Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Gdzie w listopadzie?
#1 PostWysłany: 19 Sie 2017 15:06 

Rejestracja: 05 Lip 2016
Posty: 44
Witajcie,

Poszukuje inspiracji na 5/6 dniową objazdówkę. Gdzie w tym listopadzie mogę spodziewać się jeszcze względnie przyjemnej temperatury i braku większych opadów deszczu? Planuje w danym miejscu wypożyczyć samochód, objechać nim ile się da, spać w nim lub w miarę możliwości pod namiotem a hotel rezerwować na max 2/3 dni ( nie koniecznie w jednym mieście ).

Budżet mam ograniczony na 2500zł/2 os. Który kraj leży w zasięgu tej kwoty?

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 19 Sie 2017 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Możecie jechać np do Włoch i objechać okolice Bolonii, Pizzy i Spaghetti.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Sie 2017 15:48 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Andaluzja.
Ogolnie w Hiszpanii niedrogi wynajem aut.
Góra
 Profil Relacje PM off
tramin uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 20 Sie 2017 18:54 

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 98
Loty: 87
Kilometry: 127 811
Ja na przełomie października i listopada lecę do Bergamo skąd dalej do Mediolanu, Werony i Wenecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Sie 2017 07:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Również byłem w okolicach Bergamo w listopadzie (chyba dwa lata temu) i było naprawdę super. Co więcej był to już ostatni tydzień listopada - z jednej strony całkiem ciepło, z drugiej już klimat świąteczny - ozdoby & mini jarmark w Bergamo.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Sie 2017 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Również polecam Hiszpanię. W zeszłym roku w listopadzie zrobiłam sobie blisko trzytygodniową wycieczkę do centralnej, zachodniej i południowej Hiszpanii. W Andaluzji nawet w drugiej połowie listopada temperatura powietrza w dzień może przekraczać 30oC. W Madrycie i pobliskich miastach również jest bardzo przyjemnie (tj. 18-25oC). W zeszłym roku intensywne opady deszczu w Maladze zaczęły się w ostatnim tygodniu listopada. W listopadzie w Hiszpanii z deszczem trzeba się już liczyć :( Mi się trafiły półdniowe, ale raczej mało intensywne opady w Kordobie oraz burza i kilkugodzinna słabnąca z czasem ulewa w Granadzie oraz stałe średnio intensywne opady deszczy w Maladze - akurat w dzień mojego odlotu ;) Za to w Galicji Hiszpańskiej np. w Santiago de Compostela deszcze są częstsze, ale też można trafić na przyjemną i słoneczną pogodę :)
Myślę, że Andaluzja daje szansę na najlepsza pogodę, jeśli chodzi o Hiszpanię. Masz tam też sporo opcji dostania się i powrotu. Proponowałabym rozważyć opcję np. lotu do Sewilli, a powrotu z Malagi i ekspresowym zobaczeniu najważniejszych miast po drodze czyli Kordoby i Granady. 5-6 dni akurat na to wystarczy. Można też skupić się na wschodniej albo zachodniej części Andaluzji, a drugą część zostawić sobie na kolejną tygodniową podróż. W Andaluzji jest co zwiedzać i największym problemem jest zbyt mała ilość czasu 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Sie 2017 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2017
Posty: 1
Jeśli chodzi o wycieczkę objazdową to polecam Chorwację albo jak wyżej Włochy.
Jest sporo do zwiedzania a i pogoda jest całkiem dobra wtedy.
Jeszcze się trochę opalisz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Sie 2017 09:25 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Polecam Lanzarote, ostatniego listopada kąpaliśmy się w oceanie, wcześniej pogoda była słoneczna, ale raczej pod zwiedzanie. Ceny przelotów idzie wyhaczyć poniżej 400/os, koszty pobytu zbliżone do Polski, widoki niezapomniane. Wypożyczenie samochodu płaciłem 260/tydzień. Nocleg 1250/ tydzień 4 osoby
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Sie 2017 11:21 

Rejestracja: 05 Lip 2016
Posty: 44
Dziękuje za odpowiedzi :).

