Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Gdzie z Nowego Jorku
#1 PostWysłany: 03 Maj 2013 14:56 

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 47
Zbanowany
Witam,


Jestem w Stanach od 3.06 do 13.06 i chciałbym jak najwięcej zwiedzić, dlatego też mam kilka pytań. Nie byłem jeszcze w Stanach, oblatywalem tylko Europę i Afrykę.

Postanowiłem wymyśleć sobie 3 opcje podróży:

a) spędzenie 10 dni w Nowym Jorku+ wyprawy megabusem do Waszyngtonu, Philadelphii, Bostonu i New Jersey
b) zwiedzenie 3-4 NY, a potem lot gdzieś low costem( szukam cały czas, ale najtaniej mam 1000zł za lot return do Las Vegas, Los Angeles, Meksyk)
c) wypożyczenie samochodu na 10 dni i nie bawienie się w noclegi w jednym miejscu( motele- mam już kilka opcji z tego tematu motele-w-usa,26,25957), zwiedzenie jak najwięcej się da i przejechanie kilka stanów i np podróż do Montrealu).

Możecie pomóc? W Stanach aby wyszło jak najtaniej, jestem zielony. Korzystałem kilka razy z cs także to też wchodzi w grę. Po prostu nie wiem jak się za to zabrać, a kto był, to może pomóc mi ogarnąć ten natłok informacji. W Nowym Jorku chciałbym spędzić 3-4 dni na zwiedzenie podstawowych rzeczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 03 Maj 2013 15:46 

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 47
Zbanowany
Jasne, czemu nie.Zapomniałem o tym zupełnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Maj 2013 16:09 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Na 10 dni i pierwszy raz w Stanach, to ja bym został tylko w NY. W miarę go poznasz, poczujesz ducha miasta i atmosferę metropolii Ameryki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Maj 2013 16:22 

Rejestracja: 14 Gru 2010
Posty: 102
Zgadzam się z resztą :) Jak jesteś tylko 10 dni w Stanach to zdecydowanie skup się na pólnocnym wschodzie :) Posiedź kilka dni w NYC i wyskocz sobie nad Niagara Falls. Albo potem jeszcze do Waszyngtonu na jeden dzień mega busem, bo to nie jest w sumie tak strasznie daleko, a warto zwiedzić, a jeden dzień w stolicy wystarczy :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Maj 2013 14:47 

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 24
klayton napisał(a):
Na 10 dni i pierwszy raz w Stanach, to ja bym został tylko w NY. W miarę go poznasz, poczujesz ducha miasta i atmosferę metropolii Ameryki.

Według mnie na NYC spokojnie wystarczą 4 dni. Wiadomo, że 10 dni fajna sprawa, ale uważam, że fajniej byłoby zobaczyć więcej niż tylko NYC.

Gdzie masz przylot i skąd wylatujesz? Uważam, że opcja a zdecydowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Maj 2013 07:36 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 66
Kilka dni w Nowym Jorku jest ok, poza tym polecam Washington DC i Boston.
New Jersey i Philadelphię możesz sobie odpuścić.

Trochę więcej na temat tych miejsc (m.in. o darmowych atrakcjach w NYC):

http://travelike.pl/2012/10/11/muzea-ka ... -za-darmo/

http://travelike.pl/2012/11/30/herbatka-po-bostonsku/

http://travelike.pl/2012/12/09/washingt ... noczonych/

A Los Angeles odpuść sobie - podczas tej i każdej innej wycieczki. Nie warto...
_________________
http://travelike.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Maj 2013 12:39 

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 47
Zbanowany
Dzięki wszystkim za pomoc.
Zrobiłem tak, że lecę na 5 dni do Nowego Jorku pozwiedzać, a potem wypożyczam samochód na 5 dni i zwiedzam, ile tylko się da. Dla mnie jest to lepsza opcja, ponieważ zatrzymuję się, gdzie tylko będę chciał. Nie jestem też przywiązany do rozkladu megabusa. Do tego nie za bardzo widzi mi się targanie 2 walizek ze sobą( wiadomo jest opcja zostawienia w przechowalni).

Mam do Was jeszcze pytanie, poniewaz rezerwuję właśnie powrót z Londynu. http://www.fly4free.pl/tanie-loty-nowy-jork-1086-pln/ strona expedii jest po niemiecku. Czy tutaj jest normalnie podręczny+ rejestrowany wliczony? Jak duży jest podręczny?

Mam loty tak:
Warszawa-Londyn(LHR)- NY(JFK)

Powrót
JFK-LHR i niby do Edynburga dalej, ale chcę poprosić na JFK, aby nadali bagaż do LHR, bo później mam kiepski powrót z Glasgow/Edynburga, a tak 7:40 przylot i koło 17 wylot ze Stansted(wizzair ma dużo drożej przez ten duży podręczny).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group