Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 14 Lut 2013 11:05 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Wczoraj dostałem swoja pierwszą fotoksiążkę. Kupiłem w uwolnijkolory, 40str za 39zł z przesyłką kurierem, w poziomie. Okładka fajna,twarda. Zdjęcia jakby troszkę ciemniejsze niż na kompie,a czarne kolory mocno zrobione farbą. Jest fajna, ale spróbowałbym gdzie indziej, np tą ekskluzywna 22x28 panoramiczna w innej firmie w tej samej cenie,tylko ,że inny program znowu potrzebny
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#42 PostWysłany: 14 Lut 2013 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Skoro mówimy już o fotoksiążkach, to czy ktoś z forum próbował gdzieś wydrukować taką książkę zrobioną na komputerze Apple w programie iPhoto? Jest tam dość ciekawy kreator, ale ciężko to gdzieś wydrukować. Jedyne co znalazłem to iMagazine, ale tam jest dość drogo (ceny porównywalne do CEWE, czyli 200-300zł za dużą, fotoksiążkę).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 01 Lip 2013 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
Jest ładna promocja Cewe teraz:
"Zaczynamy wakacyjne promocje z CEWE Fotoksiążką.
W tym tygodniu promocja 1+1=1 czyli zamów dwie fotoksiążki i zapłać tylko za jedną ...Akcja w sieci Fotojoker więcej na fotojoker.pl"
Image
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 25 Lut 2014 18:04 

Rejestracja: 16 Paź 2012
Posty: 16
Loty: 4
Kilometry: 5 486
Chcę uwiecznić nasze podróże i przez to chciałbym zrobić sobie fotoksiążkę.

Gdzie zamówić taką fotoksiążkę, która z firm ma jakiś dobry program w którym w miarę łatwo by się pracowało?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 25 Lut 2014 18:19 

Rejestracja: 17 Lis 2012
Posty: 38
Robiłem już wiele razy z Uwolnij Kolory i jestem zadowolony, jakość na prawdę jest w porządku, no i cena - bardzo konkurencyjna :D

Wejdź w Allegro i wpisz 'fotoksiążka', sortuj po popularności.

Na tą chwilę za jedną 15 zł + 12 przesyłka, każda następna + 4,90 zł 'do przesyłki', więc za jedną 27 zł, za dwie 46,9 zł, za trzy 66,8 zł, itd.

Na aukcji masz do pobrania program, w którym projektujesz - możesz pobrać wcześniej i sprawdzić, czy będzie Ci się dobrze pracowało, ale raczej nie powinieneś mieć problemu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 26 Lut 2014 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
jeśli mogę coś doradzić przy wyborze fotoksiążek to zwróć uwagę na gramaturę i rodzaj papieru oraz sprzęt (naświetlarka/drukarka/minilab), jeśli brak takiej informacji to prawdopodobnie robią na jakimś badziewiu
w zasadzie dobry papier to kodak, fuji, ilford

osobiście nie spotkałem jeszcze fotoksiążki, która spełniałaby moje wymagania jakościowe a to ze względu na papier na którym są robione printy i rozdzielczość
większość plujek robi w 200 dpi z korekcją, a jeśli fotografia ma być dobra jakościowo to moim zdaniem powinna być na papierze foto o gramaturze min. 250 i w rozdzielczości 400 dpi od biedy 300, i nie na ordynarnych toaleciakach, kartonach czy kredzie ;)
pomijam marki i charakter papieru bo każdy ma inne preferencje, jeden lubi błysk drugi jedwab
moim zdaniem taniej i lepiej zrobić zwykłe odbitki w labie i wsadzić/wkleić do ładnego albumu
te fotoksiążki są tak samo badziewne jak cyfrowe ramki, mam nadzieję, że tak jak szybko się pojawiły tak samo szybko znikną

ten myphotobook ceny ma dość wysokie, ale w przypadku "prawdziwej fotoksiązki" http://www.myphotobook.pl/prawdziwa-fotoksiazka/ robią na dobrym papierze i to faktycznie może być lepiej niż dobra jakość
szkoda, że już nie podają na jakim papierze robią zwykłą fotoksiążkę ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 28 Maj 2014 10:39 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 10
spróbować można w mdruk. My po powrocie z Tajlandii chcieliśmy mieć „namacalną” pamiątkę i zrobiliśmy właśnie taką fotoksiążkę – w sumie sporo zdjęć tam weszło ale to dlatego że mąż jest dobrym fotografem i nie mogliśmy niektórych zdjęć nie zamieścić w tym albumie. Całość wyszła znakomicie. Ciekawa jestem kiedy tam wrócimy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 28 Maj 2014 14:01 

Rejestracja: 12 Paź 2010
Posty: 83
Mam pytanko, czy jak robiliście fotoksiążke, to czy zdjęcia w niej nie były zbyt ciemne? U mnie tak wyszło, pomimo że na monitorze było ok, dobrze było również, gdy wywoływałem konwencjonalne fotki z tych samych jpegów. Być może do fotoksiążek jest inna maszyna i trzeba trochę rozjaśnić? Już nie pamiętam z jakich firm korzystałem, ale to były dwie różne - oferty z groupona i couppona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 02 Cze 2014 18:20 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
Kris napisał(a):
Mam pytanko, czy jak robiliście fotoksiążke, to czy zdjęcia w niej nie były zbyt ciemne? U mnie tak wyszło, pomimo że na monitorze było ok, dobrze było również, gdy wywoływałem konwencjonalne fotki z tych samych jpegów. Być może do fotoksiążek jest inna maszyna i trzeba trochę rozjaśnić? Już nie pamiętam z jakich firm korzystałem, ale to były dwie różne - oferty z groupona i couppona.

