Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Cze 2020 15:53 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 114
Cześć,
Na codzień mieszkam w Azji, ale niestety utknąłem w PL. Nie za bardzo tu mam gdzie mieszkać - zresztą nie chcę.
Szukam jakiegoś fajnego ciepłego (palmy) i budżetem zbliżonego do PL kraju, gdzie będę mogł przeczekać aż zaczną wpuszczać turystów do Azji lub załatwię sobie inną wizę.

Ogólnie, ze względu na pracę zdalną, mogę tam siedzieć do oporu lub się przemieszczać. Sprawdzałem ceny AirBnb na miesiąc w Portugalii i ceny zwalają z nóg, do 3k PLN, namiot na plaży:D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#2 PostWysłany: 29 Cze 2020 15:59 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Hiszpania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Cze 2020 16:01 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Turcja, Cypr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Cze 2020 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Bułgaria.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Cze 2020 16:02 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Islas Canarias? jw boots
Przy pobycie dłuższym niż miesiąc lepiej sprawdzać wynajmy nieturystyczne ( milanuncios , idealista ), choć faktycznie jeśli nie jest to pobyt (pół-)roczny, to nietypowo -> drogo.
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Cze 2020 18:55 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
AirBnb wszędzie jest drogie, bo to są ceny pod najem krótkoterminowy dla turystów. W Portugalii można spokojnie znaleźć mieszkanie za kilkaset euro miesięcznie, chociaż raczej poza stolicą, bo Lizbona w ostatnich latach faktycznie mocno podrożała. Tylko trzeba szukać ogłoszeń na lokalnych portalach, ew. na czymś w stylu craigslist.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 29 Cze 2020 19:17 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 114
Dziękuje za odpoiwiedzi.
Hiszpania - Airbnb powala cenami.
Bułgaria, rozważam, ale nie ten klimat troche, tam naturalnie nie rosną palmy.

Co do szukania lokalnie itd. Niestety bez języka pozostaje mi aribnb, widziałem we Włoszech ceny do 3k PLN/miesiąc, co jest dla mnie akceptowalne i całkiem niezły standard, ale szukam alternatyw :)
Poza tym z mojego doświadczenia wiem, że ludzie chcą depozyty, umowy na rok, dlatego Airbnb jako prosta i szybka opcja, chyba, że znacie i polecicie coś lepszego, ale jak mam jechać, siedzieć w hotelu i szukać lokalnie, to chyba wole od razu dopłacić 10-20% i mieć pewny lokal z komentarzami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Cze 2020 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
meczko napisał(a):
AirBnb wszędzie jest drogie, bo to są ceny pod najem krótkoterminowy dla turystów...

To trzeba znać język i się dogadać na inną cenę ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 29 Cze 2020 21:00 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
@kalorymetr
Pierwszy lepszy przykład, cena u pośrednika za 30 dni.
https://www.booking.com/hotel/es/cozy-f ... al;ucfs=1&
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Cze 2020 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Dzizas...aby w dzisiejszych czasach pracujac zdalnie i szwedajac sie po Azji nie skorzystac z https://translate.google.pl/ ???? :-(
Przeca to wystarczy kilkanascie minut poszukac na lokalsowych stronach tlumaczac najlepiej ENG-local-ENG i masz polowe ceny.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 29 Cze 2020 22:13 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 114
jaco027

Myślisz, że mi ktoś mieszkanie na wynajem długoterminowy wynajmie na miesiąc? Może coś nie łapie, ale jak dla mnie na portalach dla lokalsów, ceny turystyczne powinny być takie same, a na portalu z mieszkaniami to nikomu się nie chce jakiemuś turyście na miesiąc dawać, bo zaraz ktoś na rok wezmię.

Swoją drogą, w Azji korzystam z długoterminowego najmu i czym krótsza umowa tym drożej i zarazem na airbnb czym dłużej tym taniej, więc podobnie wychodzi.



boots napisał(a):
@kalorymetr
Pierwszy lepszy przykład, cena u pośrednika za 30 dni.
https://www.booking.com/hotel/es/cozy-f ... al;ucfs=1&


Dzięki - mój bład, zapomniałem dodać, że raczej patrze na normalne mieszkania, z kuchnią itd, żadne wspólne łazienki, ani hostele, nie jestem backpacerem i chce miesiąc spędzić w komforcie.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 29 Cze 2020 22:55, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Cze 2020 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3698
srebrny
Tak z ciekawości, po co Ci te palmy?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 29 Cze 2020 22:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
Image

Cudze chwalicie, swego nie znacie...
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 29 Cze 2020 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1407
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Może taka chałupka będzie odpowiednia...
http://www.homeaway.com/vacation-rental ... 2020-09-01
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 30 Cze 2020 05:54 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 114
cypel napisał(a):
Tak z ciekawości, po co Ci te palmy?

Jakie to ma znaczenie?
Chyba temat już można zamknąć/usunąć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Lip 2020 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 06 Lip 2020 12:23 --

jaco027 napisał(a):
Dzizas...aby w dzisiejszych czasach pracujac zdalnie i szwedajac sie po Azji nie skorzystac z https://translate.google.pl/ ???? :-(
Przeca to wystarczy kilkanascie minut poszukac na lokalsowych stronach tlumaczac najlepiej ENG-local-ENG i masz polowe ceny.


dokładnie tak jak mówi @kalorymetr - w teorii lokalsowe ceny to ładnie brzmi, ale nikt mu nie wynajmie mieszkania na normalną umowę na miesiąc, zwyczajnie ludzie nie są takim czymś zainteresowani w 99.5% przypadków.
No, chyba że nie powie że to na miesiąc, zgodzi się na zapłatę depozytu (w Hiszpanii to często 2 miesiące ceny wynajmu), którą straci przy wyprowadzce po miesiącu. Więc słaby biznes.
Więc tak, jest zdany na te homeStaye i airBNB.


@kalorymetr - szukałbym czegoś w odległości 50km+ od któregoś z większych miast (acz nie tych największych, bo tam i tak będzie drogo) Portugalii / Włoch / Hiszpanii (typu: dalekie okolice Porto / Valencii / Alicante / Sevilli / Bilbao etc - w zależności od Twoich preferencji co do pogody / lokalizacji etc. ), choć z tych Portugalia teoretycznie powinna być najtańsza do życia, już abstrahując od ceny mieszkania. Aha, Kanary też bywają tanie, choć nie wiem dokładnie jak to jest latem.
No, chyba że nie przeszkadza Ci mieszkanie zupełnie na prowincji, im większa prowincja tym taniej.

btw daj proszę znać co ostatecznie wymyśliłeś i ile Cię to kosztowało, sam jestem ciekaw

-- 06 Lip 2020 12:27 --

Zeus napisał(a):
Cudze chwalicie, swego nie znacie...



lajeczki się sypią, licznik bije, , humor się poprawia, ale, z calym szacunkiem - ostatnio 90% Twoich postów na które trafiam to kategoria spam / przywalanie się, chyba tylko po starej znajomości Twoje posty nie są usuwane
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
xionc lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 06 Lip 2020 12:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
¯\_(ツ)_/¯

Jak komuś nie chce poszukać, i czeka na gotowe, to będzie trolling
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 06 Lip 2020 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Jesli na byc tanio to Moldawia, Albania, Macedonia etc.,O ile otworzone granice.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Lip 2020 17:32 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 114
Zeus napisał(a):
¯\_(ツ)_/¯

Jak komuś nie chce poszukać, i czeka na gotowe, to będzie trolling


To jest Twój domysł - w dodatku nieprawdziwy. Jak nie potrafisz się powstrzymać przed bezsensownym nic-nie-wnoszącym komentarzem, to coś nie tak.
"Risecz" był zrobiony, ale zapytałem licząc na to, że ktoś wrzuci jakiś zakątek który być może pominąłem. Włochy, Bułgaria, Chorwacja oczywiście to wszystko brałem pod uwagę. Miałem też nadzieje na ciekawą dyskusje, a nie - docinki.

rw30 napisał(a):
btw daj proszę znać co ostatecznie wymyśliłeś i ile Cię to kosztowało, sam jestem ciekaw


Jak na razie jestem od 2 tyg na Sycylii, korzystam z airbnb, wybieram miejsca bez komentarzy - często mają włączone -20% dla pierwszych x klientów, dodatkowo -10% za wynajem tygodniowy. Płacę 1000 zł tygodniowo za dom/mieszkanie ze wszystkim czego potrzebuje w turystycznej dla Włochów miejscowości.
Nie ma benefitu z brania więcej niż tygodnia(albo nie zauważyłem), to sobie zmieniam miasteczka ;)

Za lot zapłaciłem 140 PLN lotem z bagażem rejestrowanym, były też za 80 bez, ale się spóźniłem. Przy kupowaniu w 2 strony wychodziło ok 200, ja brałem w jedną.
Cena skutera porażająca - 50 euro za dobę, za tyle sobie mogę kupić używkę.
Ceny są ok, w marketach podobnie jak PL, ale osiedlowe sklepili są dosyć drogie, a niestety bez samochodu to tam głównie się zaopatruje.
Jestem pierwszy raz we Włoszech i uważam, że na to co oferuje ta wyspa(np śmieci wszędzie i brak chodników) to jest sporo za drogo, dlatego jak skończy mi się aktualny wynajem, będę się przemieszczał w stronę Albanii/Bułgarii - prawdopodobnie tam gdzie tańsze loty, ale planuje odwiedzić oba kraje.


Ostatnio edytowany przez kalorymetr, 14 Lip 2020 17:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
xionc lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 14 Lip 2020 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2020
Posty: 67
Zbanowany
NBE322 napisał(a):
Turcja, Cypr.

Tylko zaznaczę dla porządku, że Cypr nie leży w Europie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group