Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Lis 2015 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2015
Posty: 68
Loty: 91
Kilometry: 139 677
Cześć wszystkim, jestem tu nowa :)

Dopiero zaczynam swoją przygodę z podróżowaniem, jak do tej pory trochę zwiedzam sobie naszą Europę, ale chciałabym w końcu spróbować czegoś nieco bardziej egzotycznego, myślałam o czymś z Azji południowo-wschodniej, ale tak konkretnie to nie wiem kompletnie gdzie. Podróżuję sama, jestem młodą dziewczyną i przyznam, że trochę się boję :D Czy możecie więc doradzić jakiś cel podróży, gdzie:
- jest przede wszystkim bezpiecznie
- kraj jest dobrze zorganizowany, np. transport publiczny funkcjonuje, jest dostęp do informacji
- gdzie można w miarę łatwo dolecieć
- warunki sanitarne są ok
- można sobie poradzić znając tylko angielski
- fajnie byłoby nie zbankrutować

Chciałabym pojechać w przyszłym roku, czas wyjazdu pewnie gdzieś między tygodniem a dwoma. Wybaczcie to pytanie laika, będę wdzięczna za wszelkie rady :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 07 Lis 2015 20:35 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 709
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
Gruzja ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Lis 2015 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Singapur (nie spełnia tylko ostatniego warunku ;-) ), ale można go łatwo połączyć z wypadem na Koh Samui w Tajlandii, Bali w Indonezji czy do Kambodży.
Góra
 Profil Relacje PM off
megirumi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 07 Lis 2015 20:55 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Tajlandia na pierwszy raz też bardzo fajna
Góra
 Profil Relacje PM off
megirumi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 07 Lis 2015 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Skandynawia! :P
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 07 Lis 2015 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
chyba "standardowe" BKK będzie w sam raz
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
megirumi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 07 Lis 2015 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2015
Posty: 68
Loty: 91
Kilometry: 139 677
Dzięki za odpowiedzi, chyba zacznę się przyglądać bliżej Tajlandii, zobaczymy czy mój budżet w ogóle to udźwignie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Lis 2015 03:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Mysle, ze warta rozwazenia jest tez Kambodza, Malezja oraz Sri Lanka :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
megirumi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 10 Gru 2015 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2015
Posty: 67
@megirumi

Tajlandia jest obecnie prawdopodobnie najpopularniejszym kierunkiem w Azji Pld-Wsch i wiele ludzi zaczyna tam swoją przygodę z Azją. Kraj spełnia prawie wszystkie Twoje wytyczne:
-jest bezpieczny, ale musisz się liczyć z tym, że tuk-tukarze i inni nagabywacze potrafią być upierdliwi i trzeba ich kompletnie olać, żeby dali Ci spokój,
-z transportem publicznym, tj. miejskim jest trochę lipa, ale w Bangkoku są łodzie, busy, Skytrain i niezbyt rozbudowane metro; jeśli chodzi o transport międzymiastowy jest spory wybór, zarówno tanie linie lotnicze jak i nocne autobusy do ogarnięcia bez problemu,
-bez problemu tam dolecisz, promocje są bardzo częste,
-warunki sanitarne jak najbardziej ok,
-po angielsku dogadasz się nawet z tuk-tukarzem,
-odnośnie budżetu - dla chcącego nic trudnego, hosteli, guest houseow i innych noclegow jest cala masa, jednak nie znam cen za nocleg dla jednej osoby, bo podróżuję z żoną, ale w listopadzie w Bangkoku płaciliśmy 250-370BHT/noc/pokój; uliczne jedzenie jest bardzo tanie; jeśli planowałabyś pobyt na jakiejś wyspie weź pod uwagę, że na wyspach jest już drożej; nasz budżet w trakcie 3-tygodniowego pobytu wyniósł 85zł/osoba, ale to naprawdę zależy od tego w jaki sposób podróżujesz i na co wydajesz pieniądze :)