czyli robiles z colorlandu bo to oni sie pojawiaja na tych dealach. Mam od nich kilka ksiazek i kazda inna, maja zle kalibrowany sprzet albo robia na roznych, bo maja napisane ze pracuja na wysokim xeroxie. Zalezy tez od papieru i formy wykonczenia. Masz strony laminowane i lakierowane ja preferuje lakier.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 29 Cze 2014 19:07 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 405
niebieski
19 zł :
za 100 zdjęć / 10 x 15 lub 9 x 13 cm/
za 50 zdjęć / 15 x 21 lub 13 x 18 cm/

oferta:
http://gruper.pl/x.php/1,65511/Produkty ... d=15647422
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 29 Cze 2014 20:35 

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 49
Loty: 22
Kilometry: 32 441
A myphotobook.pl? Próbował ktoś? Jak odczucia?
_________________
Zapraszam na mojego nowego bloga o podróży do Bułgarii (relacje, ciekawostki i inne pierdoły, a także przydatne info)
http://bulgaria-why-not.blog.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 30 Cze 2014 15:47 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 663
http://www.fujifilm.eu/pl/wiadomosci/article/news/100-odbitek-13x18-supreme-w-cenie-25zl/

Jeszcze dziś można zamówić 100 zdjęć 13x18cm za 25zł! Nie wiem jak jakość, dopiero przetestuję, ale pewnie zależy od zakładu, w którym wywołamy ;)
_________________
Relacje z podróży: http://www.sercewpodrozy.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 01 Lip 2014 09:33 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 925
niebieski
Skoro jesteśmy w temacie fotoksiążek...

Co roku przygotowuję sobie fotoksiążkę obejmującą moje podróże lotnicze z danego roku. Jest tego trochę, więc wszelkie fotojokery ze swoimi śmiesznymi max 100 stronami (czy coś koło tego) nie wchodzą w grę. Pewnie zostanę posądzony o kryptoreklamę, ale mogę z czystym sumieniem polecić serwis fotoboom.pl (wcześniej Ci sami ludzie działali jako fotowspomnienia.pl - mam 3 książki z fotowspomnień i jedną ostatnią z fotoboom - jakość identyczna). Oferują oni wykonanie fotoksiążek do 192 strony, A4, na papierze kredowym. Projekt przygotowuje się samodzielnie - jest do tego aplikacja do pobrania, nie jest bardzo skomplikowana, trochę wprawy i jakoś to idzie. Zakładając, że mam wyselekcjonowane zdjęcia, przygotowanie 2 stron fotoksiążki trwa kilka minut. Wysyłka również przez Internet (FTP) chociaż można też przesłać płytę pocztą jeśli ktoś woli. Za ostatnią książkę (tą z fotoboom) mailowo wytargowałem cenę 195zł z wliczoną przesyłką. Polecam.

EDIT: Z tego co widzę, stronę dalej mają niedorobioną :D Na szczęście serwis drukarski jest bez zarzutu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 01 Lip 2014 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
195 PLN za ile stron?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 01 Lip 2014 09:50 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 925
niebieski
mashacra napisał(a):
195 PLN za ile stron?


192 + twarda oprawa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 26 Wrz 2014 23:11 

Rejestracja: 24 Wrz 2014
Posty: 3
Na Xerox jest bardzo dobra jakość. Być może mają napisane, że korzystają z Xeroxa a jest całkiem inaczej. Ja zamawiając fotoksiążkę wybrałam ofertę z http://manetbook.pl. Nie dość, że ceny ok to jakość jakość też, wydaje się, że robione było na prawdziwym xerox.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 26 Wrz 2014 23:20 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Uwolnij kolory, robiłem 2x. Zrobili mi w 3 dni, bo jak zwykle wszystko na ostatnią chwilę.
Nie mam porównania z innym wykonawcą, ale z tych jestem zadowolony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 06 Paź 2015 15:24 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
Anna-Jasiek napisał(a):
Na Xerox jest bardzo dobra jakość. Być może mają napisane, że korzystają z Xeroxa a jest całkiem inaczej. Ja zamawiając fotoksiążkę wybrałam ofertę z http://manetbook.pl. Nie dość, że ceny ok to jakość jakość też, wydaje się, że robione było na prawdziwym xerox.

nie chodzi do konca o to jakiej maszyny sie uzywa tylko o profile kolorow ICC i sposobie konwersji zdjec do profilu druku mozna to zrobic percepcyjna, kolometryczna etc. Zdjecia na ogol sa za ciemne gdy wlasnie ustawia sie metode ktora wzmacnia nasycenie kolorw np kolometryczna. Sam jestem teraz producentem nie tyle fotoksiazek co fotoobrazow, fototapet, zdjec etc. Jakby ktos mial jakies pytania jak przygotowac zdjecie do druku to zapraszam do dyskusji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 04 Kwi 2016 11:59 

becek napisał(a):
z doświadczenia powiem ze takie książki (w domyśle najtańsze) to kicha jest
robiłem zdjęcia dziecku znajomej i na urodziny sprezentowałem jej kalendarz ze zdjęciami w empiku(jakaś promocja na wydruki była)
wszystko on-line
jak odebrałem to aż mi głupio było dawać ten prezent taka marna jakość tego była
zdjęcia na kiepskim papierze straciły rozdzielczość, kolory
zenada



To gdzie? Fotojoker? ;)
Pytam, bo właśnie na prezent dla Rodziców będę na dniach zamawiać i wolałabym uniknąć wyrzucenia pieniędzy w błoto.
Góra
 PM off  
      
#60 PostWysłany: 04 Kwi 2016 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Mam dwie fotoksiążki z Fotojokera. Jakość OK.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group