Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Wrz 2018 09:15 

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 10
-- 11 Wrz 2018 09:05 --

Mniej więcej pierwsze 2 tygodnie marca chcemy polecieć z mężem w kierunku Azji.
Chcemy zacząć od Bangkoku, przylot 2 marca, powrót 16.
Początkowo planowałam Bangkok-Kuala Lumpur, Langkawi, Koh Lipe, Koh Lanta, Krabi i powrót Bangkok, ale byłam już w Tajlandii i kusi mnie by polecieć, gdzieś indziej. Mozecie cos polecic? Czy Lombok w 6-7 dni np. ma sens to samo Filipiny? Bo mniej wiecej tyle czasu zostanie na to.

-- 11 Wrz 2018 09:15 --

Nie dodałam ze to ma być wypoczynek typowy. Ładne plaże, reset totalny. W zeszłym roku byłam Tajlandia (Bangkok, Pattaya, Rayong, Koh Samet i Koh Chang), Sajgon i MUi Ne w Wietnamie plu Kambodża. W zasadzie ciągły pośpiech. teraz poza zwiedzeniem Kuala Lumpur (2 dni) chcę wypocząć i nacieszyć się widokami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 11 Wrz 2018 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Zarówno Indonezja jak i Filipiny są powolne w podróżowaniu i miej świadomość, że zanim dotrzesz do jakiejś fajnej miejscówki na ten Twój reset to stracisz min. 2 dni.
Lomboku bym raczej nie traktował w kategorii "raju" za to filipiński Palawan już bardziej. W tym roku po maratonie (Sumatra, Singapur, Kuala Lumpur, Penang, Langkawi) wylądowałem na kilka dni na Koh Lipe. Zostałem nawet dłużej niż planowałem i tam faktycznie udało mi się odpocząć i zresetować. Fajna wysepka, ale brudna i żarcie mimo, że uwielbiam tajską kuchnię to jednak tylko dobre a nie genialne, no i noclegi drogie.
Osobiście bardziej mi się podoba Koh Chang na którym byłaś od Koh Lipe no, ale to dwa różne światy bo Koh Chang jest przede wszystkim duże i zdecydowanie jest więcej atrakcji no i żarcie genialne, za to Koh Lipe ma niezgorsze, ale brudne plaże i dostęp praktycznie z plaży do raczej średniej rafy. Ale bez problemu w zasięgu kilkunastu/kilkudziesięciu minut łodzią są fajne spoty z bardzo ładną i zdrową rafą.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
agiks25 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 11 Wrz 2018 12:43 

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 10
Dziękuję bardzo. Też się skłaniam ku pierwszej opcji, ale po prostu kusi żeby zobaczyć coś nowego. Tanie loty są też na Borneo i Sumatrę, ale to tak samo, wymaga dłuższej wyprawy. A Bali? ten wyjazd ma być na 10 rocznice ślubu i jednak te plaże są kluczowe :)
To chyba wstępny plan taki: 2 noce Bangkok, 1 noc Kuala Lumpur, 2/3 noce Langkawi (chyba wystarczy), 2 noce Koh Lipe.
I na ostatnie 4-5 dób na Ko Lanta lub Krabi?
Ko chang mi się podobał, ale plaże nie były jakieś oszałamiające.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Wrz 2018 13:00 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 102
Loty: 136
Kilometry: 254 109
Mamy ten sam dylemat i chcemy zrobić tydzień w Malezji: Langkawi + Ko Lipe albo Perhentiany i tydzień na Bali w willi.

Ma ktoś doświadczenie z Perhentianami w marcu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Wrz 2018 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
@agiks25 żeby się dostać na Koh Lipe potrzebny jest cały dzień i kolejny dzień na powrót, moim zdaniem tylko 2 noclegi na Koh Lipe to szkoda prądu i pieniędzy.

@PiotrP jak będziesz na Langkawi to logiczne wydaje się połączyć to z Koh Lipe.

Koh Lipe fajne, ale powtarzam-zasyfione, masa śmieci na plażach się walała, w wodzie też plastiki, stare sieci rybackie itp. jak byłem w kwietniu tego roku. Były oczywiście miejsca lepsze i gorsze, nie tak, że okalające wody to jeden wielki ściek. Dodatkowo na plaży sunrise kotwiczyła duża barka bez napędu z odpadami, smród okrutny, nie wiem czy to po sezonie tylko i efekt sprzątania czy przez cały czas tam ona stoi. Wyglądało mi to na składowisko odpadów.

agiks25 napisał(a):
Ko chang mi się podobał, ale plaże nie były jakieś oszałamiające.

Zgadzam się, na Koh Lipe moim zdaniem zdecydowanie lepsze, ale szału też nie ma.

Sumatra to gigantyczna wyspa, tam można by miesiąc siedzieć a i tak to mało czasu, byłem w Medan i Bukit Lawang na treku w dżungli, dla mnie to jedno z ładniejszych miejsc i przeżyć (orangutany) jakie było mi dane zobaczyć. Na Sumatrę wcześniej czy później wrócę bo się w niej zakochałem, ludzie cudowni, serdeczni, uśmiechnięci, ciekawscy, ale nienachalni, pyszne jedzenie, bardzo tanio i praktycznie zero białych poza Bukit oczywiście :ugeek:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Wrz 2018 14:13 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
REP na 3-4 dni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Wrz 2018 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 185
Kilometry: 335 678
platynowy
Odpowiedz brzmi prawie wszedzie. Sprawdz sobie siatke malindo I airasia I wybierz co ci sie podoba. Od pakistanu po australie

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Wrz 2018 22:24 

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 10
-- 11 Wrz 2018 22:18 --

Kian napisał(a):
REP na 3-4 dni



Zaliczone. Choć chętnie bym wróciła, bo bardzo mi się spodobało. Super atmosfera.

-- 11 Wrz 2018 22:24 --

tunczaj napisał(a):
Odpowiedz brzmi prawie wszedzie. Sprawdz sobie siatke malindo I airasia I wybierz co ci sie podoba. Od pakistanu po australie

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka



Teoretycznie wszędzie. Pytam kogoś kto podpowie co się opłaca na 6-7 dni i tak do 3-4 h lotu. Kogoś kto jak kolega wyżej był na Sumatrze i jego wskazówka cenna.
Malezja, Tajlandia i Indonezja głównie biorę pod uwagę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Wrz 2018 22:33 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Pytam kogoś kto podpowie co się opłaca na 6-7 dni i tak do 3-4 h lotu

Co oznacza opłaca się?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group