W razie pytań pisz śmiało :)
_________________
Agata i Olgierd STO. Postanowiliśmy spędzić trochę czasu na podróżach po Azji i Nowej Zelandii. Zobacz więcej:
http://stohistorii.pl
www.facebook.com/stohistorii
SNAPCHAT: stohistorii
Góra
 Profil Relacje PM off
megirumi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 10 Gru 2015 15:21 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Hej,

W Tajlandii byłem 8 lat temu, w Malezji byłem w tym roku (i krótko), ale na pierwszy raz Malezja jest również bardzo warta polecenia

- Angielski jest praktycznie drugim językiem
- Naciągaczy nie znaleziono
- Kuala Lumpur jest dla mnie znacznie mniej chaotyczny niż Bangkok. Lokalny transport publiczny w KL jest spoko (dużo metra, monorail), tuktukarzy nie ma. Poziom bezpieczeństwa jest porównywalny
- Transport dalekobieżny jest prostszy w obsłudze w Malezji niż w Tajlandii
- Ceny są bardzo fajne, spanie tanie, transport tani i jedzenie tanie
- Można sobie skoczyć na dzień do Singapuru żeby zobaczyć to samo co w KL, tylko czystsze i droższe ;)

Poza tym jeżeli ma być Azja, i byłyby tanie bilety, to polecam popatrzeć na Koreę
- Znacznie taniej niż w Japonii (jedzenie w cenach Polskich, noclegi w cenach znośnych)
- Bezpieczeństwo 100%
- Angielski jest wystarczający do poruszania się
- Transport publiczny na światowym poziomie, pociągi są tanie i dobre
- Jest tam i Typowa Nowa Azja - wieżowce, dyskoteki, gadżety, jak i masa tradycyjnych świątyń i gór
- Można sobie polecieć na Jeju poleżeć trochę na plaży.
Góra
 Profil Relacje PM off
megirumi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 10 Gru 2015 15:29 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Zgadzam się z przedmówcami,ale dodam jeszcze mniej oklepany kierunek - Tajwan. Spełnia wszystkie warunki - bardzo bezpiecznie, świetny transport, tanie jedzenie (raj dla lubiących ryby i owoce morza), noclegi w granicach rozsądku (nie tak tanio jak w Tajlandii), mega czysto (to nie są Chiny) , angielski powszechnie znany wśród młodszych ludzi. Jedynym problemem może być dolot, ale ostatnio pojawiało się kilka świetnych okazji i z Europy można było lecieć <300Euro.
Góra
 Profil Relacje PM off
megirumi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 10 Gru 2015 18:41 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
Również polecam Tajwan, niesamowicie przyjaźni i pomocni ludzie, a co najważniejsze bezinteresowni. Sam zacząłem Azję Płd- Wsch. od najbardziej od Tajlandii, której nikomu na pierwszy raz w Azji nie polecam.
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
megirumi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 17 Gru 2015 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 109
Loty: 45
Kilometry: 100 697
Ja zaczynałam od Tajlandii, polecam, spełnia kryteria.
Transport wygodny; jak się boisz, że sama sobie nie poradzisz z kupnem biletów, zazwyczaj możesz poprosić w hostelu / hotelu o załatwienie biletów autobusowych w popularne kierunki (wiadomo, wychodzi trochę drożej niż samodzielny zakup, ale w każdym razie jest taka opcja), co więcej - jak dotarłam na dworzec autobusowy, kupiłam bilet i nie wiedziałam, z którego miejsca odjeżdża mój autobus, zostałam odprowadzona na miejsce, więc pod tym względem jest bardzo wygodnie.
Ceny niskie, największym wydatkiem jest bilet lotniczy, ale trafiają się niezłe promocje.
Jak się nie dogadasz po angielsku, to się dogadasz na migi ;) ja w każdym razie nigdy nie miałam problemów z komunikacją.
Jest bezpiecznie, nikt mnie nigdy nie zaczepiał (oczywiście za wyjątkiem taksówkarzy i kierowców tuk-tuków, ale do tego trzeba się po prostu przyzwyczaić).
No i sama Tajlandia jest przepiękna, jedzenie pyszne, masz duży wybór ciekawych miejsc do zobaczenia i duży wybór różnych opcji wypoczynku (od plażowania na wyspach poprzez trekking w górach po zwiedzanie zabytków) i można te opcje ze sobą połączyć, ponieważ przemieszczanie się po Tajlandii jest tanie, wygodne i, jak na Azję, bardzo szybkie (są autobusy, są pociągi i są azjatyckie tanie linie lotnicze).
Uważam jednak, że tydzień to zdecydowanie za mało - sugeruję minimum 2 tygodnie urlopu.
_________________
ulasko_88
http://kolekcjonerzyprzezyc.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
megirumi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 17 Gru 2015 22:05 

