Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Gru 2015 16:03 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
Czy w centrum Berlina można zaparkować samochód bezpłatnie? NIe mogę znaleźć informacji czy jest strafa, jakie opłaty itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#2 PostWysłany: 04 Gru 2015 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 302
Loty: 99
Kilometry: 171 514
niebieski
zobacz tutaj http://www.poloniaberlin.de/berlin/darm ... rlinie.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Gru 2015 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Wyszukiwarka prawdę Ci powie. ;-) 5 albo 6 od dołu: search.php?keywords=Berli*+parko*&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Gru 2015 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny
Pewnie to oczywiste i autor nie o to pyta, ale tak dla jasności, to oprócz parkowania problemem może być sam wjazd do centrum Berlina, jeśli nie mamy naklejki "ekologicznej" Umweltzone.
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
vivere lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Gru 2015 18:37 

Za parkowanie z założenia się płaci, więc z tym za darmo może być trudno:
http://www.nuberlin.com/berlin-info/car-parking-berlin/
Góra
 PM off
sansibear uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 04 Gru 2015 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny
Nie wiem, czy to jeszcze zalicza się do centrum, ale w dzielnicy Kreuzberg (skądinąd wartej zobaczenia i posmakowania) można zaparkować raczej bez problemu i za darmo. Sprawdzone osobiście np. w okolicy Bethanien.
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Gru 2015 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Wprowadzili juz oplaty na Strasse des 17. Juni w okolicach Siegesaule i na John-Foster-Dulles-Allee ? Swego czasu ten obszar byl wylaczony z platnej strefy, wiec darmowy parking byl w samym centrum miasta :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Kwi 2017 11:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Podbijam temat, będę jechał samochodem z Polski w kierunku Danii, chciałem sobie zrobić stopa tak pewnie z 1-2h by dojechać na U-Bhf Mehringdamm. Nie ma sensu raczej wjeżdżać samochodem do centrum, dlatego zastanawiam się nad zostawieniem samochodu gdzieś w okolicach Rudow, by jak najszybciej później wrócić na trasę. Można tam, jest gdzie? Ktoś przerabiał już te okolice? :)

Jak sprawdziłem, to naklejka nie jest potrzebna na samochód by tam wjechać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Kwi 2017 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
To nie lepiej Ci zaparkować w okolicach SXF, cały wątek jest o darmowym parkowaniu na SXF.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 24 Kwi 2017 11:49 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Warto dokładnie oglądać znaki drogowe, bo np. na Karl-Liebknecht-Straße stoją wprawdzie parkomaty, ale od 14:00 do 19:00 to jest buspas. Jak się nie odjedzie do 14:10, to samochód sam odjedzie i to kosztuje € 200.
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 24 Kwi 2017 11:53 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Myślałem o parkingach na SXF, ale jak sprawdziłem, to i tak Google mi mówi, że zatrzymując się tam, dalszą trasę warto by było zrobić jadąc drogą nr 100 przez Berlin, czego chyba raczej powinno się unikać? Jednak jadąc drogą 100, mógłbym gdzieś zjechać na jakiegoś Lidla przy Tempelhof (na południe od 100, bo strefy) i miałbym3-4 stacje metra tylko, zamiast z SXF cisnać...

No cóż, mam nad czym myśleć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Kwi 2017 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
Hej,
Lidle i inne sklepy na Tempelhofer Damm mają w większości szlabany, ale w bocznych uliczkach bez problemu zaparkujesz.
I to jest najlepsze miejsce do dojścia/dojechania na Mehringdamm.
Mam nadzieje, że nie myślisz o tym Mehringdamm pod kątem tego przereklamowanego kebabu nie mającego z kebabem dużo wspólnego? :P jeśli tak, to lepiej zjeść w Balli na skrzyżowaniu Tempelhofer Damm z Alt-Tempelhof :)


Ostatnio edytowany przez michzak, 24 Kwi 2017 12:32, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 24 Kwi 2017 12:34 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@Pawo akurat o tym kebabie zapomniałem, bo obiecałem wpaść na chwilę do znajomego akurat ;) ale kebab akurat mi smakował, w sumie mógłbym na niego zajść, skoro już będę obok, lub spróbować Balli ;)

Czyli w razie czego przejazd tą drogą 100 jeszcze nie jest aż tak tragiczny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Kwi 2017 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
@‌michzak‌ ta droga to taka "obwodnica" w mieście.
Rano i popołudniu do wieczora ruch spory ale płynny.
Jak nie ma jakiegoś zamknięcia pasów itp to obejdzie się bez korku.
Ale i tak lepiej niż przebijać się przez 100 skrzyżowań w mieście.
Dodatkowo masz tam zjazd prosto na Tempelhofer Damm.
zapamiętaj tylko nazwę zjazdu bo przed nim będzie tunel gdzie często GPS gubi zasięg i może nie zdążyć CI pokazać skrętu.

a i wsiadając na S+U Tempelhof Berlin do U-bahn to załapiesz się na jednorazowy bilet Kurzfahrstrecke który obowiązuje na 3 stacje metra - akurat do U-Bhf Mehringdamm.
Wyjdzie taniej niż kupowanie dwóch 2-godzinnych w Twoim przypadku jazdy z miejsca do miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 16 Gru 2018 08:40 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Jako, że obecnie Berlin przeżywa oblężenie turystów z Polski, związane z jarmarkami świątecznymi, to podrzucę wam praktyczną miejscówkę parkingową.
Jadąc z założenia do centrum miasta, chcąc pieszo zwiedzić ciekawe miejsca oraz odwiedzić jarmarki, polecam wam duży i najtańszy w okolicy parking podziemny w galerii handlowej Alexa. Operatorem parkingu jest teraz Apcoa, która ustawiła tam atrakcyjne ceny w porównaniu z okolicą: pierwsza godzina to 1 EUR, a każda kolejna 1,5 EUR. Maksymalna stawka dzienna to 12 EUR. Garaż czynny jest w godzinach: 07:00 - 00.30.
Polecam: https://goo.gl/maps/zufNZQjZ7k22
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Gru 2018 20:55 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Zupełnie poważnie, o strefach gdzie obowiązują plakietki ekologiczne już było tyle na tym forum, że trzeba być wyjątkowym ignorantem, aby zapuścić się autem do centrum miasta w Niemczech szczędząc kilka EUR na ich zakup.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Gru 2018 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
Gwarantuje Ci ze w dalszym ciągu wiele osób ich nie ma i nie ma również świadomości ze należy je mieć.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Gru 2018 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2010
Posty: 26
Loty: 35
Kilometry: 70 434
Witam,
Czy w terminie 30.12 (Niedziela) do 02.02 parkowanie na ulicy jest bezpłatne z okazji świąt i niedzieli ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Gru 2018 14:22 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Nie przypominam sobie żeby na parkometrach pisało , że święta są bezpłatne. Kiedyś soboty i niedziele były takie ale teraz już nie. Aczkolwiek nie wszędzie płacisz za stanie na ulicy. Kilkoro forumowiczów mieszka w B więc może oni udzielą Ci rady :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 21 Gru 2018 14:27 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Zależy. Są strefy, gdzie płatne parkowanie obowiązuje także w niedziele i święta (np. okolice Max Schilling Halle na Prenzlauer Bergu), a są takie gdzie już w sobotę się nie płaci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group