po 2 piwa zapłaciliśmy ok 350 koron. W porze obiadowej było to 220 koron -. Porcje duże i smaczne! Niestety nie zdążyliśmy zrobić zdjęć naszym daniom, tak apetycznie wyglądały :)
 Relacje PM off  

#127 PostWysłany: 13 Sie 2014 10:37 
Awatar użytkownika

srebrny
Mówisz, masz :)

Mnie tylko zastanawia ta jajecznica z serdelkiem na gulaszu, też tak mieliście (poprzednim razem miałem z surową cebulą)?
Nadzienie "szpinakowe" ciężkie do określenia, i brak trzeciego dania na zdjęciu, dzieci miały schab w sosie "rodzynkowym" i doszły do wniosku, że mój gulasz lepszy :D

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#128 PostWysłany: 14 Sie 2014 08:41 

W naszej wersji na gulaszu była surowa cebula, dość grubo pokrojona.
Nieziemskie są krokety! Małe ziemniaczane kuleczki smażone chyba w głębokim oleju. Lepsze od frytek ;)
 Relacje PM off  

#129 PostWysłany: 18 Sie 2014 10:31 

Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
no to wczoraj wróciłem. Zajechałem do wychwalanego tutaj i na tripadvisor U Houdoku...... i niestety miałem pecha.
Ogólnie klimat faktycznie fajny ale....
zajechaliśmy ok 16.00 w lokalu 4 lokalsów pijących piwko i parka.
Zaraz po nas dotarły 2 ekipy z Polski ( jakieś 8 osób widać ,że szukali dokładnie tej knajpki)
No i okazało się,że na klendiki czy gulasz nie ma co liczyć...... ????
Bo to jest oferta lunchowa od 11.00-14.00
Przyznacie,że trochę lipa.
Wzieliśmy coś ala placek po węgiersku i było ok ale szału niestety nie zrobiło.
Do tego kelner ( starszy w okularkach) sprawiał wrażenie,że nie jest mu na ręke obsługiwanie więc wyszliśmy mocno zawiedzeni.
Szkoda bo przyznam,że z dużą niecerpilowścią czekałem na wizytę tam.
 Relacje PM off  

#130 PostWysłany: 18 Sie 2014 10:36 
Awatar użytkownika

niebieski
Cytuj:
Do tego kelner ( starszy w okularkach) sprawiał wrażenie,że nie jest mu na ręke obsługiwanie więc wyszliśmy mocno zawiedzeni.

ale w tak klimatycznych knajpach czeskich wszędzie jest :)
 Relacje PM off  

#131 PostWysłany: 18 Sie 2014 10:38 

niebieski
:)

doprecyzuję żeby nie było .....wyszliśmy zawiedzeni,dlatego że nie zjedliśmy knedlików i gulaszu a nie ze względu na kelnera :)
 Relacje PM off  

#132 PostWysłany: 18 Sie 2014 10:41 
Awatar użytkownika

srebrny
klimas napisał(a):
Szkoda bo przyznam,że z dużą niecerpilowścią czekałem na wizytę tam.

Byliśmy w styczniu i było miło, ale ww. kelner ani po polsku, ani po angielsku, przyszedł "szef" przyjął po polsku, doradził, było fajnie (obłożenie 100%)
W lipcu pojawiła się dodatkowo kelnerka, też tylko po czesku, "szef" przyszedł, ale po mimo max 50% sali jakoś tak na szybko i od niechcenia nas obsłużył, a i polskiego jakby mniej rozumiał.
Może knajpa jest już zbyt sławna i wybrzydzają na klienta? ;)
 Relacje PM off  

#133 PostWysłany: 18 Sie 2014 10:49 
Awatar użytkownika

srebrny
Na kelnera się nie gniewaj, bo to uroki czeskiej hospody.
Byliśmy w minioną sobotę ok. 14-15 w "U Houdku" (kolejny raz), i powiem szczerze, że jedzenie tam już nie zachwyca, może kucharza zmienili?
Pierwotnie chcieliśmy iść tam również w niedzielę, ale wybraliśmy Restaurace Spolek w Ostrawie (po drodze do domu), gdzie jedliśmy w piątek- jedzenie zdecydowanie lepsze.

#134 PostWysłany: 18 Sie 2014 11:16 
Awatar użytkownika

srebrny
No może coś z tym kucharzem się zmieniło i stąd jajecznica na gulaszu :D

Mi to w sumie zwisa, jedzenie jest, piwo jest, czego chcieć więcej jak człowiek głodny i spragniony, ale żona nie jest z tych spolegliwych, więc wyraziła mi opinię o lokalu i jedliśmy gdzie indziej, pewnie i tak wrócimy.
 Relacje PM off  

#135 PostWysłany: 18 Sie 2014 14:56 

Czy jedzenie w Czechach w gospodzie, czy w restauracji jest tańsze niż w podobnej klasie restauracji w Polsce?

#136 PostWysłany: 18 Sie 2014 15:15 

niebieski
Jest tańsze, szczególnie jeżeli się korzysta z polední menu. Można zjeść 2-daniowy posilek za nieco ponad 10 zł. Praga jest ogólnie droższa od reszty Czech, ale i tak ceny są konkurencyjne.
 Relacje PM off  

#137 PostWysłany: 18 Sie 2014 15:26 

niebieski
W ten week byliśmy w różnych knajpkach. Obiady bez szaleństw wyszły +/- 80zł za parę.
Piwo zaczynało się od 50koron czyli 10zł w górę.
 Relacje PM off  

#138 PostWysłany: 18 Sie 2014 15:38 

niebieski
Jeżeli piwo zaczynało się od 50 koron, to są to ceny turystyczne. Z popularnych piw zazwyczaj najdroższy jest Pilsner i kosztuje ok. 35 Kc. Małe browary i piwa importowane kosztują więcej, ale nawet w browarze restauracyjnym można już kupić duże piwo za 30 Kc.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#139 PostWysłany: 18 Sie 2014 16:17 
Awatar użytkownika

niebieski
byłeś gdzieś w komercyjnym miejscu, że piwo było za 50 koron
 Relacje PM off  

#140 PostWysłany: 18 Sie 2014 16:55 

Loty: 450
Kilometry: 668 489
srebrny
klimas napisał(a):
Piwo zaczynało się od 50koron czyli 10zł w górę.

50 koron czeskich to 7,50 PLN a nie 10 PLN.

[ 344 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości