Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Kwi 2015 12:07 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Planujemy w listopadzie urlop (może być pod koniec października)
Nasz syn ma 2,5 roku. Gdzie polecacie się udać- chodzi mi o kraj w którym nie musiałabym się martwić o zagrożenie malaryczne itp, ale też poza Europą.

Dotychczas byliśmy z nim na Dominikanie, w Maroku i wyspach Kanaryjskich, za niedługo Kuba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
#2 PostWysłany: 03 Kwi 2015 12:18 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1856
HON fly4free
megan80 napisał(a):
Nasz syn ma 2,5 roku.
No tak, ale przecież te wycieczki to nie dla waszego syna, któremu jest równo i obojętne gdzie go zabieracie, tylko dla was? On i tak nic z tego nie będzie pamiętał. Możesz skorzystać nadal z niezłej oferty do Japonii (patrz strona główna) za około 1000 zł, te bilety "z Florencji i okolic" nadal są dostępne, np. 25.11-10.12. Z Japonii można wyskoczyć też w okolicę, może na Okinawę, albo Guam czy Rarotongę, albo Seulu i/lub ostatnio bardzo popularne Czedżu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Kwi 2015 12:38 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Oczywiście masz rację to wyjazd dla nas, ale zabieramy zawsze naszego syna. Dziękuję za propozycję, ale chyba Japonia jest dla nas za droga na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Kwi 2015 12:47 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Tajlandia albo Kambodża?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Kwi 2015 12:48 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1856
HON fly4free
megan80 napisał(a):
Oczywiście masz rację to wyjazd dla nas, ale zabieramy zawsze naszego syna. Dziękuję za propozycję, ale chyba Japonia jest dla nas za droga na miejscu.
No to może Floryda albo Kalifornia? Ze Stavanger (SVG) dla rodziny 2+1 przelot za 4600 zł/rt. Trzeba tylko odpowiednio załapać tani dolot do SVG, ale to jest do upolowania. Do października i listopada oczywiście może wskoczyć jeszcze wiele ciekawych okazji, na kierunki może tańsze pobytowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Kwi 2015 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Miesiąc temu wróciliśmy z Omanu i zdecydowanie mogę polecić ten kierunek na podróż z dzieckiem. Byliśmy z nieco młodszą córką (prawie 2 latka), absolutnie żadnych problemów na miejscu. W listopadzie statystycznie jest trochę cieplej niż w lutym, kiedy my byliśmy, ale to jeszcze znośne temperatury (ok. 30 stopni) w porównaniu z ponad 45st. w lecie.

Co do komentarza odnośnie tego że dziecko i tak nic nie zapamięta i to obojętne gdzie się je zabierze - nie do końca się zgadzam. Jasne, że większości nie będzie pamiętać za kilka lat, ale póki co krótkotrwała pamięć działa i nasza córka opowiada różne historie z wyjazdu (o wielbłądach, jak rozkładaliśmy namiot, jak jej koza chciała buty zjeść) , co jej się aktywuje (i pewnie utrwala) na przykład podczas oglądania zdjęć. Oprócz tego pamięta imiona gospodarzy którzy nas gościli, więc całkiem nieźle jak na dwulatka.
Oczywiście dla dziecka najważniejsze to spędzać czas z rodzicami, więc kierunek w sensie geograficznym nie ma dużego znaczenia, ale rozumiem że megan80 chodziło o kierunek bez zbędnego zagrożenia/utrudnień dla dzieci w podróży.

W listopadzie 2014 byliśmy na północy Chile to również rewelacyjny i bezproblemowy kierunek na podróż z dzieckiem, natomiast ceny lotów są zwykle astronomiczne. My skorzystaliśmy z zeszłorocznej "promocji" Iberii, gdyby nie to pewnie długo byśmy się nie zdecydowali na lot w normalnej cenie. Więc jeśli trafisz promocję do Chile , możesz smiało kupować bilety na listopad ;-)

No i jak proponuje man4business, Japonia w obecnej cenie to faktycznie świetna opcja - nie sprawdzałem natomiast czy listopad to najlepsza pora.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
opo lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 03 Kwi 2015 13:04 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
man4business napisał(a):
No tak, ale przecież te wycieczki to nie dla waszego syna, któremu jest równo i obojętne gdzie go zabieracie, tylko dla was? On i tak nic z tego nie będzie pamiętał.


nie zgadzam się w zupełności - sądzisz, że dziecko rozwija się tak samo spędzając np. miesiąc wśród innych kultur, przyrody, ludzi, zwierząt itd. niż miesiąc pod namiotem na Mazurach? Ja się z tym nie zgadzam i widzę to po swoim dziecku. Oczywiście nikt chyba nie liczy, że dziecko w jakimkolwiek wieku będzie zwracało uwagę na zabytki ale na ciekawe roślinki, zwierzątka, rybki, czy choćby place zabaw na lotniskach ;) oczywiście, że tak.
Ale żeby nie ciągnąć offtopa to ze swojego doświadcznia z podróży z maluchem polecam USA i Australię. Polecam również Japonię, wbrew pozorom na miejscu nie jest tak drogo (bardzo drogi jest głównie transport). Jeżeli szukasz tanio to polecam Amerykę Środkową, jeżeli nie będziesz jechać do buszu to nie ma tam malarii.
Zwróć uwagę co dziecko jada, jeżeli jest bardzo wybredne to nie wybieraj Azji południowo-wschodniej (np. proponowanej Kamobodzy czy Tajlandii) może być problem z zapewnieniem odpowiedniego jedzenia. Mój syn bardzo lubi proste jedzenie (sam ryż, chleb, samą tortille, ziemniaki, ogórki, pomidory, marchewki itd.), więc w pierwszych 3 latach życia odwiedził 5 kontynentów, włos mu z głowy nie spadł, a nadal wspomina np. jak rozłupywaliśmy kokosy zerwane z palmy czy karmienie z ręki kangurów. Takich wspomnień z Mazur raczej by nie miał. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 03 Kwi 2015 13:36 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1856
HON fly4free
Hehe, no tak, gdyby nie karmił kangurów to na pewno by stracił szansę na właściwy życiowy start :mrgreen: Nie wiem po co udawać, że takie wyjazdy są dla rodziców, a nie dla dzieci. Dzieci jak są, to jasne, że lepiej jest podróżować z nimi, a nie je gdzieś podrzucać. Z podróży w wieku poniżej 3 lat zostają po latach (i to kilku) tylko niejasne klisze, bardziej wspomagane przez rodziców, zdjęcia, filmy, niż osobistą pamięć. Moje dzieci "coś tam pamiętają" z podróży w wieku 2 i 3 lat, ale nie powiedziałbym, że ma to jakiekolwiek znaczenie. Nie rozumiem dlaczego "nie Mazury" i dlaczego "nie Europa"? Aktywność i ciekawość urlopu zależy od kreatywności rodziców, miejsce jest trzeciorzędne. Oczywiście pisząc o Mazurach nie miałem na myśli listopada :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Kwi 2015 13:53 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Dziękuję za podpowiedzi. Zobaczymy na jaką promocję uda się załapać. Co do podróżowania z dzieckiem to nie chodzi o to, żeby ono zapamiętywało zabytki itp.

Ja po moim dziecku widzę takie plusy wyjazdów- jest bardziej otwarty, nie boi osób o innym kolorze skóry, chętnie się bawi z innymi dziećmi, szybko się aklimatyzuje do nowego miejsca i spania. Nie muszę się martwić tak jak niektórzy rodzice, ze dziecko idzie o tej i o tej spać, że musi tylko spać na łóżku itp.
Chętnie poznaje nowe smaki.
Na szczęście poza biegunką, którą dostał podczas podróży w Maroko wszystko było ok.

Bardzo by mi się podobała Malezja, jednak chyba w listopadzie ze względu na porę deszczową to chyba nie jest dobry pomysł z Młodym.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 03 Kwi 2015 13:54 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
ja uważam inaczej - gdyby nie wyjazdy jego rozwój byłby inny, moim zdaniem uboższy.
A wyjazdy traktuję jak wypad rodzinny, nigdy nie jest "dla mnie", "dla żony", "dla nas", "dla dziecka". Zawsze dla każdego się coś znajdzie. Uważam, że dalekie wyjazdy poszerzają horyzonty i uczą czegoś nowego w każdym wieku, nawet najmłodszym - "czym skorupka za młodu...".
Nie napisałem również, że "nie Polska" i "nie Europa", oczywiście że tak ale nie tylko jako wyjazd nad morze na 2 tygodnie (ewentualnie na plażę do Chorwacji), bo poza Europą to ludzi jedzą i wszyscy umierają na malarie, a do Europy to za daleko. Pytanie było o listopad, a w Europie i Polsce listopad jest raczej słabym terminem.
Nigdzie nie jest z dzieckiem za daleko i prawie nigdzie nie będzie źle. Ale mówienie, że na inny kontynent to z dzieckiem fanaberia i niepotrzebne narażanie dziecka na stres/zmęczenie/choroby itd. to przegięcie i brak szerszego spojrzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 03 Kwi 2015 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Pod powyższymi postami megan80 i opo podpisuję się wszystkimi kończynami ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Kwi 2015 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
man4business napisał(a):
megan80 napisał(a):
Nasz syn ma 2,5 roku.
. Z Japonii można wyskoczyć też w okolicę, może na Okinawę, albo Guam czy Rarotongę, albo Seulu i/lub ostatnio bardzo popularne Czedżu ;)


Rarotonga w okolicy? Przecież to 15 godzin lotu z przesiadką w NZ :shock:
Ale na miejscu, jak nie leje, jest pięknie :)
_________________
Jak żyć, to nie jako widz


Ostatnio edytowany przez MaPS, 03 Kwi 2015 14:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Kwi 2015 14:24 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1856
HON fly4free
MaPS napisał(a):
Rarotonga w okolicy? Przecież to 15 godzin lotu z przesiadką w :shock:
Masz rację :lol: Zamieniam na Palau, można zrobić pętlę przez Guam. W każdym razie, ja bym z tej Japonii skorzystał (ale moje dzieci są już szkolne i wtedy "wszystko się zmienia jeśli chodzi o planowanie")...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Kwi 2015 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
A co do Palau to znajomy, który mieszka na Raro - mówi że Palau to "ashole of Pacific".
Skażone wody, zatopione wraki z okresu II WŚ itp - to jego słowa. :o
Zdecydowanie odradzał, a nie mam powodu mu nie wierzyć.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group