Myślałem o północnych Włochach jednak obawiam sie ze pogoda tam moze byc malo ciekawa. Pewniejsza wydaje sie jednak Andaluzja pod tym wzgledem. Myslalem tez o Gruzji+Armenia ale na nie listopad to juz troche za pozno.
A co myslicie o Sycylii? Mini wycieczka z Trapani na wschod wyspy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Sie 2017 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Bylam pare lat temu na Sycylii (Trapani, Palermo, okolice) + na Malcie na poczatku listopada. Pogoda piekna, cieplo, dobre jedzenie, ceny w porzadku. Polecam obie wyspy!
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 23 Sie 2017 03:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Cypr, ewentualnie Kanary. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Sie 2017 08:16 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Też popieram Cypr. Auta bez problemu w cenie ok. 120 eur/tydzień, a jest co pozwiedzać i spokojnie się pokąpiesz jeszcze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Sie 2017 14:25 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
W listopadzie lub na początek grudnia zamierzam gdzieś lecieć na 4 dni ewentualnie dłużej ale max 7 dni. Dziś przeglądałem ceny lotów i może celuję na Rzym? Co byście mi proponowali ? Budżet 600-700 zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Sie 2017 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Alexis93
Magikiem taniego podrozowania nie jestem, ale popatrz tam gdzie znajdziesz tani przelot i nocleg. ;)
Taka destynacja jest np. Bergamo, gdzies czytalem, ze ktos ogarnal 4 dni za ok. 500 zl.
Nie orientuje sie w cenach, ale moze Czechy, Wegry, Bulgaria, Malta, Kreta?
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Sie 2017 15:22 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
@cccc

Byłem w Czechach, Węgrzech.
Tanie przeloty - Norwegia,Szwecja, UK ale niestety noclegi drogie.
Są dobre ceny do Włoch(Mediolan,Wenecja i Rzym),Francji(Paryż,Tuluza),Hiszpanii(Walencja,Barcelona,Madryt i Majorka) i Grecji(Saloniki,Ateny) tylko że trudno powiedzieć czy mój budżet jest do ogarnięcia. Na szybko sprawdziłem ceny noclegi, z tych wymienionych miast wydaje mi że Saloniki jest najtańsza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Sie 2017 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Alexis93

Lwow, Kijow, ewentualnie Minsk, czy tez pozniej poszukac jakiegos Lasta w necie? ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Sie 2017 17:41 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
@cccc

Rozmawiałem z kimś i jednak wybór padł na Wrocław i Praga :)

Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Sie 2017 21:14 

Rejestracja: 05 Lip 2016
Posty: 44
Po wstępnej analizie faworytem zostaje Andaluzja, potem Sycylia albo Cypr :) Cena pobytu w tych miejscach wydaje mi się bardzo zbliżona więc tak naprawdę wszystko zależy od upolowania tanich lotów 8-)

Jak myślicie, w jakiej cenie loty do Andaluzji można uznać za atrakcyjne? ( jestem z Poznania więc Berlin też wchodzi w gre ... )

Ps. Dziękuje wszystkim za podpowiedzi i przepraszam za małe zaangażowanie w temat, mam straszne urwanie głowy ostatnio ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Paź 2017 20:35 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 31
Siemanko,

Ja też się zastanawiam gdzie w listopadzie. Myślę o Wyspach Kanaryjskich, Cyprze albo rejon Apulia we Włoszech.
Chodzi generalnie o spędzenie miło tygodnie gdzie będzie ciepło i można dużo pozwiedzać autkiem. Wiadomo, że kąpiel w morzu raczej odpada.
Kanary chyba pogoda będzie najpewniejsza, ale znowu Bari/Apulia najwięcej do zwiedzenia/zobaczenia.
A może macie jakieś inne pomysły lub propozycje na ciepły i aktywny tydzień w listopadzie (raczej tylko Europa).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Paź 2017 20:42 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@alamarJeśli tylko Europa to może weź jeszcze pod uwagę Sycylię lub Maltę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group