Tajlandia albo Indonezja. Jak dla mnie to są dwa kraje, gdzie można się dogadać nawet po polsku. Doskonale rozwinięta infrastruktura okołoturystyczna (poczynając od lotniska, jak chcesz to będą Cię prowadzić za rękę), po bazę hotelową, usługi dodatkowe (masaże itp). Natomiast ja bym Tobie polecał lekkie wyjście poza strefę komfortu i wybranie, nawet w ramach samej Tajlandii czy Indonezji, choć trochę mniej obleganych kierunków.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
megirumi uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 18 Gru 2015 10:10 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Jeśli będzie to twoja pierwsza samotna podróż tak daleko, zdecydowanie lepiej będzie wybrać troche inny kierunek jak np. Japonia lub Korea.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Gru 2015 10:46 

Rejestracja: 15 Lis 2011
Posty: 56
rqs napisał(a):
Jeśli będzie to twoja pierwsza samotna podróż tak daleko, zdecydowanie lepiej będzie wybrać troche inny kierunek jak np. Japonia lub Korea.

Poprosimy jakieś argumenty dlaczego to ma być lepiej. :)

Ze swojej strony na tydzień to poleciłbym Hong Kong. Takie połączenie wschodu z zachodem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Gru 2015 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Japonia jest świetna ale droższa, a i z angielskim jest różnie. Dogadać się dogadasz nawet na migi, ale jak chcesz porozmawiać to tylko w hotelach/hostelach i to wszystko. Na dworcach, w restauracjach, miejscach turystycznych nikt nie mówi po angielsku. Ale niech to Cię nie powstrzymuje bo kraj warty odwiedzenia.
Zgodzę się z przedmówcami, że najlepsze na początek są kraje Azji Pd-Wsch. Bez wzgledu czy wybierzesz Tajlandię czy Wietnam lub Indonezję. Wszędzie dogadasz sie po angielsku, wszędzie poprowadzą Cię za rękę gdy tego potrzebujesz. Podstawia busa pod hostel, przewiozą z punktu A do B, a tam będą czekać aby zaoferować Ci kolejny nocleg. Kwestia tylko tego co Cię interesuje i na tej podstawie wybierz dokąd chcesz jechać. W każdym kraju w tej części świata znajdziesz miejsca bardzo turystyczne, tłoczne i skomercjalizowane jak i zupełnie odludne, spokojne, gdzie czas płynie leniwie. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
megirumi uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 18 Gru 2015 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
jordania dla petry
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Gru 2015 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2015
Posty: 68
Loty: 91
Kilometry: 139 677
Dziękuję za kolejne wypowiedzi. Japonia i Korea odpadają, te i tak planuję kiedyś przy innej okazji w bliżej nieokreślonej przyszłości odwiedzić i już nie samotnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 29 Cze 2016 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Gru 2015
Posty: 49
Loty: 26
Kilometry: 90 094
Zdecydowałaś się na coś? A może już po podróży. Moją pierwszą samotną podróżą był Hong Kong i jego okoliczne wysepki. Bardzo polecam!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
megirumi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group